OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

İstanköy Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kos   Kos, birkaç on yıl içinde Avrupalı ve Amerikalı gezginler arasında popülerlik kazanan güzel bir kasaba ve muhteşem bir sahil beldesidir. 1933’te meydana gelen depremde eski binalar tamamen tahrip edildi. Bundan sonra kasaba sadece küllerden inşa edildi. Bugün bu geniş parklar ve vadiler, palmiye ağaçları ve masal gibi çiçek tarhları bakımından zengin doğanın harika bir köşesidir. Kasaba ve banliyöleri, her türlü gezginin gözlem programına mutlaka dahil edilmesi gereken, çeşitli mimari mekanlarda oldukça zengindir.
  Ulusal mutfağın restoranları adada hakimdir, ancak egzotik hayranları kolayca uygun bir gastronomik yer bulabilir. Çekici Brasosca Fish Taverna restoran, çok çeşitli deniz ürünü yemekleri sunar. Çocuklu ziyaretçiler … Açık
15. yüzyılda inşa edilen loannite Şövalyeleri kalesi bu tesislerden biridir. Kalenin inşası sırasında depremde yıkılan evlerden kalan taşlar ve mermer kullanılmıştır. Palm Avenue ziyaret için önerilen bir başka ilginç yer. Burada kocaman bir çınar göreceksiniz. Teorilerden birine göre, ağaç Hipokrat tarafından ekildi. Bu güçlü ağacın gölgesinde, öğrencilerine ilaç öğretti. Şehrin merkezi kısmına Elevterias denir. Burada eski Yunan şehirlerinin çoğunluğu için olağan olan bir Arkeoloji Müzesi yer almaktadır. Arkeolojik kazıların bugünlerde burada bitmediğinden, müze koleksiyonunun sürekli arttığından bahsetmeliyiz. Antik Asclepius Hastanesi bu kentin ana manzarasını sunar. Yıllar önce, bu hastanenin ziyaretçileri şifa suyu ile tedavi edildi. Bugün kalan tek şey bodrum parçaları ve birkaç sütun.
Macera uzmanları komşu tatil köylerini ziyaret etmeli. Her biri eğlenceli ve kendine has bir havası var. Kardamena şehri gece kulüpleri ve barlarıyla ünlüdür. Burada ayrıca, balıkçılık için ideal bir yer olarak kabul edilen rahat bir köy bulunur. Lambi kasabasında çok çeşitli restoranlar bulunmaktadır, bu yüzden burası uzmanlar tarafından tavsiye edilebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kos adasına giden yolcular kesinlikle yerel görgü kuralları hakkında daha fazla şey öğrenmeli; oldukça basittirler ve yerlilerle ortak bir zemin bulmaya yardımcı olabilirler. Bir kamu kurumuna, dükkânına veya restorana … Açık
  Pitoresk doğal yerlerde yürüyüş yapmaktan hoşlananlar için, Nisyros Yanardağı’na yapılan geziler çok popülerdir. Şimdi bu volkan uyuyor, ama bir zamanlar, güçlü püskürmesi adanın oluşumuna yol açtı. Volkanın eteklerinde ve eteklerinde, ender bitkilerin tadını çıkarabilecekleri, egzotik kuşları ve bu yerlerin diğer sakinlerini görebilecekleri turistler için heyecan verici yürüyüşler düzenleniyor.
Adada, çoğu yerde “hayalet kasaba” olarak adlandırılan, Paleo Pili olan en meşhur yerlerden biri olan birçok arkeolojik alan var. Bir zamanlar, tepelerden birinin tepesinde güzel bir müreffeh şehir vardı. Truva Savaşı’ndan sonra kuruldu. Bugün sadece tahkimat kalıntıları bir zamanlar görkemli bir şehri hatırlatıyor. Birkaç ilginç efsane bu muhteşem yerler ile ilişkilidir. Onlardan birine göre, İsa bu yerlerdeki insanlara kendini göstermişti. Şimdi tepenin tepesinde, 11. yüzyılda inşa edilmiş olan İsa’nın Görünümünün güzel bir kilisesi var.
  Kos, misafirlerini eşsiz tarihi eserlerin bolluğu ile memnun edecektir; Heyecan verici gezilerin hayranları burada vakit geçirmekten kesinlikle keyif alacaklar. Deniz kenarında ve liman bölgesinde çok sayıda ilgi çekici … Açık
Zia dağ köyüne yapılacak bir gezi inanılmaz ilginç olacak. Çok güzel bir dağlık bölgede. Köyün dolambaçlı caddelerinde yürürken, güzel eski evlere hayran olabilirsiniz ve bazı caddelerde muhteşem sahil manzarasını görebilirsiniz. Bu köyde birkaç antik kilise var. Zia, birçok ilginç el sanatını satın alabileceğiniz el sanatları dükkanlarıyla da ünlüdür.
Kos adasından yakındaki Nisyros Adası’na büyüleyici geziler düzenlenmektedir. Adanın ana cazibe Volkanoloji Müzesi. İfadesi çok çeşitlidir. Müzede, volkanik kayalardan örnekler, ilginç fotoğraflar ve adalardaki volkanlara adanmış sergiler görebilirsiniz. Bu müze bir gözlemevi ile tek bir komplekstir. Çalışanları, Yunanistan volkanlarının aktivitesini 24 saat izliyor.
  Her yıl Kos binlerce sahil ziyaretçisi tarafından ziyaret edilmektedir. Yerel sahil çok güzel ve açık hava etkinlikleri için iyi donanımlı. Plajlar neredeyse adanın her tarafında, her ikisi de oldukça yoğun kıyı … Açık
Kos adasındaki en güzel yerlerden biri Peacock Plaka Ormanı. Adına göre tahmin edebileceğiniz gibi, bu rezervin ana sakinleri tavus kuşudur. Kendi topraklarında özgürce dolaşıyorlar. Kuşlar için burada kesinlikle hiçbir kısıtlama yoktur. Rezervin ziyaretçileri tavus kuşlarını besleyebilecek ve ayrıca harika fotoğraflar da çekebilecek. Bu muhteşem orman çocuklu turistler arasında çok popüler.
İstanköy - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İstanköy ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan İstanköy kaleleri
♥   Kalesi 'Nerantzia Castle' Kos, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Anthimachia Castle' Kos, 17.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bodrum Castle Turkey' , 19.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalymnos Castle' Kalymnos, 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Palaiokastro' Mandraki, 34.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden İstanköy ve Çevresindeki Turistik Yerler

Halikarnas Mozolesi

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
Kral Mausolus öldüğünde mezar henüz tamamlanmadı. Türbenin inşası sadece M.Ö. 350 yılında tamamlandı. Büyük bir bina yaklaşık 2.000 yıl sürdü. Bu süre zarfında, yapı, korsan sayısız saldırı ve fethi de dahil olmak üzere birçok önemli tarihi olay yaşadı. Türbenin 15. yüzyılda tamamen tahrip edildi. Malta, mermer levhalar aldı ve St. Peter adını taşıyan kalenin inşası için kullandı. 1966'da, eskiden görkemli mezarın kabartmaları ve heykel parçaları, arkeolojik araştırmalar sırasında bulundu. Böylece, bilim adamları imajını olabildiğince yakından kurmayı başardılar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama İstanköy’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

13.04.2024

İstanköy Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İstanköy Yakınındaki Bölgelerde Geziler

İstanköy, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - İstanköy’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, İstanköy’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018