OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kavala Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

\"Kimissi Theotokou\" (Dormition of the Mother of God) Church, Kavala   Kavala, muhteşem plajları, iyi gelişmiş altyapısı ve zengin eğlence ve gezi programları yelpazesi nedeniyle turistlerin sevgisini kazanmış, küçük bir liman kentidir.

Kavala henüz 6. yüzyılda kuruldu; Bundan sonra kasaba Roma İmparatorluğu tarafından yönetildi. 14. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu topraklarına eklendi ve sadece 20 yüzyılda Kavala Yunanistan’ın bir parçası oldu. Konuklara hizmet veren bu harika yerin 6 kilometrelik birkaç plajı açılıyor. En prestijli ve lüks oteller sahil şeridinde yer almaktadır. Kasabanın yerleşimi, yerliler ve turistler arasında yürüyüş yapmak için en sevilen yerdir. Burası özellikle neon tabelalar ve sokak lambalarıyla aydınlatıldığında akşamları çekici.
  Kavala’nın her bölgesi alışveriş için mükemmel yerler içerir. Rengarenk pazarları, modern alışveriş merkezlerini ve dikkat çekici gastronomik mağazaları bulacaksınız. Harika Agiou Nikolaou pazarı şehirde … Açık
Sokakların çoğunluğu setten başlar ve dağlara doğru yükselir. Bulvarlarda ve vadilerde yürürken çok sayıda mağaza, restoran ve taverna görebilirsiniz. Bir zamanlar burada şimdi prestijli restoranlara dönüşen balık lokantaları bulunuyordu. Açık teraslı kafe ve tavernalar geleneksel olarak turistler arasında en popüler olanları, sahilin çarpıcı manzaralarına sahiptir.
Kavala’daki herhangi bir cadde sizi Simbolo Dağı’nın zirvesine çıkaracak. Kasabanın ana görüşü - bir Bizans kalesi - orada. Bu kale sadece ortaçağ salonları ve yüksek kuleleri ile değil, aynı zamanda binayı çevreleyen geniş bir park ile de ilgi çekicidir. Çok sayıda eski ev bulunabilir kasabanın eski kısmıdır. Kavala’daki her şey sadece yeşillik ve çiçeklere dalıyor. Şehrin mimari manzaraları arasında 19. yüzyılın başlarında Osmanlı hükümdarı Muhammed Ali’nin emriyle yapılan Imaret’ten de bahsetmeliyiz. İmaretin bir kısmı otele dönüştürülürken, ikinci kısmı Arkeoloji Müzesi sergilerini saklamak için kullanılıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel mutfak inanılmaz lezzetli ve çekici. Geleneksel yemeklerin çoğu besleyici ve besleyicidir. Et, balık, kabuklu deniz ürünleri, taze sebzeler ve meyveler ülke mutfağında kullanılan ana malzemelerdir. Şehirde … Açık
  Kentte birçok ilginç mimari anıt var. İlginç yapı, Kamares Su Kemeri’dir. Tarihi çeyreği yenisiyle birleştiren çok güzel bir üç katlı kemerli köprüdür. Şimdi görkemli köprüye baktığımızda, 16. yüzyılda inşa edildiğini hayal etmek zor. Köprü ilk sultan sultan emriyle yapıldı. 280 rüzgar uzunluğuna ve 25 metre yüksekliğe sahiptir. 20. yüzyılın başına kadar, su kemeri şehre su sağlamak için kullanılıyordu. Son zamanlarda büyük ölçekli bir yeniden yapılanma geçirdi.
Φθινοπωρινός Ιούνης Dini anıtlar arasında en ilgi çekici olanlardan biri, Gaggiti Nehri’nin kıyısında, çok güzel bir bölgede bulunan Vaftizhane Aziz Lydia’dır. Bu kilisenin ana eseri, hala amacı için kullanılan antik mermer fontudur. Eski kilise önemli bir hac bölgesidir. Birkaç yıl önce, hacıların birkaç gün kalabileceği mütevazı bir otel, kendi bölgesinde açıldı.
  Kavala, kültürü çok eski zamanlardan beri burada olan çeşitli tarihi olaylarla şekillenen antik bir şehirdir. Aynısı ulusal karakter için de geçerlidir. Kavala geçmişte önemli bir ticaret şehriydi, bu nedenle yerel … Açık
