OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Mykonos City Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Rhodes Town Square   Mikonos, Ege Denizi’nde küçük bir adadır. Çok sayıda güzel plaj ve çeşitli eğlence programları nedeniyle, burası dünyanın birçok farklı ülkesinden turistler için favori bir yer haline geldi.
  Mikonos, Yunanistan’ın en prestijli ve pahalı tatil beldelerinden biri olarak kabul edilir. Plaj rekreasyon hayranlarının yanı sıra gece kulüpleri meraklılarını ve haute mutfağı hayranlarını cezbeder. Neredeyse … Açık
Ada, modern binaların hemen yanında parlak renklerle boyanmış yaşayan evleri görebileceğiniz için kontrastlarla doludur. Mykonos sokaklarında yürürken çok sayıda restoran ve taverna, mağaza ve açık pazar bulabilirsiniz. Mikonos, gece hayatı ile de ünlüdür. Adada her zevke uygun diskolar ve gece kulüpleri bulunur, bu nedenle rock hayranları veya cazı tercih eden müzik tutkunları kesinlikle burada kendi zevklerine uygun bir yer bulacaktır.
Mikonos’un mimari mekanları arasında, birkaç yüzyıl önce inşa edilen birkaç eski kiliseden bahsetmeliyiz. Burada ayrıca bir tanesi tamamen arkeolojik buluntulara ayrılmış birkaç müze var. Ada, balıkçılık meraklıları için gerçek bir cennettir. Bunun nedeni Mikonos’un balıkçılık faaliyetleri için ideal olan küçük ıssız adalarla çevrili olmasıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Adada mevcut olan tek toplu taşıma aracı, güzergahlar Mykonos’un neredeyse tamamını kapsayan bir otobüs. Ancak akşamları, güzergahlar arasındaki aralıklar önemli olduğundan ve oldukça uzun süre beklemek … Açık
Her gün daha az çekici olmayan Delos adasına geziler düzenlenmektedir. Bu, zengin tarihi mirasını güvende tutan Yunanistan’ın en büyük dini ve kültürel merkezidir. Ada, her tatilcinin kesinlikle ziyaret etmeye değer birkaç kasabasına sahiptir. Chora, Mikonos’un iş merkezi olarak kabul edilir, bu nedenle en iyi restoranlar ve diskolar da burada bulunmaktadır. Castro, Mikonos’un tarihi merkezi ve Etnografya Müzesi’nin bulunduğu yerdir. Burada antik şehir surunun bir bölümünü, eski yel değirmenlerini ve binaları görebilirsiniz. Ziyaret edilecek bir başka harika yer ise Alefkandra adlı sanatçı mahallesi. Burası şehirden uzakta yürüyüş yapmak ve dinlenmek için en iyi yerdir.
Mykonos Windmills   Ada için önemli bir dini anıt Panagia Paraportiani Kilisesi’dir. Eski bir kalenin yakınında yer almaktadır. Dış görünüş, kelimenin alışılmış anlamıyla bir kiliseye oldukça benzemiyor. Göz kamaştırıcı beyaz renkli küçük bir yapıdır. Kilise beş şapelden oluşmaktadır. İnşaatı 1425’te başladı ve birkaç yüzyıl sürdü. Bu tarihi anıt, herhangi bir mimari aşırılıktan yoksun olmasına rağmen, deniz mavisi fonunda tek kelimeyle benzersiz görünüyor.
  Mikonos’un her şehrinde ve kasabasında çok sayıda çekici mağaza ve market bulunmaktadır. Küçük Venedik semtinde adanın en hareketli ve ilginç caddelerinden biri olan Zouganeli var. Küçük dükkanlarda ve el … Açık
Adanın en çok ziyaret edilen kültür merkezi, tarihi Kastro’da bulunan Etnografya Müzesi. Müze, sergileri için altı salon bulunan iki katlı eski bir binada yer almaktadır. Müze ziyaretçileri, yüzlerce yıl önce yerel ustaların el işçiliği ile yaptıkları antika seramik, milli kıyafet ve mobilya koleksiyonlarını görebilirler. Müze, güzelce korunmuş mezar heykelleri ve amforalar da dahil olmak üzere yakındaki Rinia Adası’ndan getirilen çok ilginç bir arkeolojik buluntu koleksiyonunu içermektedir.
Mykonos, Greece Minyatür kasaba Tria Pigadia’da gezginler, muhteşem antik seyir aletleri, deniz haritaları ve gemi modelleri koleksiyonuyla Ege Denizcilik Müzesi’ni ziyaret edebilecekler. Bu müze, harika resimler ve deniz temalarının gravürlerini içerdiği için resim hayranlarını memnun edecek.
  Yunanistan’daki küçük cennet Mykonos, tatil için harika bir yer ve bohem bir tatil beldesidir. Onlara Mikonos’u göstermek ve çocukluklarından itibaren bir güzellik duygusu aşılamak için oraya çocuklarla … Açık
Delos Adası’ndaki eşsiz arkeolojik alanlarda gezinebilirsiniz. Alanı oldukça küçüktür ve yaklaşık 3,5 kilometre karedir. Eski zamanlarda kutsal bir yerdi. Burada kalıntıları arkeologlar tarafından keşfedilen görkemli tapınaklar bulundu. Ada, en önemli dini etkinliklere ev sahipliği yaptı.
Agia Sostis Mikonos, yanlışlıkla rüzgarlar Adası olarak adlandırılmaz. Orta Çağ’da bile, sakinler burada yel değirmenleri inşa etmeye başladı. Şimdi adada yedi değirmen var. 16. yüzyılda inşa edilmişler ve uzun yıllar adalılar için ana gelir kaynaklarından biri olarak hizmet verdiler; yerliler un ticareti yapıyordu. Değirmenler uzun süredir amaçlanan amaç için kullanılmasa da, adalılar için önemli bir ulusal sembol. Tüm değirmenler mükemmel durumda tutulur ve turistlerin ziyaret etmesi için hazırdır. Son zamanlarda, alışılmadık yerlerde rekreasyon hayranları için değirmenlerden birinde bir mini otel açıldı.
Mykonos City - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Mykonos City ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Mykonos City kaleleri
♥   Kalesi 'Exomvourgo Fortress' Exomvourgo, 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Naxos Castle' Naxos, 38.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Agia Tower' Naxos, 38.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sanudo Tower' Naxos, 38.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Belonia Tower' Naxos, 46.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Mykonos City ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Archaeological Museum of Delos' Delos, 7.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Birçok turistik destinasyon ülkenin başkenti Attika topraklarında bulunmaktadır. Bölgenin en ünlü simgesi Delphi ve Apollo Tapınağı, Oracle ve Sybil Stone'dur. …
OrangeSmile araç kiralama Mykonos’ta araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

20.04.2024

Mykonos City Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mykonos City Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Mykonos City, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Mykonos’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Mikonos’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018