OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Midilli şehir Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Mytilene Greece   Midilli, Midilli Adası’nın başkentidir. Bu kasaba, iki yüksek tepe üzerinde yer alır ve onları bir amfitiyatro gibi sarar. Tepelerden birinin tepesinde, Orta Çağ - Cenova Kalesi’nin en değerli arkeolojik alanlarından biri bulunur ve bu nedenle bu tesisin konukları her gün buraya geziler yapar.
  Mitilini, gezginleri çok sayıda ilginç cazibe merkezi ile etkileyecektir. Kentin ana tarihi sembolü Ceneviz Midilli Kalesi’dir. Tarihsel verilere göre ilk kale Bizans İmparatorluğu döneminde burada inşa edilmiştir. … Açık
Tepenin zirvesi adanın muhteşem manzarasına sahiptir. Şehir sadece turizm merkezi değil, aynı zamanda önemli bir liman bölgesidir. Güney kesiminde bulunan yeni liman, Atina ve diğer Ege adalarından gelen gemileri karşılamaktadır. Adanın kuzey kısmı eski limanın bulunduğu yerdir. Midilli olarak da adlandırılan bölgenin en büyük pazarı yakınlardadır. Burada satılan malların çeşitliliğini hayal etmek imkansızdır çünkü bu pazarda giysiler, en zengin ulusal el sanatları ve hediyelik eşyalar, mücevherler ve çok çeşitli diğer ürünler bulacaksınız. Bu yerin cazibe merkezleri arasında modern binalarla tezat oluşturan büyük Bizans kiliselerinden ve zengin park alanlarından bahsetmeliyiz.
Kasabanın merkezinde, yakınında her zaman lüks yatların demirlemiş olduğu pitoresk bir koy vardır. Burada ayrıca ziyaretçiler için adayı keşfedebileceğiniz ve onunla ilgili sayısız hikaye öğrenebileceğiniz tekne gezileri düzenleniyor. Sahil boyunca yürüyüş yaparsanız, hem ulusal hem de geleneksel Avrupa yemekleri sunan çok sayıda misafirperver restoran, kafe, bar ve taverna bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mitilini’de insanlar plaj rekreasyonunu ve pitoresk doğal yerlerde yürümeyi tercih ediyor. Şehrin çevresinde ilginç yürüyüş ve bisiklet yolları vardır. Burada yüzlerce yıldır yaşam tarzının değişmediği … Açık
Her hafta konser ve oyunların düzenlendiği Belediye’yi ses meraklıları ve tiyatro severler mutlaka ziyaret etmelidir. Rahatlamak ve sıcak güneşin tadını çıkarmak isteyenler, şehrin en büyük ve en popüler plajı şehrin kalbinde yer aldığından kesinlikle çok uzaklara gitmek zorunda kalacaklar. Son olarak gözlerden uzak ve sessiz bir ortamda dinlenmek istediğinizde diğer plajlara otobüsle kolayca ulaşabilirsiniz.
  Adanın başkentinin yanı sıra popüler plajları ve eğlence tesisleri ile Molyvos kasabası turistler arasında oldukça popülerdir. Oldukça küçük; Bu şehrin toprakları yürüyerek rahatlıkla keşfedilebilir. Her adımda ilginç mimari anıtlar, hediyelik eşya dükkanları ve büyüleyici ulusal restoranlar bulabilirsiniz. Şehirde, güzel tarihi evlerde bulunan birkaç minyatür otel var. Romantik bir kaçamak sevenler arasında çok popülerler.
  1. Mitilini büyük bir liman kentidir ve bu nedenle limanda bulunan restoran ve dükkanlar çok pahalıdır. Kıyı bölgesine çok uzak olmayan, daha uygun fiyatlarla ürünler sunan tavernalar ve dükkanlar var. 2. Araba … Açık
Doğal cazibe merkezlerinin uzmanları, çevresinde muhteşem bir Taş Ormanı bulunan Eressos kasabasına gitmelidir. Volkanik bir patlama sonucu oluşan taş peyzajın adı budur. Olağandışı kaya oluşumları bir milyon yıldan daha eski. Doğrudan şehrin topraklarında, birkaç yüz yıl önce inşa edilmiş güzel eski kiliseleri ve yerlilerin evlerini görebilirsiniz.
En zıt şehrin unvanı Plomari tarafından cesurca iddia edilebilir. Pitoresk sokaklarında eski evler, şık modern binalar ile dönüşümlüdür. Pek çok turist için bu kasaba, şimdi bile ustaların eski geleneksel tariflere göre yaptığı popüler ulusal uzo içeceğinin doğum yeri olarak biliniyor. Burada turistler en popüler uzo çeşitlerini deneyebilecek ve sevdiklerine harika hediyeler alabilecekler.
  Midilli’nin başkenti Mitilini, iki tepe üzerinde yer almaktadır ve eski çağlardan beri rakipsiz görünümünü korumuştur. Şehirde birçok ilginç yer var: turistik yerler, şehrin merkezindeki ve çevresindeki plajlar … Açık
Petra kasabası, antik mimari ve yürüyüş hayranlarını kendine çekiyor. Bu kasabanın topraklarında siyah kumlu egzotik bir plaj var ve şehrin ana sembolü yüksek bir dik kayadır. Yıllar önce, yamacında 114 basamaklı bir merdiven vardı. Merdivenleri kullanarak uçurumun tepesine tırmanabilir ve şehrin panoramik manzarasını kuşbakışı izleyebilirsiniz.
Vatera şehri ayrıca gelişmiş bir turizm altyapısına sahiptir ve aynı zamanda şifalı maden suları ile ünlüdür. Şehrin çevresinde bulunurlar. Güzel parkların topraklarında, burada turistler için rekreasyon için en konforlu koşullar yaratıldı.
  Mitilini, Yunan mutfağını tanımak için mükemmel bir yerdir. Bölgede çok sayıda sebze ve meyve yetiştirilmekte, birinci sınıf zeytinyağı ve onlarca süt ürünü üretilmektedir. Tüm bu ürünler burada yaygın olarak … Açık
Kalloni kasabasındaki turistik şehirlerin gürültüsünden dinlenebilirsiniz. Göçmen kuşların yuva olarak seçtikleri büyük bataklıklarla çevrilidir. Bu yerler her yıl dünyanın her yerinden kuşbilimciler tarafından leylekleri ve nadir kuş türlerini izlemek için ziyaret edilmektedir.
Midilli şehir - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Midilli şehir ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Midilli şehir kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Mytilene' Mytilene, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mithymna Castle' Mithymna, 43.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Chios' Chios, 89.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Midilli şehir ve Çevresindeki Turistik Yerler

Saint Theoktisti Caddesi

From the series “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
Güzel bir merkezi yol da dahil olmak üzere, Molyvos sokaklarının büyük bir kısmı büyük taşlarla döşenmiştir. Bu nedenle, yürüyüş için rahat ayakkabılar olması önerilir. Ayrıca, küçük kasaba sokaklarının oldukça kafa karıştırıcı olduğunu belirtmek gerekir; bu nedenle, deneyimsiz turistler almadan önce haritaların bir kısmını stoklamalısınız. Muhteşem tilkiler yanında ana cadde, paha biçilmez mimari eserlerle süslenmiştir. Yüz yıldan daha önce inşa edilmiş, Türk tarzında olağandışı renkli evler bunlar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Midilli’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

24.02.2024

Midilli şehir Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Midilli şehir Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Midilli şehir, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Midilli’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Midilli’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018