OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nakşa Bölgesi Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Yunan adası Naxos’un ilk sözü M.Ö. 8. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bu, tarih ve antik mimari hayranlarını çekmeyi asla bırakmayan Kikladların en büyük adasıdır. 13. yüzyılın başlarında, korsanlar üssü oldu, bu yüzden hevesli gezginler paha biçilmez hazineler bulmak umuyoruz adanın gerekçesiyle keşfetmek için durmuyor.
  Naxos’un zengin tarihi, antik tapınaklar ve Bizanslılar tarafından inşa edilen Venedik kalesi ve ziyaretçilere adanın en ilginç tarihi ve kültürel özelliklerini anlatan pek çok müze dahil olmak üzere çok sayıda … Açık
Naxos’un doğal cazibe merkezleri arasında Zas Dağı görülüyor. Yunan mitolojisine göre, Zeus o dağa kaldırıldı. Adada birçok antik tapınak kalıntıları hayatta kaldı; Apollon Tapınağı’nın kalıntıları en çok ziyaret edilen siteler arasındadır.
Daha yeni mimari anıtlar, bir zamanlar soyluların yaşadığı Venedik kalesini içermektedir. Yakınlarda şimdi Arkeoloji Müzesi ve ortaçağ Katolik katedraline dönüştürülen Fransisken okul binası bulunmaktadır. Belki adanın en sembolik ve gizemli yerleri koursoses, eski erkek heykelleridir; Çok ilginç ve romantik efsaneler onlarla ilişkilidir. Dionysus Kouros’un uzunluğu on metreden fazladır; Apollonas köyü yakınlarında yer almaktadır. Apollo Kouros, yaklaşık altı metrelik bir uzunluğa ve Melanes’te yer almaktadır. İki oğlanın bu heykellere dönüştüğü düşünülmektedir; Her rehber ve yerel eski efsanelerin birçok versiyonunu anlatacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel cazibe merkezlerini keşfetmek, en büyüleyici olanı değil, tek eğlence seçeneği. Gündüz, turistlerin önemli bir kısmı plajlarda kalır. Su aktiviteleri hayranları kalmak için kolayca bir yer seçebilir. Adada … Açık
Naxos’un bir diğer avantajı geniş kumlu plajlarıdır; Toplam uzunluğu 100 km’nin üzerindedir. Chora’daki Agios Georgios dikkat çekicidir; açık hava etkinlikleri hayranlarına hitap edecek. Sessiz kalmak ve huzurlu güneşlenmek isteyenlerin Chora banliyölerine Agios Prokopios’a gitmeleri önerilir.
Gece hayatına gelince, vahşi dansların hayranları giderek daha büyük plajlarda bulunan açık hava diskolarını tercih ediyor. Yakınlarda çeşitli barlar ve gece kulüpleri bulabilirsiniz. aralarında en ünlü olanı Opera bar. Kıyılarda yer alan Notos, Vegerra, Ecstasy ve Jam restoranlarını ziyaret etmeniz önerilir. Alışveriş yapan kişiler, ürünler ve el işlerinden değerli taşlara kadar her şeyi satın alabileceğiniz renkli Chora pazarlarıyla büyülüyor.
Nakşa Bölgesi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5

Nakşa Bölgesi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nakşa Bölgesi kaleleri
♥   Kalesi 'Naxos Castle' Naxos, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sanudo Tower' Naxos, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Agia Tower' Naxos, 6.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Belonia Tower' Naxos, 9.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Exomvourgo Fortress' Exomvourgo, 55.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Nakşa Bölgesi ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Archaeological Museum of Delos' Delos, 34 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Nakşa Bölgesi ve Çevresindeki Turistik Yerler

Amorgos

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Ada topraklarında ilginç bir Arkeoloji Müzesi var, konumu güzel bir Venedik kuarı. Burada, adanın çeşitli alanlarının keşfedilmesi sırasında bulunan benzersiz eserler sunulmaktadır. Başkentin kuzeydoğu kesiminde bulunan Bakire Manastırı, daha az ilginç bir nesne değildir. 11. yüzyılda kurulmuştur. Manastır çok erişilemeyen bir bölgede - uçurumun üstünde bulunur. Bugün, manastırın duvarlarında değerli kalıntılar tutuluyor, bazılarının yaşı 700 yılı aşıyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Nakşa’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.04.2024

Nakşa Bölgesi Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nakşa Bölgesi Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nakşa Bölgesi, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nakşa’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nakşa’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018