OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Yunanistan Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Chios Port   Atina, Yunanistan’daki en ünlü turistik bölge olarak bilinir. Kent, dünyanın en eski yerleşim yerleri listesine dahil edilmiştir. Bu, tarihi ve arkeolojik yer işaretlerinin gerçek bir hazinesidir. On binlerce turist, Lycabettus Dağı’nı ve Atina Akropolisini görmek için Atina’ya geliyor. Burası, ilk yerleşimcilerin 6 bin yıl önce modern Atina topraklarında göründüğü yer. Kent, bu iki dönüm noktası etrafında kurulmuştur.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Parthenon adı altında daha iyi bilinen Afrodit Tapınağı, Atina’nın tarihi tarihi simgesi olarak kabul edilir. Bina arkeolojik açıdan mucizevî bir yapıya sahiptir. M.Ö. 5. yüzyılda inşa edilen Parthenon, çok sayıda sütundan oluşur ve bir bakışta çok hafif ağırlıklı görünür. Yakınında önemli bir dönüm noktası var - 5. yüzyılda inşa edilen Erechtheion. Yüzyıllar önce, antik tapınağın üzerinde güzel bir saray duruyordu. Bir efsaneye göre, Poseidon ile Afrodit arasındaki anlaşmazlık o sarayda gerçekleşti. Erechtheion çevresindeki bölge, en ünlüleri Caryatid heykelleri olan güzel heykeller ile süslenmiştir. Heykellerden birisi onu korumak için British Museum’a getirildi.
Birçok turistik destinasyon ülkenin başkenti Attika topraklarında bulunmaktadır. Bölgenin en ünlü simgesi Delphi ve Apollo Tapınağı, Oracle ve Sybil Stone’dur. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yunanistan mutfağı tüm dünyada en faydalı olanlardan biridir. Sebzeler, deniz ürünleri, keçi ve kuzu üzerine kurulmuştur. Domuz eti ve sığır eti geleneksel …
Devamını oku
Pire’nin şehri muhteşem doğası ve ilgi duyan kültürel mekanların zengin seçimi ile ünlüdür. En ünlü turistik mekanlar, açık hava tiyatrosu olan bir tepede, Deniz Kuvvetleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve çeşitli yerel köylerdir. Bölgenin en ünlü ve ilginç köyleri Glyfada, Vouliagmeni, Mati ve Daphni’dir. Kaisariani köyü, piedmont bölgesindeki eski manastırlar ile ünlüdür.
Peloponnese Yarım Adası, Yunanistan’ın önemli bir turizm hedefidir. Yarımada ile bağlantılı birçok efsane vardır. Çoğu antik kent Korint ile görkemli tapınakları ve akropolisiyle ilgilidir. Athena ve Apollo’nun tapınakları en iyi durumda ayakta kalmıştır. Her iki tapınak M.Ö. 6. yüzyılda inşa edilmiştir. Makedonya, popüler bir diğer turistik yer. Yunanistan’ın bu kısmı yalnızca tarihi yerler açısından zengin değil, aynı zamanda çok güzel. Muhteşem şelale, antik yerleşimlerin kalıntıları, odea ve vahiyeleri - bunları ve daha fazlasını Makedonya’da göreceksiniz. Zengin tarihi olan harika bir yer olduğu için Girit Adası sadece gezginler tarafından sevilmektedir. Adanın en ünlü turistik yerleri arasında Minotaur Labirenti, Minos Sarayı ve yüzlerce Yunan tanrı ve kahraman hakkında daha fazla bilgi veren diğer eski anıtlar yer almaktadır. Yunanistan’daki her şehir ve bölge zengin mirasıyla ziyaretçilere saldırabilir ve geçtiğimiz yüzyıllar boyunca birçok ilginç hikayeyi paylaşabilir.
  Harika iklim, olay dolu geçmişi ve antik mirası Yunanlıların zihniyetini etkiledi. Bu insanlar bugün yaşamayı tercih ediyor. Sevdikleri ve hayatlarının tadını …
Devamını oku

