OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sporades Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Sporades takımadaları Ege Denizi’nde doğudaki Yunan kıyısında yer almaktadır. Takımadalar, iki bağımsız ada grubundan ayrılır; turistler arasında en popüler olan kuzey adaları olan Güney ve Kuzey Sporaidleri. Adalar hemen hemen her adada ulusal rezervleri ile eşsiz doğası ile bilinir. Tüm takımadalarda ayrıca binlerce tarihi simge vardır ve her adada adada bir şey vardır.
  Skopelos adasında, zeytinyağı üretimi için fabrikayı ziyaret etmeye değer. Başka hiçbir yerde size bu ürün hakkında çok detaylı ve ilginç şeyler söyleyemezler. Speleologlar ve sadece güzel manzaraların ve yeraltı … Açık
Arkeolojik ilgi alanları, geçmişin tarihi kalıntıları, yüzlerce büyüleyici kilise ve manastır, müze ve tabi ki göz alıcı plajlar milyonlarca turist arasında popüler bir ada haline getiriyor. Toplamda 700 ada vardır, ancak sadece dört tanesi yerleşiktir. Sporadlar sadece son zamanlarda ziyaret etmek için popüler bir yer haline geldi ve hala bozulmamış çekiciliğini korudu.
Alonissos Adası doğa yürüyüşü yapmak için mükemmel bir yer olduğu için doğa severlerin çoğunu çekmektedir. Ancak pek çok tarihi simge yoktur ve çoğu deprem tarafından tahrip edilmiştir. Adanın engin kısmı boyunca uzanan ve ayrıca yakınlarda bulunan sayısız adalar içeren deniz rezervi, bölgenin ana simgesel yapıdır. Nadir mühür türleri de dahil olmak üzere birçok bitki ve hayvan vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Plaj eğlencesi, Sporades’teki en popüler turistik aktiviteler arasındadır. Adaların her yerleşik adasında ve hatta bazı vahşi adalarda bile iyi plajlar vardır. Sonuna tekne ile kolayca erişilebilir. En sıradışı … Açık
Skiathos adasının ayırt edici özelliği, yüzlerce yıl önce inşa edilmiş kiliseler ve manastırların bolluğu. 17. yüzyılda inşa edilen Kounistra manastırı, günümüze kadar orijinal haliyle ayakta kalmıştır. Adanın sembolü. Duvarları, adanın kutsal hamilesinin heykeli de dahil olmak üzere değerli dini eserler barındırmaktadır. Adanın batı kesiminde yer alan Koukounaries rezerv önemli bir doğal dönüm noktasıdır. Bölgesinde çok sayıda nadir bitki var ve ayrıca turistler arasında son derece popüler bir plaj.
Sporades Skyros Adası da tarihi yerler ile zengin. Bunların çoğu, arkeolojik, belediye ve Faltaits özel müzeleri ile birlikte adanın başkenti bulunur. Her biri turistlerin ilgisine değer. Adanın tarihi sembolleri arasında, güzel Kastro kalesi dikkat çekicidir. Ayrıca St.George manastırı da var. Tarihi yerleri gezmek isteyen turistlerin Palamari bölgesini ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Arkeologların, Tunç Çağı’na tarihlenen yerleşim kalıntılarını bulduğu yer burası. Sitede bulunan eserler yerel müzelerin birinde tutulmaktadır.
  Belki de Yunanistan’dan getirilen en geleneksel hediyelik eşyalardan biri, zeytin olarak kabul edilebilir. Bu şaşırtıcı değil, çünkü herhangi bir pazarda bu ürünün çok sayıda farklı versiyonunu bulabilirsiniz. … Açık
Skopelos adası yürüyüş tutkunları için başka bir yerdir. Orada gezileri birleştirmek ve doğal manzaraların etrafında yürümek için mükemmel bir şans var. Tüm takımadaların en yüksek noktası olan Delphi dağı, Skopelos’ta bulunmaktadır. Kenarları, antik manastırları ve kiliseleri gizleyen güzel ormanlarla kaplıdır; birçok harika efsane onlarla ilişkilidir. Toplamda, adada 300’den fazla dini yer var.
Farewell to Skiathos   İlk turistlerin kırk yıldan uzun bir süre önce takımadalarda yer almasına rağmen, eşsiz doğasını ve temiz çevresini korumayı başarmıştır. Sporaidler eko-turizm hayranları için popüler bir seçimdir. Yürüyüş ve çeşitli su sporları için birçok ilginç alan vardır. Aktif rekreasyon severler genellikle Alonnisos Adası’nı ziyaret ederek pitoresk çevresini keşfedebilirler. Adada kısa bir yürüyüş turu sırasında, gezginler nadir bitkileri görebilir, kuşları ve böcekleri izleyebilirler. Sonra adanın muhteşem manzarasını hayran kalacaklar.
  Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Sporades geleneksel olarak Kuzey Sporades olarak adlandırılır, bunlardan dördü yerleşik olan 11 adadan oluşan bir gruptur. Bu macera seven aktif ve meraklı çocuklar için harika bir yerdir. … Açık
Ulusal Deniz Parkı, deniz canlılarının çeşitliliğini tanımak için harika bir yerdir. Parkın topraklarında da ilginç bir müze var. Burada ziyaretçiler, günümüzde nesli tükenmekte olan nadir deniz canlıları türlerini öğrenmek için bir fırsata sahipler. Skiathos Adası’nda, gezginler Koukounaries’e katılmaya davetlidir. Bu, ziyaretçilerin nadir bitki türlerini görebildiği bir gezi sırasında muhteşem bir doğa rezervidir. Doğa rezervinden çok uzak olmayan güzel bir plaj vardır ve ziyaretçilere açıktır. Skiathos plajları aktif eğlence için mükemmel bir yerdir. Çok uzak olmayan birçok dalış merkezi ve spor kompleksi var.
Sporades Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Sporades Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Sporades Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Skiathos Castle' Skiathos, 44.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Chalkis' Chalkis, 72.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Sporades Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko Schinia Marathona' , 99.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Mount Athos' , 137 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Parthenon adı altında daha iyi bilinen Afrodit Tapınağı, Atina'nın tarihi tarihi simgesi olarak kabul edilir. Bina arkeolojik açıdan mucizevî bir yapıya sahiptir. M.Ö. 5. yüzyılda inşa edilen Parthenon, çok sayıda sütundan oluşur ve bir bakışta çok hafif ağırlıklı görünür. Yakınında önemli bir dönüm noktası var - 5. yüzyılda inşa edilen Erechtheion. Yüzyıllar önce, antik tapınağın üzerinde güzel bir saray duruyordu. Bir efsaneye göre, Poseidon ile Afrodit arasındaki anlaşmazlık o sarayda gerçekleşti. Erechtheion çevresindeki bölge, en ünlüleri Caryatid heykelleri olan güzel heykeller ile süslenmiştir. Heykellerden birisi onu korumak için British Museum'a getirildi. …
OrangeSmile araç kiralama Sporades’te araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

25.09.2022

Sporades Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sporades Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Sporades Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Sporades’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Sporades’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018