OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Mykonos City

Mykonos’ta Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Agia Sostis   Mikonos, en önemlileri arkeolojik nesneler olan simge yapılar açısından zengindir. Bazı nesnelerin bölgeleri hala bilim adamları ve arkeologlar tarafından araştırılmakta ve araştırılmaktadır. Yolcuların paha biçilmez keşifleri, Arkeoloji Müzesi’nde gözlemleyebilirler ki bu sergi oldukça ilginç ve çok yönlüdür. Sergilenen vitrinler arasında ev eşyaları, değerli metallerden yapılmış mücevherler ve dini eserler bulunur. Şu anda müze, komşu adalardan getirilen arkeolojik kanıtları saklıyor. Yürüyüş için en çekici alan, adanın güneybatı kesiminde bulunan Küçük Venedik olacak. Birkaç yüzyıl önce zengin denizciler evlerini ve villalarını orada inşa ettiler. Binalar tam sahilde yer almaktadır. Çok sayıda antik villa günümüze kadar ilk hallerinde korunurken, diğerleri tam bir rehabilitasyon ve modernizasyondan sonra gece kulüplerine ve popüler restoranlara yeniden donatıldı.
  1. Adada mevcut olan tek toplu taşıma aracı, güzergahlar Mykonos’un neredeyse tamamını kapsayan bir otobüs. Ancak akşamları, güzergahlar arasındaki aralıklar önemli olduğundan ve oldukça uzun süre beklemek … Açık
Adanın misafirleri, adanın en önemli tarihi simgelerinden Panagia Tourliani Manastırı’nı mutlaka ziyaret etmelidir. Manastır 1580 yılında kurulmuştur. Bu dönüm noktası, son derece güzel bir mimari kompleks ile sunulmaktadır. Manastırın duvarları kar beyazına boyanmıştır ve bina kırmızı kubbeler ve zarif kulelerle taçlandırılmıştır. Manastır, en değerli dini kalıntı olan antik ikon standı olan ve 1775’ten kalma ikonların minyatürlerini saklamaktadır.
Manastırın bir bölümü, koleksiyonun etnik el sanatlarına yoğunlaştığı bir müzeye dönüştürüldü. Adanın dikkat çekici kültürel kurumları ile ilgili olarak Ege Deniz Müzesi en çok görülmeye değerdir. Konumunun yeri, 19. yüzyılın sonunun güzel bir binasıdır ve geniş salonları birkaç büyük koleksiyonu tutar. Müzenin önemli bir kısmı, en nadide kitaplardan beş binden fazla toplayan kütüphaneye ayrılmıştır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mikonos’un her şehrinde ve kasabasında çok sayıda çekici mağaza ve market bulunmaktadır. Küçük Venedik semtinde adanın en hareketli ve ilginç caddelerinden biri olan Zouganeli var. Küçük dükkanlarda ve el … Açık
Diğer vitrinlerin yanı sıra önemli tarihi belgeler, antika eserler, deniz haritaları ve gravürlerin yanı sıra deniz temalı geniş sikkeler koleksiyonu bulacaksınız. Mikonos, toprakları üç yüzden fazla dini bina ve yapıyı koruduğu için genellikle bir ’kiliseler adası’ olarak adlandırılır. Turistler, çok çeşitli dini simge yapılar arasında, benzersiz bir mimari manzara olarak kabul edilen Paraportiani Kilisesi’ni tercih ediyor. Antik yapı, canlı bir deniz manzarası açan yüksek ön arazide yer alır.
Mykonos, Greece   Çağdaş sanata tutkulu olanlar adaya bayılacak. Adanın başkenti Mykonos Kasabasında bulunan Rarity Galerisi, Minima Galerisi ve Büyük Beyaz Galeri de dahil olmak üzere burada birkaç büyük sanat galerisi bulunmaktadır. Adanın en dikkat çekici yerleri genellikle burada yoğunlaşıyor. Şehir aslında büyük bir dönüm noktasıdır - nereye giderseniz gidin bazı ilgi çekici yerler vardır. Örneğin, Arkeoloji Müzesi (Λαογραφικό Μουσείο Μυκόνου) ziyaretçilere giysi, madeni para, mücevher, ev eşyaları gibi çeşitli sergiler aracılığıyla yerel kültürü tanıtır.
