OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Zakintos Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Zakintos, İyonya adalarının bir parçası olan ünlü bir adadır. Birçok efsane ada ile ilişkilidir. Bunlardan birine göre, adalılar cesur savaşçılardı ve Troyan savaşında bir iz bıraktılar. Bu gizemli ada, antik tarih ile ilgilenen turistler için ve aynı zamanda pitoresk yerlerde dolaşmadan tatil hayal edemeyenler için ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. Her neyse, öncelikle ve en önemlisi, Zakynthos lüks sahil beldesidir; Plajlarından biri 14 kilometreden fazla sürüyor. Çeşitli geziler ve birçok simge yapı, tatil deneyimini zenginleştirmektedir.
  Adanın mutfağı, Yunan mutfağının en iyi geleneklerini emmiştir. Hemen hemen her yemeğin en önemli bileşenlerinden biri zeytinyağıdır. Adalılar ayrıca domates, sarımsak, limon ve kokulu baharatlar kullanmayı sever. Bu … Açık
Eşsiz Ulusal Deniz Parkı adanın en önemli simgesel yapıdır. 1999 yılında kuruldu; nadir Caretta kaplumbağaları ile doldurulur. Orada birçok kuş, vahşi tavşanlar, iguanalar, foklar, porcupinler, 7,5 binden fazla bitki türü ve halka açık birçok plaj bulunmaktadır.
Bir başka ilgi çekici nokta ise Askos ulusal rezervidir. 500.000 metrekarelik arazi üzerinde yer alır ve misafirlerine yerel flora çeşitliliğinin tadını çıkarmak ve çeşitli dost canlı hayvanlarla tanışmak için birçok yürüyüş yolu sunar. Turistlerin bazılarını beslemeleri için izin verilir; rakunlarla fotoğraf çekmek en popüler eğlence aktiviteleri arasındadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel sakinlerle konuşurken, buradaki tüm jestlerin geleneksel bir anlamı olmadığını unutmayın. Mesela, muhatapa doğru yayılan ve yönlendirilen avuç, çoğu zaman kişinin herhangi bir şeyi reddettiğini belirtmek için … Açık
Adada bir dizi tarihi yer vardır ve Iglesia de san Dionisio bunlardan biridir. Bu kutsal site, en popüler Zakynthos vatandaşı adını almıştır. Saint Dionysius, yerel balıkçı köylerinden birinde doğdu ve canlıyken yerlilerle saygı gördü. Kilise, 18. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir; St.Dionysius’un kalıntılarına ev sahipliği yapar. Eski kilise bu güne kadar mükemmel durumda hayatta kaldı; adanın en önemli yerlerinden biridir. Bir sürü hacı, Dionysius kalıntılarına ibadete katılıyor.
Anafonitrias Manastırı daha eski çağların dönüm noktasıdır. Adanın Venedik’in kontrolü altında olduğu 15. yüzyılda kuruldu. Bu kutsal site aynı zamanda adanın kutsal hamisi için adanmış. Aziz Dionysius’un keşiş ve sonra bir başrahip olduğu yer. Manastır 1953’te deprem sırasında ağır hasar görmüş ve sadece eski şapeli sağlam kalmıştır. Bugün manastırdaki Dionysius kişisel eşyalarının bir koleksiyonunu barındıran küçük müze var.
  Antik çağda Zakynthos yaşadı ve 1950’lerde ada binalarının bir kısmını tahrip eden ciddi bir depreme rağmen, eski günlerin birçok güzel anıtı var. Örneğin, başkent, galeriler, logetler ve koyu sarı renkli … Açık
Keri köyü yüzyıllar boyunca orijinal haliyle kurtuldu; Ziyaret etmek için çok ilginç bir yer. Yerel vatandaşların ve ahşap ikonostasisi ile bilinen muhteşem Kutsal Kerrılar Kilisesi’nin güzel taş evleri ana mekânlardır. Birçok güzel efsane Argassi alanı ile ilişkilidir; yürüyüşler için mükemmel bir yer. Birçok gezgin, Skopas dağının zirvesine ulaşma eğilimindedir. Efsanelerden birine göre, Artemis’e adanmış kutsal alanın yeriydi. Kutsal Ana Skoliotis kilisesi ve manastırı daha sonra antik kutsal mekanın üzerine inşa edilmiştir. Antik Kilise kalıntıları ve burayı tarih severler için mükemmel bir yer haline getiren sur duvarı ile komşudur.
  Adanın her kasabasında ilginç pazarlar ve dükkanlar var. İlginç hediyelik eşyalar ve yerel olarak üretilen ürünler almak için harikalar. Örneğin, Zakynthos Adası lezzetli bal ve zeytinyağı ile ünlüdür. Mandolato nugası, popüler bir yerel tatlı ve turistlerin satın almayı sevdiği tipik bir hediyelik eşya olmaya devam ediyor. Lezzetli nuga bademden pişirilir. Yerel çiftçiler, birçoğu Yunanistan’ın diğer bölgelerinde bulunmayan düzinelerce türde peynir üretiyorlar. Ladotyri peyniri en meşhur yerel peynir türlerinden biridir. Eşsiz keskin tadı sayesinde inanılmaz derecede popüler oldu.
  Zakintos’ta, bazen ’kaçakçıların koy’ olarak da adlandırılan Navajo Körfezi’ni ziyaret etmek gerekir. Bazı kişilerin adanın gerçek bir ziyaret kartı ve en temiz plajı olarak gördükleri en güzel … Açık
Kadın gezginler, yerel olarak üretilen kozmetik ürünlere dikkatlerini vermeyi unutmamalıdır. Zeytinyağı, yerel güzellik bakımlarının çoğunun temel bileşenidir. Adada tatilinizden kesinlikle özel bir şey getirmek istiyorsanız, Panagia Elefterotriya Kadın Manastırı’nda alışveriş yapmayı düşünün. Bu manastırda, ziyaretçiler inanılmaz güzel el yapımı nakış satın alabilirler. Zakintos’ta, turistler en iyi yerel şarap çeşitleri sunan tarihi bir vine Callinico’yu ziyaret edebilir.
Zakintos Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Zakintos Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Zakintos Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Chlemoutsi' northwestern Elis, 30.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Assos Castle' Assos, 70.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Old Navarino castle' Near Pylos, 118.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Zakintos Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko limnothalasson Mesolongiou – Aitolikou' , 76.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko Ygrotopon Amvrakikou' , 142.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Zakintos Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Melissani Mağarası

From the series “Dünyadaki Fantastik ve Renkli Mağaralar”
Günün farklı zamanlarında ışık, mağarayı farklı renklerle boyar ve gezegenin en şaşırtıcı doğal mekanlarından biri haline getirir. Melissani mağarasının önemli bir tarihi nesne olduğuna dikkat etmek önemlidir. Binlerce yıl önce dini ritüellerde kullanılıyordu. Mağarada benzersiz dini eserler keşfedilmiştir. Tanrı Pan, kil diskleri ve nimf görüntüleri ile levhalar şimdi Argostoli arkeoloji müzesinde tutulur. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Zakintos’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.11.2023

Zakintos Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Zakintos Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Zakintos Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Zakintos’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Zakintos’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018