OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Sifnos Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Sifnos, turistik açıdan en popüler Yunan adalarından biridir; küçük ada, dünyanın her yerinden binlerce gezgin tarafından yılda bir kez ziyaret edilmektedir. Adanın aktif kolonileşmesi klasik zamanlarda başladı; Hellas’ın en iyisi sayılan değerli metallerin yanı sıra yüksek kaliteli seramikler de tarih öncesi dönemde üretildi. Günümüzde, muhteşem doğaları ve muhteşem güzellikte plajları ile pitoresk bir ada, farklı dönemlerin tarihi yapıları varlığını sürdürdüğü için gezilerin hayranlarına büyük ilgi göstermektedir.
  Sifnos genellikle Cyclades takımadalarının gerçek incisi olarak adlandırılır. Bunun doğru olup olmadığını söylemek zor ama adadaki çok sayıda tarihi eser ve doğal harikalar yadsınamaz. Burada, Yunan adalarının … Açık
Adanın en büyük liman şehri Kamares; yürüyüş hayranları için itiraz emin. Her yerde geleneksel tarzda inşa edilmiş büyüleyici villalar, birçoğu ev restoranları ve dükkanlar görebilirsiniz. Çağdaş anıtların güzelliğine hayran olmak için, ’Beyaz Vadi’ adıyla bilinen yakındaki Apollonia köyüne gitmeye değer.
Bu şehir, özgün mimarisi nedeniyle adadaki en doğal ve pitoresk olarak kabul edilir. Köyün sokakları, parlak bir şekilde dekore edilmiş balkonlara sahip küçük kar beyaz evlerden oluşmaktadır. Eski köy bölgesinin merkezi, adanın en çok ziyaret edilen kültürel yerlerinden biri olan Ulusal Müze’nin bulunduğu Platia Iroon’dur. Yakınlarda, 18. yüzyılda inşa edilen güzel Panagia Ouranoforos kilisesi ve yaşı neredeyse 3000 yıl olan Apollon Tapınağı kalıntıları vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Sifnos’un çömlekçilik sakinlerinin sevgisi, yöresel mutfağın özellikleriyle bile yansıtılıyor. Farklı tip ve formlardaki kil kaplar, burada bir dizi yemek hazırlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Adanın … Açık
Antik mimarlığın hayranları, eşsiz Venedik anıtlarından zengin olan yakındaki Artemon köyünü ziyaret etmekle ilgilenecekti. En ilginç cazibe, orijinal freskleri koruyan eski Panagia Gorna kilisesidir. Kilisenin yıkılan Artemis tapınağının yerine inşa edilmesi dikkat çekicidir.
Sifnos Gürültülü ve kalabalık yerlerden uzaklaşmayı tercih eden gezginler, Heronissos köyünü tercih ediyor. Sembolü, mimari açıdan büyük ilgi gören küçük Agios Eoros manastırıdır. Manastırın küçük bir tepenin üzerinde yer almasından bahsetmek gerekir, bu nedenle tur turistler çevredeki manzaranın tadını çıkarmak için harika bir fırsata sahiptir.
  Yunanistan’da bir kez, yerel sakinlerin yaşam ritminin, birçok Avrupalıya aşina olanlardan ne kadar farklı olduğunu fark etmek zor değil. Burada hiç kimse acele etmiyor ve ön planda her zaman hayatın zevkini, kar … Açık
Zengin gezi programı Venedik İmparatorluğu döneminde kurulan adanın eski başkenti olan Castro kasabası tarafından sunulmaktadır. Kasaba, zorlu kayalık arazilerde kurulmuştur ve bu da meraklı turistlerin gözünde daha da çekici hale getirir. Bölgesinde çok sayıda güzel ortaçağ binası ve kilisesi vardır; Aktif inşaat 17. yüzyılda gerçekleşti. Son zamanlarda şehirde antik Akropolis bulundu; bundan çıkan tüm eserler, şimdi yerel Arkeoloji Müzesinde saklanıyor.