  Mikonos, Ege Denizi’nde küçük bir adadır. Çok sayıda güzel plaj ve çeşitli eğlence programları nedeniyle, burası dünyanın birçok farklı ülkesinden turistler için favori bir yer haline geldi. Ada, modern … Açık
Kültür kurumunun çevresinde, Ege Denizi’nin muhteşem manzarasını sunan Mikonos yel değirmenleri (Ανεμόμυλοι Κάτω Μύλοι) vardır. Mikonos Limanı’na gelen turistlerin gördüğü ilk şey yel değirmenleri aslında adanın ticaret stoklarıdır. 17. yüzyılda inşa edilmişler ve önemlerini yitirdikleri 20. yüzyılın başlarına kadar işlevlerini sürdürmüşlerdir. En iyi korunmuş değirmen, 1960’lara kadar çalışan Geronymos’tur (Γερώνυμου). Bugün, özel mülkiyete ait bir bina. Değirmenlerin gerekli olmasının nedenlerinden biri, genel olarak Kiklad adalarının, özelde Mikonos’un çok rüzgarlı olmasıydı.
Mykonos-Greece Bonis Değirmeni (Μύλος του Μπόνη) ve Lena’nın Evi’nden (Σπίτι Λένας) oluşan kompleks de dikkat çekicidir. Bazı Yunan tarihçilere göre, değirmen 16. yüzyılda inşa edildi. Eskiden Boni ailesine aitti - dolayısıyla adı. Dönüm noktası halka açık. Burada adanın un üretimi hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Lena’nın Evi, 19. yüzyılın mimari bir anıtıdır. Konağın son sahibi Lena Skrivanos’un adını almıştır. Evde 19. yüzyıldan kalma iç mekan korunmuştur, böylece ziyaretçiler ilgili ev eşyaları, mobilya parçaları, sanat eserleri ve dekorasyonlar sayesinde kendilerini o zamanın atmosferine tamamen kaptırabilirler.
  Yunanistan’daki küçük cennet Mykonos, tatil için harika bir yer ve bohem bir tatil beldesidir. Onlara Mikonos’u göstermek ve çocukluklarından itibaren bir güzellik duygusu aşılamak için oraya çocuklarla … Açık
İnanılmaz derecede pitoresk Armenistis Deniz Feneri (Φάρος Αρμενιστής), birçok önemli olaya tanık olan bir başka büyük tarihi anıttır. İlginçtir ki, yakınlarda bulunan bir şehrin ismini simgesel yapıdan - Faros Armenistis’ten almıştır. 1891’de dikilen deniz feneri, Volta adlı İngiliz gemisininki de dahil olmak üzere adanın kayalarının yakınında çok sayıda gemi enkazının sessiz tanığı oldu. Bu arada, Kiklad kıyılarında batan başka bir gemi deniz dibinde görülmeye değer. Dalış turlarının düzenlendiği Anna II. Bu eşsiz bir fırsat, bu yüzden kaçırmayın.
Mykonos Mykonos Kasabası yakınlarında bulunan Panigirakis Kalesi (Κάστρο Πανηγυράκης), harika güzel fotoğraflar çekebileceğiniz belki de tüm adadaki en iyi yerdir. Akşamları buradan değirmenlerin muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kırsal bölge, şaşırtıcı derecede güzel gün batımlarını tamamlayan yerel manzara ile mükemmel bir uyum içindedir. Kale bugün adanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen bir otel. Yürüyüş yapmak isterseniz mutlaka Matoyianni Caddesi boyunca dolaşmalısınız. Güzel fotoğrafları sevenler için bir cennet.
Aşağıdaki bölümde, Mykonos City ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Mykonos City ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Mykonos City - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Mykonos City ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Archaeological Museum of Delos' Delos, 7.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Mykonos’ta araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

26.09.2022

Mykonos’un Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Mykonos’un Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mykonos City Komşularında Kültürel Geziler

Mykonos City Kültür Rehberi. Mykonos’ta ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Mykonos’ta 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018