OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Monterrey Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Macro Plaza and Government Palace, Monterrey   Monterrey, ülkenin en zengin şehri olarak kabul edilir; bazen Kuzey Sultan olarak da adlandırılır. Bugün burası büyük bir turizm ve alışveriş merkezidir ve bu nedenle ülkenin tüm büyük şirketlerinin ofisleri burada bulunmaktadır.
  Monterrey’de, en güzel parklardan ve rezervlerden bazılarını ziyaret edebilen gezginleri çok çeşitli ilginç eğlenceler bekliyor. En dikkate değer olanlar arasında, birkaç yıl önce ekolojik rezerv statüsünü … Açık
Monterrey’in Meksika’nın en ilerici şehri olduğunu söylemek abartı olmaz. Ziyaretçiler, Monterrey’de çok sayıda turist kompleksi, otel ve han bulacaklar. Şehrin mükemmel bir şekilde planlanmış olması nedeniyle, yerel manzaraların ve unutulmaz yerlerin gözlemlenmesi çok uygundur. Modern alışveriş merkezleri, restoranlar ve eğlence mekanları, kültürel cazibe merkezleri ve müzelerin seçimi o kadar zengindir ki hepsini tek bir tanımda ele almak imkansızdır. Restoranların ve kafelerin tüm popüler dünya mutfaklarından yemekler sunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Eğlence merkezleri çocuklar için çeşitli aktiviteler sunar.
Yerel peyzajın çoğunlukla kanyonlar ve dağ yamaçları ile noktalanan bir çöl olması nedeniyle, Monterrey tatil köyleri çok sayıda spor eğlencesi düzenlemektedir. Bir bisiklet kiralayabilir ve dağlara doğru bir gezintiye çıkabilir, çölde bir cip sürebilir veya sadece yürüyerek yerel güzelliği keşfedebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Tek başına bir şehir turu için yola çıkmak gündüz vakti çok daha iyidir, bu arada akşamları böyle tek başına yürüyüşlerden kaçınmak daha iyidir. Akşam ve gece saatlerinde mevcut olan tek ulaşım taksi. … Açık
Marco Plaza adı verilen ana meydan, şehrin sadece en dikkat çekici yeri değil, aynı zamanda Faro del Comercio adlı en yüksek anıtın da bulunduğu yerdir. Aslında meydan, çok sayıda sokak ve parkla birbirine bağlanan birkaç alandan oluşan bir komplekstir. Bölge muhteşem çeşmelerle dekore edilmiştir ve burada ayrıca harika hediyelik eşyalar satan birkaç alışveriş pavyonu bulacaksınız. Meydanı çevreleyen alan, birkaç tiyatronun yeri ve Katedral’in görkemli bir binasıdır.
  Metropolitan Müzesi, Monterrey’in kültürel tesisleri arasında gerçekten öne çıkıyor. Binasının inşası 17. yüzyılda başladı ve 1887’ye kadar sürdü. 1974’te ulusal öneme sahip bir anıt olarak kabul edildi ve birkaç yıl sonra burada bir müze açıldı. Dört geniş sergi salonu, ilginç bir tarihi sergiler koleksiyonu sunuyor. Bunun yanı sıra, müze genellikle çeşitli eğitim ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.
  Tüm alışveriş tutkunları, Esfera Centro Comercial’in tartışmasız en göze hoş gelen ve modaya uygun olan Monterrey’de bulunan çok çeşitli alışveriş merkezlerini takdir etmelidir. H&M, çeşitli spor … Açık
Tüm doğa severler, harika Cola de Caballo şelalesi turuna çıkma fırsatı bulacaklar. Monterrey’in hemen yakınında, pitoresk vadiler ve yemyeşil egzotik bitki örtüsünün arasında yer almaktadır. Çok uygun bir yürüyüş yolu, özel olarak donatılmış köprüler ve gözlem platformları bulacağınız şelaleye götürür.
Oldukça sıradışı bir şehir cazibe merkezi Fundidora Parkı’dır. Çok uzun zaman önce kendi sahasında 1900’den itibaren neredeyse yüz yıl boyunca faaliyet gösteren büyük bir metalürji fabrikası olduğunu hayal etmek zor. Tesis, iflastan sonra bölgeyi halka açmaya karar verene kadar birkaç yıl boyunca terk edildi. . Bugün, popüler cazibe merkezleri olarak kabul edilen birçok eski endüstriyel bina var. Geniş alan, müzeler ve sergi salonlarının yanı sıra çeşitli spor alanları ve oyun alanlarını barındırır.
  Şehir, ilgi çekici yerler açısından zengin olduğu için Monterrey, dışarıdaki aktiviteleri ve gezi turlarını tercih edenler için idealdir. Parque Plaza Sesamo tema parkı özellikle çocuklu turistler arasında … Açık
Monterrey’de seyahat ederken, tarihi mekanların hayranları kesinlikle Templo de San Luis Gonzaga’ya bir ziyaret planlamalıdır. Kilisenin inşası 1898’de başladı ve 25 yıl sürdü. Güzel kilise, şehirdeki tek Neo-Gotik tarzdaki yapıdır. Zengin bir şekilde dekore edilmiş bir sunak da dahil olmak üzere orijinal ve güzel bir iç mekanı korumak mümkündü.
Meksika Tarihi Müzesi nispeten yakın bir tarihte, 1994 yılında modern bir binada açıldı. Toplam alanı 15.000 metrekare olan salonları, tarihi, etnografik ve arkeolojik sergilerin ilginç koleksiyonlarını sunuyor. Kültür merkezinin önemli bir kısmı bir kütüphane tarafından işgal edilirken, bir sinema salonu ve bir kafe de bulunmaktadır.
Monterrey - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Monterrey ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Monterrey’nin alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Calzada del Valle' Monterrey, 14 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Monterrey çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Cumbres de Monterrey' , 25.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Ing. Gerardo Cruickshank García' , 33.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'El Sabinal' , 83.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Meksika Gezisi: Görülecek Yerler

  Zengin geçmişi olan bir ülke, Meksika eski uygarlıkların eşsiz manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır. Ülke sadece sıcak ülkelerden ve plaj dinlenenlerinden değil, aynı zamanda tarihi, sayısız bilim adamı ve arkeologdan da etkileniyor. Meksika'da birçok efsaneye ve gizemli hikayeye değinilen, uluslararası ünlü Mayar piramitleri, Aztek anıtları ve antik yerleşim yerlerini görebilirsiniz. Eski kabilelerin yerleşim yerlerini kendi gözleriyle görmek isteyenler, kesinlikle Teotihuacar piramitlerine gezi yapmalıdır. En büyük iki piramit bu 'hayalet şehir' de bulunmaktadır. Bunlar Ay ve Güneş piramitleri, bunların yüksekliği sırasıyla 150 ve 225 metreyi buluyor. Maya'ya göre en güçlü ve onur verilen tanrı Quetzalcoatl'ın tapınağı yakınlardadır. …
OrangeSmile araç kiralama Monterrey’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

24.06.2024

Monterrey Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Monterrey Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Monterrey, Meksika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Monterrey’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Monterrey’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018