OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Yunanistan

Yunanistan için Seyahat İpuçları - Guinness Rekorlar Kitabı'na Layık, Benzersiz Manzaralar

Meteora

Serimizden “Dünyadaki En Issız Manastır ve Tapınaklar”
  Şaşırtıcı Meteora manastırları Yunanistan'ın en çarpıcı manzaraları arasındadır. Adlarına, 'havada yüzen' olarak çevrilebilen Yunanca 'meteor' kelimesine borçluyuz. Adı, bu dini yapıların özelliklerini kısaca ve açık bir biçimde anlatmaktadır. Şu anda, kompleks uçurumun üstlerinde bulunan altı aktif Ortodoks manastırı içeriyor.
Bin yıldan daha önce kurulmuştur. Yerliler, manastırların düzenlendiği Chasia dağının gerçek tanrıçası olacağına inanıyorlardı. Thessalian ovasında yer alan kayalar keşişlerin dikkatini çekti. Asıl amacına ulaşmayı başarmışlardı - tapınakları dünyanın üstünde inşa ederek Tanrı'ya yaklaşmak için. Uçurumun üstlerinde bulunan Manastırlar sadece büyüleyici görünüyor; bunlardan birine ulaşmak için tek yol, dik kırılgan merdivenlerden tırmanmaktır.
En yüksek kayanın 600 metreden yüksek olduğu göz önüne alındığında, manastıra giden yol basit görünmüyor. Tüm merdivenler kayaya doğrudan kesilmiştir; 8 metrelik süspansiyon köprüsü St. Stephen manastırına erişim imkanı sağlamaktadır. Bazı merdivenlerin kısa bir süre önce kesildiği dikkat çekicidir. Ancak rahipler, manastırlarda bin yıldan beri sürekli yaşıyorlar. Başlangıçta, mabetlere giden yol ölümcül bir olaydı ancak şimdi asıl engel, yükseklik korkusu. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Dionysiou manastırı

Serimizden “Dünyadaki En Issız Manastır ve Tapınaklar”
  Athos Dağı manastırları, dünyaca önemi olan önemli simgeler. En ünlülerden biri Dionysiou manastırıdır. 14. yüzyılda yaklaşık 80 metre yüksekliğinde dik ve inanılmaz derecede dar bir uçurumun üstünde kurulmuştur. Manastırın kurucusu Manastırı İnşaatı için kaynak toplamaya başlayan ve İmparator III. Aleksandr Comnenus'un desteğini alan Revenent Dionysius'du.
Ne yazık ki bozulmamış bina bugüne kadar başarısız oldu, çünkü 1535'de tamamen ateş tarafından yok edildi. Manastır sadece yüz yıl sonra tamamen yeniden inşa edildi. Bugün, yüzlerce eski el yazması ve kitapları saklıyor. Şu anda 50 papaz manastırda yaşıyor. Kodu yaşları 1100 yılı aşan eşsiz el yazması olan Dionysus burada saklanmaktadır. İnanılmaz Dionysiou manastırı, yalnızca çok sayıda dini tapınakla değil, aynı zamanda erişilemediği için gezginleri de cezbetmektedir. Dik bir kaya tırmanışı alışılmadık turlar ve açık hava etkinlikleri tutkunları için bir onur meselesi haline gelir. Athos yarımadasının inanılmaz güzel yerlerine mükemmel bir yolculuk büyük bir iltifat olacak. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Atina

