OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Midilli Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Lesvos, Ege Denizi’nin doğusunda bir adadır. Burası Girit ve Evia’dan sonra bölgenin üçüncü en büyük adası ve Akdeniz’deki en büyük yedinci adadır.

Adanın nüfusu 108 bin kişiye ulaşıyor. Lesvos’un başkenti Mytilini’dir - büyük bir balık pazarına ve gürültülü çarşıya sahip bir liman. Adadaki bütün serbest topraklar zeytin tarımı için kullanılmaktadır.
  1. Mağazaların ve alışveriş merkezlerinin büyük kısmı sabah 8: 30’dan sonra açılacak; Büyük alışveriş kompleksleri gece geç saatlere kadar çalışabilir. Gün boyunca öğle yemeği molası mümkündür, bu … Açık
Lesvos, antik bir Yunan şairi Sappho’nun anavatanıdır. Kızlar için bir okulun başıydı ve trajik aşkı nedeniyle kayadan denize atladı. Kayanın adı Eresu ve adanın batı kısmında yer alıyor. Antik çağlardan başlayarak bu ada kalın çam ağaçları ve tropik ağaçlarıyla doludur. Bu nedenle Lesvos’taki hava şifa vericidir ve iklim koşulları ılımandır.
Lesvos, terk edilmiş plajları ve taştan yapılmış büyük köyleriyle insanları kendine çekiyor. Lesvos’taki yerleşim yerleri, üst katları sokağın üzerinde asılı olan kompakt kasabaları ile Arap şehirlerinden oldukça fazladır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Midilli adasında devasa bir alışveriş merkezi ve uluslararası markaların ucuz ürünleri ile dolu bir çıkışı yoktur. Bununla birlikte, alışveriş meraklısı yerel üretim malları satan küçük özel dükkanlarla … Açık
Lesvos’un en ünlü manzaraları arasında dar sokakları, antik tiyatrosu ve Arkeoloji Müzesi ile Mytilini yer almaktadır. Akrotiri köyü, büyük bir Yunan ilkelliği anlayışı olan Theofilos Hadzimihail’in müzesinin bulunduğu yerdir. Theriade Müzesi birçok değerli sanat eseri sergiliyor. Bu müzede Chagall, Matis ve Picasso’nun yarattığı resimleri görebilirsiniz. Madamados kasabası, seramikleriyle ünlüdür; Molivos, antik Yunan şairi Arion’un (MÖ VII. Yüzyılda doğmuş) anavatanıdır. Turistler ayrıca Plomari ve Agiassos kentlerinde çok ilgi çekici bulabilirler. Son olarak, eşsiz bir ikon koleksiyonuna sahip olan antik Bizans manastırını ziyaret edebilirsiniz. Taşlaşmış Orman, doğanın gerçek bir mucizesidir. Bu ormanda lavlarda taşlaşmış eski ağaçları göreceksiniz. Dev sekoyalar, başka yerlere uzanıp kocaman taşlara benziyordu.
  Başkentte bir tepenin üstünde bulunan Mytilini kalesini ziyaret edebilirsiniz. Kalenin yapımının kesin tarihi bilinmiyor. Efsanelerden birine göre, Bizanslılar bu bölgedeki tahkimatı inşa etmeye başladı. Çok uzun zaman önce, araştırmacılar bu yerde daha önce antik akropolün bulunduğunu tespit ettiler. Kalenin son ana rekonstrüksiyonu 17. yüzyılın sonunda gerçekleşti ve o zamandan beri pratik olarak değişmeden kaldı. Kalenin duvarları içinde çok ilginç bir arkeoloji müzesi var. İçinde kentin keşfi sırasında bulunan en değerli eserleri görebilirsiniz.
  Ege Denizi’nde kaybolan Midilli Adası, bir aile tatili için harika bir yer. Güneşlenebileceğiniz, yüzebileceğiniz ve aktif sporların (voleybol, hentbol, tekne) tadını çıkarabileceğiniz güzel plajları, doğası … Açık
Yerliler için önemli bir ticaret zeytinyağı üretimidir. Zeytinyağı sanayi üretimi tematik müzesinde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu müzenin ana sergileri, yıllar önce zeytinyağı üretmek için kullanılan eski ekipmanlardır. Müze oldukça geniş. Endüstriyel sergilere ek olarak, ziyaretçileri yerel halkın kültürüne ve geleneklerine tanıtan ilginç etnografik koleksiyonlar da içerir.
Pitoresk yerlerde yürüyüş hayranları büyüleyici Kuş Adası’nı ziyaret etmeye davet edilir. Başlıca özelliği, kuş çeşitliliği; Bu adada 270’den fazla tür var. Adanın yakınındaki sahil, üzerinde baston ile birlikte sığdır. Bu koşullar bazı su kuşları için idealdir. Bu minyatür adacık, dünyanın her yerinden araştırmacılar ve ornitologlar tarafından ziyaret edilmektedir. Kuş Adası fotoğrafçılar arasında çok popüler.
  Midilli Yunan mutfağının hayranları için gerçek bir cennettir; adanın her şehrinde çekici ulusal mutfak restoranları var. Özel mutfak tercihleri olan yemek severler ve turistler, adanın her zevke ve bütçeye uygun … Açık
Adanın başkentinde 17. yüzyılda inşa edilmiş güzel St. Athanasius Kilisesi yer almaktadır. Üç yüz yıldan fazla bir süre, tarihi çekiciliğini korumayı başarıyor. Bu kilise, geçmişin dini bir anıtının gerçek bir örneğidir. Duvarlarının içinde, yerli halkın inanılmaz hikayeleri birbirine bağladığı birçok benzersiz simge bulunur.
Adada birkaç ilginç arkeolojik alan var. Turistler arasında en popüler olanlardan biri Skala Eressos Plajı’nın yakınında yer almaktadır. Hristiyanlık döneminde var olmaktan çıkmış olan Eressos antik kenti bir zamanlar buradaydı. Arkeolojik alandan uzak olmayan, gezinin bir parçası olarak da ziyaret edilmesi ilginç olan birkaç antik kilise vardır.
Midilli Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Midilli Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Midilli Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Mytilene' Mytilene, 17.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mithymna Castle' Mithymna, 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Chios' Chios, 90.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Midilli Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Saint Theoktisti Caddesi

From the series “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
Güzel bir merkezi yol da dahil olmak üzere, Molyvos sokaklarının büyük bir kısmı büyük taşlarla döşenmiştir. Bu nedenle, yürüyüş için rahat ayakkabılar olması önerilir. Ayrıca, küçük kasaba sokaklarının oldukça kafa karıştırıcı olduğunu belirtmek gerekir; bu nedenle, deneyimsiz turistler almadan önce haritaların bir kısmını stoklamalısınız. Muhteşem tilkiler yanında ana cadde, paha biçilmez mimari eserlerle süslenmiştir. Yüz yıldan daha önce inşa edilmiş, Türk tarzında olağandışı renkli evler bunlar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Midilli’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

23.09.2023

Midilli Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Midilli Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Midilli Adası, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Midilli’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Midilli’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018