OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Dallas

Dallas’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Downtown Dallas from the Trinity River   Yerel sakinler misafirperver ve arkadaş canlısı, her durumda yardım etmeye her zaman hazır - ilk kez olmaz. Konuşmaları devam ettirmek için her zaman hazırlar, konuşmaları her zaman stressizdir. Burada, insanlar kimseyi görünüm ya da içsel nitelikler için suçlamazlar (elbette, ülkede belirli bir konaklama kurallarına uyulmadığı sürece), rahatlık ve rahatlığa değer verir, herkesin rahatça yaşamasını sağlamak için her türlü çabayı gösterir. Teksas’ın “Amerikan ruhunu” ve zihniyetini anlamak için en iyi devlet olduğuna inanılıyor. Bu durumda Dallas, eyaletteki en büyük şehirlerden biri olarak istisna değildir.
  Galleria Dallas, Dallas’taki en büyük alışveriş merkezidir. Yerel sakinlerin ve turistlerin yeni moda kıyafetler, ayakkabılar, aksesuarlar ve elektrikli ekipman aramaya başladığı yer burasıdır. Ayrıca, çeşitli … Açık
Hayattaki en önemli şey kendini gerçekleştirmedir. Önce tüm akraba ve arkadaşlarına diledikleri bir şey. Ancak belli bir yaşa kadar planlar gerçekleştirilmemiş olsa bile, sorun değil. Mesele şu ki, olgun yaş, kaçınılmaz ve korkunç bir şey olarak görülmüyor: bu nedenle, bir işe başlamak için bile geç değil, hatta 80 yaşında bir üniversiteye kayıt olmak için geç değil. kesinlikle öğrenmeye değer: “Gerçekten istediği bir şeyi yapmaya başlamak için asla geç değildir.”
Yerel halk için ana ürünler et, balık ve sebzelerdir. Çok popüler bir mutfak, ’tex-mex’ - Meksika ve Teksas yemek pişirme geleneklerinin bir karışımı. Bu nedenle, Amerikalı kabul edilen yemekler genellikle Meksika soslarıyla servis edilir. Ya da tam tersi, eritilmiş peynir ve fasulyeli tortilla oldukça yaygındır. Bu karışım her yerde olur - hem gastronomik gelenekler hem de zihniyet. Yöre halkı Meksikalılardan biraz ifade aldı, sıcak huylu ama çabucak soğuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Dallas, Teksas’ın üçüncü büyük şehri ve ABD’nin sekizinci büyük şehridir. Resmi kuruluş tarihi Şubat 1856’dır. Halen Dallas ve banliyö nüfusu 6.3 milyon kişiye ulaşmaktadır. Kentte geliştirilen … Açık
Dallas festivalleri en canlı ve akılda kalıcı olanlardan bazılarıdır. Organizatörler, ziyaretçileri her zaman eğlenmek istedikleri için memnun etmeye çalışıyorlar. Müzik tutkunları Mayıs ayı başında düzenlenen Fair Park’taki mekan olarak hizmet veren JMBLYA festivalini takdir edeceklerdir. Herkes istediği gibi müzik seçebilecek - burada caz, rap, hip-hop ve elektrikli müzik dinleyebilirsiniz. Peki, manşetleri arasında yabancı bir isim bulmak kolay değil. Festivalin atmosferi sıcak ve arkadaş canlısı, festival gençler arasında popüler.
Dallas Twilight Şehirde gerçekleşen en ünlü festival, güvenli bir şekilde, Eylül ayının sonlarında başlayıp Ekim ayının ortasına kadar süren Teksas Eyalet Fuarı olarak adlandırılabilir. Fair Park fuarın mekanıdır. Şu anda, Dallas yaklaşık 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 17 metrelik bir kovboy figürü olan geleneksel sembolünden sonra Büyük Tex olarak adlandırılır. Alışveriş dışında, gezintiye çıkmak, atölyelere katılmak, sanat sergileri yapmak, müzik dinlemek ve yerel mutfağın tadına bakmak için bir fırsat. Açılış töreni uzun süre hatırlanacak - fuarın programı, ana şehir caddeleri boyunca kostümlü geçitler içeriyor.
  Dallas, çocuklu aileler için harika bir şehir. En çok ziyaret edilen aile cazibe merkezi Dallas World Aquarium. Akvaryum büyük bir modern binayı kaplar ve gezegenin farklı köşelerinden getirilen deniz sakinlerini sergiler. … Açık
Başka bir müzikal etkinliğin adı Homegrown Festivali ve Sokak Bahçesi’nin ortasında gerçekleşiyor. Etkinlik, indie rock ve underground’a odaklandı. Ekim ayının ortalarında Dallas’a gelen Lamar Street Festivali gibi bir olaya şahit olabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi Lamar Sokağı’nda tutulur. İzleyiciye sunulan program, bir sanat sergisinin açılışını, yerel yemeklerin tadına bakmayı, film gösterilerini, müzikal performansları dinlemeyi içerir. Etkinliğe, özellikle festival için hazırlanan spesiyaliteleri denemek için aynı sokakta bulunan restoranlar katılıyor.