Serimizden “Gezegendeki En Yaşlı Şehirler”
  Şaşırtıcı Atina uzun zamandır parlak antik kültür ile eş anlamlıdır. M.Ö. 1400 yılında kurulan bu Yunan kenti 3,500 yıldan uzun bir süredir gelişiyor. Bir sürü önemli olaya, gerileme ve refah dönemlerine katlanmak zorundadır. Gezginler, Atina'yı eşsiz antik anıtlar, eski Yunan mitolojileri ve ünlü filozofların isimleri ile ilişkilendirir. Bu antik kentin kültürü son derece ilginç ve özgün.
Şehrin şu anda, ziyaretçilere tarihi ve kültürü tanıtan 200'den fazla müze ve galeri bulunmaktadır. Aralarında en çok ziyaret edilen alan Akropolis Müzesi ve kentin konuklarına paha biçilemez arkeolojik buluntuların koleksiyonunu gösteren Ulusal Arkeoloji Müzesi'dir. Yunanistan'ın modern başkenti büyük bir medeniyetin beşiği; Güzel tapınaklar ve termae kalıntıları eski gücünü anlatıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen eski tarihin hayranları, Plaka'nın pitoresk tarihi bir bölgesinin yanı sıra Parthenon'u da görmek için sabırsızlanıyorlar.
Modern şehrin kültürünün ayrılmaz bir parçası ilginç masallardır. Atina, sanat tanrıça Athena, el sanatları ve askeri işler şerefine adını aldı. Atina'nın tarihi mirasına hayranlık duymak ve antik kentin kültürünü hissetmek isteyenler, çok güzel efsaneler öğrenme fırsatına sahip olacaklardır. Modernliğin inatçı etkisi bile, eski Yunan tanrılarının gücü ve binlerce yılda oluşan yaşam biçimine olan inancını imha edemez gibi görünüyor. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Teb

Serimizden “Gezegendeki En Yaşlı Şehirler”
  Dünyanın en eski şehirlerinden bahsederken, M.Ö. 1400'de kurulan muhteşem Thebes'den bahsetmeye değer. Şehrin öyküsü son derece ilginç, çok güzel efsane içeriyor. Onlardan birine göre, Thebes'in kurucusu ve güçlü Cadmea, Fenike Kral Agenor'un kadmiyumunun oğluydu. Yunanistan'ın antik kenti birçok efsanevi olayların bulunduğu bir yerdi; Bunlardan en önemlilerinden biri de Thebes'in yedi kralına karşı bir kampanya sayılır.
Birçok efsanenin şaşırtıcı şiir yaratmaları olmasına rağmen kentin atmosferi daha romantik ve gizemli. Thebes'in ana tarihsel sembolü Bronz Çağ'da yapılmış olan eski Cadmean kalesinin kalıntıları ile temsil edilmektedir. Yerel Arkeoloji Müzesindeki bilim insanları Thebes topraklarında bulunan maddeleri görebilirler. Thebes, eski Yunan kültürünü ve tarihini keşfetmek isteyen yolcular için ideal bir yer.
Tur sırasında konuklar, Dionysos ve Herakles'in doğuşuyla ilgili efsanevi efsaneleri, efsanevi kral Kadmiyum'un patlaklarını ve binlerce yıldır gelişen kenti harap eden kanlı savaşları anlatacaklar. Modern Thebes konuklarına cazip oteller, muhteşem yerel restoranlar ve dinlenmek için harika yerler sunan bir sürü gibi şehrin geliştirdiği turistik altyapı, güzel bir konaklama olacak. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Pavlopetri

Serimizden “Ünlü Batık Şehirler”
  Yunanistan, yalnızca arazide değil, aynı zamanda su altında da bulunan paha biçilmez antik cazibe merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Pavlopetri, arkeologların doğru bir şekilde tespit edip tanımlayabilecekleri dünyada ilk sular altında kalmış kenttir. Şehrin ölçeği şaşırtıcı; sokakları yaklaşık 30.000 metrekarelik bir alana yayılmıştı.
Şehrin 5.000 yıl önce su altına girmesine rağmen, yapısı hala varlığını sürdürdü. Sokakları oluşturan binaların hassas yerleşimi, kentin inanılmaz derecede güzel ve müreffeh olmasına şüphe yok. Sular altında olan şehir 1967'de Nicholas Flemming tarafından keşfedildi ve bir yıl sonra Cambridge'deki bilim adamları haritadaki kesin yeri işaretledi.
Araştırmacılar sele binen şehirde yaklaşık 15 ayrı bina tespit etti. Bilim adamlarının yaklaşık hesaplamalarına göre konutların toplam alanı 9000 metrekare. Halen Pavlopetri'nin kalıntıları, dünya öneminin cazibesini temsil etmektedir. Bununla birlikte, su altındaki tarihi yerlerin güvenliğinin sağlanması son derece zor. Sadece tecrübesiz dalıcılar ve soyguncular eski binalara zarar verebilirler, ancak bölgedeki trafiği neredeyse düzensiz olan gemilerin demirleyicileri. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Korint Kanalı

