OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Amerika Birleşik Devletleri Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

San Francisco   Belki de, Özgürlük Heykeli Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü sembolüdür. Heykel Ellis Adası’nda bulunur. 20. yüzyılın başlarında ada önemli bir inceleme istasyonu idi ve tüm göçmenler ülkeden girmişti. Bazı kaba hesaplamalara göre, yüz milyon yıl boyunca 20 milyondan fazla kişi Amerika’ya geldi.
Manhattan, New York’un en ünlü ve en çok ziyaret edilen ilçelerinden biri olmaya devam etmektedir. Burası, gökdelenlerle tamamen kaplı büyük bir metropol. Büyük ticaret merkezleri, restoranlar ve gece kulüpleri ile ünlüdür; bu nedenle sadece alışveriş hayranları değil, gece hayatı arayanlar da kesinlikle Manhattan’a aşık olacaktır.
New York, Birleşik Devletler’deki ana kültür merkezlerinden biri olarak çağırılma hakkına sahiptir. Burası ünlü Lincoln Center’ın bulunduğu yer. Metropolitan Opera, çeşitli tiyatrolar, konser salonları ve ünlü Avery Fisher Salonu bulunuyor. Şehir, Broadway şovlarıyla ünlüdür. Les Miserables, Cats, Miss Saigon, Titanic ve Phantom of the Opera gibi isimlerin - bu başlıkların dünyaca ünlüdür. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Rockefeller Center, Noel Arifesinde şehrin en ünlü yerini alıyor. İnsanlar güzel Noel ağacının tadını çıkarmak için oraya gelirler. Bu geniş büro merkezine yakın muhteşem bir park var ve kışın orada bir buz pateni pisti düzenleniyor. Parlayan çelenkler ve neon tabelalar kentin bu kısmı için tipik hale geldi. Ayaklarınızı en yakın yeraltı geçidiyle hareket ettirirseniz, Guinness Dünya Rekorları Müzesi olan daha ikonik bir yer bulacaksınız. Hem yer hem de sergilenen ürünler çok sıra dışıdır. Birleşik Devletlerin kültürel simgelerini tanımlarken Metropolitan Müzesinden bahsetmeyi başarmak imkansızdır. Bu müzede büyük bir sanat koleksiyonu sergileniyor. Ziyaretçiler burada ünlü Avrupalı ​​ve Amerikalı sanatçıların eserlerini bulacak ve birkaç salon antik çağın koleksiyonlarına ve diğer eski eserlere ithaf edilmiştir. Intrepid Deniz, Hava ve Uzay Müzesi, havacılık tarihi ile bağlantılı olarak uzay araçları, uçaklar ve tarihi belgeler koleksiyonlarını sergiliyor.
Chicago’daki Willis Tower’a yapılacak bir gezi çok ilginç ve eğlenceli olacak. Bu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ikinci en yüksek bina ve yüksekliği 443 metredir. Binada 101 kattan oluşmaktadır. Turistler için en eğlenceli nesne 94. katta yer almaktadır. Bu, üzerinde güçlü teleskoplar bulunan geniş bir gözlem güvertesi olan John Hancock Merkezi. Ziyaretçiler bu teleskopları kullanarak şehrin önemli turistik yerlerini ayrıntılı olarak izleyebilirler.
Amerika Birleşik Devletleri’nin lüks otelleri - bunlar en seçici turistlerin ilgisini hak ediyor.
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Bugün, kelimenin tam anlamıyla her türlü eğlence türü ABD’nin misafirleri tarafından erişilebilir. Lüks plaj rekreasyonu için buraya geliyorlar. En popüler plajlar Los Angeles ve Miami’de yer almaktadır. Birincisi, taraftarlar ve klüpçiler için mükemmel rekreasyon yerleri. Aksine, Miami’nin plajları daha sofistike ve daha hassas bir atmosfer ile karakterize edilir. Yani, bu dünyaca ünlü ünlülerin onları tatil için tercih ettiği bir tesadüf değildir. Egzotik bir atmosferde rekreasyon hayranları Hawai Adaları’nın büyüleyici tatil yerlerini ziyaret edebilir.
Grand Central Station at night - New York City Muhteşem kumsalların yanı sıra, ABD’de mükemmel kayak merkezleri de bulunmaktadır. Colorado’da bulunurlar. Bunların en ünlüsü ve en prestijlisi Aspen’dir ve farklı seviyelerde kayakçılar için uygundur. Bu tesis nefes kesen manzaralar için dikkat çekicidir. En iyi restoranlar vardır. Huzurlu ve kalabalık olmayan bir ortamda tatil yapmayı tercih edenler, dikkatlerini Beaver Creek Resort’a vermelidir. Daha uygun fiyatlarla ayırt edilir. Diğer mükemmel kayak merkezleri, Denver’ın çevresinde yer almaktadır. Her zevke ve cep için tatil köyleri vardır.
Aşık çiftler için en iyi kaçamak yerleri, evlilik ve balayı için en iyi oteller.
Devamını oku
Amerika’ya eğlence amaçlı gelen gezginler arasında bir sürü alışveriş tutkunu var. Ülke, dünyaca ünlü markaların kıyafetlerini ve aksesuarlarını satın alabileceğiniz lüks alışveriş merkezleri ve satış mağazaları ile dikkat çekiyor. Amerikan şehirlerinin bir başka ilginç özelliği de geleneksel bit pazarları. Onların çoğu yıllardır çalışıyor. Bu pazarlarda benzersiz hediyelik eşyalar ve antika ürünler satın alabilirsiniz. Hint tarzında özgün hediyelik eşyalar satan yerel hediyelik eşya dükkanları da özel ilgi göstermektedir. Turistler için en popüler hediyeler farklı takılar ve rüya yakalayıcılar.
Birçok gezgin ABD’nin ulusal mutfağını sadece kola ve fast food ile ilişkilendirmektedir. Ancak, ulusal mutfak çok ilginç tarihi geleneklere sahiptir, bu yüzden ülke gıda turizminin birçok taraftarı tarafından ziyaret edilmektedir. Ulusal mutfağın ana bileşenlerinden biri, açık ateşte hazırlanan et yemekleri. Amerikan mutfağı çok pratiktir ve yakındaki Meksika’dan büyük ölçüde etkilenmiştir. Her ABD devletinin kendi eşsiz gıda gelenekleri vardır. Farklı devletlerin sakinlerinin ortak bir özelliği vardır: barbecue eşsiz bir barbekü aşkı.
Amerika Birleşik Devletleri rehberi bölümleri 1 2 3 4 5

