OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İstanköy Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kos   Kos üçüncü büyük Yunan adasıdır. Bu son derece popüler ve kolay erişilebilir turistik bir tesistir. Ada, doğal ve tarihi simge yapıların, mükemmel plajların ve eğlence yerlerinin bolluğuyla bilinir. Kos, her yıl binlerce gezgin ve doğa tutkunu çeken çok sayıda otel ve uygun fiyatlı daireler sunmaktadır. Popülerliğine rağmen, Kos hala tatil zamanı geçirmek için çok uygun bir yer.
  Kos Island, her yaştan çocuklarla rahatlamak için iyi bir yerdir. Hem bir çocuk hem de bir yetişkinin eğlencesini çeşitlendirmek için her şey var: iki su parkı, çeşitli ’medeniyet’ ten temiz su ile birkaç … Açık
Hipokrat Platan adanın ana sembolleri arasındadır. Bu doğa cazibe çapı 10 metreden fazladır. Efsanelerden birine göre, Hippocrates’in kendisi tarafından 2,5 yıl önce dikilmiştir. Dahası, ilk öğrenciler, gölgesi altındaki ünlü doktordan şifa sanatı öğreniyorlar. Ancak, bu güzel efsane bilim adamları tarafından onaylanmadı. Araştırmalarına göre, bu devasa çınar ağacı yaklaşık 700 yaşında “sadece”. Bu onun değerini azaltmaz.
Bir başka ilginç simge Asklepion. DC 4. yüzyılda inşa edilmiş büyük bir sağlık kompleksi. Tarihsel kayıtlar, Yunanistan’da 300’den fazla kompleks bulunduğunu, ancak bu günlere kadar yalnızca birkaçının hayatta kaldığını söylüyor. Asklepion, Asklepios ve Appolo tapınağı, antik tıp okulu, termal hamamlar ve kurbanlık bir tapınak kalıntıları ile devasa bir mimari komplekstir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İstanköy adasında, turistlerin buraya gelmesinden çok önce çalışmaya başlayan eski tavernaların yanı sıra, gezginlerin isteklerini dikkate alan ve sadece geleneksel Yunan değil, Avrupa ve Asya yemekleri sunan yeni modern … Açık
Kos’un antik çağlardan beri şifalı kaplıcaları ile tanınıyor olduğundan bahsetmeye değer. Adanın başkentinin yanında bulunan Embros baharı iki bin yılı aşkın süredir insanları cezbetmektedir. Bu popüler plajda yer almaktadır, bu nedenle gezginler plaj eğlencelerini sağlıklı prosedürlerle birleştirmek için mükemmel bir fırsata sahiptir.
Kos Ayrıca Yanya Şövalyeleri kalesi de dahil olmak üzere adada bir dizi Ortaçağ görülecek yer bulunmaktadır. Eski Bizans kalesi kalıntıları üzerine 14. yüzyılda inşa edilmiştir. İnşaat 16. yüzyılın başına kadar sürdü, ancak 1514’te Türkler tarafından fethedildi. Savunma yapıları günümüze kadar kısmen hayatta kalmıştır; bugün kalenin etrafında kurulan bir dizi gözlem noktası var.
  Kos adasında tatildeyken, yerel zihniyetin bazı özelliklerini hatırlamaya değer. Örneğin, Yunanistan’ın geri kalanında olduğu gibi burada bir nod şeklinde dünyaca ünlü rıza gösterimi, inkar anlamına gelir. Ve … Açık
İstanköy şehri adanın başkenti. Birçok tarihi ve mimari cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır. 1725 yılında inşa edilmiş muhteşem Defterdar cami var. O güne kadar orijinal halini korudu. Bina, en pitoresk şehir meydanı Eleftherias Meydanı’nda yer almaktadır. St.Paraskeva Kilisesi başka bir mimari dönüm noktasıdır; 1932’de kuruldu. Dinlerden bahsetmek gerekirse, adalıların çoğu ortodoks Hıristiyanlar, dolayısıyla Kos’ta yüzlerce Hıristiyan kilisesi var. Tarihin düşkünlerinden Gregorio sokağında yürümeleri tavsiye edilir. Binlerce yıl önce caddede bulunan büyüleyici evler, antik tiyatro ve antik spor salonu vardı. Günümüzde, bu harikulade binaların sadece kalıntıları ve zemin resimleri hatırlatılmaktadır.
  Kos Adası, başkentten uzak olmayan Psalidi gibi birkaç muhteşem tatil beldesine sahiptir. Plajları sörf meraklıları ile her zaman çok popülerdir. Sabit rüzgar nedeniyle, adanın bu bölümünde neredeyse tüm yıl boyunca güçlü dalgalar var. Prestijli oteller ve spor merkezlerinin çoğunluğu kıyı şeridinden çok uzak değildir. Başkentin batısında, Tigaki’nin bir tatil bölgesi var. Bu alandaki tüm plajların toplam uzunluğu yaklaşık 10 kilometredir. Plajların çoğu kumlu ve sığdır, bu yüzden rahat ve modern tesis çocuklu turistler için uygundur.
  Asklepion, belki de adanın merkezi konumlarından biridir. Acı çeken insanların gittiği tapınak ve hastane kalıntıları hala görkemli görünmektedir. Çoğu zaman şifa için mücadele eden bir kişi, tapınakta … Açık
Plajlardan uzak olmayan kaliteli oteller de bulunmaktadır. Kural olarak, birbirlerinden belli bir mesafede bulunurlar. En yoğun sezonda bile, tatil sakin ve huzurlu, gürültü ve güçlükten yoksun kalır. Vahşi plajlara ve bozulmamış doğaya aşık olan gezginler Kefalos’taki tatillerini seveceklerdir. Geçmişte, adanın başkenti oldu, ama bugünlerde güzel bir vahşi plajı ile küçük ve sevimli bir balıkçı köyüdür. Kardamaina genç gezginler için tipik bir tesistir. Pitoresk bir plajın yanı sıra, güzel gece kulüpleri ve diskolar da var.
İstanköy Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İstanköy Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan İstanköy Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Anthimachia Castle' Kos, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nerantzia Castle' Kos, 15.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalymnos Castle' Kalymnos, 20.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Palaiokastro' Mandraki, 24.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bodrum Castle Turkey' , 34.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden İstanköy Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Halikarnas Mozolesi

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
Kral Mausolus öldüğünde mezar henüz tamamlanmadı. Türbenin inşası sadece M.Ö. 350 yılında tamamlandı. Büyük bir bina yaklaşık 2.000 yıl sürdü. Bu süre zarfında, yapı, korsan sayısız saldırı ve fethi de dahil olmak üzere birçok önemli tarihi olay yaşadı. Türbenin 15. yüzyılda tamamen tahrip edildi. Malta, mermer levhalar aldı ve St. Peter adını taşıyan kalenin inşası için kullandı. 1966'da, eskiden görkemli mezarın kabartmaları ve heykel parçaları, arkeolojik araştırmalar sırasında bulundu. Böylece, bilim adamları imajını olabildiğince yakından kurmayı başardılar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama İstanköy’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

07.12.2023

İstanköy Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İstanköy Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

İstanköy Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - İstanköy’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, İstanköy’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018