OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lefkada Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lefkada İyon Denizi’ndeki bir Yunan adasıdır. Bu yere adını veren beyaz kayaları ile tanınır (Lefkada beyaz anlamına gelir). Sırf kayalar yalnızca adanın batı kıyısında bulunur. Doğuda Lefkada çeşitli bitki ve ağaçlarla kaplıdır, bu yüzden sayısız koy yeşilliklere dalar.
  Santa Maura kalesiyle adanın ilgi çekici yerleri hakkında bir hikaye başlatmaya değer. Eski binanın büyük bir bölümünün günümüze kadar gelememiş olmasına rağmen, turistlerin güçlü savunma tahkimatı ölçeğini … Açık
Adadaki insanların ana uğraşıları zeytin yetiştirmek, üzüm ve sucuk yetiştiriciliğidir. Ayrıca Yunanistan’da en iyisi olarak kabul edilen yetişkin mercimek. Bunun yanı sıra Lefkada, yüksek kaliteli kumaş, güzel nakış ve ihale dantel üretimi ile ünlüdür.
Adanın plajları Ligya ve Nikiana köylerinde bulunmaktadır. Nidri, Lefkada’nın en büyük turizm merkezi olarak kabul edilir. Bu yerleşimin yaklaşık iki kilometre uzağında adanın derinliklerine ve muhteşem bir şelale göreceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lefkada’nın her tesisi, çeşitli eğlence seçeneklerinin tadını çıkarmak, güzel plajlarda dinlenmek ve çekici mağazalara bakmak için tatilcilere hizmet vermektedir. Ada hem gürültülü kalabalık tatil yerlerine … Açık
Vasiliki yerleşimi Nidri ile popülerlik açısından fethedebilir. Bir koyun yanında bulunur ve rüzgarlardan korunur. Vasiliki’de ayrıca harika bir kum plajı vardır. Burası sörf yapmak için ideal. Turistler ayrıca yerleşim yerinden Agiofili adında pitoresk bir plaja tekne gezintisi yapabilir veya Safo Kayası’nı izleyebilir.
Bu yerin manzaraları arasında, adayı anakaraya bağlayan köprü var. Köprünün yakınında, Saint Maura Kalesi’nin kalıntılarını göreceksiniz. Lefkada kasabası, köprüden yaklaşık bir kilometre uzaklıktadır. Bu şehirde St. Dmitri, St. Minas, Anjou St. John ve St. Spiridion kiliselerini ziyaret edebilirsiniz. Pantokrator kilisesinde, ziyaretçilerin ünlü bir Yunan şairi olan Aristotelis Valaoritis türbesini görebilecekleri bir mezarlık vardır.
  1. Tatillerini plaj aktiviteleri ile sınırlandırmak istemeyen aktif turistler, yaz aylarında seyahate çıkmamalıdır. Yaz boyunca, adada oldukça sıcak hava hüküm sürüyor. Eylül, plaj rekreasyonlarını ve gezilerini … Açık
Turistler ayrıca Arkeoloji Müzesi, Fonograflar Müzesi, Etnografya Müzesi, Bizans Sonrası Sanat Resim Galerisi, Faneromeni Manastırı ve daha fazlasına katılabilirler. Sonunda, Kalligoni köyünde Kiklop duvarlarının parçaları ve küçük bir tiyatro kalıntıları bulunur.
  Perigiali kasabasındaki gürültülü turist atmosferinden uzak durabilirsiniz. Bu bir yamaçta bulunan çok güzel bir küçük kasaba. Caddelerinde yürürken, yakındaki adaların yanı sıra limanın panoramik manzarasını hayranlıkla izleyebilirsiniz. Bu şehirde, şu anda küçük pansiyonlar, ulusal mutfaklardan restoranlar ve el sanatları atölyelerinin bulunduğu birçok eski bina var.
  İyonya Denizi’ndeki cennet adası olan Lefkada, aile tatili için mükemmel bir destinasyondur. Kentlerinin her biri, herhangi bir aile üyesine hitap edecek kendine özgü bir eğlence sunuyor. Bu yüzden, Vasiliki … Açık
Nidri Şelaleleri’ne bir gezi yapmış olan muhteşem doğal güzelliğe hayranlıkla bakılabilir. Çok uzak dağlık bir alandalar. Yaklaşık 4 km, doğal cazibe merkezini ve aynı adı taşıyan şehri böler. Turistler bu rotayı yürüyerek tamamen aşabilir, dağın güzelliğine ve nadiren flora ve fauna temsilcilerine hayranlıkla bakabilirler. Bütün gününü böyle bir yürüyüşe geçirmeyi beklemeyenler için daha uygun bir yol var. Güzergâhın ana kısmı araba ile üstesinden gelinebilir ve geri kalan 800 metre yürüyerek.
