OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Evvoia Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Evvoia, Girit’ten sonra Yunanistan’ın en büyük ikinci adasıdır. Gezginler adanın sevimli çam ormanları, güzel plajları ve şifalı suları ile çeşitli tarihi anıtları bir araya getirmektedir. Adanın konukları çeşitli dinlence etkinliklerini bir araya getirme şansına sahiptir: doğal yürüyüşler, tarihi mirası keşfetmek, büyüleyici kıyılarda kalmak ve sağlık bakımı.
  Evvoia’da, çirkin bir fiyata biraz biblo satın alacağınız konusunda endişelenmemelisiniz. Yerliler arasında turistlerden kar elde etmek yaygın değildir. Beğendiğiniz şeyi satın aldığınızda, mağaza sahibiyle … Açık
Chalkida adanın başkenti. Birkaç yüz yıl önce kendi topraklarında eski bir yerleşim vardı. Bugün Castro Bölgesi’nde yoğunlaşan birçok tarihi esere sahip büyük ölçekli modern bir metropol. Venedik İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş eşsiz binalar var. 15. yüzyılda inşa edilen eski cami, başkentin tarihi bölgesinin en önemli cazibe merkezleri arasındadır. Caminin yanında çeşmelere ve heykellere sahip pitoresk bir bölge var.
Yakındaki dini anıt önceki döneme aittir; Agia Paraskevi Kilisesi 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Kilisenin dış görünüşünün yanı sıra iç mekanı da yüzyıllar boyunca sürekli değişti, bu nedenle bugün çok çeşitli tarzların eşsiz bir kombinasyonu. Chalkida’nın yakınında Fourka; Bu tepenin zirvesine tırmanmak sadece doğal cazibe hayranları için değil, aynı zamanda tarihle ilgilenenler için de ilginç olacaktır. Tepenin en üstünde, bu güne kadar mükemmel korunmuş eski bir Karababa kalesi var. Ayrıca, başkentin en büyük ve en ilginç müzelere sahip olduğunu da belirtmek gerekir: Arkeoloji Müzesi ve Etnografya Müzesi. Sanatseverler ve rafine doğalar, Belediye Galerisinde temsil edilen koleksiyondan hoşlanırlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Evvoia Adası’nı ziyaret eden pek çok turist, bir aile tatili için en iyi yerlerden biri olduğunu düşünüyor. Muhtemelen, çünkü çocuklar kesinlikle burada yapacak ilginç bir şey bulacaklardır. Plaja uzanabilir, su … Açık
Başkentin hemen yakınında antik Eretria kasabası var; en yoğun liman bölgesi. Burada pitoresk tarihi binaları işgal eden bir sürü harika taverna ve eğlence mekanı bulabilirsiniz. Bu küçük kasaba, kendi topraklarında temsil edilen antik cazibe bolluğunu etkiler. Akropolis ve antik tiyatronun, ana pazar meydanının ve Dionysos’a adanan tarih öncesi kutsal harabelerin kalıntıları vardır. Ortaçağ’da zengin kaptanların konak ve konaklarını inşa ettiği gibi, daha sonraki dönemlerde de anıtlar var. Bugün, bir tanesi muhteşem arkeoloji müzesine ev sahipliği yapıyor.
Elimnion bölgesi, yürüyüş hayranları arasında değişmeyen popülerliğe sahiptir. Orada her biri kendine özgü karakteri olan birçok pitoresk köy var. Böylece, Kehries birçok güzel efsane ile ilişkili benzersiz bir şifa kaynağı sunuyor. Skepasti, Agios Nikolaos Kilisesi de dahil olmak üzere dini cazibe merkezleri ile ünlüdür. Duvarları paha biçilmez kalıntıyı, 19. yüzyılın ortalarında kilisenin kurulmasından hemen sonra buraya taşınan tahta ikonostasiye ev sahipliği yapar. Kutsal Havariler Kilisesi Peter ve Paul ile yakınlardaki Dafni köyünü ziyaret etmeye kesinlikle değer. Bu dini dönüm noktası mimari açıdan oldukça ilgi çekicidir. Evvoya’nın her kasabası, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla gezginleri şaşırtabilir.
  Yunan mutfağı, çeşitlilik arz eden, doyurucu ve sağlıklı olduğu için dünyaca ünlüdür. Sebzeler, et ve balıklar burada aynı derecede önemlidir. Hemen hemen her yemekte, Yunanlılar geleneksel olarak ülkenin … Açık
  Euboea adası son yıllarda ünlü bir sağlık tesisi statüsüne sahiptir. Mineral kaplıcalar, o yerin iyileştirici özelliklerinin sebebidir. Gezginler, birçok yerel termal merkez ve spada doğal bir şekilde canlılıklarını canlandırmaya ve canlandırmaya davetlidir. Thermae Sylla adadaki en ünlü tatil bölgesi olmaya devam ediyor. Thermae Sylla SPA, güzellik ve sağlık konusunda umursayan herkese tavsiye edilen birinci sınıf bir sağlıklı yaşam merkezidir. Ayrıca Kymi bölgesinde birçok popüler spa merkezi bulunmaktadır. Burada turistler tatillerini şifa tedavileri ile birleştirmek için harika bir fırsat var.
Her zaman en iyisini ve lüks tatil yerlerini tercih eden gezginler, Skiathos adasını seveceklerdir. Yerel kaplıcalar oldukça popülerdir ve yakınlarda birçok lüks otel bulunmaktadır. Bu otellerin her biri kendi spa salonuna ve termal suya sahip yüzme havuzlarına sahiptir. Tesisin lüks statüsüne ve popülaritesine rağmen, Skiathos sakin ve huzurlu bir yer olmaya devam ediyor. Ada ayrıca doğal simge yapılarıyla ünlüdür. Turistler, pitoresk yerlerde rahatlamak ve yürümek için cennet gibi yerler bulmakta zorlanmayacaklar.
Evvoia Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Evvoia Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Evvoia Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Chalkis' Chalkis, 13.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Skiathos Castle' Skiathos, 74.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Markellos Tower' Aegina, 89.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Acrocorinth' Corinth, 102.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Evvoia Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko Schinia Marathona' , 48 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Evvoia Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Teb

From the series “Gezegendeki En Yaşlı Şehirler”
Tur sırasında konuklar, Dionysos ve Herakles'in doğuşuyla ilgili efsanevi efsaneleri, efsanevi kral Kadmiyum'un patlaklarını ve binlerce yıldır gelişen kenti harap eden kanlı savaşları anlatacaklar. Modern Thebes konuklarına cazip oteller, muhteşem yerel restoranlar ve dinlenmek için harika yerler sunan bir sürü gibi şehrin geliştirdiği turistik altyapı, güzel bir konaklama olacak. … Devamını oku

Atina Akropolisi

From the series “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
Antik zamanlarda olduğu gibi, muhteşem yapı şehrin herhangi bir yerinden açıkça görülür. Yerliler dikkatle bu tarihsel dönüm noktası korumak. Atina topraklarında net bir görüş sağlamak için kentin yüksek katlı binalarını inşa etmek yasaktır. Yunanistan'ın eski kesiminde dolaşmak isteyen gezginler, özenle restore edilmiş Parthenon'u, birkaç yeniden inşa edilmiş tapınakları ve antik tiyatroyu ve Yunan tanrılarının tapınaklarını görebilirler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Evvoia’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

20.04.2024

Evvoia Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Evvoia Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Evvoia Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Evvoia’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Evvoia’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018