Tarih ve Eğlence

  Yunanistan, Avrupa’nın en eski ülkesi olarak kabul edilir. Batı medeniyeti tam olarak burada oluşmaya başladı. Modern Yunanistan topraklarındaki ilk yerleşimciler, Minoan uygarlığının temsilcileriydi. Yerleşimleri MÖ 3. yüzyılda ortaya çıktı. Tarih öncesi dönemde, antik Yunan şehirleri olarak adlandırılan polises kuruldu. Atina bu şehirlerden biriydi. Yüzlerce yıl boyunca, Makedon hükümdarlığı altına girene kadar askeri ve politik gücü koruyorlardı.
St Denis church, Zante town,Zakynthos MS 2. yüzyılda, sadece Romalılar yüzlerce yıldır rakipsiz olan saltanatı yenmeyi başardılar. Antik Yunan şehirleri Bizans ve Osmanlı etkisinin zamanlarına maruz kaldılar. Ülke, sadece 1830’da Osmanlı İmparatorluğu’ndan bağımsızlık kazanmıştır. Bu eski ülkenin kültürü binlerce yıldan beri teşvik edilmiştir ve şimdi farklı düzenlemeleri vardır.
  Yunanistan muhteşem bir kültüre ve en büyük mirasa sahip bir ülkedir. Her yıl, devlet 20 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Hepsi …
Devamını oku
Ülke, bazıları dalış ve şnorkelle dalış için mükemmel olan pitoresk plajlarıyla oldukça popülerdir. Yunanistan’ın çevresindeki sularda mercan resifleri yok, ancak burada yüzlerce yıl önce gömülmüş gemileri görebiliyor ve deniz derinliklerinde egzotik sakinlere hayran kalacaksınız.
Yıl boyunca Yunanistan’da pek çok ilginç ulusal bayram kutlanmaktadır. Örneğin, Saint Basil Festivali geleneksel olarak Ocak ayı başlarında yapılır. Ülkedeki ana milli bayram 25 Mart’ta kutlanan Bağımsızlık Günüdür. Bu gün, tüm Yunan şehirlerinde festival askeri yürüyüşleri, açık hava müzik ve tiyatro gösterileri var. Şarap Festivali’nin düzenlendiği şehir, Resmo’dur. Temalı tatil sonbahar başlarında kutlanır.
  Yunanistan, aktif spor hayranlarına sınırsız fırsatlar sunmaya hazır. Ülkenin sayısız plajlarında rüzgar sörfü yapın ve dalış yapın. Bir yatla karadan …
Devamını oku
Pek çok kişi Yunanistan’da mükemmel kayak merkezlerinin olmadığını biliyor. En ünlü tatil köyleri Parnassus Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Teknik açıdan en iyi donanımlı tesis Pigadia’dır. Bu Selanik çevresinde yer almaktadır. Tesiste, herhangi bir mevsimde kayak yapmak için mükemmel koşulları sağlamak mümkün olan güçlü kar yapma makineleri vardır. Yunanistan, alışveriş için harika koşullar için de dikkate değer. Kürk ve deri kıyafetler ve aksesuarlar için geleneksel turlar hala popüler. Ayrıca Yunanistan’da yüksek kaliteli trikolar üretilmektedir, bu sayede yılın herhangi bir döneminde alışveriş turlarına katılabilirsiniz.
Yunanistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Yunanistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Yunanistan şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Ethniko Parko Limnis Kerkinis' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Ethniko Parko Oroseiras Rodopis' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Ethniko Parko Pindou' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Ethniko Parko Schinia Marathona' . Haritada   Fotoğraflar
♥   National Park 'Ethniko Parko Tzoumerkon-Peristeriou kai charadras Arachthou (Zoni III)' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Yunanistan’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı 'Sushimou' Athens. Kategori - Asian|Sashimi. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Varoulko' Πειραιάς. Kategori - Seafood|Traditional cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Vezene' Αθήνα. Kategori - Meats and grills. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Yunanistan kaleleri
♥   Kalesi 'Agios Georgios Castle' Preveza. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Amfissa Castle' Amfissa. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Angelokastro' Corfu. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Annunziata Tower' Corfu. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Anthimachia Castle' Kos. Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Yunanistan sarayları
♥   Sarayı 'Palace of Saint Michael and Saint George' Corfu. Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Palace of the Grand Master of the Knights of Rhodes' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Polydendri' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Psychiko' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Queen’s Tower' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Yunanistan’ın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Saint Theoktisti Caddesi

Serimizden “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
  Yunan adası Lesvos, büyüleyici eski Molyvos kasabasından övünebilir. Merkezi cadde sadece ülkede değil, dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Bu antik Arnavut kaldırımlı sokağın ana dekorasyonu wisterias'dır. Onlardan dolayı sokak düzinelerce mor tonla parlıyor. Wisteria çiçek açtığında, çiçekli muhteşem kafesleri hoş tonlar verir. Arnavut kaldırımlı sokak gerçek bir masal tüneline benziyor.

