OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cleveland Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Cleveland   Cleveland, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük megalopolislerinden biridir. Şehir, 1796 yılında ünlü bir politikacı olan Musa Cleveland tarafından kuruldu. Bağımsızlık savaşına katılımıyla ünlüdür. Şehrin yapısı oldukça sıradışı. Cleveland birkaç bölgeye ayrılmıştır. Her bölgenin kendine has özellikleri ve kendine özgü kültürel yönleri vardır.
  1. Cleveland’ı ziyaret edecek en iyi zaman yaz sonu ile sonbahar başlangıcı arasındadır. İlkbahar ve sonbaharda, burada her zaman oldukça fazla yağış görülür, bölgede kasırga ve dolu görülmez. 2. Şehrin … Açık
Halk Meydanı, kentin merkezinde yer almaktadır. Meydan, kentin en büyük üç gökdeleni ile çevrilidir. Burada ayrıca eski bir kilise olan Eski Taş Kilisesi ve Asker ve Denizciler Anıtı adında donanma ve askerlerin onuruna yerleştirilmiş bir anıtı ziyaret edebilirsiniz.
Cleveland’ın kuzeyinde Civic Center adlı bir ilçe bulunmaktadır. İşte en önemli idari binalar, belediye başkanının evi ve şehrin en güzel parkları. Civic Center’ın merkezinde, hükümetin bilgeliğini ve gücünü sembolize eden dev bir kırmızı fok şeklinde yapılmış garip bir anıt göreceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cleveland’da, tarihi bir dönüm noktası statüsüne sahip olan harika West Side Market’i bulacaksınız. Kapalı pazar, 19. yüzyıla kadar uzanan güzel bir binada. Burada, geniş standlarda, normal mağazalarda ve … Açık
Komşu ilçeye Kuzey Sahil Bölgesi denir. İşte çeşitli yerler toplandı. Bu bölgede, Cleveland Browns Stadyumu’nda modern bir futbol stadyumu bulacaksınız. Burası başka bir manzara, Great Lakes Bilim Merkezi, yakın bulunmaktadır. Ancak, sıradışı kültür merkezi Rock-n-Roll Şöhret Müzesi’dir. Bu müzede 80’li yılların en popüler müzik yönünü anlatan eşsiz sergiler yer alıyor.
CLEVELAND Gurme gezginleri, Cleveland’ın en popüler barları ve restoranları ile ünlü olduğu için kesinlikle Gateway District’i ziyaret etmelidir. Tiyatro uzmanları, ABD’nin en büyük tiyatrolarının bulunduğu Playhouse Square bölgesini ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır. Çocuklu turistler, bu şehrin genç misafirlerinin evcil hayvanları görebilecekleri, fotoğraf çekebilecekleri ve hatta onları besleyebilecekleri Cleveland Hayvanat Bahçesini ziyaret etmekten keyif alacaklar.
  Cleveland’da tüm aile eğlenceyi beğenisine çekebilir. Aile gezisi programının mutlaka görülmesi gereken noktalarından biri, Cleveland Metroparks Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmek olmalı. Bu hayvanat bahçesi … Açık
  Cleveland’da Küçük İtalya adında çok ilginç bir İtalyan mahallesi var. Burada büyüleyici İtalyan restoranlarının yanı sıra turistler için çok daha ilginç şeyler var. Mağazalar, ünlü İtalyan üreticilerin kıyafet ve ayakkabılarını sunuyor. İtalyan şarabı ve lezzetleri satan yiyecek içecek mağazaları da bulunmaktadır. Bu alanda, 1905’te inşa edilen güzel Saint Rosary Kilisesi’nin yanı sıra, 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve İtalyan topluluğuna ait olan Alta Evi gibi birçok ilginç tarihi yer var.
Şehir, ABD’deki en iyi sanat müzelerinden biri olan Cleveland Sanat Müzesi’ne sahiptir. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen eşsiz sanat eserlerini saklar. Birçok sergi Orta Çağ’a kadar uzanıyor. Asya ve Hint sanat formları büyük ilgi çekiyor. Ekonomik turistler bu müzeye girişin tamamen ücretsiz olduğunu öğrenmekten memnun olacaklardır.
  Cleveland, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en çekici gastronomik yerlerden biridir. Her yıl burada ilginç gastronomik festivaller düzenlenmektedir. Michael Simon da dahil olmak üzere ünlü şefler bu şehirde yaşıyor … Açık
Çocuklu gezginler, turu sadece çocuklar için değil bilişsel olmayı vaat eden Cleveland Tabiat Tarihi Müzesi’ni ziyaret etmekle de ilgilenecekler. Müze, zengin hayvan ve bitki dünyasına adanmış bir sergi koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Arkeologlar tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli bölgelerinde bulunan fosil örnekleri de burada görülebilir.
Cleveland’da doğa severleri memnun edecek güzel bir botanik bahçesi var. Egzotik bitki koleksiyonunun bir kısmı serada saklı olduğundan, yılın herhangi bir zamanında bahçeyi ziyaret edebilirsiniz. Bahçede ilginç manzara kompozisyonları ile dekore edilmiş yaz aylarında dolaşmak için en ilginç.
  Modern kültür ve yaratıcılığın tüm olası yönlerine özel bir tutum, Cleveland sakinlerinin temel özelliği olarak düşünülebilir. Uzun yıllar boyunca, şehir düzenli olarak modern sinema, müzik, fotoğraf sanatı ve … Açık
Temiz havada dinlenmek isteyenler için, sahildeki Edgewater Park’ta yürüyüşe değer. Bu parkta çok sayıda set piknik alanı, aktif oyunlar için boş alan ve orijinal anıtlar var. Bu parkın arazisinde, yazları güneşlenebileceğiniz ve su aktivitelerinin keyfini çıkarabileceğiniz, bakımlı temiz bir plaj var.
Cleveland by night Bahsetmeye değer diğer ilginç konumlar arasında Para Müzesi var. Sergi koleksiyonu inanılmaz derecede çeşitlidir. En sıra dışı sergi, onlarca banknotun bağlı olduğu dallarında çok güzel, canlı bir ağaç olan para ağacı.
Cleveland - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Cleveland ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Cleveland çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Local Park 'Robert' , 14.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Stratton Brook' , 16.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Cuyahoga Valley' , 26.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Stow' , 41.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Concord Woods' , 42.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cleveland ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'The Cleveland Museum of Art' Cleveland, 7.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cleveland ve Çevresindeki Turistik Yerler

