OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Dallas Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Dallas Twilight   Dallas, Teksas’ın üçüncü büyük şehri ve ABD’nin sekizinci büyük şehridir. Resmi kuruluş tarihi Şubat 1856’dır. Halen Dallas ve banliyö nüfusu 6.3 milyon kişiye ulaşmaktadır. Kentte geliştirilen başlıca sanayi telekomünikasyon, bilgisayar teknolojileri, ticaret, bankacılık ve enerjidir.
  Dallas, 1841 yılında kurulan genç bir ticari şehirdir. Bugün Dallas, dünyanın önde gelen şirketlerinin ve ünlü sanayi tesislerinin ofislerinin bulunduğu yerdir, ancak gezginler genellikle bu önemli ekonomik tesislerden … Açık
Modernist, neoklasik ve Viktorya tarzlarında yaratılan binalar Dallas’ın başlıca turistik yerleridir. Tarihi binalar ağırlıklı olarak İsviçre Bulvarına yoğunlaşmaktadır. Dallas’ın bu bölgesinin merkezinde, 1880’den 1950’ye kadar süren korunaklı ticari binalar yer almaktadır. XIX yüzyılda inşa edilmiştir.
Dallas, konukların önünde pişirilen ve farklı soslarla servis edilen ızgara etleri ile ünlü. Bu yüzden bu şehirde bu kadar kafe ve restoran var. Şehrin en ünlü yemek tesisi muhtemelen Ritz Carlton restorandır. 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi restoranı ilan edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dallas, zengin eğlence seçenekleri yelpazesi sayesinde yıllardır popüler bir aile tesisi olarak kalmıştır. Yerel hayvanat bahçesi dinlenmek için çok popüler bir yer. Hayvanat bahçesinin topraklarında, yüzlerce nadir … Açık
Dallas ayrıca bir kültür ve sanat şehridir. Burada Moden Kültür Merkezi, Sanat Müzesi, Trammell ve Margaret Crow Asya Sanatı Koleksiyonu ve Modern Çocuk Tiyatrosu’nu ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın en büyük opera tiyatrolarından biri olan Morton H. Meyerson Senfoni Merkezi de Dallas’ta bulunuyor.
Dallas Skyline   Downtown alanında, yeri Reunion Kulesi olan en popüler görüntüleme platformu bulunur. Yüksek binanın 50. katında, ziyaretçilerin yüksek hızlı bir asansörde yükselebilecekleri güzel bir gözlem alanı bulunmaktadır. 171 metre yükseklikten kentin muhteşem panoraması açılıyor. Açık havalarda, Dallas çevresini de görmek mümkün.
  1. Dallas’ı ilk kez ziyaret eden yolcuların, yerel turizm ofisinde bir şehir haritası almaları önerilir. Bu şekilde şehrin sokaklarındaki labirentte gezinmek ve istenen yerlere ulaşmak daha kolay olacaktır. 2. Araba … Açık
Şehir için sembolik bir yer, belediye binasının inşa edilmesinden önceki Pioneers Meydanı. Bu meydanda, bir sığır evresini simgeleyen orijinal heykel kompozisyonunu görmek mümkündür. Bu kompozisyonda tam boyda 70 boğa ve inek ve ayrıca üç kovboy tasvir edilmiştir. Bütün rakamlar bronzdan dökülmüştür.
Dallas Skyline from Deep Ellum Sıra dışı eğlencelerle kendilerini memnun etmek isteyenler Mackinney Bulvarı’na gitmeli. Bu tarihi cadde boyunca, retro tramvayların geçtiği sıra dışı tramvay hattı geçmektedir. Onlara yapılacak bir yolculuk size çok fazla etki verecek. Bu tramvay rotasının geçmişi çok ilginç. 1983 yılında caddenin onarımı sırasında kentin bu bölümünde eski tramvay izleri bulundu. Şehir yetkilileri onları restore etmeye ve şu anda Dallas’ın gerçek tarihi sembolü olan beş antik tramvay başlatmaya karar verdi.
  Galleria Dallas, Dallas’taki en büyük alışveriş merkezidir. Yerel sakinlerin ve turistlerin yeni moda kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar ve elektrikli ekipman aramaya başladığı yer burasıdır. Ayrıca, çeşitli … Açık
West End Bölgesi yürüyüşler için güzel bir yer olacaktır. 19. yüzyılın sonundaki birçok güzel bina burada korunmuştur. Günümüzde bu tarihi binalarda popüler mağazalar ve restoranlar yer almaktadır. Birçok turistin müze gibi ziyaret ettiği birkaç mükemmel sanat atölyesi var.
Dallas Skyline Dallas, Komplo Müzesi’nin en ilginçlerinden biri olarak kabul edildiği onlarca ilginç müzeye ve kültürel merkeze sahiptir. Bu müzenin sergilenmesi, cumhurbaşkanı John Kennedy’nin cinayeti dahil olmak üzere en gürültülü ve en gizemli suçlara ithaf edildi.
  Dallas, çocuklu aileler için harika bir şehir. En çok ziyaret edilen aile cazibe merkezi Dallas World Aquarium. Akvaryum büyük bir modern binayı kaplar ve gezegenin farklı köşelerinden getirilen deniz sakinlerini sergiler. … Açık
Dallas’ta toplam alanı yaklaşık 85 kilometrekare olan 400’den fazla park var. Sadece ince bitkilere değil, aynı zamanda kentin temeline inşa edilmiş eski yapılara da hayranlıkla bakılabildiği topraklardaki tarihi Eski Şehir Parkı en ilginçlerinden biri olarak kabul edilir. Şimdi bu park, aktif rekreasyon için mükemmel bir donanıma sahip. Bir bisiklete binmek veya kendi toprakları boyunca yürümek mümkündür. Aktif oyunlar ve çocuklar için oyun alanları için çok fazla boş alan var.
Dallas - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Dallas ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Dallas’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Victory Park' Dallas, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Uptown Dallas' Dallas, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' West Village' Dallas, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' The Knox District' Dallas, 4.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Highland Park Village' Dallas, 5.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Dallas çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Local Park 'Daniel' , 7.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Dallas Lake' , 10.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   City Park 'Woodhaven Grove' , 18.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Richardson Grove' , 22.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Big Lake' , 30 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Dallas ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Dallas Museum of Art' Dallas, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Meadows Museum' Dallas, 6.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Dallas ve Çevresindeki Turistik Yerler

Kovboylar Stadyumu

From the series “En Etkileyici Tasarıma Sahip 14 Spor Stadyumu”
Stadyum tarihi boyunca bazı müzik konseri yapıldı. Arlington'daki benzersiz stadyumda gerçekleşen her spor etkinliği hemen ulusal öneme sahip bir olay olacak. Stadyum misafirleri, yarış sırasında en iyi ve en rahat atmosfere her zaman güvenebilirler. Yarım günler arasındaki molalarda heyecan verici piroteknik ve müzik şovlarının tadını çıkarabilirsiniz. Büyük ekran paneli ve yüzlerce ekran sayesinde ziyaretçiler önemli ve heyecan verici anları asla kaçırmazlar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Dallas’ta araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

05.12.2023

Dallas Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dallas Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Dallas, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Dallas’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Dallas’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018