En sıcak günlerde bile, bu sokakta yürümek çok güzel. Burada birçok güzel eski binayı görebilirsiniz. Şaşırtıcı mağazalar ve restoranlar bazı evlerin birinci katlarında. Onlar daha da heyecanlı bir yolculuk yapıyorlar. Molyvos, Lesvos'un en güzel ve güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Orada, eski mimari mümkün olduğunca korunmuştur. Öyle görünüyor ki, yaşam biçimi son yüz yılda değişmedi. … Tümünü Oku

Santorini Volkanı

Serimizden “Gezegenin Çehresini Değiştiren Volkanlar ve Tuzaklar”
  Aynı adı taşıyan Yunan adasında bulunan Santorini, gezegenimizin en eski ve en güçlü yanardağlarından biridir. Araştırmacılar, Minos uygarlığının ortadan kalkmasına neden olabilir. Bilim adamlarının belirttiği gibi, en güçlü püskürmesi M.Ö. 17. yüzyılda meydana geldi. Patlama, patlamada meydana geldi, o kadar güçlü ki, bir kerelik yüzlerce nükleer bomba patlamasıyla karşılaştırılabilirdi.

Kuşkusuz böyle yıkıcı bir unsurun sadece manzara kırılmasının yanı sıra ciddi iklim değişikliklerine yol açtığını söylemek gereksizdir. Santorini yanardağı patlaması bir dizi tsunamiyi tetikledi. Kül bulutu ve duman havaya atıldı. Uzun süre, Dünya güneş ışınlarından gizlenmişti, bu nedenle küresel soğutma geldi. Bununla birlikte, Santorini yanardağının ana gizemi, kültür merkezi Santorini veya … Tümünü Oku

Atina Akropolisi

Serimizden “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
  Atina Akropolisine şüphe duymadan Yunanistan'ın en tanınmış ve tanınabilir simgesi denilebilir. Bu 156 metre yüksekliğindeki kayalık kale. Benzersiz antik yapılar düz bir tepenin üzerinde ayarlanır. İlk tahkimatı Atina'nın ilk kralı Cecrops'un hükümdarlığı sırasında ve sonra adlandırıldığı sırada inşa edilmiştir. Daha sonra, Miken döneminde Akropolis kraliyet evi oldu. O zaman, ölçeği önemli ölçüde genişletildi ve inşaat mümkün olduğunca güçlendirildi.

Akropolis topraklarındaki inşaat yüzlerce yıldır devam etmektedir. Eski anıt, Yunanistan'ın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından, 19. yüzyılda kültür araştırmalarında tarihçilerin ve uzmanların dikkatini çekti. Bu esnada, anıtın uzun bir yeniden inşası başladı. Antik tapınaklar restore edilmiş ve yeni dönemden kalan yapılar … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Yunanistan
Ülke haritaları Yunanistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Yunanistan şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Yunanistan gezi haritası
Kabartma haritası Yunanistan’ın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.03.2024