Serimizden “En Harika İnsan Yapımı Su Yolları ve Kanallar”
  Korint Kanalı her yönden benzersiz olan küresel bir görüştür. Korint Körfezini Saronik Körfezi ile bağlayan gezegen üzerindeki en dar gemi kanaldır. Batı tarafında bulunan sevimli bilinen Yunan şehirine onuruyla adını verdi. Koridor Kanalı, 6 km'den uzun ve sadece 25 metre genişliğiyle bazı dışsal ayırt edici işaretlere sahiptir. Kanalı çevreleyen yüksek kaya duvarları 76 metreye kadar uzanır. Kanal sadece 8 metre derinliğindedir.
Yerliler binlerce yıl önce koylar arasında bir kanal oluşturmayı düşünmeye başladılar. Bu projenin gelişimi fikri ilk önce M.Ö. 7. yüzyılda Zalim bir Periandros'un aklına geldi. Fakat o zamanlardaki ihtişamlı fikirleri gerçekleşemedi. Ancak zorluklar nedeniyle durdurmak zorunda kaldık. Şimdiki Koridor Kanalı cesaretle olağanüstü bir tarihi simge olarak adlandırılabilir.
Binası 1881'de başladı ve nihayet Ağustos 1893'te tamamlandı. Sadece birkaç on yıl geriye dönük kanal büyük bir ekonomik önem taşıyordu. Günümüzde turist çekim noktası olarak ilgi çekici. Yılda 11000'den fazla gemi Korint Kanalı'ndan geçmektedir. Bunların arasında çok sayıda turist feribotu var. Dahası, kanaldaki köprüler, bungee atlamacılığın yeni bir faaliyetine şahane olan heyecan arayanlar tarafından kullanılır. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Korint Kanalı

Serimizden “Bungee Jumping için En Heyecan Verici Noktalar”
  Dünyadaki en güzel ve en uzun kanallardan biri olan harika Koridor Kanalı, turistler arasında çok popüler. Kanalın üzerinde sıçramaların yer aldığı küçük metal köprü var. Yunanistan'da Bunjee Jumping için daha iyi bir yer yok. Tecrübeli gezginler, akşamları cazibe merkezini ziyaret etmenizi öneririz - düşüş üzerine, kanal inanılmaz derecede güzel görünüyor. Köprüden atlayabileceğiniz yükseklik 80 metreyi oluşturur.
Biri henüz bağımsız atlama için yeterince cesur değilse, uzmanlara bakabilir. Korint Kanalı, dünyanın farklı ülkelerinden en ünlü sporculara ev sahipliği yapan Zulu Bungy Festivali'nin yeridir. Festival, yaz aylarında yapılır. Şampiyonların inanılmaz püf noktalarını izlemek için binlerce kişi toplanıyor. Atlamaya hazırlanırken aşağıya bakmanız ve kanalda herhangi bir mavna olmadığından emin olmalısınız. Kanal boyunca her yıl 15.000'den fazla gemi yelken açmaktadır. Uzmanların özenli ve iyi organize edilmiş çalışmaları sayesinde, atletler ve denizciler kanalları kullanabilirler. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Atreus hazinesi

Serimizden “Dünyanın Ayakta Kalmış En Yaşlı Anıtları”
  Mykene'de bulunan Atreus'un hazine evi, M.Ö. 1250'den geç olmadan inşa edilmiştir. İlk kez, bu yapı yalnızca 19. yüzyılın ikinci yarısında keşfedildi. Akdeniz topraklarında sunulan diğer talyolar arasında, eski crypt, etkileyici boyutuyla ayırt edilir. Bilim adamları, crypt kamera girişinin orijinal uzunluğunun 36 metre olduğunu tahmin ettiler.
Kamera, kuru kereste yöntemi ile inşa edilmiş kubbe şeklindeki bir yapıdadır. Odanın yüksekliği yaklaşık 13.5 metre ve çapı - yaklaşık 14.5 metre. Hazinenin inşaatı oldukça karmaşık koşullarda gerçekleştirildi. Atreus hazine evi Panagitsa tepesinin üstünde bulunur. Bu antik binanın en dikkat çekici unsurlarından biri, girişin üstünde sabitlenmiş taş levhadır. Ağırlıkları 120 ton yapar. İnsanın bin yıllar önce tepenin üstünde büyük bir taş yetiştirmeyi başardığı gerçeği inanılmaz görünüyor.
Günümüzde kript, Miken uygarlığının en önemli anıtlarından biridir. İlgilenen herkes sadece dışarıdan bakmakla kalmaz aynı zamanda kubbe şeklindeki binanın içine bakar. İnşaat anındaki hazine evi, yeryüzündeki en büyük kubbe şeklindeki yapıydı. Daha birkaç yıl sonra büyük binalar - Baia'daki Roma Panteonu ve Mercury tapınağı inşa edildi. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Glossa Beach

