OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Leros Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Old Platanos house   Efsanevi Artemis adası, doğal cazibesini sürdürmeye ve uzak diyarlardan gelen yolcuları çekmeye devam ediyor. Birçok turist, içten gelen misafirperver ve rahat atmosferine hayran kalmak için Leros’u ziyaret eder; Yerliler çok samimi ve yabancılara yaşam tarzlarının özelliklerini tanıtmak için mutluyuz. İlk yerleşmeler, tarih öncesi dönemde adada ortaya çıkmıştır, bu nedenle tarihi ve cazibe merkezleri eşsizdir. Farklı dönemlere ait çeşitli müzeler, arkeolojik alanlar ve tarihi anıtlar bulunmaktadır.
  II. Dünya Savaşı’nın patlak vermesinden kısa bir süre önce İtalyanlar tarafından inşa edilen Lakkion şehrinde, birkaç ilginç eşya görebilirsiniz. Örneğin, bir Katolik kilisesi olarak inşa edilen Aziz Nikolaos … Açık
En çok ziyaret edilen Leros kültür merkezi, Agia Marina’da bulunan Arkeoloji Müzesi’dir. Yüzlerce paha biçilmez arkeolog buluntusuna sahip olabilir ve müze koleksiyonu düzenli olarak güncellenir. Antik tapınak ve konut kalıntılarını görebileceğiniz, tarih öncesi kasabaların sokaklarında dolaşıp bilim adamlarının çalışmalarını gözlemleyebileceğiniz birçok önemli arkeolojik alan bulunmaktadır. Adanın başkentine ek olarak, önemli antik anıtlarıyla Platanos ve Pandeli banliyölerini keşfetmek ilginç olacaktır.
Kültürel kurumlara gelince, kesinlikle Pandeli Şatosu’nda bulunan Kilise Müzesi’ni de dikkate almaya değer. Bu yapı büyük tarihsel değere sahip ve sergiler gerçekten eşsiz. Eski dini kitaplar, dini eserler ve dinsel kültlerle bağlantılı diğer şeyler vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Leros, çok küçük olmasına rağmen, aktif eğlence için size oldukça fazla fırsat verecektir. Burada genellikle çok fazla turist yok ve bu nedenle sevdiğiniz şeyleri rahatça yapabilirsiniz. Leros’taki en ilginç … Açık
Alinda’yı ziyaret etmeyi bekleyen gezginler kesinlikle Bellenis Müzesi’ne bakmalıdır. Ziyaretçilere adanın yerli nüfusunun kültür ve geleneklerini anlatıyor; Müze, zengin bir etnografik ve tarihi sergiler koleksiyonunu temsil ediyor. Platanos’ta, tamamen korunmuş bir yesteryear dekor ile Antonellos’un konakını ziyaret edebilirsiniz. Güzel konak bir müzeye dönüştürülmüş, her bir iç eşyası paha biçilmez bir kültürel eserdir.
Platanos’un doğusundaki antik Leros Kalesi, adanın istilacılardan korunmasını sağlayan muazzam ve güzel bir surdur. Yerel dini yerler arasında Kurtarıcı İsa Kilisesi dikkat çekicidir. Bu en canlı ulusal gelenekleri karşılamak için inşa edilmiş muhteşem bir mimari anıt.
  Mütevazı boyutlarına rağmen, Leros adası, harika plajlara sahip çok çeşitli çekici tatil köylerine sahiptir. En pitoresk, başkentin kıyısında, Agia Maria kasabasıdır. Güzel kayalık sahilde kalmak, gezginler limanda … Açık
Adadaki en eski dini binalardan biri, İlahi Aziz John Kilisesi’dir. Onun yerine ilk tapınak bin yıldan fazla bir süre önce kurulmuştur. Bugün ziyaretçiler 11. yüzyılın güzel mozaiklerine hayran olabilirler. Palokastro Kalesi de dahil olmak üzere adada gerçekten gizemli turistik yerler vardır. Bu Leros’un en eski sureti; Kalenin tarihi, bilim adamlarına hala büyük bir gizem olarak kalmaktadır. Gerçek şu ki, inşaat için yaklaşık 500 kilogram ağırlığındaki devasa taşlar kullanıldı. Kalenin zor dağlık bir arazide yer alması düşünüldüğünde, bu gerçek daha da şaşırtıcıdır.
LEROS-02 Adada da ziyaret edilebilecek birkaç eski manastır var. Doğal cazibe merkezlerinin hayranları yürüyüş için çok sayıda keyifli mekanın tadını çıkarabilirler. Leros aktif turizm düşkünleri için ideal bir tatil beldesidir.
  Muhtemelen, Leros adasından gelen gezginlerin getirdiği en yaygın hediyelik eşyalardan biri, zeytinyağıdır. Bu ürün genel olarak Yunanistan’da ve özellikle de büyük miktarlarda ve farklı çeşitlerde Leros’da … Açık
  Popüler bir turizm merkezi olarak aktif gelişime rağmen, Leros sakin ve huzurlu atmosferini korumayı başardı. Adanın hala pastoral ve kalabalık olmayan yerleri seven herkes için ideal bir tatil yeridir. Issız ve vahşi bir plajı veya telaşsız bir yürüyüş için büyüleyici bir yer bulmakta sorun olmaz. Lakki adadaki en popüler ve gürültülü turizm merkezidir. Kasabanın banliyölerinde birçok popüler plaj bulunmaktadır.
Tüplü dalış hayranları, Dodecanese’yi ziyaret etmeyi ilginç bulacaktır - köyün yakınındaki kıyı suları egzotik deniz canlıları açısından zengindir. Sadece tüplü dalışı yapmaya başlayan yeni başlayan dalgıçlar, renkli balıkları ve diğer birçok deniz canlılarını görebilecekler. Deneyimli dalgıçlar da bölgede derin dalış için alanlar olduğu için hayal kırıklığına uğramayacaktır. Batık savaş gemileri, bu dalış alanlarının ana simgeleridir. Olay turizmi hayranları, adadaki Paskalya’yı ziyaret etmeleri için tavsiye edilir - bu tatil, yerel halk için en önemli olanlardan biri olmaya devam etmektedir. Yerel halk geleneksel olarak kavrulmuş kuzu da dahil olmak üzere birçok ilginç ve lezzetli yerel lezzetleri pişirmektedir.
Leros Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Leros Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Leros Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Leros Castle' Leros, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalymnos Castle' Kalymnos, 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Monastery of Saint John the Theologian' Patmos, 31.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Anthimachia Castle' Kos, 46.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nerantzia Castle' Kos, 48.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Leros Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Halikarnas Mozolesi

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
Kral Mausolus öldüğünde mezar henüz tamamlanmadı. Türbenin inşası sadece M.Ö. 350 yılında tamamlandı. Büyük bir bina yaklaşık 2.000 yıl sürdü. Bu süre zarfında, yapı, korsan sayısız saldırı ve fethi de dahil olmak üzere birçok önemli tarihi olay yaşadı. Türbenin 15. yüzyılda tamamen tahrip edildi. Malta, mermer levhalar aldı ve St. Peter adını taşıyan kalenin inşası için kullandı. 1966'da, eskiden görkemli mezarın kabartmaları ve heykel parçaları, arkeolojik araştırmalar sırasında bulundu. Böylece, bilim adamları imajını olabildiğince yakından kurmayı başardılar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Leros’ta araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.03.2024

Leros Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leros Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Leros Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Leros’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Leros’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018