OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Batnaz Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Patmos - The monastery   Patmos, Yunanistan’ın en küçük ve en çekici adalarından biridir. İnanılmaz güzellikteki plajların yanı sıra muhteşem dini mekanlar, kayalık çöl manzaraları da sunmaktadır. Patmos, Yunanistan’ın en tenha ve sakin adalarından biridir, bu yüzden çok sayıda gezgin sadece gezi turları sırasında ziyaret eder. Bu güzel adadaki tatiller, gürültülü şehirden uzaklaşmaktan hoşlananlar için iyi izlenimler sunacak ve plaj aktiviteleri olmadan iyi dinlenmeyi hayal edemez.
  Patmos’ta tarihi ve mimari anıtları gezmenin yanında yapılacak bir şey var. Örneğin, bir tekne kiralayabilir ve güzel manzaralar uğruna sahil şeridinde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz ve her an denizden küçük … Açık
Adanın çok ötesinde bilinen en çok ziyaret edilen cazibe, Kıyamet Mağarasıdır. İlahi Aziz Yuhanna’nın orada Vahiy kitabını yazdığı düşünülür. Şu anda mağara, biri Aziz Anne’den sonra adlandırılan iki antik kiliseye ev sahipliği yapmaktadır. Bu büyük önem taşıyan dini bir yer, bu yüzden binlerce turist dünyanın dört bir yanından geliyor. Mağara, büyük miktarda paha biçilemez eserler ile gerçek bir dini müzeye benziyor.
Efsanevi mağaraya yakın olan Aziz John Manastırı yer almaktadır. Tarihsel verilere göre 1088 yılında kurulmuştur. Manastırın faaliyete geçtiği neredeyse bin yıllık bir süreçte, şu anda hizmet veren kırk rahip vardır. Atina’nın ünlü keşişlerinden Sakkelion’un eski el yazmalarını da içeren sayısız dini eser var. Manastır 3.000’den fazla kitap ve 1.500 adet el yazması içeren kapsamlı bir kütüphaneye sahiptir. Kütüphanede birçok kitap eşsizdir. Kütüphanede her gün ilginç geziler düzenlenir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Skala adadaki en kalabalık ve en gürültülü yerdir; her zaman çok insan ve canlı bir atmosfer vardır. İyi donanımlı kumsalında çekici tavernalar ve barlar bulunmaktadır. Suya iniş sığ olduğundan ve deniz dibi düz … Açık
Liman kasabası Skala, halka açık olan Zoodochos Pigi Manastırı’na ev sahipliği yapabilir. Tüm ziyaretçiler kendi topraklarında dolaşabilir ve rahibelerin yaşam tarzını tanıyabilir. Kentin hemen yakınında, mimari açıdan büyük ilgi gören bir başka manastır olan Evangelismos var. Profitis Ilias Manastırı adanın en yüksek dağı üzerinde bulunabilir; Tur ziyaretinden sonra adanın muhteşem manzarasının tadını çıkarmak için harika bir fırsat olacaktır. İyi havalarda, sadece adanın uzak bölgeleri değil, aynı zamanda yakınlardaki Leros adası ve aynı zamanda Türkiye kıyıları manastırdan görülebilir.
Patmos Island, Greece Bilim adamlarının antik kentin kalıntılarını keşfettiği tepedeki Castelli’yi ziyaret etmek ilginç olurdu. Bir versiyona göre, adanın ilk başkenti olan Chora, yüzlerce yıl önce bir tepede yükseldi. Sur duvarının bir kısmı ve üç kulenin de dahil olduğu bazı binaların kalıntıları, Apollon Tapınağı da günümüze ulaşmıştır.
  Patmos sessiz, tenha bir aile tatili için oldukça uygundur. Yine de, burada su parkları veya büyük eğlence parkları bulunmamakla birlikte, genel olarak turist altyapısı, adaya yolcu gemileriyle gelen çok sayıda yolcu … Açık
