OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Girit Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

St Nicolas Church   Girit, Yunanistan’a ait en büyük adadır. Ada, Akdeniz’de, Avrupa kıyılarına yaklaşık 110 kilometre, Asya’ya 175 kilometre ve Afrika’nın kuzey kıyılarına 300 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Girit, Girit, İyon, Ege ve Libya Denizleri ile yıkanır. Girit’in başkenti Iraklion’dur.
  1. Plaj dinlenme fanlarının Mayıs-Ekim ayları arasında Girit’e gitmeleri tavsiye edilir. Şu anda hava su aktiviteleri için en uygun olanıdır. Doğanın tadını çıkarmak isteyenler, baharın sonlarında bir gezi … Açık
Girit, gelişmiş turizm altyapısına sahip Yunanistan’ın ekonomik ve kültürel bir merkezidir. Burası sıcak deniz, subtropikal iklim, modern tatil köyleri ve sayısız eğlenceyle en popüler Avrupa tatil yerlerinden biridir. Burada, ulusal yemekler sunan sayısız kafe ve restoran bulabilir ve canlı müzikle ve geleneksel sirtaki dansını dans ederek ziyaretçileri eğlendirirsiniz. Sanatçılar her zaman ziyaretçilere dans etmeyi öğretir ve performans genellikle zeminde ucuz plakaları ezmekle sonuçlanır.
Girit’in en ünlü yerleri Knossos, Fetos, Maglie, Gortina ve benzeri arkeolojik kazılar; Resmo’daki Venedik Kalesi Fortezza, Zeus Mağarası, çeşitli şarapları deneyebileceğiniz ve zeytinyağının oluşum sürecini görebileceğiniz Lassiti platosu. XIV. Yüzyılda inşa edilen dağ manastırını ve seramik atölyesini ziyaret etmeyi unutmayın; Samarian geçidi, Spinalonga Adası, Dia ve Santorini Adaları gezisini ziyaret edin. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Girit şehirleri, alışveriş yapanlar için birçok ilginç sürpriz hazırladı. En kalabalık alışveriş caddelerinden biri Kandiye’dedir ve Daedalou Caddesi olarak adlandırılmaktadır. Kandiye, alışveriş için en … Açık
Aktif su tutkunları ciplerde safariye, ata binmeye, yatta balık avına katılmak, yerel su parkının geleneksel Girit gecesine katılmak için sunulmaktadır.

  Gezileri sevenler için, Venedik’in Rethymnon şehri çok popüler. İçinde dar sokaklarda yürüyebilir ve şu anda popüler mağaza ve restoranlara ev sahipliği yapan tarihi binalara hayran kalacaksınız. Bu şehirde, 16. yüzyılda inşa edilmiş eski bir kale var. Ayrıca çok ilginç bir arkeoloji müzesi var.
Orthodox cathedral of Chania Her zaman eşsiz arkeolojik alanlarda yürüyüş yapmayı hayal edenler, antik Gortina şehrini ziyaret etmeye davet edilir. Şimdi kimse bu şehirde yaşamıyor. Sadece eski Yunanistan döneminde inşa edilmiş eski binaların kalıntılarını görebilirsiniz. Bir zamanlar bu görkemli ve müreffeh şehir adanın başkentiydi. 828’de Arap fatihler tarafından tamamen mahvoldu. Şimdi antik kentin tüm bölgesi önemli bir arkeolojik alan olarak kabul ediliyor.
  Girit birinci sınıf plaj tatil beldesi ile gezginleri kendine çekiyor. Burada çocuklar için eğlence seçimi de harika. Resmo şehrinde, güzel bir eğlence merkezi var-Resmo Kart. Bu sadece bir alışveriş merkezi değil, … Açık
Girit’in en çok ziyaret edilen kültür kurumu olan Kanun’un Arkeoloji Müzesi olduğu söylenebilir. Bu, ülkedeki en büyük müzelerden biridir. Sergilerin depolanması için 20 oda ayrılmıştır. Müzenin tüm koleksiyonları kesin kronolojik sırayla dağıtılmaktadır. Sergilerin birçoğu doğrudan Yunanistan topraklarında keşfedildi. Yüzlerce yıl önce tapınaklar ve saraylar, antik fosiller ve mücevherler süsleyen devasa kil kaplar ve taş heykeller - müzenin paha biçilmez sergilerinin sadece küçük bir kısmı.
Venetian harbour of Chania and Lefka Ori Ada, eski Arkadi Manastırı dahil olmak üzere birçok eşsiz mimari eseri korumuştur. 1.500 yıldan daha önce kuruldu. Bu manastır, İda Dağı’nın yamacında, deniz seviyesinden 500 metre yükseklikte yer almaktadır. 17. yüzyılda manastır ağır yağmalandı ve kısmen tahrip edildi. Bununla birlikte, yine de büyüklüğü ile şaşırtıyor.
  Birçok gezgin, Girit mutfağını öncelikli olarak mükemmel şaraplarla ilişkilendirir. Gerçekten de, yerel içecekler en yüksek övgüyü hak ediyor. Popüler şarapları kelimenin tam anlamıyla adanın herhangi bir … Açık
Spinalonga Adası’na yapılacak bir gezi çok sıradışı ve ilginç olacağa benziyor. Bu antik adanın tüm toprakları pratik olarak bir kaleyi işgal eder. Buradaki tahkimatlar, 16. yüzyılda Venedikliler tarafından yapılmıştır. Uzun yıllar boyunca, bu kale Girit’i korsanlardan ve fatihlerden koruyordu. Zamanla, antik kale eski önemini yitirdi. Şimdi tüm bölge yürüyüş turları için turistlere ulaşılabilir. Çok uzun zaman önce, araştırmacılar bu kalenin antik bir akropolün kalıntıları üzerine inşa edildiğini öğrendiler. Burada birçok ilginç antika eser bulunmuştur.
Girit - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Girit ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Girit kaleleri
♥   Kalesi 'Fortifications of Heraklion' Heraklion, 23.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Koules Fortress' Heraklion, 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Moni Arkadiou' Arkadi, 27.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortezza of Rethymno' Rethymno, 43 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Frangokastello' South Crete, 61.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Girit ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Heraklion Archaeological Museum' Heraklion, 24.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

  Atina, Yunanistan'daki en ünlü turistik bölge olarak bilinir. Kent, dünyanın en eski yerleşim yerleri listesine dahil edilmiştir. Bu, tarihi ve arkeolojik yer işaretlerinin gerçek bir hazinesidir. On binlerce turist, Lycabettus Dağı'nı ve Atina Akropolisini görmek için Atina'ya geliyor. Burası, ilk yerleşimcilerin 6 bin yıl önce modern Atina topraklarında göründüğü yer. Kent, bu iki dönüm noktası etrafında kurulmuştur. …
OrangeSmile araç kiralama Girit’te araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.04.2024

Girit Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Girit Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Girit, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Girit’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Girit’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018