OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nakşa Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

beautiful Naxos   Antik Yunan şehri Naxos, pitoresk çayırlar ve dağlarla doludur. Burası, doğası ve antik kiliselerin ve kalelerin ihtişamıyla ziyaretçileri cezbeder. Şehir, tarih öncesi çağda bile, ünlü bir kültür ve alışveriş merkezi iken büyümeye başladı. 1537’de Nakşa, Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası oldu; 1829’dan itibaren şehir Yunanistan’ın bir parçasıdır.
  Naxos adası, Yunanistan’ın en ilginç ve farklı bölgelerinden biridir. Sadece çeşitli tarihi yerler ve doğal güzelliklerle değil, kültürel gelenekleriyle de ilgi çekicidir. Adada yıl boyunca birçok tatil … Açık
Ana cazibe merkezlerinden biri, Yunan mitolojisine göre tanrı Zeus’un yaşadığı Zas (Zeus) Dağı’dır. Yakın çevrede, Yunanistan’ın antik mitleri ile bağlantılı başka bir ilgi çekici mimari yer bulunmaktadır. MÖ 6. yüzyılda yapımı tamamlanan Apollo Tapınağı’dır. Bugün o görkemli binadan sadece temelin ve kapıların bir kısmı kalmıştır.
Venedik kalesi, Naxos’un en ünlü mimari kompleksidir. Kendi topraklarında daha sonra rahibeler okulu ve Arkeoloji Müzesi ile değiştirilen bir Fransisken okulu inşa edildi. Burada güzel bir katedral de var. Çok sıradışı ve güzel olan Kouroses adlı döşeme heykellerini ziyaret etmeyi unutmayın. Dionysos heykeli on metre boyunda ve Apollon heykeli 6 metre yüksekliğe ulaşıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Naxos’un sayısız simge ve turistik yeri arasında turistler Bizans kiliselerini ve görkemli saraylarını, güçlü Venedik kalelerini ve antik heykelleri, çok sayıda müzeyi ve çağdaş sergi salonlarını … Açık
Tarihi yerleri ziyaret etmenin yanı sıra Nakşa’ya gelen turistler beyaz kumlu plajlarda muhteşem bir şekilde dinlenebilirler. Bölgenin en büyüğü uzunluğu bir kilometreyi aşan Agios Georgios plajıdır. Bu plajlarda açık havada düzenlenen çok sayıda diskoya da katılabilirsiniz. Plajlarda en popüler olanı ’Bikini’ olarak adlandırılan gece kulüpleri de var. Acıktığınızda, kasabanın en iyi restoranları bulunduğu için plajlardan biraz uzaklaşın. ’Notos’, ’Vegerra’, ’Ecstasy’ ve ’Jam’ gibi restoranların tadını çıkarabilirsiniz. Alışveriş aşığıysanız, doğrudan Naxos pazarlarına gidin. Burada çok sayıda mücevher, kıyafet ve parfümün yanı sıra yemek pavyonlarında çok çeşitli ürünler bulacaksınız.
Marble copy of the "Sphinx of Naxos"   Hareketli turistik bölgelerden dinlenmek istiyorsanız, Halki köyüne bir geziye çıkın. Bir zamanlar bu şehir adanın en büyük ve en zengin şehirlerinden biriydi, ancak bugün sadece yaklaşık 500 kişiye ev sahipliği yapıyor. Olağanüstü neoklasik binalar, birkaç güzel Bizans tarzı kilise ve diğer korunmuş tarihi binalar eski zamanları anımsatmaktadır. 1896’da açılan tarihi Vallindras İçki Fabrikası’nı ziyaret etmek için birçok turist bu kasabaya geliyor. Kitron Naxou Likörü kuruluşundan bu yana burada üretiliyor.
  Aktif eğlence meraklıları, Nakşa ziyaretleri sırasında eğlencelerini sadece başkent keşfi ile sınırlamamalıdır. Adada yirmiden fazla heyecan verici kıyı bölgesi ve plaj bulunur ve beldenin her şehri çok sayıda ilgi … Açık
Çok güzel bir dağ bölgesinde bulunan Filoti köyü, çeşitli ilginç cazibe merkezleri de sunmaktadır. Kasabanın en işlek yeri, muhteşem asırlık çınar ağaçlarıyla çevrili merkez meydandır. Köy, geçmişi 1718’e dayanan Panagia Filotitissa Kilisesi ve 300 yıldan daha önce inşa edilen Kutsal Teslis Kilisesi gibi dini yapılarıyla dikkat çekiyor. Köyün çevresinde, yürüyüş için çok sayıda ilginç yer vardır.
Ein Dorf im Zentrum von Naxos Adanın kuzeydoğu kesiminde, en eski ve en güzel köylerden biri olan Koronos’u bulacaksınız. Tüm bölgesi benzersiz bir mimari kompleks olarak kabul edilebilir. Köyde, dar ve dolambaçlı sokaklardan oluşan karmaşık bir labirent oluşturan beyaz badanalı duvarlara sahip minyatür evler var. Merkezi Platsa meydanı birkaç geleneksel tavernayı barındırır. Ayrıca, köyün konukları ilginç el sanatları dükkanlarını ziyaret etme şansına sahip olacaklar.
  1. Tesis, tüm yıl boyunca dinlence için elverişli hava koşullarına sahiptir. Yılın en sıcak ayı, ortalama sıcaklık 29C olan Ağustos ayı olarak kabul edilir. Yürüyüş ve tur meraklıları, varış noktası nadiren … Açık
Yüzyıllık taş ve mermer binalara da hayran kalabileceğiniz antik Apiranthos köyünde eşsiz bir ortaçağ atmosferi korunmuştur. Burada adanın en eski kiliselerinden biri olan ve 17. yüzyılın ortalarında inşa edilen Apiratitsissa Kilisesi’ni bulabilirsiniz. Köyün kendi Arkeoloji ve Doğa Tarihi müzeleri vardır.
Naxos Doğal cazibe merkezlerinin hayranları, Naxos’un 16 km doğusunda bulunan Donousa Adası’nı ziyaret etme fırsatına sahip olacak. Bu ada herhangi bir turist altyapısı sunamasa da ıssız plajları ve el değmemiş doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor. Turistler, birkaç minyatür köyünü ziyaret etmek için feribotla adaya ulaşabilirler.
Nakşa - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nakşa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nakşa kaleleri
♥   Kalesi 'Sanudo Tower' Naxos, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Naxos Castle' Naxos, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Agia Tower' Naxos, 5.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Belonia Tower' Naxos, 8.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Exomvourgo Fortress' Exomvourgo, 56.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Nakşa ve Çevresindeki Turistik Yerler

Amorgos

From the series “Dünyadaki En Büyüleyici ve Gözalıcı Şehirler”
Ada topraklarında ilginç bir Arkeoloji Müzesi var, konumu güzel bir Venedik kuarı. Burada, adanın çeşitli alanlarının keşfedilmesi sırasında bulunan benzersiz eserler sunulmaktadır. Başkentin kuzeydoğu kesiminde bulunan Bakire Manastırı, daha az ilginç bir nesne değildir. 11. yüzyılda kurulmuştur. Manastır çok erişilemeyen bir bölgede - uçurumun üstünde bulunur. Bugün, manastırın duvarlarında değerli kalıntılar tutuluyor, bazılarının yaşı 700 yılı aşıyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Nakşa’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

07.12.2023

Nakşa Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nakşa Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nakşa, Yunanistan Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nakşa’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nakşa’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018