Serimizden “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
  Peloponnese'nin güneybatısındaki Messenia, Glossa Plajı'nın güzel plaja, rüzgara ve yemyeşil fırçalarla kaplı yüksek uçurumların garip bakışlarına karşı korunmuştur. Geride kalan kıyı şeridi normal üçgen biçime sahiptir ve yumuşak karlı kumla kaplıdır. Sahile denize gidebilirsiniz. Sahili çevreleyen yüksek kayalık duvar, kıyıdan anakaraya erişimi tamamen dışlıyor.
Sahile yakın mercan kolonileri vardır. Glossa Beach şnorkel gibi. Bu sihirli alan aynı zamanda sualtı dünyasının güzelliğinin tadını kendileri de çıkarabilen tecrübeli dalıcılara hitap edecektir. Plaj çok sakin ve sığ. Yüzme edemeyen ya da çocuklarıyla tatil yapmayan turistler bile burada rahatlayacak. Rüzgar ve güçlü dalgalar bu birleşik, sakin sahil için çok nadir görülen bir olgudur. Glossa Beach birkaç yıldır Yunanistan'ın en pitoresk ve en saf plajlarından biri. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi

Navagio Plajı

Serimizden “Gizli ve Ulaşması Güç Nefis Sahiller”
  Zakynthos Adası'nda bulunan Navagio Plajı, huzur dolu dinleyicileri ile popüler. Kelimenin tam anlamıyla, bir plaj ismi Yunan'dan 'gemi kırılması' olarak çevirebilir. Antik çağlarda bu kıyı alanları, denizcilerin arasında en tehlikeli olanlardan biri olarak kabul ediliyordu. Bunun nedeni yeraltı akımları, bunun sonucunda sayısız gemiye imza attı ve kum sandığı oldu.
Bunlardan biri olan Panaiotis, şimdi plajın ana cazibe merkezi sayılıyor. Geminin kıyıda nasıl yüksek olduğu, belki de şiddetli sel baskını ya da fırtına onu kum kıyılarına sürükleyip bırakmadığı halen belirsizdir. Plaj, derin derinliğe nüfuz eden yüksek kayalık duvarlarla çevrilidir ve sahildeki arazi imkânını tamamen dışlar.
Pitoresk kumlu plaja sadece tekneyle veya kesici ile ulaşılabilir. Altyapısı olmayan birleştirilmiş plaja turistler inanılmaz popüler. Yolcular her gün eski kaçakçıların gemisini görmek ve sakin atmosferde dinlenmek için buraya geliyorlar. Nispeten az sayıda tatilciye rağmen, sahildeki atmosfer sakin ve sessiz kalıyor. Zamanlarını tam yalnızlık içinde geçirmek isteyenler, sabahın erken saatlerinde Navagio Plajı'na gitmelidir. ... Eksiksiz Manzara Derlemesi
Yunanistan rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Yunanistan’ın Tüm Eşsiz Kent Simgeleri Haritada

Yunanistan’ın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları Yunanistan haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Yunanistan şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Yunanistan gezi haritası

