OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kefalonya Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kefallonia   Kefalonia, zengin pitoresk doğası, altın kumları, sakin koyları ve çeşitli turistik yerleri ile turistleri çeken muhteşem bir adadır. Bu tatil köylerinin her yıl daha popüler hale gelmesinin yanı sıra, herkes burada dinlenmek için sakin bir yer bulabilecek.
  Ziyaretçileri güzelliği ve zarafeti ile basitçe vuran çok sayıda dini anıt, Kefalonya’nın en ilgi çekici yerleri olmaya devam ediyor. Aziz Gerasimos Manastırı, adanın kalıcı sembolü olmaya devam ediyor. Burası … Açık
Doğa bu adayı gerçekten mucizevi hale getirdi. Bu özellikle mağaralar ve mağaralar için geçerlidir. Adada çok sayıda yeraltı ve mağara gölleri bulacaksınız. Kefalonia, vahşi el değmemiş doğayı seven insanlar için gerçek bir cennet olarak adlandırılabilir. Dağ zirvelerine tırmanma ve dünyanın başka hiçbir yerinde bulunamayan eşsiz çam ağaçları görme şansınız olacak. Eğer yeterince şanslıysanız, kesinlikle yolda vahşi atlar göreceksiniz. Bunlar görkemli ve güzel hayvanlar.
Kıyıya yakın sular dünyanın en temizleri arasında sayılıyor, bu yüzden bu bölge deniz ayılarına, kaplumbağalara ve yunuslara ev sahipliği yapıyor. Turizmin temasına geri dönersek, turistlerin Cave Melissani’ye mutlaka dikkat etmesi gerekir. İçinde kocaman bir gölü olan en büyük mağara burası. Mağaranın duvarları ve tavanı dikitlerle dekore edilmiştir. Bazılarının yaşı 20 bindir. Bir tekne kiralayabilir, gölde gezebilir ve masal gibi mağaraların görüntüsünün tadını çıkarabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Plaj rahatlaması ve Kefalonya’nın doğal atraksiyonlarına yapılan geziler, gezginler için ana eğlence olarak kabul edilir. Her şehirde çok sayıda eğlence tesisi, restoran, gece kulübü ve her tatil yeri için … Açık
Ainos Dağı’na geziler daha az popüler değildir. Burada eşsiz siyah çamları görebilirsiniz. Her doğa aşığı onları görmeyi hayal eder. Mimari açıdan daha fazla geziliyorsanız, 17. yüzyılda yapılan Asos Kalesi’ni ziyaret edin. Bir başka şaşırtıcı yapı ise St. George Kalesi. Bina çokgen şeklindedir ve 1.600 m 2 ’lik bir alanı kaplar. Antik Roma mozaikleri bulabileceğiniz Gerania Dağı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Bir zamanlar güzel bir villa nerede duruyordu; günümüzde sadece mozaikler kalmıştır ve bu nedenle her ziyaretçi gözlemin tadını çıkarabilir.
  Yaşayan Drogarati Mağarası’na yapılan bir gezi, aynı derecede ilginç olacağına söz veriyor. Sarkıt ve dikitlerin içinde büyümeye devam ettiğini belirtmekte fayda var. Tüm yıl boyunca, mağara aynı sıcaklığı korur - yaklaşık 18 santigrat derece. Şimdi, mağara geziler için iyi donanımlıdır. Aydınlatma sistemi, çeşitli ahşap köprüler ve görüntüleme platformları vardır. Özellikle kaygan taşların olduğu yerlerde, güzel kırmızı halı yolları ortaya çıkar. Drogarati Mağarası çok büyük. Merkez salonunda bir seferde 600 kişi konaklayabilir.
  1. Birçok mağaza ve süpermarkette satıcı, banknotların orijinalliğini kontrol eder. Bu prosedür zorunludur ve çok yaygındır. Sahte banknotlar sıklıkla algılanır ve varlıkları artık büyük bir sürpriz değildir. … Açık
Şarapçılık Mancavinata bir gezi çok ilginç olacağa benziyor. Şarap üretimi sürecinin izlenebildiği bilişsel geziler ve ayrıca yakındaki üzüm bağları boyunca bir gezinti, turistler için burada düzenleniyor. Gezinin zorunlu bir parçası, popüler şarap çeşitlerini tatmaktır. Tesis topraklarında mükemmel bir şarap dükkanı var.
Kefallonia :) Pitoresk Agia Efimia köyünde ilginç mimari mekanlara hayran kalacaksınız. Bu eski balıkçı köyü, tam kıyısında yer almaktadır. Konuklar, balıkçıların güzel eski evlerine hayran kalabilir, karışık sokaklarda yürüyebilir ve gerçek şaheserlerin balıktan pişirildiği muhteşem restoranları ziyaret edebilir. Bu köyde birkaç küçük otel var; bu yüzden burada birkaç gün kalabilirsin.
  Her ne kadar Kefalonia, büyük alışveriş merkezlerinin bolluğuyla övünmese de, alışveriş için cazip yer seçimi burada gerçekten iyi. Yerel olarak üretilen malların çok ilginç bir seçkisi Myrtillo’daki … Açık
Kefalonya’da birçok antik kilise ve manastır korunmuştur. En güzellerinden biri Saint Gerasimus Manastırı. Valsamata köyü civarında bulunur ve 1560 yılında kurulmuştur. Bu manastırın kurucusu Saint Gerasimus’un kendisidir. Kurucu tarafından yaklaşık 500 yıl önce ekilen antik bir çınar var. Gezi sırasında, konuklar bir mağarada bulunan manastırın gizli hücrelerine bakabilirler. 1953 yılında, manastırın binası depremde ağır hasar gördü, ancak en kısa sürede tamamen restore edildi.
Adada birkaç meraklı arkeolojik bölge var. Turistler, Eski Akropolis Sami’yi ziyaret etmeye davet edilir. Antik kent, yaklaşık 2.000 yıl önce bu eteklerinde kurulmuş ve 5. ve 6. yüzyıllarda tamamen yıkılmıştır. Şimdi bu yerlerin en ilgi çekici yerleri eski sur duvarları ve binaların parçaları.
Kefalonya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kefalonya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kefalonya kaleleri
♥   Kalesi 'Assos Castle' Assos, 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Santa Maura Castle' Lefkada, 49.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Chlemoutsi' northwestern Elis, 63.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Vonitsa Castle' Vonitsa, 77 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Arta Castle' Arta, 105.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Kefalonya çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Ethniko Parko limnothalasson Mesolongiou – Aitolikou' , 64.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko Ygrotopon Amvrakikou' , 91.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Ethniko Parko Tzoumerkon-Peristeriou kai charadras Arachthou (Zoni III)' , 146.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kefalonya ve Çevresindeki Turistik Yerler

Navagio Plajı

From the series “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
Pitoresk kumlu plaja sadece tekneyle veya kesici ile ulaşılabilir. Altyapısı olmayan birleştirilmiş plaja turistler inanılmaz popüler. Yolcular her gün eski kaçakçıların gemisini görmek ve sakin atmosferde dinlenmek için buraya geliyorlar. Nispeten az sayıda tatilciye rağmen, sahildeki atmosfer sakin ve sessiz kalıyor. Zamanlarını tam yalnızlık içinde geçirmek isteyenler, sabahın erken saatlerinde Navagio Plajı'na gitmelidir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kefalonya’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.12.2023

Kefalonya Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kefalonya Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kefalonya, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kefalonya’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kefalonya’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018