OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Orlando Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Cinderella Castle   Uzun bir süre Orlando, gelişiminin zirvesi 20. yüzyılın ortalarında olan küçük bir yerleşim yeri olarak kaldı. Bugün sadece hızla gelişen bir sanayi ve bilim merkezi değil, aynı zamanda önemli bir turizm bölgesidir. Gezginler, pitoresk parklar, güzel botanik bahçeleri, eğlence parkları ve çok sayıda müze tarafından cezbedilir.
  Orlando, yabancı konuklar arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler destinasyonlarından biridir. Burası her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Orlando haklı olarak dünya eğlence ve … Açık
Disney World Tema Parkı, bölgenin en ünlü cazibe merkezidir. Park, animatör Walt Disney’in harika bir fikri. Şehrin boş bir bölgesini fantastik bir masal ve fantezi dünyasına dönüştürmeye izin verdi. Parkın açılışı 1971’de gerçekleşti; O zamandan beri bu harika eğlence kompleksi milyonlarca yetişkin ve çocuk tarafından ziyaret edildi. Disney topraklarında bir düzineden fazla modern tema parkı var ve bunların her biri bireysel ve benzersiz.
Magic Kingdom Park, tüm çocuklar için ünlü olan hayalet evin yeridir. Ayrıca gerçek bir kovboy müzesini ve en heyecan verici cazibe merkezi olan Space Mountain’ı ziyaret edebilirsiniz. EPCOT Center Park, dünyanın ilk sakinlerini görebileceğiniz ve gezegenimizin tarihi hakkında çok ilginç bilgiler öğrenebileceğiniz yerdir. Animal Kingdom, hayvanlar dünyasını tanımak için en iyi fırsat, Hollywood film severler ise MGM Studios’a adım atmalı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Orlando, aktif eğlence meraklıları için eşsiz bir destinasyondur. Şehir, gezinti yerleri için çok sayıda çekici parka, düzinelerce eğlence merkezine, inanılmaz cazibe merkezlerine ve Orlando şehrinin bir tatil … Açık
Disney’in yanı sıra Orlando’da çok sayıda ilgi çekici yer bulacaksınız. Yeni açılan Sea World Aquarium’u ziyaret edebilirsiniz. Bu yerde çok sayıda akvaryum ve hatta yapay bir resif göreceksiniz; balığa ek olarak, ayrı bir köşkte yaşayan Arktik sakinlerini görebilirsiniz.
Disney Resort Cypress Gardens adlı botanik bahçesine yapılan geziler daha az popüler değildir. Bu bahçede 50’den fazla tropik kelebek türü ve çok sayıda güzel çiçek görebilirsiniz. Orlando’ya genellikle aile dinlenmesi için ideal bir yer denir. Başka hiçbir tesiste bu kadar geniş eğlence seçeneği bulamazsınız.
  1. Orlando, tüm yıl boyunca sıcak ve nemli havaya sahiptir. En yağışlı aylar Eylül ve Ekim olarak kabul edilir. Aktif eğlence tutkunlarının yanı sıra gezileri ziyaret etmek isteyen turistler, Ekim ve Mayıs aylarında … Açık
  Orlando, turistlere halk sanatının yanı sıra ilginç bir resim koleksiyonunun sunulduğu harika bir Sanat Müzesi’ne sahiptir. Kapsamlı sergi koleksiyonu birkaç tematik bölgeye ayrılmıştır. Afrika halklarının yaratıcılığına adanmış koleksiyonların yanı sıra savaş öncesi dönemin sanat eserleri koleksiyonları da var. Müze genellikle çağdaş sanat sergilerine ve yetişkinler ve çocuklar için her türlü atölyeye ev sahipliği yapıyor.
Orlando Skyline Uzayın tarihine kayıtsız değilseniz, Kennedy Uzay Merkezi’ni mutlaka ziyaret edin. Gezi, yüksek teknolojiler dünyasına heyecan verici bir geziye dönüşüyor. Merkeze gelen ziyaretçiler, kozmonotların nasıl eğitildiğini kendi gözleriyle görebilecekler. Merkezde çeşitli interaktif sergilere sahip bir müze de bulunmaktadır. Farklı yaşlardaki çocuklar için turlar düzenler. Büyük ölçekli merkezin tüm gizli köşelerini ve sergilerini keşfetmek için bir gün yeterli değil.
  Orlando, çok çeşitli alışveriş merkezleri ve outlet mağazaları ile gezginleri memnun eder. Lunaparkların yanı sıra çekici alışveriş noktaları ile ünlüdür. Akşamları güvenle alışverişe çıkabilmeniz için … Açık
