OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Zakintos Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Zakynthos, pitoresk doğa manzaraları, eşsiz tarihi anıtları ve geniş eğlence seçenekleri ile ziyaretçileri çeken güzel bir adadır. Yöredeki ilgi çekici yerlerin çoğu doğa beldesidir ve en çok ziyaret edilen yerlerden biri 1999’da açılan Ulusal Deniz Parkı’dır. Parkın bölgesinde çok sayıda cazibe merkezi, birkaç plaj, kafe ve restoran bulacaksınız. Burada spor envanteri, bir tekne veya bir kesici kiralayabilirsiniz; çocuklar ilgi çekici ve eğlenceli eğlence programlarına ve oyunlarına katılabilirler.
  Zakynthos, Yunanistan’ın ulusal ilahisinin yazarı olan Dionysios Solomos’un ana şehri olarak bilinir. Avrupa’daki ilk isyanlardan biri 1628’de Zakintos’ta da oldu. Tarihsel olarak farklı uluslardan … Açık
Adanın en mucizevi yeri Azure Grotto’dur. Bu, suyun altında derinlere inen bir mağara sistemidir. Güneş ışınlarının mağaraya yansıması nedeniyle, buradaki suyun zengin masmavi tonu vardır. Adanın batı kesiminde hızla tırmanan hayranları arasında popüler hale kayalık uçurumlar yer almaktadır. Sadece sporcular bu güzel çevrede dolaşmaktan hoşlanmayacak; Burada bir kamp alanı bulacaksınız ve kayalık bölgede turistler için çeşitli yollar bulunuyor.
Lagana, Zakynthos’un en gelişmiş bölgesi olarak kabul edilir. Her yıl burada yeni oteller ve tatil köyleri açılıyor. Hayat bütün gün Lagana’da bitmiyor. Gündüzleri harika açık teraslı kafe ve restoranlara katılabilirsiniz. Geceleri sokaklar, ziyaretçileri diskolara ve kumarhanelere davet eden neon reklamlarla aydınlatılıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Büyüleyici ve pitoresk Zakynthos, cazip yerlerin bolluğu ile tatilcilere hoş bir sürpriz yapacak. 1953 yılında, deprem sırasında şehir ciddi şekilde hasar gördü. Bu nedenle, binaların önemli bir kısmı tahrip edildi. … Açık
Kasaba tarihi ilgi çekici yerlere de sahiptir. Ziyaret edilmesi önerilen en ilgi çekici yerler arasında, 18. yüzyılda inşa edilmiş ve adanın koruyucusu olarak adlandırılan Saint Dionysius Manastırı yer almaktadır. Şair Solomos ve Calvos Mozolesi, Zakynthos Bizans Müzesi ve Olağanüstü İnsanlar Müzesi ilginç eser koleksiyonları sergiler. Zakynthos’taki dinlenmeniz gerçekten unutulmaz ve şaşırtıcı olacak, çünkü burası ilginç ve eğlenceli bir eğlence için her şeye sahip.
  Ada, her şeyden önce doğal atraksiyonlarıyla ünlüdür. Çok güzel ve sembolik bir yer, adı tam anlamıyla “batık plajı” olarak çevrilebilen Navagio plajı. 1980 yılında, Panagiotis gemisi burada mahvoldu. Türkiye’den İtalya’ya kaçak tütün taşıdı. Polisten kaçma çabasıyla, gemi bu koyda karaya oturdu. Artık terkedilmiş gemi adanın ana sembollerinden biri. Bu koyda, doymuş mavi su ile sığ bir plaj var. Burada, eski kaçakçı gemisinin arka planına karşı mükemmel bir şekilde rahatlayabilir ve birçok ilginç fotoğraf yapabilirsiniz.
  Zakynthos, her yaştan tatilcilere çok çeşitli eğlence seçenekleri sunmaktadır. Aktif rekreasyon bölgede oldukça popülerdir, bu nedenle turistler her zaman onları adanın en güzel yerlerine götürecek veya dalış … Açık
En güzel doğal oluşum Mavi Mağaralar, bu yüzden özel sahil bölgesi diyorlar. Kıyıya yakın bu yerde, rüzgar ve dalgaların etkisi altında, birkaç güzel kemer ve mağara oluşmuştur. Kıyıdaki su, kar beyazı kayaların kemerleri ile birlikte inanılmaz bir renk oyunu yaratan parlak masmavi bir renge sahiptir. Burada gezginler için muhteşem kemerleri tüm ihtişamlarıyla görebilecekleri çok ilginç tekne gezileri düzenleniyor.
Hayvanların ve doğanın hayranları Askos Taş Parkı’nı ziyaret etmekle ilgilenecekler. Bu muhteşem doğa rezervi birçok nadir hayvana ev sahipliği yapmıştır. Topraklarında 170.000 ’den fazla ağaç ve çalılık yetişir. Bu doğal ihtişam içinde yabani kuşlar ve memeliler yaşamaktadır. Üzerinde kümes hayvanlarının yaşadığı küçük bir çiftlik var. Bu nedenle, küçük çocuklu turistlerin ziyaret etmesi rezerv ilginç olacaktır.
  1. Yunanlıların hareketleri oldukça tuhaf ve gezginler bunu unutmamalı. Örneğin, parmakları geniş bir şekilde yayılmış eliyle birine işaret etmek saldırgan olarak kabul edilir, bu nedenle bunu yaparsanız bir bölgeye … Açık
Olağandışı gezilerin hayranları kesinlikle adadaki en eski zeytin ağacına bir gezi yapmalı. Yaşı 3 000 yıldan fazla. Zeytin ağacı hayatta kalır ve yeni sürgünler verir. Ağacın tepesinin altında rahat banklar var. Güneşli bir günde burada dinlenmek bir zevk olacak. Bu şaşırtıcı doğal dönüm noktasının yanında güzel bir anıt.
Zakynthos Harbour Pitoresk adada, tarihi yerlerdeki yürüyüş severlerin sıkılması gerekmez. Eski Bohali kalesini ziyaret etmekle ilgilenecekler. Bu antik kale adanın başkentinin hemen yakınında yer almaktadır. Yerindeki ilk savunma yapısı bin yıldan daha uzun bir süre önce inşa edildi. Şu anda görülebilen kalenin sağ kalan parçaları 12. yüzyılda Venedikliler tarafından yapılmıştır.
Zakintos - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Zakintos ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Zakintos kaleleri
♥   Kalesi 'Chlemoutsi' northwestern Elis, 24.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Assos Castle' Assos, 73.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rio Castle' Rio, 90 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Old Navarino castle' Near Pylos, 113.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Zakintos çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko limnothalasson Mesolongiou – Aitolikou' , 72.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko Ygrotopon Amvrakikou' , 143.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Zakintos ve Çevresindeki Turistik Yerler

