OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Atina

Atina’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Athens Acropolis   Atina, çeşitli cazibe merkezlerinde o kadar zengin ki, aralarında en ilginç olanı seçmek o kadar basit değildir. Yaklaşık iki bin yıl önce inşa edilmiş olan Rüzgârlar Kulesi’ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Burası dünyanın en eski meteorolojik yerlerinden biridir. Kule mermerden yapılmıştır ve yüksekliği 12 metreye, çapı - 8 metreye ulaşmaktadır. Kulenin üstü, sekiz rüzgarı tasvir eden şaşırtıcı frizlerle süslenmiştir. Şehrin merkezinde görkemli Lycabettus Dağı’nı da göreceksiniz. Bu dağda güzel bir ortaçağ kilisesi ve diğer birçok önemli bina bulunmaktadır. Hephaestus Tapınağı, şüphesiz, antik çağın en ünlü anıtıdır. Yunanistan’daki en büyük ve en büyük arkeoloji müzelerinden biri tapınağın duvarlarında bulunur.
  Gezginler, Atina’daki en sıradışı cazibe merkezlerinden en geniş alanı bulacaklar. Dinlenip gece kulübünde çok güzel vakit geçirdikten sonra, ayaklarınızı Atina Caddesi’ndeki kapalı pazara … Açık
Heyecan verici geziler yapan taraftarlar, kesinlikle Akropolis Müzesi’ndeki sergileri görecekler. Burada eşsiz ve değerli tarihi eserlerden zengin bir koleksiyon bulacaksınız. Burası Kesariani Manastırı’nın dini mekanları arasında kesinlikle özel bir önem var. Kendi topraklarında birkaç yay vardır; yerel binalar ve eski katedral, ziyaretçilere eşsiz mimarisi ve alışılmadık dekorasyon dekorasyonlarıyla her zaman saldırıyor. Katedralte eski fresklerin bir koleksiyonunu görebilirsiniz. Bu freskler, 17. yüzyılın başında manastıra bağışlandı.
Plaka ilçe kesinlikle en güzel ve tarihi bakış açısından ilginçtir. Burada bulunan tüm tarihi binalar dikkatle restore edildi, şimdi şaşkın turistlerin karşısında tüm ihtişamıyla karşımıza çıkıyorlar. Bir bakışta, bölge kaybolmak için biraz kafa karıştırıcı ve basit görünebilir, ancak yönlendirme gerçekten basittir. Her cadde, yolcuları ya Syntagma Meydanı’na ya da Akropolis’e götürecek. Syntagma Bölgesi de tüm gezi için önemli bir hedeftir. Güzel parlamento binası 1840 yılında inşa edilmiş olup burada güzel heykeller ve çeşmeler bulunmaktadır. Bölgede dolaşırken, çok sayıda müzeye ev sahipliği yapan pitoresk Vasilissis Sofias Caddesi’ne ulaşılabilir; Yunan Eski Sanat Müzesi, Bizans Müzesi, Kikladik Müzesi ve Benaki Müzesi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Misafirler, mevsime göre değişiklik gösterebileceğinden yerel müzelerin ve sergilerin çalışma saatlerini önceden öğrenmeleri konusunda teşvik edilir. Tatillerde (dini olanlar dahil) bazı kültür ve eğlence … Açık
  Tanınmış ve yukarıda sözü edilen Parthenon, Acropolis, Hephaestus Tapınağı’na ek olarak, Atina’da özel ilgiyi hak eden diğer antik eserleri bulacaksınız. Bunlar arasında Dionysos Tiyatrosu, Agora, Athena Nike Tapınağı, Erechtheion ve Herodes Atticus Odeon vardır. Bütün bunlar abartılı kelimeler değil, Yunan başkentinde ziyaret etmeniz gereken sitelerdir. Hepsi tek bir yerde - Plaka bölgesinde - ve onları ziyaret etme fırsatını kaçırmayacaksınız. Başka bir bölgede, Aristoteles’in okulunun bulunduğu yer Lyceum’dur. Bu, ziyaret edilmesi zorunlu olan başka bir tarihi eserdir.
