OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Milos Adası

Milos Adasi’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Konuşurken, Yunanlılar seslerini yükseltmek ve aktif olarak gesticulate etmek ister. Yerel bir sakinyle konuşurken, bazı jestlerin geleneksel olandan farklı bir anlamı olduğunu unutmayın. Örneğin, anlaşmazlığı göstermek için bir Yunan, dilini tıklarken başını hızla geri atar. Ama eğer muhatabınız yavaşça başını yukarıdan aşağıya doğru sallarsa, gözlerini hafifçe kapatırsa, o zaman bu rızanın ifadesidir. Yöre halkı, avuç içi tanıdık bir jestle bükerek değil, avuç içi aşağıya doğru el sıkışmasıyla birini arar. Alt dudaktaki işaret parmağıyla dokunmak bazı kültürlerde “daha ​​sessiz” veya “öpücük” olarak yorumlanırken, Yunanlılar için bu jest “Bir şey söylemek istiyorum” anlamına gelir.
  Milos’u ziyaret ettikten sonra, kesinlikle en azından bazı zeytinleri eve getirmelisiniz. Burada hem taze hem de konserve gibi çok çeşitli türlerde ve türlerde satılıyorlar. İdeal olarak, tatiller sırasında en … Açık
Ve bunlar tüm farklılıklar değil! Örneğin, Yunanlılar ayrıca, geleneksel olarak “hayır” ı gösteren, sol ve sağ kafa sallamalarına da sahiptirler. Sadece burada “hayır” demek değil, “anlamıyorum” ya da “ne istiyorsunuz?” Anlamına gelmez. Böylelikle, muhatap, ne söylediğinizin anlamını açıklığa kavuşturur ya da aslında ondan ne istediğini öğrenir. Eğer bir yerel sakin size teşekkür etmek isterse, sağ elini kalbine ve noduna koyarak, genellikle “efharisto” veya “efharisto poli” ekleyerek. Bu arada, mümkün olduğunda, anadilinde Yunanca ile konuşmaya çalışmalısın, eğer yapmasanız bile çok iyi yapamazsınız. Burada Yunanistan’ı ve ona bağlı olan her şeyi çok seviyorlar ve yabancıların Yunan dilini yönetme girişimleri çok olumlu algılanıyor.
Aslında, bir Yunan’ı kazanmanın en iyi yollarından biri, yerlilerin büyük vatanseverliğinden geliyor: sadece anavatanını övmelisiniz. Hepsinden iyisi - Milos’un kendisi, ama ülkeyi bir bütün olarak övebilirsin. Ancak bunu sadece içtenlikle yapın - yerliler yalan söylemekten hoşlanmıyor, kendi namus fikirleriyle yönlendiriliyorlar ve yabancılardan yalanları sevmiyorlar. Birçok kişi Yunanlıları açık ve basit yürekli insanlar olarak görüyor ve bunun için birçok neden var. Kendi hedefleriniz uğruna komşunuzu aldatmak ve ikame etmek gerçekten alışılmış bir şey değil. Yunanlılar yaşamayı ve yaşamdan maksimum keyif almak isterler. Bu bakış açısını ziyaretçilere anlatırlar. En hevesli işkolik bile Milos’ta iş hakkında unutarak, kesinlikle dinlenecek ve rahatlayacaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ege Denizi’nde bulunan Yunan adası Milos, Kikladların en çekici adalarından biridir. Küçük boyutuna rağmen, ilgi çekici cazibe merkezleri ve kültür merkezlerinin bolluğuna sahiptir. Ada turist altyapısına … Açık
Birçok yönden, zevk ve rahatlık arzusu nedeniyle, pek çok yerliler oldukça tembeldir. Para kazanmak için çok fazla zaman ve çaba harcamak gerçekten alışılmış bir şey değildir ve birkaç kişi zaten kazandıkları paradan tasarruf eder. Hesaplardaki büyük sayılardan daha önemli olan şey, en az bir akşam için bir meyhanede bir ziyafet yapma fırsatıdır. Bu arada, Yunanistan’daki tavernalara karşı tutum özeldir. Bu sadece bir ’ulusal lezzet’ olan bir restoranın bir analog değil, gerçek bir dinlenme yeri. Akşamları, tavernalar kapasite doldurulur, çünkü Yunanlılar yemek yapmayı sevmezler. Akşam yemeğinde arkadaşlarla, akrabalarla ve tanıdıklarla iletişim kurmak sadece alışılmış bir şey.
Belki de Yunanlıların misafirperverliğe olan sıra dışı yaklaşımı, onu tavernalarda akrabalarla yapılan akşam toplantıları geleneğine borçludur. Hiç kimse sizi kritik bir durumda sokağa bırakmayacak ve evde bir konuk her zaman onur ve saygıyla karşılanır. Ancak bir Rum evine davet, hiç bir şey demek değildir ve bu da hesaba katılmalıdır. Bu arada, biriyle yerel görüştükten sonra, onu soyadına yönlendirmenizi teklif edene kadar soyadı ile ara.
  Milos, tüm dünyada şimdi Louvre’da bulunan Venüs de Milo’nun ünlü heykelinin keşfi için bir yer olarak biliniyor. Bu zengin tarih ve neredeyse el değmemiş doğası ile sakin ve oldukça kalabalık bir adadır. … Açık
Burada eski nesillere çok saygılılar, sadece akraba değil, aynı zamanda yaşlılar da. Belki de bu, tüm Yunanlıların birbirlerine her zaman haklı göstermese de, yetki ve yetkinliklerini göstermeleri konusunda tavsiyelerde bulunmalarından kaynaklanmaktadır. Birçoğunun burada oldukça geç olmasıyla evlenir ve ilginçtir ki, tek bir Yunanlı erkek size bunu kabul etmeyecek olsa da, sıklıkla, aile içindeki olgunlaşmalar hüküm sürmektedir. Eğer adil bir seksten yalnız bir temsilcisiyseniz, o zaman bilmelisiniz: Milos’ta, kendinizi yerel genç erkeklerin, erkeklerin ve hatta çoğu zaman yaşlı insanların dikkatinin merkezinde bulacaksınız. Burada yaşı ve görünüşü ne olursa olsun bir bayanla flört etmek yaygındır.
Milos Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Milos Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Yunanistan’ın Milli Gelenekleri

Yunanlılar çok huysuz ve duygusal insanlar. Bir görüşme sırasında genellikle yüksek sesle iletişim kurar ve birbirlerine hareket ederler ve birbirlerine dokunurlar. Sıradan jestler yeni anlamlar gösterebilir. Örneğin, bir kişiye keskin bir şekilde yönlendirilmiş bir palmiye, kaba bir hakaret olarak görülebilir. Bir toplantıda, arkadaşlar her iki yanakta da cinsiyet veya yaş gözetmeksizin birbirlerine öpücük verirler. El sıkışmaları genellikle yalnızca toplantı sırasında kullanılır. Geleneksel onay işareti olan başını sallayarak, Yunanistan'da reddetmek demektir. Anlaşmazlıklarını vurgulamak için Yunanlılar, alttan yukarıya doğru hızlı bir şekilde başını sallayıp dillerini tıklarlar. …
OrangeSmile araç kiralama Milos’ta araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

17.08.2022

Fotoğraflarla Milos Adasi’nın Renkleri

Milos Adası Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Milos Adasi’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Milos Adasi’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Milos Adasi’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Milos Adasi’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018