OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Limni Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Limnos   Lemnos, Ege Denizi’nin kuzeyinde bulunan bir Yunan kasabasıdır. Burası İ.Ö. bin yıllarından başlayarak meşhur olan eski bir adadır. Ada, yüzyıllar önce denizciler için rehber olarak kullanılan beyaz dağdan sonra çağrılır. Burası daha çok şeyl ve volkanik kayadan yapılmış volkanik bir adadır.
  Lemnos’taki en çok sayıda ilginç dükkan ve hediyelik eşya dükkanı, el sanatları ve sanat atölyeleriyle ünlü Myrina kentinde yoğunlaşmıştır. Tarihi binalardan biri, yerel sanatçılardan ve kuyumculardan en … Açık
Adanın nüfusu geleneksel olarak çiftçilikle uğraşır. Lemnos’ta buğday, üzüm ve zeytin yetiştirilir. Adanın plajları güzelliği ve rahatlığı ile bilinir. Bu özellikle Lemnos’tan uzak olmayan Agios Efstratios Adası için geçerlidir.
Marina, adanın ana şehridir. Kasabanın güney kısmı, orada oturan yerel balıkçılar tarafından sevilen çeşitli tavernalara sahip küçük bir cennetin konumudur. Dolgunun kuzey kısmı, burada bulunan oteller ve turistler için eğlenceli tesisler olduğundan daha modern ve şıktır. Lemnos’un gece hayatı da orada toplandı. Setin çok yakınında olmayan antik buluntu koleksiyonuna sahip Arkeoloji Müzesi’ni bulacaksınız. Eşyaların en büyük kısmı Atina müzelerine devredilse de, yerel müze hala bir lamba ve bronz silah koleksiyonu sergiliyor. Şehrin yukarısında gururla eski akropolis temelinde inşa edilmiş bir kale yükseltir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lemnos adasında çocuklarla yapılan bir tatil sırasında çoğu, boş zamanlarını sadece sahilde kalmakla sınırlar. Bu adadaki sahil gerçekten çok güzel ve plaj aktiviteleri için ideal. Bununla birlikte, plajlardan ayrı … Açık
Adanın derinliklerinde Kondias bulunur - yüksek çamların arasında pitoresk bir yerleşim yeri. Bu şehirde hemen hemen tüm evlerde rahat ve sıcak bir atmosfer yaratan kırmızı kiremitli çatılar vardır.
Moudros church Lemnos’un Türkiye’ye daha yakın olan kısmı, bir zamanlar Truva’nın bulunduğu yer Poliochni’nin yeri. Aslında bu kasaba Truva’dan önce kuruldu. MÖ 2100’de büyük bir deprem adaya büyük zarar verdi ve bu şehri neredeyse imha etti. Afetten sonra şehir terk edildi ve günümüze kadar yenileme çalışmaları yapılmadı. Şimdi bu, birden fazla altın eşya ve iskeletin kurulduğu kazıların görülmesi. Yıkılan yerleşime yakın Caminha adında bir köy bulunmaktadır.
  Lemnos, özel mutfak gelenekleri ile tanınır. Adanın sakinleri bölgedeki en ünlü peynir üreticileri arasındadır. Burada keçi ve inek sütünden yapılan özel süt ürünlerini deneyebilirsiniz. Ada, birkaç farklı şarap … Açık
Ziyaretçiler ayrıca Ifestiya, Kabiri ve Philoctetes mağarasına yaptıkları gezilerin tadını çıkarabilirler.