Liman şehri Skala adadaki en büyük yerleşim yeridir; Kasaba yürüyüş için idealdir. Her sokakta geleneksel tarzda muhteşem binalar görebilirsiniz. Bazı eski evler bugün muhteşem dükkanlar ve tavernalar olarak hizmet vermektedir. Emmanuel Xanthos’un evi bölgesel ilgi alanı olarak kabul edilir. Sahibi, gizli topluluğun Filiki Etheria’nın gizli kurucularından biriydi. Patmos adasının çeşitli doğal manzaralarla farklılık göstermemesine rağmen, yürüyüş için ilginç yerler çok büyüktür. Doğa severler, çöl manzaraları ve güzel kaya oluşumlarının yanı sıra adanın muhteşem manzarasını sunan çok sayıda yüksek tepelerden de etkilenecektir.
Patmos Island, Greece   Patmos Adası, sahildeki dinlenmeyi seven herkes için harika bir alandır. Grigos adadaki en ünlü tatil beldesi kabul edilir. Aynı adı taşıyan körfez yakınında yer almaktadır. Yerleşim bölgesinin konukları, çok sığ ve sakin olan pitoresk kumlu sahilde rahatlayabilirler. Bu nedenle, çocuklu gezginler dinlenmek için daha iyi bir yer bulabilirler. Beldenin popülaritesi göz önüne alındığında, plaj her zaman oldukça kalabalıktır. Daha sakin bir atmosfer arayan turistler, yakındaki Kalikatsou plajı ile hayal kırıklığına uğramayacaklar. Diakofti Köyü yakınındaki plaj da huzurlu güneşlenmek için mükemmel bir seçimdir.
  Feta peyniri, şarap, zeytin, sebze, deniz ürünleri ve et, Yunan mutfağının en önemli malzemeleridir. Patmos’ta, diğer tüm tatil adalarında olduğu gibi, turistler ve yemekler için ’kendi başına’ … Açık
Büyüleyici tavernalar adanın gerçek bir simgesel yapısı haline gelmiştir. Bu tavernalar yerliler tarafından çalıştırılıyor. Bu mekanların her biri, geleneksel aile tariflerine uygun olarak pişirilmiş ulusal yemekler sunmaktadır. Patmos’un bazı tavernaları şehrin sınırlarının çok ötesindedir. Panagos bu tavernanın harika bir örneğidir. Kampos Plajı’na uzak olmayan bir konumda bulunan taverna, tüm yıl boyunca açıktır. Güzel bir tarihi bina içinde yer alır ve sadece imza yemekleri için değil, aynı zamanda zengin eski fotoğraf koleksiyonu için de ünlüdür.
Batnaz Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Batnaz Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Batnaz Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Monastery of Saint John the Theologian' Patmos, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Leros Castle' Leros, 34.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalymnos Castle' Kalymnos, 55.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Anthimachia Castle' Kos, 77.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nerantzia Castle' Kos, 81.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan Gezisi: Görülecek Yerler

Parthenon adı altında daha iyi bilinen Afrodit Tapınağı, Atina'nın tarihi tarihi simgesi olarak kabul edilir. Bina arkeolojik açıdan mucizevî bir yapıya sahiptir. M.Ö. 5. yüzyılda inşa edilen Parthenon, çok sayıda sütundan oluşur ve bir bakışta çok hafif ağırlıklı görünür. Yakınında önemli bir dönüm noktası var - 5. yüzyılda inşa edilen Erechtheion. Yüzyıllar önce, antik tapınağın üzerinde güzel bir saray duruyordu. Bir efsaneye göre, Poseidon ile Afrodit arasındaki anlaşmazlık o sarayda gerçekleşti. Erechtheion çevresindeki bölge, en ünlüleri Caryatid heykelleri olan güzel heykeller ile süslenmiştir. Heykellerden birisi onu korumak için British Museum'a getirildi. …
OrangeSmile araç kiralama Batnaz’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

14.04.2024

Batnaz Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Batnaz Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Batnaz Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Batnaz’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Batnaz’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018