Amerika Birleşik Devletleri’nin Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Amerika Birleşik Devletleri şehir parkları ve milli parklar
♥   Nature Park 'A.l. Burruss' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Historical Park 'Abraham Lincoln Birthplace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Acadia' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Local Park 'Accotink Stream V' . Haritada   Fotoğraflar
♥   State Park 'Afognak Island' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Aatxe' San Francisco. Kategori - Spanish. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Absinthe' San Francisco. Kategori - Mediterranean. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Aburiya Kinnosuke' New York. Kategori - Japanese. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Abyssinia' New York. Kategori - Ethiopian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Acadia' Chicago. Kategori - Contemporary. Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Amerika Birleşik Devletleri’nin Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Lombard Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Dünyanın en ünlü sokaklarından biri olan Lombard Street, San Francisco'da bulunmaktadır. Bu cadde resmen dünyadaki en çarpık yer olarak kabul edilir. Karmaşık bir zikzak şekli var. Binicilik araçlarına izin verilen caddenin alışılmadık şekli, kazara olmaz. Sokak tepeden inerken, yolcuların trafik güvenliğini arttırmak için sekiz keskin dönüş yapmaya karar verildi.

Zikzak cadde şık çiçek tarhları ve çiçekli süslemelerle dekore edilmiştir. Sokağın her iki tarafında yürüyüş yolları, merdivenler ve yayalar için tezgahlar bulunur. Lombard Caddesi turistler arasında gözde mekanlardan biridir, çünkü orada çok sayıda muhteşem resim yaratabiliyorlar. Peyzaj dekorasyonu yılda birkaç kez değişir, bu nedenle Lombard Street her zaman özel görünüyor.