İnanılmaz derecede etkileyici bir etkinlik, şehrin en yüksek noktasında bulunan Kavala Feneri’ne yapılacak bir gezi olacak. Deniz feneri mütevazı daha görünüyor. Üstünde fener bulunan küçük bir beyaz tarettir. Deniz fenerinin etrafı, turistlerin görüntüleme platformu olarak kullandığı geniş bir alana sahiptir. Belli günlerde, turistlerin deniz fenerinin içine girmesine ve yapısını görmesine izin verilir.
Kentin çevresinde birkaç ilginç arkeolojik bölge var. Burada antik Amfipolis kentinin kalıntılarını görebilirsiniz. MÖ 5. yüzyılda kuruldu. Şehir çok zengindi; kendi topraklarında kıymetli madenler ve ayrıca gemi yapımı için ormanlar çıkarıldı. Bir araştırma sırasında, bilim adamları, şu anda ülkenin belli başlı müzelerinde temsil edilen, değerli metallerden yapılmış eşsiz sanat eserleri ve el sanatları keşfettiler. Arkeolojik alanın ziyaretçileri, bir zamanlar görkemli sarayların kalıntılarına ve ayrıca özenle restore edilmiş antik mozaiklere hayran kalma fırsatına sahip olacak.
  Kavala zengin bir tarihe sahip bir şehir ve bu nedenle kesinlikle görülmeye değer birçok ilginç simge yapıya sahip. Geçmişte, şehir sık sık “sahiplerini” değiştirdi ve Kavala’nın mimarisi bölge tarihinin bu … Açık
Özel ilgi çekici yerler arasında Tütün Müzesi yer almaktadır. Sergilerinin çeşitliliği çarpıcı; eski fotoğraflardan dünyadaki ilk sigara paketlerine kadar. 19. yüzyılda, Kavala’nın büyümesi büyük ölçüde tütün üretimi ile sağlandı.
Kavala - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Kavala ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kavala kaleleri
♥   Kalesi 'Kavala Castle' Kavala, 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Stavronikita monastery-fortress' Mount Athos, 75.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ouranoupolis Tower' Ouranoupolis, 76.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Xenophontos monastery-fortress' Mount Athos, 78.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Simonopetra monastery-fortress' Mount Athos, 84.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kavala çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko Oroseiras Rodopis' , 48.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Mount Athos' , 76.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko ygrotopon ton limnon Koroneias - Volvis kai ton Makedonikon Tempon' , 80.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko Limnis Kerkinis' , 109.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Pirin' , 117.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Parthenon adı altında daha iyi bilinen Afrodit Tapınağı, Atina'nın tarihi tarihi simgesi olarak kabul edilir. Bina arkeolojik açıdan mucizevî bir yapıya sahiptir. M.Ö. 5. yüzyılda inşa edilen Parthenon, çok sayıda sütundan oluşur ve bir bakışta çok hafif ağırlıklı görünür. Yakınında önemli bir dönüm noktası var - 5. yüzyılda inşa edilen Erechtheion. Yüzyıllar önce, antik tapınağın üzerinde güzel bir saray duruyordu. Bir efsaneye göre, Poseidon ile Afrodit arasındaki anlaşmazlık o sarayda gerçekleşti. Erechtheion çevresindeki bölge, en ünlüleri Caryatid heykelleri olan güzel heykeller ile süslenmiştir. Heykellerden birisi onu korumak için British Museum'a getirildi. …
OrangeSmile araç kiralama Kavala’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

21.02.2024

Kavala Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kavala Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kavala, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kavala’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kavala’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018