  Hephastia antik kentinin topraklarında çeşitli ilginç yerler bulunmaktadır. Adanın en büyük şehridir. Bir zamanlar büyük bir dini merkez vardı. Kentte bugüne kadar birçok ilginç eski bina günümüze gelmiştir. Güzel sarayları, antik hamamları görebilir ve ayrıca kültürel etkinlikler için hala kullanılan tiyatroyu ziyaret edebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca, arkeologlar antik kent topraklarında çalışmaya devam ediyorlar. Sadece insanların değil efsanevi yaratıkların da betimlendiği antik heykellerin parçalarını bulmayı başardılar.
Monument Adada, birkaç ilginç doğal atraksiyon vardır; bunların arasında güzel Despotis Tepesi. Yamaçlarında ve eteklerinde, yapılan çok ilginç geziler var. Antik Yunan efsanelerine inanıyorsanız, o zaman bir kez, bu dağın tepesinde Hephaestus’un kalesi bulunuyordu. Bugün turistler, doğal güzelliklere hayran kalmanın yanı sıra eteklerinde bulunan köylerin orijinal cazibesini takdir etmek için bu yerlere geliyor.
  Lemnos, birçok güzel efsaneyle bağlantılı olan en şaşırtıcı Yunan adalarından biridir. Onlardan birine göre, antik zamanlarda, ada tanrı Hephaestus için bir cennet haline geldi. Tasarrufu için minnettarlık içinde, … Açık
Adanın ana sembolü uzun yıllar boyunca Myrna Kalesi’dir. Bu koruyucu yapı, 13. yüzyılın başlarında adada inşa edilmiştir. 1770 yılında inşaat, Rus ve Türk birlikleri arasındaki bir sonraki savaş sırasında, sadece bir zamanlar görkemli kalenin parçalarını koruyan, büyük hasar gördü. Küçük bir tepede yer alır ve birçok turist gün batımından sonra kaleye hayran kalmayı tercih eder. Akşamları, kalenin havada yüzdüğü izlenimini veren ilginç aydınlatma ile dekore edilmiştir.
Adadaki en sıra dışı dini anıt, Kakavos Dağı’nın tepesinde bulunan Panagia Kakaviotissa Kilisesi’dir. Bu antik kilisenin temel özelliği çatının olmamasıdır. Doğal bir kayalık kubbe ile değiştirilir. Eski bir tapınak, altındaki sığınağı buldu. Çok sayıda benzersiz simge ve diğer değerler orada saklanır. Bu kilisenin ilk sözü 1305 yılına kadar uzanır. Kurucuları yerel mağaralarda yaşayan münzevi keşişlerdir. Yerliler için bu kilise, bugün adanın en önemli ve saygınlarından biridir. Büyük Hıristiyan bayramlarının olduğu günlerde, her zaman birçok insanı bir araya getirir ve dini faaliyetler yürütür.
Limni - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Limni ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Limni kaleleri
♥   Kalesi 'Simonopetra monastery-fortress' Mount Athos, 81.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Stavronikita monastery-fortress' Mount Athos, 83.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Limni çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Mount Athos' , 87.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko ygrotopiko parko delta Evrou' , 123 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko parko dasous Dadias - Lefkimmis - Soufliou' , 162.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Peloponnese Yarım Adası, Yunanistan'ın önemli bir turizm hedefidir. Yarımada ile bağlantılı birçok efsane vardır. Çoğu antik kent Korint ile görkemli tapınakları ve akropolisiyle ilgilidir. Athena ve Apollo'nun tapınakları en iyi durumda ayakta kalmıştır. Her iki tapınak M.Ö. 6. yüzyılda inşa edilmiştir. Makedonya, popüler bir diğer turistik yer. Yunanistan'ın bu kısmı yalnızca tarihi yerler açısından zengin değil, aynı zamanda çok güzel. Muhteşem şelale, antik yerleşimlerin kalıntıları, odea ve vahiyeleri - bunları ve daha fazlasını Makedonya'da göreceksiniz. Zengin tarihi olan harika bir yer olduğu için Girit Adası sadece gezginler tarafından sevilmektedir. Adanın en ünlü turistik yerleri arasında Minotaur Labirenti, Minos Sarayı ve yüzlerce Yunan tanrı ve kahraman hakkında daha fazla bilgi veren diğer eski anıtlar yer almaktadır. Yunanistan'daki her şehir ve bölge zengin mirasıyla ziyaretçilere saldırabilir ve geçtiğimiz yüzyıllar boyunca birçok ilginç hikayeyi paylaşabilir. …
OrangeSmile araç kiralama Limni’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

14.04.2024

Limni Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Limni Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Limni, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Limni’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Limni’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018