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

05.02.2023

Yunanistan’ın Kent Simgeleri Fotoğraf Galerisi

Yunanistan Bölgeleri için Gezi İpuçları

Atina
Ayrıca, bu metnin bir bölümünü kulüpleri gerçekten hak ettiği gibi göstermeliyiz. Gyalino Plus kentte bu türden en popüler kurumdur. Bu kulübün konukları dans pistlerinden birine gidebilir, rahat barda egzotik kokteyllerin tadını çıkarabilir veya ilginç bir tiyatro gösterisi izleyebilirler - burada kültürel program her zaman çok çeşitli. Club Island, yılın sıcak aylarında gitmek için mükemmel bir yerdir. Bir gündüz konuklar ilginç salataların ve mezelerin … Devamını Oku
Nakşa
Tatil köyünün en kalabalık ve hareketli plajı, adanın başkentinde yer alan Agios Georgios olarak kabul ediliyor. Deniz tabanının kolay olması nedeniyle plaj, çocuklarla seyahat eden turistler arasında büyük bir popülerliğe sahiptir. Sahile yakın bir yerde birkaç güzel gastronomi mekanı, gece kulübü ve dans pisti bulacaksınız. Mikri Vigla plajı, rüzgar sörfü hayranları için mükemmel bir destinasyondur. Bölge, rüzgar sörfü aktivitesine ilham veren elverişli … Devamını Oku
Mykonos City
Gençler arasında en popüler olanı, ziyaretçilerine çok çeşitli eğlenceler ve plaj atraksiyonları sunan Paranga plajıdır. Plaj, ziyaretçilerin konforunu artıran ve rekreasyonu tüm güne uzatan birçok çekici restoran ve bara komşudur. Burası, adanın en popüler gece tesislerinden biri olan Kalua Beach Bar'ın tam olarak bulunduğu yerdir. Yer, neredeyse her gün dikkat çekici partiler ve parlak dans seansları düzenliyor. Agrari plajı, daha fazla mahremiyet ve yalnızlık … Devamını Oku
Agios Nikolaos
Amacınız en şık moda butikleri ve mücevher mağazalarını ziyaret etmekse, 28 Ekim Caddesi'nde ihtiyacınız olanı bulacaksınız. Sokak ayrıca çeşitli ilginç antika ve hediyelik eşya dükkanlarının yeridir. Gece restoranlarının, barlarının, kulüplerinin ve diskolarının çoğunluğu Joseph Koundouros Caddesi üzerinde yer almaktadır. Her zevke uyacak şekilde o caddede eğlenceler bulacaksınız. Bazı mekanlarda popüler kulüp müziği sabahın erken saatlerine kadar, … Devamını Oku
İstanköy
Doğal yürüyüş hayranları, hemen hemen her gün gerçekleştirilen gezilere katılabilir. Kos yakınlarında bulunan Nissyros adasının bölgesinde volkanik bir krater var. Yerel çöl manzaraları güzelliklerinde çarpıcı; soyu tükenmiş bir volkanın havalandırmasını kendi gözleriyle görmek isteyen meraklı turistler her gün adaya geliyorlar. Dalgıçlar, kıyı bölgelerinin özellikle güzel olduğu Kalimnos adasına bir gezi yapmak zorundadır. Yüzyıllar boyunca, ada … Devamını Oku
Kandiye
Kandiye, Gouves köyü yakınlarındaki banliyö bölgesi, ünlü bir su parkının yeridir. Mekan özellikle genç ziyaretçileri zengin eğlence parkurları, oyun alanları, kaydıraklar ve havuzlarla şaşırtacak ve yetişkinler yerel restoranlar ve rahatlama için büyük terastan memnun kalacak. Heraklion'un konukları, geleneksel dalış ve gece balıkçılığından başlayarak kıyı boyunca deniz dalışı ve romantik yolculuklara kadar çeşitli spor eğlence türlerini deneyebilir. … Devamını Oku
Korfu
“Aşk Kanalı”, pitoresk doğal yerlerdeki romantik doğa ve rahatlama hayranları arasında popülerdir. Bu dar boğaza Sidari Plajı yakınında bulunabilir. Burada, sahilin özel özellikleri sayesinde her zaman iyi ısınan küçük bir kumsal var. Kıyı şeridinin bu bölümü adadaki en güzel yerlerden biri olarak kabul edilir; Burada olağandışı jeolojik oluşumlara hayran olabilir ve çevreyi keşfedebilirsiniz. Doğal kanal turları çiftler arasında çok popülerdir, … Devamını Oku
Loutraki
Çevre dostu güzel plajların yanı sıra, şifalı kaplıcaları ile de ünlüdür. Vora Dağı'nın eteğinde çok pitoresk bir alanda bulunabilirler. Burada bulunan dev bir termal merkez, tüm aile için rahatlamak için harika bir yer olacaktır. Şifalı termal suya sahip açık yüzme havuzları, dinlenme için geniş teraslar ve kaydıraklı özel çocuk havuzları sunmaktadır. Şehirdeki en popüler termal merkezlerden biri Loutraki Thermal Spa. Yüzme havuzlarına ve jakuziye ek … Devamını Oku
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018