OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kalamata Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kalamata   Kalamata, Atina’dan sadece 250 kilometre uzakta bulunan zengin tarihi olan küçük bir Rum kasabasıdır. Tıpkı Yunan şehirlerinin çoğunda olduğu gibi, Kalamata’daki iklim çoğunlukla Akdeniz’dir. Yaz aylarında burası sıcak güneşi olan ve neredeyse hiç yağmuru olmayan harika bir sahil beldesidir. Kalamata’daki kışlar tercihen ılımandır ve bu nedenle en soğuk aylarında bile, tarihi yerler ve ilgi çekici yerleri ziyaret etmekten en büyük zevk alan turistleri kabul etmeye hazırdır.
  Kalamata, her şeyden önce, dünya çapında uluslararası olarak popüler olan mükemmel zeytinyağı ile ünlüdür. Şehirle aynı ada sahip olan zeytin, şaşırtıcı ve sıradışı lezzetlerini her zaman öven birçok gurme … Açık
Eski bir kaleye Kalamata’nın imza yeri denir. Kalenin inşası buranın ekonomik yükselişi ve gelişimi ile bağlantılı. Zengin tarih, bu yerin kültürünü etkilemekte başarısız olamazdı. 1715’te Kalamata, Türk saldırganlar tarafından fethedildi ve bundan sonra Türkler şehri yüz yıldan fazla bir süre boyunca yönetti. Şehrin bazı binaları ve ilçeleri hala bu tedirgin zamanları hatırlatıyor. 1821’de Kalamata serbest bırakıldı ve 19. yüzyılın başlarında kentin başarısı ve refahı için önemli bir faktör haline gelen bir limanın inşasına başladı. Bugün bu liman, Peloponnesus’un en büyük ikinci limanıdır.
Kültürel ve tarihi mirasa geri dönme zamanı geldi ve burada 5. yüzyılda inşa edilmiş güzel bir Aziz Havariler Kilisesi’nden bahsetmekte başarısız olacağız. Kilisenin yakınında, şehrin en büyük parkı olan bir demiryolu parkı bulunmaktadır. Benakis Müzesi kazılarında bulunan tarihi eserlerden oluşan bir koleksiyona sahiptir. Belediye Galerisi ve Modern Yunan Sanatı Galerisi size yerel ressamlar ve heykeller tarafından oluşturulan sanat koleksiyonlarını gösterecek. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kalamata, Mora Yarımadası’nın en kalabalık ikinci şehridir, ancak nüfusu yarım yüz kişiden biraz fazladır. Öte yandan, burası asırlık bir tarihe sahip bir şehir. Kalamata, Yunanlıların Türk işgalcilere … Açık
Kalamata’nın ana bayramlarından biri Uluslararası Dans Festivali. Kasabada geleneksel olarak öğrencilere festivale katılan, birkaç ünlü uluslararası dans okulu açıldı. Festival boyunca Kalamata’yı ziyaret eden turistler, bu etkileyici etkinliğin keyfine varacak ve katılımcıların performanslarını izlemek için gerçek bir zevk bulacaklar.
Kalamata   En ilginç tarihi manzara, kadınlar için Kalogreon manastırı. Birkaç yüz yıldır rahibeler rahibe moda ipek ürünler üretiyorlar. Manastır her zaman lüks eşarpları ve hankileri ile ünlü olmuştur. Ayrıca, içinde güzel bağlar dikilir. İlgilenen herkes şu anda bile muhteşem tekstiller satın alabilir. Son zamanlarda, ziyaretçilerin yerel zanaatkarların en iyi eserlerini görebilecekleri manastırın topraklarında küçük bir müze açıldı. Kentin en çok ziyaret edilen kültür merkezlerinden biri Arkeoloji Müzesi. Daha önce soylu Benaki ailesine ait olan restore edilmiş bir konakta açılmıştır. Şimdi bu müzede sadece Kalamata civarında bulunan sergiler değil, Yunanistan’ın diğer bölgelerinden getirilen arkeolojik eserler de var. Sergilerin önemli bir kısmı antik Yunan kültürüne ve sanatına adanmıştır. En değerli sergilerden bazıları 1.500 yıldan daha önce yapılmış mezar taşları ve heykellerdir.
  Kalamata, eski bir tarihe sahip bir şehirdir. Eski yıllara göre, şehir, eski Yunanistan’ın efsanevi şairi olan Homer’in yaşamı boyunca vardı. Şehrin birkaç kez ağır hasar görmesine rağmen, hala birçok … Açık
Ekonomik gezginler, ana şehir parklarından birinde bulunan Demiryolu Müzesi’ni ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler. Burada, açık havada, eski lokomotifler ve vagonlar ve ayrıca doğrudan demiryolu ile ilgili diğer mekanik aksesuarlar takılmıştır. Bu müzede birçok muhteşem fotoğraf yapabilirsiniz. Özellikle çocuklu tatilciler arasında popüler.
Plaza de Espana - şehirdeki en işlek yerlerden biri merkez meydandır. Yanında, 1873 yılında inşa edilen güzel Katedral de dahil olmak üzere birçok ilginç tarihi bina var. Bu katedralin inşaatının tarihi çok ilginç. 19. yüzyılın sonunda tamamen harabelerde bulunan eski kilisenin yerine dikmesi kararlaştırıldı. İnşaat çalışmaları sırasında, kalıntıların arasında, katedralin ana eseri olan Ipapandi’deki Bakire’nin simgesi olan değerli bir kalıntı bulunmuştur.
  Kalamata, birinci sınıf zeytinyağı ve eski binaları ile değil, aynı zamanda rekreasyon için mükemmel olan mükemmel plajları ile de ünlüdür. Şüphesiz, Kalamata Plajı şehirdeki en popüler ve ünlü sahil bölgesidir. … Açık
Doğa severlere, Kalamata civarında bulunan Ridomo Boğazı’na ilginç bir gezi sunulacak. Çok çeşitli flora ve fauna temsilcilerinin bulunduğu inanılmaz güzel bir yer burası. Bu doğal hazineye giden yol kolay değil, ancak hasta turistler onurlu bir şekilde ödüllendirilecek. Eşsiz manzaraları görebilecekler.
Kalamata - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Kalamata ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kalamata kaleleri
♥   Kalesi 'Kalamata Castle' Kalamata, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mystras Palace' Mystras, 22.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Koroni Castle' Koroni, 29.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Old Navarino castle' Near Pylos, 41.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Methoni Castle' Methoni, 43.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kalamata ve Çevresindeki Turistik Yerler

Yunan Piramidi

From the series “Eski Medeniyetlerden Kalan En İyi Piramitler”
Birincisi M.Ö. 28. yüzyılda, ikincisi - yaklaşık 800 yıl sonra inşa edilmiştir. İki piramit şimdi yarım yıkıldı. Bazıları taşları evler için kullanan yerel sakinler tarafından ayrı tutuldu. Üçüncü piramit - Chanie Piramidi benzersiz bir yapıdır. Bu, kayadan oyulmuş düzgün bir konidir. Piramit, yaklaşık 30 metre uzunluğunda yuvarlak bir tabana sahiptir. Piramit içinde 1.5 metreden daha düşük bir yüksekliğe sahip küçük oda bulunur. Yeni araştırmalar Yunanistan'daki antik piramit kalıntılarını keşfetti. Ülkede 16 piramit var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kalamata’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.04.2024

Kalamata Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kalamata Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kalamata, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kalamata’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kalamata’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018