Athens Şehirde modern müzeler var - örneğin, retro otomobillerin mükemmel koleksiyonu ile Hellen Motor Müzesi. Yemek yapmayı sevenler için özel olarak hazırlanmış ilginç bir Yunan gastronomi müzesi de var. Dahası, bina ilk bakışta tam anlamıyla derin bir izlenim bırakıyor ve bunu kaçırmak imkansız. Müzenin iç mekânının da eğlenceli olduğu biliniyor. Müzikseverler için, Yunan Aletleri Müzesi’ni ziyaret etmek ilginç olacaktır (bu arada, giriş ücretsizdir). Keyifli ’Teknopolis’ de her turisti hayrete düşürecek. Özellikle her kentin yeni yönlerini keşfetmeyi tercih edenler için, Atina’daki belki de en fütüristik yer.
  Atina, şüphesiz çok popüler bir yer, bu yüzden kendinizi başka yolcuların yanında bulamayacağınız bir yer bulmak zorlaşıyor ve zorlaşıyor. Ancak, bu tür yerler hala var. Olympian Zeus Tapınağı ve Akropolis, kentin … Açık
Atina’nın ilk mezarlığı - böyle yerleri ziyaret etmek isteyenler için gerçek bir keşif olacaktır. Heinrich Schliemann ve Ortodoks metropolitans burada gömülüdür. Ayrıca, yerlerin kendisi çok etkileyicidir, ancak bu tür yerler karışık duygular yaratmaktadır. 2004 yılında, özellikle Yunanistan’ın başkenti Santiago Calatrava’nın Olimpiyat Oyunları için inşa edilen dünyanın en güzel yaya köprülerinden biri olan Katehaki, ziyaret etmeye değer ilginç bir cazibe merkezi.
Academy of Athens Yunanistan’ın başkenti ve sayısız Ortodoks kilisesi, mimari sanatın gerçek eserleri ile ünlüdür. Her şeyden önce, Panagia Kapnikarea Kilisesi’ni farketmeye değer. Atina sakinleri için oldukça sıradan bir kilise, ancak turistler için değil. En beğenilenler bile ilk dakikalardan şaşıracaklar. Kilise, 11. yüzyılda bir pagan tapınağı üzerine inşa edilmiştir. Bunun yanı sıra, düşüncelerinizi sırayla getirmek için harika bir yerdir. Agios Nikolaos Kilisesi (St. Nicholas), güzel freskleriyle ünlü bir diğer önemli dini yapıdır.
  Baby Grand Hotel kesinlikle alışılmadık bir oteldir. Özgünlüğü onu ziyaret eden her gezgini vuracaktır. Her zamanki gibi bir karşılama tahtası yerine, lobi bölgesi klasik bir Mini Cooper cabriolet’e sahiptir ve … Açık
Ortodoks Kilisesi’nin en çarpıcı örneğini görmek için Aziz Marina Kilisesi’ni ziyaret etmeye değer. Yapının tarihi 1924’e kadar uzanmaktadır ve kilisenin hem dış hem de iç kısımda etkileyici görünmesi gerektiği unutulmamalıdır. Kilise, belli başlı cazibe merkezlerinden biraz uzakta bulunur ve bu nedenle kolayca gözden kaçabilir - ancak kasıtlı olarak bunu yapmakta yanlış olmaz. Yakınlarda Atina Ulusal Gözlemevi - ziyaret etmek için ilginç bir yer. Kentte Aziz Dionysius Areopagit Katedrali Bazilikası olarak adlandırılan bir Katolik kilisesi de bulunmaktadır. Bina, klasikliğin unsurları ile erken Orta Çağ’ın bir bazilikasıdır. İçeride çok etkileyici - her şey bir Katolik mabetine yakışıyor.
Aşağıdaki bölümde, Atina ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Atina ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Kendi Atina gezinizi planlayın: kiliseler, müzeler ve kaleler