Yunanistan’ın Popüler Şehirlerinde Geziler

Atina
İmparator Adrian, Zeus'u övmek için bir Yunan tapınağı inşa etmek için emir verdi. Görevine göre tapınağa büyük bir Zeus heykeli yerleştirildi. Zeus heykeli altın ve fildişi ile süslenmiştir. Bu arada, Zeus heykelinin yakınında imparator heykeli vardı. Her iki heykel de aynı yüksekliğe sahipti. Adrian'ın 18 metre yüksekliğindeki mermer kemer tapınağın hemen yakınındadır. Kemer, imparatorun gücünün sembolüdür. Adrian'ın kemeri Yeni Roma'yı ve Antik Roma'yı böler. Akropolis'e bakan kemer tarafında 'Bu … Devamını Oku
Nakşa
Çok güzel bir dağ bölgesinde bulunan Filoti köyü, çeşitli ilginç cazibe merkezleri de sunmaktadır. Kasabanın en işlek yeri, muhteşem asırlık çınar ağaçlarıyla çevrili merkez meydandır. Köy, geçmişi 1718'e dayanan Panagia Filotitissa Kilisesi ve 300 yıldan daha önce inşa edilen Kutsal Teslis Kilisesi gibi dini yapılarıyla dikkat çekiyor. Köyün çevresinde, yürüyüş için çok sayıda ilginç yer vardır. Adanın kuzeydoğu kesiminde, en eski ve en güzel köylerden biri olan Koronos'u bulacaksınız. Tüm … Devamını Oku
Mykonos City
Adanın en çok ziyaret edilen kültür merkezi, tarihi Kastro'da bulunan Etnografya Müzesi. Müze, sergileri için altı salon bulunan iki katlı eski bir binada yer almaktadır. Müze ziyaretçileri, yüzlerce yıl önce yerel ustaların el işçiliği ile yaptıkları antika seramik, milli kıyafet ve mobilya koleksiyonlarını görebilirler. Müze, güzelce korunmuş mezar heykelleri ve amforalar da dahil olmak üzere yakındaki Rinia Adası'ndan getirilen çok ilginç bir arkeolojik buluntu koleksiyonunu içermektedir. Minyatür kasaba … Devamını Oku
Agios Nikolaos
Bilişsel geziler için hayranlar kesinlikle yerel Arkeoloji Müzesine bakmalıdırlar. Gösterimi dünyanın en büyüklerinden biridir ve sekiz geniş salonda sunulmaktadır. Burada, doğrudan şehrin ve çevresi üzerinde keşfedilen arkeologların eşsiz bulguları toplanıyor. Bu müze tüm dünyada bilinen bir kalıntıyı, yani eski bir Roma atletinin kafatasını saklar. Bu serginin yaşı 2000 yılın biraz altındadır. Agios Nikolaos zengin bir kültürel yaşantıyla yaşıyor ve yıl boyunca şehirde ilginç olaylar ve ulusal … Devamını Oku
İstanköy
Adada, çoğu yerde “hayalet kasaba” olarak adlandırılan, Paleo Pili olan en meşhur yerlerden biri olan birçok arkeolojik alan var. Bir zamanlar, tepelerden birinin tepesinde güzel bir müreffeh şehir vardı. Truva Savaşı'ndan sonra kuruldu. Bugün sadece tahkimat kalıntıları bir zamanlar görkemli bir şehri hatırlatıyor. Birkaç ilginç efsane bu muhteşem yerler ile ilişkilidir. Onlardan birine göre, İsa bu yerlerdeki insanlara kendini göstermişti. Şimdi tepenin tepesinde, 11. yüzyılda inşa edilmiş olan İsa'nın … Devamını Oku
Kandiye
Kandiye'nin en çok ziyaret edilen kültür kurumu Arkeoloji Müzesi. Yunanistan'daki en büyük müzelerden biridir. Salonları, ülkenin çeşitli bölgelerinden getirilen eşsiz arkeolojik keşifler içeriyor. Müzenin açılışı 1883 yılında gerçekleşti. Koleksiyon o kadar hızlı bir şekilde genişledi ki, 20. yüzyılın başında eski binanın yanında yeni binalar yapıldı. Sergiler arasında, eski Yunan saraylarının incelemesi sırasında restore edilen eşsiz fresklerin yanı sıra, 2.000 yıl önce yaratılmış olan … Devamını Oku
Korfu
Görülmeye değer tarihi bir bölge, 15. ve 16. yüzyıllarda inşa edilmiş Paleo Frurio Venedik Kalesi'dir. Bu sitedeki ilk savunma yapısı 8. yüzyılda inşa edilmiştir. Kale tepenin dibinde, çok pitoresk bir alanda yer almaktadır. Kalenin binalarından bazıları yıkılmış, bazı tarihi binaları korunmuştur. Burada çok güzel bir Aziz George Kilisesi görebilirsiniz. En güzel mimari komplekslerden biri de Achillion Sarayı. 1890'da Bavyera Amalia Amalia emriyle yaptırılmıştır. Büyük pencereler, uzun sütunlar ve kar … Devamını Oku
Loutraki
Tesisin en hareketli yeri, en popüler oteller, restoranlar ve eğlencenin yoğunlaştığı dolgudur. Bu gezinti yerinin sonunda sessiz ve pitoresk bir park var. Küçük bir tepe üzerinde yer almaktadır, bu nedenle parkın bazı bölümlerinden şehrin mükemmel panoramik manzarasını açar. Burada birkaç sessiz vahşi plaj vardır ve ayrıca ilginç doğal atraksiyonlar görülebilir. Parkta inanılmaz derecede güzel bir yapay şelale var. Öyle doğal görünüyor ki, girişimi olmayan turistlerin insan yapımı kökenlerine … Devamını Oku

Yunanistan’ın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018