Sürücüler kavisli sokaktaki hızın 8 km / s'yi … Tümünü Oku

Supai Köyü

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Amerika Birleşik Devletleri'nde, sakin ortamın tadını tam olarak çıkarabileceğiniz çok az yer var. Bu yerlerden bir tanesi Arizona'da, Grand Canyon topraklarında bulunan Supai köyüdür. Bu yerleşimde yaklaşık 200 kişi ikamet ediyor. Dağlı patikalarla yürüyerek veya katırla biniş yapabilirsiniz. Bu şaşırtıcı köy, arabaların hiç sürmediği az sayıdaki yerden biridir. Birçok araştırmacı helikopterle uzak dağlık alanlara seyahat etmeyi tercih etmektedir.

Ülkenin küçük kasabalarıyla karşılaştırıldığında, Supai büyük şehirlerden uzakta olduğu için, kendine has ilkel ortamını korumayı başardı. Yerli halkın ana tehdidi sert hava koşulları. Geçen sefer, neredeyse tüm yerleşimciler 2008'de tahliye edildi. O yıl rekor bir miktar yağış çok kısa sürede düştü. Supai Köyü'nin bulunduğu vadi … Tümünü Oku

Crystal Mill

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Modern elektrik santralleri büyük oranda gürültülü şehirlerle ilişkilidir. Keyifli bir istisna, Colorado Kristal Nehri üzerinde bulunan Crystal Mill'tir. Tüm yalnız hayranları bu küçük ahşap santralde yaşamak istiyorlar. İkincisi, yüksek dağlar ve yoğun ormanlarla çevrili büyüleyici doğal ortamda bulunur.

Santral 19. yüzyılda kuruldu. Sakinleri madenlerin gelişmesiyle uğraşan küçük sanayi kenti Crystal yakınlardadır. Bugün, bir taş çıkıntının üzerinde bulunan eski ahşap ev özel mülk sahibidir, bu yüzden onu ziyaret etmek imkansızdır. Bununla birlikte, çevredeki düzinelerce popüler turist yolu var, böylece herkes benzersiz binayı görebilir ve resim çekebilir.

İlkbaharda, santralin üzerinde bulunduğu nehir, kayaks tutkunlarını cezbetmektedir. Deneyimli turistler, Crystal River en yüksek noktaya … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Amerika Birleşik Devletleri
Ülke haritaları Amerika Birleşik Devletleri haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Amerika Birleşik Devletleri şehir haritası
Bölgelerin haritası Amerika Birleşik Devletleri’nde bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Amerika Birleşik Devletleri gezi haritası
Kabartma haritası Amerika Birleşik Devletleri’nin kabartma haritası

