OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Milos Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Ege Denizi’nde bulunan Yunan adası Milos, Kikladların en çekici adalarından biridir. Küçük boyutuna rağmen, ilgi çekici cazibe merkezleri ve kültür merkezlerinin bolluğuna sahiptir. Ada turist altyapısına sahiptir, bu nedenle gezginler kalmak için uygun yerlerin seçiminde yetersizlik yaşayacaktır.
  Konuşurken, Yunanlılar seslerini yükseltmek ve aktif olarak gesticulate etmek ister. Yerel bir sakinyle konuşurken, bazı jestlerin geleneksel olandan farklı bir anlamı olduğunu unutmayın. Örneğin, anlaşmazlığı … Açık
Yunanistan’da adadaki iki aktif yanardağın yanı sıra diğer birçok ilginç doğal nesneden biri var. Milos misafirlerinin büyük bir kısmı plaj yürüyüşü ve eko-turizm hayranları; Çocuklarla tatil için çok rahat ve muhteşem bir site var. Adadaki en çok ziyaret edilen yer, önemli bir arkeolojik alan olan antik Melos kentidir. Bilim adamları, şu anda Louvre’da saklanan Venüs de Milo’nun bir heykelini buldular. Turistler adanın tarihi mekanında gezebilir ve antik sur kalıntıları ile Roma amfitiyatrosunun kalıntılarını hayranlıkla izleyebilirler.
Adanın en büyük yerleşim yeri ve eski başkenti Adamas şehridir; Kutsal Üçlü Kutsal Kilise, tarihi karakterleri arasındadır. Mineraloji Müzesi kültürel mekanlardan sıyrılıyor; Ziyaretçilere adanın farklı dönemlerinde keşfedilmiş zengin bir mineral topluluğu sunmaktadır. Kırım savaşı ve dünya savaşları sırasında ölen askerlerin gömüldüğü eski Fransız mezarlığı burada yer almaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Çoğu durumda, ada ile tanışmaya Adamas köyü olan ana yerel limandan başlayacaksınız. Burada sadece tipik Kiklad mimarisine değil, aynı zamanda Kutsal Üçlü muhteşem kiliseye de hayran kalacaksınız. Bu dini kurum, … Açık
Bir başka çekici yer ve adanın başkenti Plaka şehridir. Şehir uzak dağlık bir bölgede yer almaktadır, bu yüzden oraya araba ile ulaşmak imkansız. Yaygın ulaşım biçimleri bisiklet ve motosiklettir; Bir sürü hoş sürpriz, arazi keşif hayranlarını bekliyor.
Mevcut sermaye, Haçlılar tarafından inşa edilen eski 13. yüzyıl kalesini korumuştur. Denizin Meryem Ana Kilisesi, denizcilerin koruyucu azizi, yakınlardadır. Kilise başkentin en görkemli simgesi olarak kabul edilir, kusursuz görünümü lüks iç dekorasyonla tamamlanır. Plaka’nın konukları, Milos bölgesinde keşfedilen çok sayıda antik heykel ve diğer eserlerin bulunduğu Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Etnografya Müzesi yerli halkın kültürel geleneklerini tanıtacak; Duvarları uzun yıllar çok ilginç kültürel etkinlikler barındırıyor.
  Plaj dinlenmesini sevenler için Milos harika. Çoğu gezginler ve yerliler, Paleochori’yi en iyi yerel plajı hak ediyor. Geniş uzunluk, saflık, farklı renklere sahip sıradışı uçurumlar ve sualtı kısayol tuşları, … Açık
Melos’un yakınlarında eşsiz bir tarihi nesne, catacombs var. 1500 yıldan daha önce inşa edilmişlerdi. Bu tarihi özellik, ülke çapında tekdir; yeraltı tünellerinin toplam uzunluğu 185 metredir. Bilim adamlarına göre, catacombs nekropol olarak hizmet etti ve orada 2.000’den fazla Hıristiyan gömüldü.