Orlando Bilim Merkezi de eğitim etkinliklerini tercih eden turistler arasında oldukça popüler. Bu merkezin bir sergisi Florida’nın eşsiz doğasına adanmıştır. Büyük ölçekli merkez, modern bir meteoroloji istasyonunu barındırıyor. Buradaki ziyaretçilere birçok ilginç eğlence sunulmaktadır: ultramodern teleskopların doğruluğunu değerlendirebilir, meteorologların çalışmalarının temel ilkelerini öğrenebilir ve ayrıca çeşitli etkileşimli sergileri çalışırken deneyebilirler.
Orlando_May-2010-8011 ’Ripley’in İnan ya da İnanma’, haklı olarak Orlando’nun en tuhaf kültür merkezi olarak adlandırılıyor. Anlaması ve inanması zor olan birçok sıra dışı sergi ve sergiye ev sahipliği yapıyor. Bir deniz kızının iskeleti, pul yerine yün örtülü bir balık modeli, saçtan yapılmış bir mayo - hem gerçek hem de kurgusal sergiler var. Müze ziyaretçileri, belirli bir serginin doğru olup olmadığına kendileri karar vermelidir.
  Orlando, dünyanın her yerinden binlerce çocuğun hayalidir. Bu şehrin ünlü eğlence parkları, hayvanat bahçeleri ve güzel bahçeleri vardır ve bu da onu dünyanın en popüler aile dostu şehirlerinden biri yapar. … Açık
Orlando’nun ana caddesi International Drive’dır, uzunluğu 19 km’dir. Bu cadde, sayısız eğlence mekanı, otel ve restoranın sürekli bir dizisidir. Burada yüzlerce dükkan bulacaksınız - bu caddede yürümek turistler için en sevilen eğlencelerden biri olmaya devam ediyor.
Orlando - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Orlando ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Orlando’nun alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Park Avenue' Winter Park, 8.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Orlando çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Local Park 'Simpson' , 10.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Fern Par' , 13 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Wekiwa Springs' , 21.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Fort Wil' , 22.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Lake Louisa' , 34.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Orlando ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Orlando Museum of Art' Orlando, 4.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Charles Hosmer Morse Museum of American Art' Winter Park, 7.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Orlando ve Çevresindeki Turistik Yerler

Walt Disney World Resort

From the series “Dünyadaki En Fantastik Lunaparklar”
Walt Disney World Resort, her yaştan insanlar için doğru yerdir. Birçok restoran, mağaza ve şık otelleriyle, orijinal havzayla birlikte büyük aquapark, nefes kesici cazibe merkezleri ve barış ve sessiz arayanlar için birleşik park alanlarıyla hareketli Main Street, modern Disneyland'ın benzeyecek. Yaklaşık 66.000 kişi dünyanın en büyük eğlence parkında çalışıyor. Ziyaretçilerin sayısı inanılmaz görünüyor - yılda 50 milyon insan. … Devamını oku

Ripley Believe It or Not

From the series “Gezegenin En İlginç 16 Binası”
Müzenin önünde banklar ve yırtılmış kuyu ile küçük bir meydan var. Müzenin konukları hala giriş kapısının arkasında 'korkutucu' bir sürpriz bekliyorlar. Misafirperver hayaletler, ziyaretçileri ağırlamakta ve müzeyi ziyaret etmeye ve varlığını inanmak zor olan fantastik sergilerini seyretmeye davet ediyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Orlando’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

20.04.2024

Orlando Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Orlando Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Orlando, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Orlando’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Orlando’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018