Dallas Skyline   Dallas’ta Haziran sonu, mekan Klyde Warren Park olan Park’ta Güverte adında bir festival düzenleyerek kutlanır. Elektronik müziğe adanmış bu müzikal etkinlik, diğer şeylerin yanı sıra ücretsiz olarak ziyaret edilebilir. Burada hüküm süren atmosfer aile dostudur, bu nedenle ziyaretçilerin ailelerini almaları ve partinin tadını çıkarmaları tavsiye edilir. Mayıs ayının ortasında, Dallas’ta Savor Dallas Festivali adı verilen geniş çaplı bir gastronomik etkinlik düzenlendi. Bir mekan olarak Opus restoran seçildi. Abartı olmadan, bu gurmeler için gerçek bir cennet - burada en ilginç mutfak lezzetlerini deneyebilirler. Ayrıca şarapları da tadabilirsiniz.
  Dallas’a genellikle ’restoranlar şehri’ denir ve bu şaşırtıcı değildir, çünkü şehir bölgesi yaklaşık bin farklı mutfak tesisine ev sahipliği yapar. Kesinlikle her gurme burada sorunsuz bir şekilde … Açık
Tüm aile ile görülmeye değer bir diğer etkinlik ise Northpark’taki Trains At. Şu anda, Northpark Center’da mümkün olan her türden harika oyuncak tren görülebilir ve çocuklar için özel bir program hazırlanır. Böylece, burada küçükleri memnun etmek için tatlılar satın alabilirsiniz - herkes çocukların onları çok sevdiğini bilir. Düşünülemez derecede güzel ışık, video ve ses sanatı - bütün bunlar Aurora sergisinin Dallas’ta gerçekleştiği Kasım ayının başlarında görülebilir. Bu zamanda, şehir merkezinin geleceğe taşındığını ve geriye kalan her şeyi geride bıraktığını düşünebilirsiniz - izleyicilere sunulan manzaralar bu kadar şaşırtıcı.
Dallas Skyline from Deep Ellum Mayıs ayının başında Dallas’ı ziyaret ederseniz, büyük gitar sergisine tanık olduğunuzdan emin olun - Dallas Uluslararası Gitar Festivali şu anda Dallas Market Hall’da düzenleniyor. Abartı olmadan, bölgedeki türünün en büyük olayı budur. El sanatlarının en iyi ustaları tarafından yapılan çok çeşitli müzik enstrümanlarını görebileceğiniz çok az yer var. Ekim ayının başlarında çok ilginç bir olay yaşanıyor ve adı Meat Fight. Mekan Trinity Groves. Burada et sevenler, rekabetçi nitelikteki festivali ziyaret etmenin gerçek zevkine geliyorlar. Ziyaretçiler, en iyi yemeğin tadına bakmak ve seçmek için eşsiz bir fırsata sahip olacaklar.
  Dallas, 1841 yılında kurulan genç bir ticari şehirdir. Bugün Dallas, dünyanın önde gelen şirketlerinin ve ünlü sanayi tesislerinin ofislerinin bulunduğu yerdir, ancak gezginler genellikle bu önemli ekonomik tesislerden … Açık
St. Patrick Day Parade Dallas’ta da seviliyor, bu yüzden Dallas’ın orta caddeleri Mart ayının ortasında yeşile dönüyor. Yerel etkinlik İrlanda’nın başkentinde olduğundan daha az renkli değil. Abartı olmadan, bu tatil bölgedeki en önemli olaylardan biri olarak kabul edilebilir. Şu anda, İrlanda’nın ruhu Dallas sokaklarında hüküm sürüyor - ve bu yüzden tam yüzlerce insanı sokakta görebiliyorsunuz. Şu anda, atmosfere katılmak ve mutlu ve kaygısız bir tatilin parçası olmak için yeşil bir şeyler satın almanız önerilir.
Dallas - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Dallas ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Dallas yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral Shrine of the Virgin of Guadalupe, Dallas, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Patrick Cathedral, Fort Worth, 49.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Dallas’ta araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

13.08.2022

Fotoğraflarla Dallas’ın Renkleri

Dallas Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Dallas’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Dallas’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Dallas’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Dallas’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018