OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Oklahoma City Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Şehir aynı adlı devletin başkentidir. Oklahoma City, büyük bir sanayi ve iş merkezidir. Şehrin ekonomisi başarılı bir şekilde gelişiyor, bu yüzden hükümet turizm işinin gelişimine çok para yatırıyor. Burada şimdiden birkaç yeni otel açıldı ve daha birçoğu da önümüzdeki yıllarda faaliyete geçecek.
  Oklahoma-City turistlerinin sayısız restoranı arasında Spencers Smokehouse & BBQ adlı misafirperver ve misafirperver bir yemek evini tercih ediyor. Restoranda mükemmel bir barbekü servis edilir, menüsü çeşitli … Açık
Oklahoma City’deki otel ve tatil köylerinin yanı sıra yeni konser salonları ve eğlence kompleksleri inşa ediliyor. Burada ayrıca çok sayıda büyük ölçekli festival ve tatil bulacaksınız. Şükran Günü en önemli kutlamalardan biridir. Bu gün Oklahoma sokaklarında renkli geçit törenleri düzenleniyor. Yöre halkı gün boyu eğleniyor, kutlamanın tadını çıkarıyor ve ikramlar hazırlıyor.
Sayısız Botanik Bahçesi, şüphesiz, Oklahoma’daki en güzel yerlerden biri ve sayısız etkinlik ve festivalin yeri. Bahçenin ana gururu ’Kristal Köprü’ adlı bir seradır. Bu, eşsiz bitkilerin sonsuz bir şekilde tadını çıkarabileceği gerçek bir tropik bahçedir. Resim daha da çarpıcı çünkü konuklar şehrin sokaklarını dolduran gökdelenler ve yüksek binalarla çevrili. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Oklahoma-City’nin temel özelliklerinden biri, şehir farklı milletlerden ve kültürlerden insanlara ev sahipliği yaptığı için ulusal çeşitliliktir. Şehir her yıl İskoç, İrlanda, Çin, İtalyan, Yahudi, Çek, … Açık
Oklahoma topraklarında üç güzel göl var - Stanley Draper, Hefner ve Overholser. Bu sessiz göllerde küçük teknelerle gezinti, turistlerin en gözde eğlencelerinden biri haline geldi. Göller park alanı ile çevrilidir, bu nedenle yürüyüş için de çok fazla alan vardır. Çocuklu gezginler kesinlikle modern eğlence parklarını ziyaret etmelidir ve sporseverler, bir fitness merkezi, yüzme havuzu ve çeşitli spor salonları bulacakları yeni kompleksi kesinlikle beğeneceklerdir. Oklahoma’da, en ünlüleri Bilim Müzesi, Oklahoma Müzesi ve Batı Sanatı Galerisi olan birkaç müze açıldı. Alışveriş yapanlar, geniş bir ürün yelpazesi sunan devasa alışveriş merkezlerinde aradıkları her şeyi bulacaktır.
  Şehrin en sıra dışı semtlerinden biri, geçen yüzyılın 30’lu yıllarında bir sanatçı kolonisi olarak inşa edilen Paseo mahallesidir. Bu bölge hala eşsiz bohem atmosferini koruyor, birçok ilginç sanat galerisine, moda butiğine ve çok sayıda çekici restorana sahip. Burada korunan İspanyol Rönesansı tarzındaki binalar, mimari açıdan özellikle ilgi çekicidir. Yürüyüş ve alışveriş için ilginç yerler kelimenin tam anlamıyla her adımda.
  Büyük ve hareketli Oklahoma-City, aktif eğlence tutkunlarını, alışveriş bağımlılarını ve gece eğlencesi arayanları cezbeder. Tur tutkunları, şehirde keşfedilecek çok çeşitli simge yapılar ve turistik yerler … Açık
Yakınlarda, en büyük Vietnam topluluğunun yıllardır yaşadığı Küçük Saygon’un renkli mahallesi var. Gezginler için bazı orijinal Asya restoranlarını ve Vietnam lezzetleri ve hediyelik eşyalar sunan dükkanları ziyaret etmek ilginç olacaktır. Bu semtte gezerken oryantal tarzda çok güzel yapılar görebilirsiniz.
Oklahoma City Reflecting Pool Sembolik bir yerel tarihi anıt, inşaatı neredeyse yüz yıl süren Oklahoma Eyaleti Meclis Binası’dır. İnşaat 1914’te başladı, ancak düzenli duraklamaların nedeni fon sıkıntısıydı. Binanın uzun süredir kubbesi yok, ancak 2002 yılında 47 metrelik lüks bir kubbe nihayet tamamlandı. Oklahoma City, doğrudan bir petrol sahasının üzerine inşa edilmiş dünyanın tek eyalet başkentine sahip. Bugün bu tarihi sitenin ziyaretçileri, duvarlarının içine gizlenmiş eşsiz sanat eserlerine hayran kalabilirler.
  Oklahoma-City, konuklarına her zevke, zevke ve bütçeye uygun eğlenceler sunan gerçek bir eğlence cennetidir. Çocuklarla seyahat eden turistler Oklahoma City Hayvanat Bahçesini ziyaret etmeyi seveceklerdir. Parkın konukları … Açık
Şehrin en eski binalarından biri, şehrin kurucusunun evi olan Henry Overholser Mansion. Birçok farklı mimari stili birleştiren bu lüks konak, 1903 yılında inşa edilmiştir. Konak bugün biraz klasik bir Fransız şatosunu andırmaktadır. 1972’den beri kentsel tarihsel toplum tarafından yönetilmektedir. Lüks bina ilginç geziler düzenliyor; duvarları içinde antika mobilya koleksiyonları, sanat eserleri ve diğer ev eşyaları bulacaksınız.
OKC Memorial Şehrin ana dini simgesi, 20. yüzyılın başlarında inşa edilen güzel St. Joseph Katedrali’dir. Yapımının ana malzemesi kırmızı tuğlaydı; Katedralin ana ayırt edici özelliklerinden biri keskin koyu renkli kuleleridir. Bugün, katedralin ziyaretçileri, yapımından bu yana binayı süsleyen yetenekli vitray pencerelerine hayran kalabilirler.
Oklahoma City - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Oklahoma City ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Oklahoma’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Park Avenue' Oklahoma City, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Automobile Alley' Oklahoma City, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Plaza District' Oklahoma City, 2.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Uptown' Oklahoma City, 5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Classen Curve' Oklahoma City, 7.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Oklahoma City çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Guernsey' , 3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Sellers' , 10.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Mockingbird' , 20.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Oklahoma City ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Oklahoma City Museum of Art' Oklahoma City, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Cowboy & Western Heritage Museum' Oklahoma City, 8.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Fred Jones Jr. Museum of Art' Norman, 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Amerika Birleşik Devletleri Gezisi: Görülecek Yerler

New York, Birleşik Devletler'deki ana kültür merkezlerinden biri olarak çağırılma hakkına sahiptir. Burası ünlü Lincoln Center'ın bulunduğu yer. Metropolitan Opera, çeşitli tiyatrolar, konser salonları ve ünlü Avery Fisher Salonu bulunuyor. Şehir, Broadway şovlarıyla ünlüdür. Les Miserables, Cats, Miss Saigon, Titanic ve Phantom of the Opera gibi isimlerin - bu başlıkların dünyaca ünlüdür. …
OrangeSmile araç kiralama Oklahoma’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

25.06.2024

Oklahoma City Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Oklahoma City Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Oklahoma City, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Oklahoma’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Oklahoma’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018