Hephaestus Tapınağı, Atina

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Hephaestus Tapınağı, Atina'daki en iyi korunmuş antik tapınaklardan biridir. M.Ö. 449-415 yıllarında inşa edilmiş ve Tanrı Hephaestus'a ithaf edilmiştir. Hephaestus, yangın, volkanlar ve metalin Yunan tanrısıdır.
»  Hephaestus tapınağının inşaatı M.Ö. 449'da başladı.
»  Atina'daki Hephaestus Tapınağı mermerden inşa edilen ilk tapınaktı.
»  7. yüzyılda MS Ortodoks rahipleri Hephaestus tapınağını St. George Kilisesine dönüştürdü.
»  Tapınağın uzunluğu neredeyse 32 metre, genişliği yaklaşık 14 metre. Tapınağın yalnızca 34 sütunu değil, çatı da mucizevi bir şekilde ayakta kalmıştır.

Atina Katedrali, Atina

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Atina Katedrali şehrin en büyük kilisesi; bu Atina Başpiskoposu'nun ve Yunanistan'ın en önemli Yunan Ortodoks Katedrali.
»  Katedralin yapımı 1842 yılının Noelinde başladı ve 20 yıl sürdü. Annunciation onuruna Katedralin kutlanması 21 Mayıs 1862'de Kralın Kralı ve Kraliçesi eşliğinde gerçekleşti.
»  Katedralin inşası için 72 yıkılmış kilise mermeri kullanıldı.
»  Atina Katedrali, Atina piskoposunun ve Yunan Ortodoks Kilisesi'nin önemli bir manevi merkezinin bulunduğu yerdir.
»  Günümüzde tapınak resmi tören, taç giyme, düğün ve cenaze törenleri için bir mekan.

Havariyyun Kilisesi, Atina

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Kutsal Havariler Kilisesi, 10. yüzyılda inşa edilmiş en eski Atina'daki Hıristiyan kiliselerinden biridir.
»  Kutsal Havariler Kilisesi, tamamen orijinal biçiminde kalan Atina agoranının (Atina şehir meydanı) tek anıtı olduğundan büyük önem taşıyor.
»  Kutsal Havariler Kilisesi, haç biçiminde olan bina üzerinde kubbeyi destekleyen dört sütundan oluşmaktadır. Ana tapınaktan ayrı olarak, kilise daha sonra kilisenin şekli neredeyse U şeklindeki hale getirilen iki sundurma var.
»  Kuzey narteksi, muhtemelen gömülmüş bir kilisenin patronunun bulunduğu bir lahit barındırır; Bizans geleneğinden sonra kendisinin ve yakınlarının tapınağa gömülme hakkı vardı.
»  Diğer mezarlar, yelpazedeki arkeologlar ve kilisenin bahçesinde bulundu.

Choragic Monument of Lysicrates, Atina

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Liccrates'in Korogik Anıtı, M.Ö. 334 yılında Akropolis'e yakın bir yerde bulunan anıttır.
»  Anıt, Dionysus Tiyatrosu'ndaki birçok tiyatro gösterisinin sponsoru olan zengin sponsor Athenian Lysicrates tarafından sponsorluğunda ödüllü oyunun anısına dikildi.
»  Anıt Corinth sütunları ile altı metre yüksekliğinde rotunda kaide üzerine monte edilmiştir. Sütunların üstünde, Dionysus'un hayatından sahneye çıkan friz var; Tanrı'yı ​​kaçıran korsanların yunuslara dönüşüyor.
»  6 metre yüksekliğindeki anıt, üzerine Dionysus tiyatro festivalinin ödülünü alarak bronz tripoda duran bir taş çiçek ile taçlandırılır.
»  Tripod, bronz zincirlerle çiçeğe bağlanmış olmasına rağmen, günümüze kadar ayakta kalamadı.

Temple of Olympian Zeus, Atina

Haritada konum:     Gerçekler:
»   Olympian Zeus Tapınağı, Yunanistan'ın en büyük tapınağıdır.
»  Tapınağın uzunluğu 96 metre, genişliği 40 metreydi.
»  Tapınağın inşası M.Ö. 6. yüzyılda başladı ve M.Ö. 2. yüzyılda sona erdi.
»  Tapınağın 104 17 metrelik kuleleri vardı, ancak bugüne kadar sadece 15 tanesi hayatta kaldı. On altıncı sütun 1852'de bir fırtına sırasında yere düştü ve hala orada yatıyor.
»  İlk tapınak 1889-1896 yıllarında kazılmıştır; Alman ve Yunan arkeologlar tarafından daha fazla çalışma gerçekleştirildi. Bugün tapınağın kalıntıları Atina'nın başlıca tarihî turistik yerleri değildir.
Atina - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

İki günlük Atina gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

National Archaeological Museum
Nerede: Patission 44, Museio, Atina; Telefon: +30 210 821 77 24;
The Acropolis and its surroundings
Nerede: Acropolis, Atina;
Agora
Nerede: Monastiraki, Atina;
Benaki
Nerede: 1 Koumbari St. & Vas. Sofias Ave., Atina; Telefon: +30 210 367 10 00;
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Atina yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Old Royal Palace' , 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'New Royal Palace' , 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Psychiko' , 4.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Tatoi' , 20.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sarayı 'Polydendri' , 28.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Atina ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Vorres Museum' Athens, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'National Archaeological Museum of Athens' Athens, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Benaki Museum' Athens, 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Cycladic Art' Athens, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'New Acropolis Museum' Athens, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Atina yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral of the Holy Trinity, Athens, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Atina’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

26.09.2022

Atina’nın Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Atina’nın Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Atina Komşularında Kültürel Geziler

Atina Kültür Rehberi. Atina’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Atina’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018