OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kandiye Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Kandiye, tarihin iki bin yıldan fazla saydığı ülkenin en büyük şehirlerinden biridir. Tesis, yıl boyunca bazı Heraklion plajlarındaki suların kışın bile sıcak kalması nedeniyle ziyaretçi kabul edebilir. En ünlü kıyıları Stalis ve Gouves’tur. Çok sayıda otel kompleksi, eğlence merkezi ve en temiz plajlar yanlarındadır. Son zamanlarda bu bölgede bir su parkı açıldı. Küçük ziyaretçiler ve ebeveynleri arasında hızla popüler oldu.
  Sadece başkentin değil, tüm adanın gerçek bir elması olarak bilinen ünlü Knossos sarayından bahsetmeden Kandiye’nin manzaraları hakkında hiçbir açıklama yapılamaz. Çok sayıda yaşam alanı, veranda ve geniş … Açık
Tarihi açıdan Kandiye’nin banliyöleri en ilginç yerlerdir. Knossos Sarayı bu bölgenin en ünlü binasıdır. Saray sadece Yunanistan’da değil, yurtdışında da ünlü. Bu, önceki yüzyılların atmosferini koruyan, son derece güzel bir bina, salonlar ve koridorlar. Kalenin kapıları kanatlı aslan heykelleriyle dekore edilmiştir ve kuleleri her gün ziyaretçilere açık gözlem alanları ile donatılmıştır. Kalenin yakınında St. Menas onuruna isimlendirilmiş bir kilise ve katedral bulunmaktadır.
Sanat uzmanları, St. Catherine kilisesini ziyaret etmek için çok heyecanlı olacaklar, çünkü salonlarından biri Sanat Müzesi’ne dönüştürülüyor. Burada ünlü ressam Michael Damaskinos’un eserlerini görebilirsiniz. Son zamanlarda yeni bir binaya taşınan Tarih ve Etnografya Müzesi’nde paha biçilmez tarihi bulgular görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şehrin muhteşem plajları turistlerin çoğu için eğlenceli ve rahatlamanın ana yeri olmaya devam ediyor. Kandiye, huzurlu ve dinlendirici bir tatil için ve aktif bir dinlenme için mükemmel bir yerdir. Mononaftis, şehrin en … Açık
Pitoresk ormanlarda ve korularda yürümeyi seven insanlar, dağların tepesinde yer alan Agia Varvara köyüne bir geziye katılma fırsatını sevecektir. Buradaki eğim çok yumuşaktır, bu nedenle köye ulaşmak için tırmanma becerisine ihtiyacınız yoktur. Votomos köyü mağaraları ve kanyonlarıyla ünlüdür. Burada ayrıca yapay bir göl göreceksiniz.
  Kentin ana meydanlarından birinde güzel çeşme Morosini. Kandiye’nin ana tarihi sembollerinden biridir. Adı Girit valisi Francesco Morosini’nin onuruna verildi. 1628’de, şehirde Juktas Dağı’nın eteklerinden suyun çıkmasını sağlayacak bir su borusu yapımı emrini verdi. Su boru hattını inşa etmek için vali ünlü mühendisler kullandı. Birkaç yıl sonra, aslan heykelleri ile süslenmiş kentte görkemli bir çeşme belirdi. Yerliler için ilk kalıcı tatlı su kaynağı oldu.
  1. Sürücüler, yerel sürücülerin trafik düzenlemelerine sıkı bir şekilde uyulmadığından ayırt edilmediğini unutmamalıdır. Bu nedenle, şehir yollarında çok dikkatli olmak önemlidir. Bu sadece sürücüleri değil … Açık
Kandiye’nin en çok ziyaret edilen kültür kurumu Arkeoloji Müzesi. Yunanistan’daki en büyük müzelerden biridir. Salonları, ülkenin çeşitli bölgelerinden getirilen eşsiz arkeolojik keşifler içeriyor. Müzenin açılışı 1883 yılında gerçekleşti. Koleksiyon o kadar hızlı bir şekilde genişledi ki, 20. yüzyılın başında eski binanın yanında yeni binalar yapıldı. Sergiler arasında, eski Yunan saraylarının incelemesi sırasında restore edilen eşsiz fresklerin yanı sıra, 2.000 yıl önce yaratılmış olan değerli aksesuarlara dikkat çekmeye değer.
Tarihi yerlerdeki yürüyüş hayranları, Kandiye’nin liman bölgesindeki Sea Fortress Kulesi’ni mutlaka ziyaret etmelidir. Bu kalenin ilk sözleri 14. yüzyılın başına kadar uzanırken, inşaatın kesin tarihi bilinmemektedir. Şu anda, antik kalenin tüm bölgesi ziyaretçilere açık. Eski yaşam alanlarını ve içinde silahların bulunduğu odaları görebilirler. Kalenin topraklarında, orta çağda mahkumların tutulduğu bir cami ve eski bir hapishane vardır.
  Kandiye’nin her ticaret caddesi kendine has özelliklere sahiptir. En moda marka şeyler için Daedalou Caddesi’ne gidebilirsiniz. Burada, en şık butikleri, kıyafet ve aksesuarları, şık parfümeri ve takıları … Açık
Kandiye’den geçerken, birçok ilginç mimari yapı görebilirsiniz. En sıradışı olanlardan biri de Loggia binası. Ünlü mimar Francesco Morosini’nin tasarımına göre 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Dışarıdan, bu bina geleneksel bir Venedik sarayı andırıyor. Mimari tarzı Kandiye ve bir bütün olarak Yunanistan için tamamen karakteristik değildir. Bazı bilgilere göre, bu güzel bina, İtalya’nın Vicenza şehrinde bulunan Basilica Palladiana’ya benzeyen bir binada inşa edildi. Uzun yıllar boyunca bu güzel bina önemli siyasi etkinlikler ve toplantılar için kullanıldı.
Kandiye - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Kandiye ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kandiye kaleleri
♥   Kalesi 'Fortifications of Heraklion' Heraklion, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Koules Fortress' Heraklion, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Moni Arkadiou' Arkadi, 45.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Spinalonga Castle' Spinalonga, 55 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortezza of Rethymno' Rethymno, 60.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Kandiye ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Heraklion Archaeological Museum' Heraklion, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Pire'nin şehri muhteşem doğası ve ilgi duyan kültürel mekanların zengin seçimi ile ünlüdür. En ünlü turistik mekanlar, açık hava tiyatrosu olan bir tepede, Deniz Kuvvetleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve çeşitli yerel köylerdir. Bölgenin en ünlü ve ilginç köyleri Glyfada, Vouliagmeni, Mati ve Daphni'dir. Kaisariani köyü, piedmont bölgesindeki eski manastırlar ile ünlüdür. …
OrangeSmile araç kiralama Kandiye’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.03.2024

Kandiye Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kandiye Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kandiye, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kandiye’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kandiye’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018