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

28.05.2024

Amerika Birleşik Devletleri’nin Popüler Şehirlerinde Geziler

New York
Empire State Binası'ndaki merdivenlerin 1860 basamağı var, ancak kimse binanın tepesine ulaşmak için merdiven kullanmıyor. Empire State Binası, bazıları özellikle turistler için yapılmış 73 asansör ile donatılmıştır. Binanın 86. katında, 320 metre yükseklikte yer alan odada, konukların New York'un nefes kesici manzaralarının keyfini çıkarabileceği geniş bir gözlem platformu bulunuyor. Hava iyi olduğunda, güverteden görünürlük 70 km'den fazladır. Üstelik, 102. mağazada sırlı bir zemin olan daha küçük … Devamını Oku
Orlando
Uzayın tarihine kayıtsız değilseniz, Kennedy Uzay Merkezi'ni mutlaka ziyaret edin. Gezi, yüksek teknolojiler dünyasına heyecan verici bir geziye dönüşüyor. Merkeze gelen ziyaretçiler, kozmonotların nasıl eğitildiğini kendi gözleriyle görebilecekler. Merkezde çeşitli interaktif sergilere sahip bir müze de bulunmaktadır. Farklı yaşlardaki çocuklar için turlar düzenler. Büyük ölçekli merkezin tüm gizli köşelerini ve sergilerini keşfetmek için bir gün yeterli değil. Orlando Bilim Merkezi de eğitim … Devamını Oku
Las Vegas
Las Vegas Doğal Tarih Müzesi , tarihin canlandığı bir yerdir. Burası, her şeyi bulabileceğiniz - çeşitli fosillerden - Tyrannosaurus Rex'in on metreye kadar bir figürüne kadar olan yer. Bunun yanında, müzenin geniş akvaryumu, ziyaretçilerin sizi beklemek üzere olan köpek balıklarına bakabileceği yerdir. Böceklere ayrılmış bölüm müzenin en çok ziyaret edilen cazibe merkezidir. Stratosfer Kulesi. Hiç şüphe yok ki, 356 metrelik Stratosphere Kulesi, Las Vegas'ın ilgi çekici yerleri ve gözde mekanlarının en … Devamını Oku
San Antonio
Katedralden uzak olmayan bir tarihi dönüm noktası daha vardır - Bexar County Court House. Roma Rönesans mimarisinin muhteşem bir örneğidir. Kum taşı bu muhteşem yapının binasında kullanılan ana malzemedir. Mahkeme binası 1896 yılında sona ermiştir. Çocuklar ve aktif rekreasyon meraklıları, şehrin dış mahallelerinde bulunan Marine World eğlence kompleksini ziyaret etmek için inanılmaz derecede ilginç ve heyecanlı bulacaklardır. Bu merkez, heyecan verici sürüş ve yüzme havuzlarına sahip bir su parkı içerir. … Devamını Oku
Los Angeles
Bir diğer zengin ve şık kent bölgesi Beverly Hills. Hikayesi, 1919 yılında, ünlü bir aktör D. Fairbanks Jr.'ın, bölgenin konaklarından birine yerleşmeye karar vermesiyle başlar. Kısa süre sonra, diğer dünyaca ünlüler örneğini takip etti. Bugün Beverly Hills bölgesinde, Rudolph Valentino, Charlie Chaplin ve dünyaca ünlü diğer insanların yaşadığı konakları bulabilirsiniz. Hollywood Tepeleri'nde şehrin harika bir sembolü var - beyaz harflerle yazılan HOLLYWOOD yazıtı. Neredeyse yüz yıldır, Amerikan film … Devamını Oku
Kissimmee
Yaz aylarında Kissimmee'ye gelen gezginler, yerel su parkında rahatlayabilirler. Park açık bir alan olduğundan, sadece sıcak aylarda açıktır. Ziyaretçiler, çocuklar için özel havuzlar, düzinelerce binmek ve kaydıraklar ve rahat dinlenme alanları da dahil olmak üzere çok sayıda yüzme havuzundan memnun kalacaklardır. Bu aqua park, su bazlı eğlencenin tadını çıkarmak için harika bir yerdir ve güneşlenmek konforlu bir ortamdır. Kissimmee'de alışveriş yapanlar da hayal kırıklığına uğramayacak. Canlı … Devamını Oku
Atlanta
Doğa sever bu Atlanta Botanik Bahçesi'ni ziyaret etmekle ilgilenilecek; yılın herhangi bir saatinde ziyaret edilebilir. Bahçe, şehir merkezinde bulunmaktadır; 12 hektarın üzerinde bir alanı kaplar. Bu bahçede büyük bir çiçek koleksiyonu ve egzotik bitkiler var ve burada dünyanın en büyük orkide koleksiyonlarından birini görebilirsiniz. Yaz mevsiminde bahçenin açık alanından dolaşabilirsiniz ve kışın ziyaretiniz için geniş kaplı pavyonlar mevcuttur. Tarihi mekanların etrafındaki rahat yürüyüşlerin … Devamını Oku
Washington
Birçoğu geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen elektronik ürünleri satın almak için Washington'a gitti. Gerçekten de, Apple Inc.'in ürünleri birçok Avrupa ülkesinden çok daha ucuzdur. Washington'un en popüler alışveriş merkezleri, Beyaz Saray ve Pentagon'dan uzak değildir. Kural olarak, lüks ve lüks markalara göre ürünler sunuyorlar. Fiyatlar gerçekten yüksek olduğu için sadece lüks gezginler böyle mekanlarda alışveriş yapabilecekler. Tren istasyonu binasında da kaliteli bir alışveriş merkezi … Devamını Oku

Amerika Birleşik Devletleri’nin Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018