Antik Venedik kalesinin kalıntıları olan Agios Georgios adada korunmaktadır. Lefkada kanalına uzak değil. Bu tahkimatın yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, ilk sözü 1125 yılına kadar uzanmaktadır. Zaten 12. yüzyılın sonunda, kale 1797 yılına kadar kalmış olan Franklar tarafından fethedilmiştir. sur yapılarının önemli bir kısmı yıkılmış durumdadır. Bir zamanlar görkemli kalenin tüm geniş alanı yürüyüşler için turistler tarafından erişilebilir. Bu yerleri günbatımında karanlığın başlangıcı ile gezmek en ilginç şey. Kale arka ışığı aydınlatıyor.
  Lefkada, gastronomik turizm hayranlarına hitap edecek, çünkü adanın her şehrinde cazip restoranlar ve kafeler var. En popüler ve ziyaret edilen yerler Nidri beldesinde yer almaktadır. Toms Seaside Restaurant, geleneksel ada … Açık
Popüler bir gezi tesisi Papanikolis Mağarasıdır ve onunla ilişkili birçok inanılmaz hikaye vardır. Bunlardan birine inanıyorsanız, İkinci Dünya Savaşı sırasında bu büyük mağarada, denizaltı Papanikolis burada saklandı ve denizaltının onuruna adını aldı. Güzel karstik mağarası Yunanistan’ın en büyüklerinden biridir. Antik çağda bir fırtınada, gemileri sakladı. Bu mağarada, herkesin sevmek zorunda olduğu tekne gezileri düzenlenmektedir.
Egremnoi Beach Lefkada adasında, yaklaşık 7.000 metre uzunluğunda olan dünyaca ünlü Katsiki Plajı bulunmaktadır. Bu plaj, sahile yakın olan ve tatilciler için güneşten gelen doğal bir sığınak görevi gören sıra dışı kaya oluşumları ile tüm dünyaca tanınmıştır.
Lefkada - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Lefkada ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lefkada kaleleri
♥   Kalesi 'Santa Maura Castle' Lefkada, 3.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Vonitsa Castle' Vonitsa, 28.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Assos Castle' Assos, 40.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Arta Castle' Arta, 55.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Parga Castle' Parga, 65.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lefkada çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko Ygrotopon Amvrakikou' , 40.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko limnothalasson Mesolongiou – Aitolikou' , 71.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko Tzoumerkon-Peristeriou kai charadras Arachthou (Zoni III)' , 96 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko Pindou' , 136.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Meteora' , 138.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Lefkada ve Çevresindeki Turistik Yerler

Melissani Mağarası

From the series “Dünyadaki Fantastik ve Renkli Mağaralar”
Günün farklı zamanlarında ışık, mağarayı farklı renklerle boyar ve gezegenin en şaşırtıcı doğal mekanlarından biri haline getirir. Melissani mağarasının önemli bir tarihi nesne olduğuna dikkat etmek önemlidir. Binlerce yıl önce dini ritüellerde kullanılıyordu. Mağarada benzersiz dini eserler keşfedilmiştir. Tanrı Pan, kil diskleri ve nimf görüntüleri ile levhalar şimdi Argostoli arkeoloji müzesinde tutulur. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Lefkada’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.04.2024

Lefkada Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lefkada Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lefkada, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lefkada’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lefkada’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018