Sahil kasabası Platis Yialos turistler arasında çok popülerdir; sadece güzel plajlara değil, aynı zamanda zengin tarihi mirasa sahiptir. Yakında, Hrisopigi adasının en güzel manastırı vardır; bozulmamış 17. yüzyıl kilisesi kendi topraklarında hayatta kaldı. Adanın herhangi bir yerleşim yerinde, gerçekten ilginç yerleri keşfedebilir ve hepsi eşsiz ve çekici.
  Sifnos’un çalkantılı bir geçmişi var. Bir zamanlar Fenikeliler ve Korelilerin önemli bir karakoluydu. Daha sonra adanın seramiği ile ünlü oldu, korsan baskınları ve onların ev üssü için bir hedef oldu, daha … Açık
  Sifnos, tesisin konuklarına sahil kenarında rahatlamak için ideal koşullar sunmaktadır. Panagia Chrissopigi Beach yüzme ve güneşlenme hayranları için en ünlü ve popüler yerlerden biri olmaya devam ediyor. Kıyı kesiminin bu kısmı, dalgıçları çekmeyi asla bırakmayan doğal olarak oluşturulmuş kayaları ile de ünlüdür. Ancak, küçük çocuklu tatilciler bu sahili hiç uygun bulmuyor olabilir. Kamares ve Platis Gialos, adanın en konforlu kumsallarıdır. İyi gelişmiş bir altyapıya sahipler ve saatlerce dinlenmek için harikalar. Ziyaretçilerin aktif rekreasyon için gereken her şeyi yiyebilecekleri ve kiralayabilecekleri modern spor merkezleri ve restoranlar bulunmaktadır.
Platis Gialos Plajı’nda bir daha ilginç özellik vardır. Çok uzak olmayan çok sayıda alışveriş çadırı var. Bu yerel ustalar tarafından üretilen çok sayıda ilginç hediyelik eşya ve seramik satın almak için harika bir yerdir. Vathi Plajı, yukarıda bahsedilen plajların değerli bir rakibi. İki popüler plajın aksine, Vathi nadiren kalabalık olan sakin bir yerdir. Tam sessizlik ve yalnızlık atmosferinde dinlenmek isteyen gezginler, Fikiada Plajı’nda kaldıkları süre boyunca memnun kalacaklardır. Plaj bölgesi çok sayıda büyüleyici koy ve grotto içerir. Tatilciler bir tekne kiralayabilir ve sadece tesisin çevresini keşfedebilirler.
Sifnos Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Sifnos Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Sifnos Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Sanudo Tower' Naxos, 61.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Naxos Castle' Naxos, 61.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Belonia Tower' Naxos, 66.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Agia Tower' Naxos, 67.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Exomvourgo Fortress' Exomvourgo, 79.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Sifnos Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko Schinia Marathona' , 145.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Peloponnese Yarım Adası, Yunanistan'ın önemli bir turizm hedefidir. Yarımada ile bağlantılı birçok efsane vardır. Çoğu antik kent Korint ile görkemli tapınakları ve akropolisiyle ilgilidir. Athena ve Apollo'nun tapınakları en iyi durumda ayakta kalmıştır. Her iki tapınak M.Ö. 6. yüzyılda inşa edilmiştir. Makedonya, popüler bir diğer turistik yer. Yunanistan'ın bu kısmı yalnızca tarihi yerler açısından zengin değil, aynı zamanda çok güzel. Muhteşem şelale, antik yerleşimlerin kalıntıları, odea ve vahiyeleri - bunları ve daha fazlasını Makedonya'da göreceksiniz. Zengin tarihi olan harika bir yer olduğu için Girit Adası sadece gezginler tarafından sevilmektedir. Adanın en ünlü turistik yerleri arasında Minotaur Labirenti, Minos Sarayı ve yüzlerce Yunan tanrı ve kahraman hakkında daha fazla bilgi veren diğer eski anıtlar yer almaktadır. Yunanistan'daki her şehir ve bölge zengin mirasıyla ziyaretçilere saldırabilir ve geçtiğimiz yüzyıllar boyunca birçok ilginç hikayeyi paylaşabilir. …
OrangeSmile araç kiralama Sifnos’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.04.2024

Sifnos Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Sifnos Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Sifnos Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Sifnos’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Sifnos’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018