Andy Warhol Müzesi

From the series “Dünya Şöhretlerinin Ünlü Müzeleri”
Warhol tarafından yaklaşık 900 resim, 70'den fazla heykel yanı sıra 4000'den fazla fotoğraf müzede toplanıyor. Bunun yanı sıra, gösterişli sanatçının kişisel eşyalarını da görebilirsiniz. Efsanevi perukları ve kostümleri de burada sergileniyor. Galerilerin tasarımı ilgiyi çekiyor. En inanılmaz aksesuarlar, masalları dekore etmek için kullanılıyordu. Bazı odalarda olağandışı ahşap zeminler ve özel bir aydınlatma sistemi bulunurken diğerleri çelik davulların karmaşık labirentleri olarak tasarlanmıştır. Bu benzersiz müzeye bir ziyaret, pop sanat dünyasına unutulmaz bir yolculuk olacak. … Devamını oku

The Basket Building

From the series “Gezegenin En İlginç 16 Binası”
Ofis merkezinin iç kısmı, dış tasarımı kadar orijinaldir. Binanın iç kısmı metal ve cam yapılarla süslenmiştir. Bina, kubbe şeklindeki cam çatıyla kaplıdır. Sadece dekoratif bir amacı olmayan dev kulplar, sepet binası ile taçlandırılıyor. Soğuk havalarda, ısıtılır ve cam çatı buzlanma korumak. Tuhaf ofisinin sıradan turistler için açık olduğunu belirtmek gerekir. Heyecan verici geziler, her geçen gün bina boyunca yürütülür ve bu esnada tüm özellikleriyle ilgili ilginç şeyler öğrenebilirsiniz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cleveland’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.04.2024

Cleveland Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cleveland Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cleveland, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cleveland’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cleveland’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018