OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İstanköy

İstanköy Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Kos adasına giden yolcular kesinlikle yerel görgü kuralları hakkında daha fazla şey öğrenmeli; oldukça basittirler ve yerlilerle ortak bir zemin bulmaya yardımcı olabilirler. Bir kamu kurumuna, dükkânına veya restorana girerken, mevcut herkesi selamladığınızdan emin olun. Selamlamalara cevap vermelisin; Aynı zamanda yabancılarla tokalaşırken kabul edilmez. Yerel halk, Yunanca’yı büyük bir saygıyla iletmeye çalışan gezginleri ağırlıyor.
  Cos Adası’ndaki modern moda kadınları, yalnızca kadınlar için bir mağaza olan Anna Riska’yı kesinlikle ziyaret etmelidir. Burada lüks iç çamaşırı ve mayolardan iş için güzel klasik kıyafetlere kadar tam … Açık
Bir satıcıyı bir pazarda ya da bir mağazada kendi ana dilinde karşılarsanız, iyi bir indirim ve promosyon hediyelerinden bahsedebilirsiniz. Konuşma sırasında yerliler aktif olarak el dilini kullanıyorlar ve iki arkadaş arasındaki diyalog, ateşli bir argümanı veya kavgayı hatırlayabilir. Aslında, jestlerde saldırganlık yoktur; Asıl görevi duyguları ifade etmeye yardımcı olmak, ancak muhatapları tehdit etmemek.
Yeni tanıdıklarla etkileşim kurarken, yerel halk çoğu zaman arkadaşlara atıfta bulunan kesişimleri kullanır. Bu tür bir muamele ayrıca hakaret veya saygısızlık işareti olarak görülmemelidir, bu ulusal kültürün özelliklerinden sadece bir tanesidir. Kos, zengin bir tarihe sahip bir adadır, birçok ilginç sembolü vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kos, birkaç on yıl içinde Avrupalı ve Amerikalı gezginler arasında popülerlik kazanan güzel bir kasaba ve muhteşem bir sahil beldesidir. 1933’te meydana gelen depremde eski binalar tamamen tahrip edildi. Bundan sonra … Açık
Tarihsel verilere göre, adada 2,5 bin yıl önce büyük doktor Hipokrat doğdu. Burada ilk okulunu kurdu; ünlü çınar ağacı önemli cazibe merkezlerinden biridir ve Kos’un tartışmasız sembolüdür. Ünlü bir ağaç bulmak kolay değil, bu yüzden tek başına seyahat etmek isteyen tüm gezginlere özel bir harita satın almaları öneriliyor.
Seyahat edenler için en popüler akılda kalıcı hediye Hipokrat Yemini, her hediyelik eşya dükkanından satın alabilirsiniz. Yemin, dünyaca ünlü çınar ağacının tutturulduğu küçük parşömenler üzerine yazılmıştır. Ayrıca, yerel hediyelik eşya dükkanlarında herhangi bir dilde yazılı olarak yemin edebileceğinizi de söylemeye değer. Şifa konusu adada ağırlıklı. Gezginler burada gerçekten eşsiz bir iyileştirici atmosfer olduğunu söylüyor; birçoğu, yalnızca hastalıklardan kurtulmak için adayı ziyaret ediyor.
  Kos Adası sadece pitoresk plajları ve doğal atraksiyonlarıyla değil, aynı zamanda ailelere uygun çeşitli eğlence ve kültür merkezleriyle de ünlüdür. Adadaki en iyi su parkı, Kardamaina’da bulunan Aquatica Su … Açık
  Adanın tatil günlerinden biri ’Tıbbın Babası’ na adanmıştır. En ilginç olaylar adanın başkentinde düzenlenir. Açık hava festivalinin programı sadece müzikal ve dans gösterileri değil, aynı zamanda Hipokrat’ın hayatından sahneleri yeniden yaratan sanat sergileri ve tiyatro gösterileri içeriyor. Festival süresince, Hipokrat Ağacı’na tematik geziler düzenleniyor - eğer söylenen doğru ise, Tıp Baba’nın haleflerine öğrettiği yer burasıydı. Renkli etkinlik Ağustos boyunca gerçekleşecek. Bu zamanda adaları ziyaret edenler asla sıkılmazlar.
Kos Aynı dönemde, yani Ağustos ayının sıcak ayı boyunca, Şarap Festivali geleneksel olarak düzenlenir. Hafta sonları, şarap üreticileri en iyi içki çeşitlerini halka sunmaktadır. Etkinlik tüm adanın her tarafında, o ya da o şehrin merkezi sokaklarında ve parklarında düzenleniyor. Sadece iki şehir öne çıkıyor: yerel festivale gelen ziyaretçilerin taze balıkları tadabilecekleri Kefalos ve “fırsat kahramanı” rolünün geleneksel bala verildiği Antimachia’yı tadabilirsiniz. Fuarlara ek olarak, müzikal ve tiyatro konserleri de düzenleniyor. Restoranlar ve kafeler, özel bir menü sunarak kutlamaya katılır, tüm şehirler ateşli bir atmosferde toplanır - hiçbir etkinlik halk şenlikleri olmadan yapamaz.
  Ulusal mutfağın restoranları adada hakimdir, ancak egzotik hayranları kolayca uygun bir gastronomik yer bulabilir. Çekici Brasosca Fish Taverna restoran, çok çeşitli deniz ürünü yemekleri sunar. Çocuklu ziyaretçiler … Açık
Sadece Hipokrat hakkındaki efsaneler değil, Herkül’ün katılımı ile ilgili efsaneler Kos ile ilişkilidir. Gerçek şu ki, ada ilk önce antik Yunan kahramanı dolaşırken efsanelerle anılıyor. Yunanlıların Truva’daki zaferinden sonra, kendisini güçlü adama büyük bir fırtına göndermiş olan kıskanç Hera’nın şaraplarından kurtardığı buradaydı. Burada güçlenerek yoluna devam etti, ancak yerel halk sonsuza dek Zeus’un oğlunun bir zamanlar vatanını ziyaret ettiğini hatırlayacaktır. Adalılar, efsanevi kahraman tarafından adayı ziyaret etmekten gurur duyuyor - burada Herkül’ün onuruna birkaç tapınak inşa edildi.
Tüm yerliler hevesli Ortodoks Hıristiyanlarıdır, bu nedenle dini bayramlar adada çok yaygın bir şekilde kutlanmaktadır. En saygın tatillerden biri, genellikle nisan ayında gerçekleşen Paskalya. 23 Nisan’da, ada geleneksel olarak askerlerin ve çiftçilerin patronu olarak kabul edilen St. George onuruna bir bayram kutlar. 15 Ağustos’a düşen Meryem Varsayım Bayramı’nın Kos Ortodoks geleneğinde daha az önemli olmadığı düşünülüyor. Eski Yunan festivali Panigiri, 8 Eylül’de adada kutlanır. Geleneksel dini hizmetler, geçit törenleri, dualar - bunların hepsi Ortodoks tatillerinde görülebilir.
İstanköy - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İstanköy ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan İstanköy kaleleri
♥   Kalesi 'Nerantzia Castle' Kos, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Anthimachia Castle' Kos, 17.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bodrum Castle Turkey' , 19.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalymnos Castle' Kalymnos, 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Palaiokastro' Mandraki, 34.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Leros Castle' Leros, 46.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kastellos' Kritinia, 84 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama İstanköy’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.02.2023

Fotoğraflarla İstanköy Renkleri

İstanköy Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

İstanköy Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

İstanköy gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. İstanköy ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, İstanköy ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018