Papafranka Mağarası da dahil olmak üzere Milos’un inanılmaz mağaraları, buraların doğal cazibe merkezleridir. Korsanlar, Orta Çağlarda sığınak olarak yerel mağaraları aktif olarak kullanmışlardır; Hazineleri sakladıkları yer burası. İnanılmaz derecede güzel Sikia Mağarası, ışık ışınlarının inanılmaz kırılması sayesinde, karşı konulmaz görünüyor. Bu Milos’ta görülmeye değer önemli gezi objelerinin sadece küçük bir kısmı.
  Muhteşem plajlarını ziyaret etmeden Milos’ta dinlenmeyi hayal etmek imkansız. Adadaki en güzel plaj Papafragos, büyük doğal cazibe. Kıyı kesimindeki su gün boyunca rengini değiştirir; adanın en güzel … Açık
  Milos Plajları unutulmaz ve eşsizdir ve her birinin kendine has özellikleri vardır. Sarakiniko Plajı adadaki en ünlü olanıdır. Bu kıyı alanı inanılmaz güzel beyaz kayalar ile çevrilidir. Bazı kaya oluşumları çok sıradışı bir şekle sahiptir ve bu nedenle rüzgar ve su baskısı altında birçok inanılmaz güzel kanyonlar oluşmuştur. Bu sıra dışı bir manzara nedeniyle, bu kumsal genellikle “ay” olarak anılır. Papafragas Plajı daha az güzel ve çekici değildir. Kayaların oluşturduğu doğal olarak oluşturulmuş dikdörtgen bir havuza benziyor.
Bu çok sakin ve huzurlu bir kumsal, bu yüzden bu aile rahatlama için ideal bir yer olarak kabul edilir. Ziyaretçiler yüzerek ve güneşlenerek rahat bir şekilde güneşlenebilecekler ve daha sonra kıyı şeridinin yakınında bulunan mağaraları keşfedebilecekler. Firiplaka Beach, olağandışı jeolojik oluşumları nedeniyle de uluslararası olarak ün kazanmıştır. Bu plajın ziyaretçileri, gökkuşağının tüm renklerinde boyanmış muhteşem uçurumları görme şansına sahip. Bu kayalardan biri kemerli bir şekle sahip ve gerçekten muhteşem görünüyor. Bu pitoresk yer, fevkalade görünümlü ve unutulmaz fotoğraflar çekmek için mükemmeldir.
Milos Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Milos Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Milos Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Goulas Castle' Akrotiri, 85.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Exomvourgo Fortress' Exomvourgo, 113.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Peloponnese Yarım Adası, Yunanistan'ın önemli bir turizm hedefidir. Yarımada ile bağlantılı birçok efsane vardır. Çoğu antik kent Korint ile görkemli tapınakları ve akropolisiyle ilgilidir. Athena ve Apollo'nun tapınakları en iyi durumda ayakta kalmıştır. Her iki tapınak M.Ö. 6. yüzyılda inşa edilmiştir. Makedonya, popüler bir diğer turistik yer. Yunanistan'ın bu kısmı yalnızca tarihi yerler açısından zengin değil, aynı zamanda çok güzel. Muhteşem şelale, antik yerleşimlerin kalıntıları, odea ve vahiyeleri - bunları ve daha fazlasını Makedonya'da göreceksiniz. Zengin tarihi olan harika bir yer olduğu için Girit Adası sadece gezginler tarafından sevilmektedir. Adanın en ünlü turistik yerleri arasında Minotaur Labirenti, Minos Sarayı ve yüzlerce Yunan tanrı ve kahraman hakkında daha fazla bilgi veren diğer eski anıtlar yer almaktadır. Yunanistan'daki her şehir ve bölge zengin mirasıyla ziyaretçilere saldırabilir ve geçtiğimiz yüzyıllar boyunca birçok ilginç hikayeyi paylaşabilir. …
OrangeSmile araç kiralama Milos’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

20.04.2024

Milos Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Milos Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Milos Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Milos’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Milos’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018