OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Agios Nikolaos

Agios Nikolaos’un Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

The harbour at Agios Nikolaos, Crete   Yerel halk, hoşgörülü ve alçakgönüllülükle olağandışı bir tezat olan, sıcak tavırlı ve oldukça duygusal karakteriyle ayırt edilir. Dakiklik, yerli halkın hiçbir zaman güçlü bir noktası olmamıştır. Önemli bir iş toplantısı için bile geç olabilirler. Turistler yerlilerle iletişim kurarken bazı kelimelerin anlamını yanlış yorumlarlar. Böylece, ’avrio’ kelimesi ’yarın’ olarak tercüme edilebilir, ancak gerçekte reddetme anlamına gelir. Saat 14-18 arasında yerli halk için boş zaman olarak kabul edilir. Şu anda telefon görüşmesi yapmak istenmemektedir ve birçok dükkan ve kurum bir mola için kapalı olabilir.
  Popüler Kitroplatia plajının yanında yer alan El Greco oteli, mahremiyet arayışında çiftler arasında oldukça popülerdir. Odalar parlak renklerle dekore edilmiştir. Her biri, pitoresk sahil şeridi manzaralı, tavandan … Açık
Şehrin yaşamı ölçülmekte ve telaşsız. Görünen o ki hiçbir şey Rumları acele etmeye ve tüm enerjisini işe ve sorunları çözmeye adamaya zorlayamaz. Yerel kafe ve lokantalarda ziyaretçiler genellikle sipariş almak için uzun süre beklemek zorunda kalmaktadırlar. Bir bakışta bu saygısızlık işareti gibi görünebilir. Ancak, gerçekte bu durum normal kabul edilir - yerel halk sakinleştirilmeye ve canlı ölçülmeye alışıktır. Yine de, yerliler çok emeviyetsiz ve çalışkan. Talebinizi tamamlamak için beklenenden biraz daha beklemeniz gerekse bile, mümkün olan en iyi şekilde yapılır.
Yerlilerin ilginç gümrükleri var. Bazı ulusal bayramlar, ülkenin diğer bölgelerinde kutlanacakları şekilde kutlanmazlar. Böylece, Paskalya için geleneksel yiyecek kuzu kızartmasıdır. Şehrin kutlamaya başlaması silah ateşlemesi ile damgasını vuruyor. Yöre halkı bir yabancıyla tanıştığında, çoğunlukla kişinin menşei ülkesine sorar. Taksi şoförlerinden ve dükkan asistanlarından bile bu tür duyuları duyabilirsiniz. Bu olağan merak değildir. Uzun geçmişi boyunca Agios Nikolaos birçok askeri istilayı yaşadı, bu nedenle yerel sakinlerin bir yabancı gördüklerinde hissettiği korku ve endişeler var. Ancak, bu yerlilerin dostça ve duyarlı olmalarını engellemez. Onların olumlu tavrını hissederlerse, bir yabancıya hızlı bir şekilde güven duyarlar. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tesisin ana alışveriş caddesi 28 Ekim sokaktır ve burada çok farklı uzmanlık dükkanları bulabilirsiniz. Müşterilere popüler yerel lezzetler, uygun fiyata hatıra eşyaları ve tasarım kıyafetleri sunuyor. Ana … Açık
  Nisan ayında güneşli Agios-Nikolaos’u ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yerel dini ve en çok beklenen etkinliği - Yunanistan’daki Ortodoks Paskalya - kutlamayı unutmayın. Kutsal Hafta boyunca çeşitli eğlencelerin, muhteşem dini törenlerin ve alayların keyfini her gün çıkaracaksınız. İyi Cuma günü Agios Nikolaos sokakları, Epitaph alayı için çiçeklerle süslenmiştir. Ve cumartesi, İncille sahnelerinin yeniden inşası için çalışıyor. Parlak Pazar gecesi, Agios Nikolaos’taki yerel halk, nehrin yakınında toplanıyor; burada çok sıradışı bir ritüelin keyfini çıkarabilirsiniz - havai fişeklerin voleybollarına Juda’nın efsanesini yakma.
Sculpture, Agios Nikolaos Agios Nikolaos, ailenizin çeşitli ve unutulmaz bir tatil bulacağı muhteşem bir tatil beldesidir. Yaz tatillerinde, yerli halk arasında en çok beklenen Lato festivali gerçekleşir. Turizm sezonu boyunca çok sayıda Yunan ve Avrupalı ​​sanatçının yanı sıra tiyatro ünlüleri de sizin için gerçekleştirmek için bu şaşırtıcı şehre gelir. Lato, konuklarının Girit halk sanatıyla tanışmalarını sağlayan, her yıl düzenlenen kültürel bir festivaldir. Bu parlak olay çerçevesinde, her ziyaretçinin sayısız sanat sergileri, yerel dans ustalık sınıfları, film gösterimleri ve sanatsal yüzme yarışmalarına katılma şansı olacak. Çok ilginç geliyor değil mi?
  Her zevke uygun pitoresk doğa, temiz plajlar ve eğlenceler - bunlar dünyanın dört bir yanından gezginleri harika bir Yunan kasabası Agios Nikolaos’a çeken ana noktalardır. En güzel otel kompleksleri Voulismeni Gölü … Açık
Kendinizi Temmuz ayının başında Girit’te bulursanız, Agios Nikolaos Cliff Diving adı altında uluslararası uçurum dalma yarışması olan benzersiz gösterinin tadını çıkarmayı kaçırmayın. Yarışma programı, pitoresk Voulismeni Gölü’nün kuzey tarafında bulunan bir uçurumdan 16 metrelik bir yükseklikten atlamayı içerir. Aşırı spor ve büyüleyici performanslara aşık olanlar için mükemmel bir etkinlik. Dalışçılar, hem profesyonel hem de amatörler ve Dünya Dalış Federasyonu üyeleri yarışmalara katılırlar. Spor bölümü ile birlikte, ilginç kültürel etkinlikler paralel olacak.
Agios Nikolaos - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Agios Nikolaos ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Agios Nikolaos kaleleri
♥   Kalesi 'Spinalonga Castle' Spinalonga, 12.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kazarma fortress' Sitia, 36 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortifications of Heraklion' Heraklion, 54.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Koules Fortress' Heraklion, 55 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Yunanistan’ın Milli Gelenekleri

Yunanlılar çok misafirperver. Ülkenin çok sayıda yabancısı var ve çok liberal bir şekilde muamele görüyorlar. Yunan daveti oldukça özeldir. Bu, birlikte yemek yediğiniz anlamına gelmez. Yunan, ilk adla çağırılmasını istemezse, soyadını kullanmak daha iyidir. Bir yabancıyla iletişim kurarken, biraz mesafe tutmak daha iyidir. Bu ülkede kuşaklar arasındaki bağlantılar takdir edilmektedir. Kadınların ailenin yaşamı üzerinde büyük etkisi vardır. Kural olarak, onlar liderlerdir. Bir erkek için en iyi yemek annesinin aşçısıdır. Köleler, bunu kabul etmese de, sık sık eşyalarınızın elini dizginleri verirler. Yunanistan'ın, gündüzün tadını çıkarmak için bir mola olan bir siestası var. Genellikle 1'den 4'e kadar sürer. …
OrangeSmile araç kiralama Agios Nikolaos’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

05.02.2023

Fotoğraflarla Agios Nikolaos’un Renkleri

Agios Nikolaos Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Agios Nikolaos’un Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Agios Nikolaos’un gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Agios Nikolaos’un ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Agios Nikolaos’un ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018