Zeus Heykeli

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
Olağanüstü tarihi keşif, arkeologlar Zeus Tapınağının kalıntılarını bulmayı başardıklarında 1875'te gerçekleşti. Uzak olmayan Phidias atölyesinin kalıntılarını bulmuşlardı. Bilim adamları onlarca yıldır sürekli araştırma yapmışlar ve inanılmaz tarihi nüansları keşfettiler. Arkeologlar fildişi ve altın kaplama uygulamalarının yanı sıra kıymetli taş parçalarını işlemek için gerekli cihazları keşfettiler. Bütün bunlar, Olimpiya'daki Zeus Heykeli'nin son derece güzel ve zengin bir şekilde dekore edildiğinin geçerli bir kanıtıdır. Tapınağın yeniden yaratılmış modelleri ve muhteşem bir heykel, tarihçilerin ve arkeologların emeğinin meyvesiydi. … Devamını oku

Melissani Mağarası

From the series “Dünyadaki Fantastik ve Renkli Mağaralar”
Günün farklı zamanlarında ışık, mağarayı farklı renklerle boyar ve gezegenin en şaşırtıcı doğal mekanlarından biri haline getirir. Melissani mağarasının önemli bir tarihi nesne olduğuna dikkat etmek önemlidir. Binlerce yıl önce dini ritüellerde kullanılıyordu. Mağarada benzersiz dini eserler keşfedilmiştir. Tanrı Pan, kil diskleri ve nimf görüntüleri ile levhalar şimdi Argostoli arkeoloji müzesinde tutulur. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Zakintos’ta araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.04.2024

Zakintos Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Zakintos Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Zakintos, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Zakintos’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Zakintos’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018