OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kuşadası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Kusadasi Turkey Ephesus   Kudasasi, Ege Denizi kıyısında, İzmir’in 90 kilometre güneyinde bulunan bir Türk tatil beldesidir. Kasaba, popüler antik anıtlarla çevrilidir. Bunların arasında Efes, Priene, Didim ve Miletors gibi ünlü antik kentler var. Ayrıca Yunanistan’a ait Samos Adası’na Kudasasi’den ulaşabilirsiniz.
  Kuşadası, birçok plajı ve eğlence tesisiyle popüler bir aile tesisidir. Şehrin işletilmesinde çeşitli modern su parkları var. En iyilerinden biri Adaland. Bu su parkında ziyaretçiler birçok eşsiz cazibe merkezinin … Açık
Tesisin adı “Kuşlar Adası” olarak çevrilebilir. Kasaba bu ismi “Güvercin Adası” adındaki küçük ada nedeniyle aldı. Ada anakaraya küçük bir yapay yolla bağlanıyor. Yüzyıllar boyunca ada güvercinler, balıkçıllar ve diğer kuşların evi olmuştur.
Kudasasi’nin tarihi çoğunlukla ünlü korsan Barbarossa’nın yaşamıyla bağlantılı. Yıllarca acımasız saldırılarıyla tüm Akdeniz’i korkutuyordu. Korsan, Venedikliler tarafından XVI. Yüzyılda inşa edilen eski bir kale olan Kudasasi’de saklanıyordu. Kale, bu Güvercin Adası’nda bulunur ve hala iyi durumdadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kasabanın ziyaretçileri yerel yemek yerlerinin tadını çıkaracaklar, çünkü her restoran özel ikramlarla konukları şaşırtmaya hazır. Tesisin ünlü uluslararası restoranı, konuklarına tam anlamıyla 24 saat hizmet … Açık
Bugün Kudasasi, Türkiye’nin en iyi tatil köyleri listesinde yer almaktadır. Ilıman Akdeniz iklimi nedeniyle, altın kumlu plajları, ılık masmavi denizi ve aktif dinlenme ziyaretçileri için harika fırsatlar yılda 10 ay Kudasasi’ye geliyor!
Kusadasi Turkey Ephesus Aktif dinlenmeyi sevenler, su kayağı denemek veya plaj voleybolu oynamak için bir fırsat buluyorlar. Huzurlu bir dinlenmenin tadını çıkarırsanız, Kudasasi’de çok sayıda sessiz köşe bulacaksınız.
  Kuşadası, ilginç özellikleri ve gelenekleri ile güzel bir eski şehir. Adı kelimenin tam anlamıyla ’Kuş Adası’ olarak çevrilebilir, güvercinler yüzlerce yıldır ana sembolü olmuştur. Pitoresk adayı yıllar … Açık
Plajlar boyunca birçok restoran var. Genellikle deniz ürünleri içeren lezzetli ulusal yemekleri tadabileceğiniz için onları ziyaret edin.

Kasabanın yakınında termal su kaynakları, topraklarında Zeus mağarası olan Milli park, Kurşunlu manastırı ve daha fazlası bulunmaktadır. Dar sokakları ile ünlü Kaleiçi Camii ve Kale bölgesini de ziyaret edebilirsiniz.
Kusadasi Turkey Ephesus   Çare ve yakın çevresinde, ilginç birçok antik cazibe merkezi korunmuştur. Mükemmel bir örnek, Celsus Kütüphanesidir. Bu antik Roma kütüphanesi, İmparator Hadrianus döneminde 136’da inşa edilmiştir. O zaman, duvarlarında yaklaşık 12.000 parşömen vardı. Şimdi bile, binanın korunan parçaları, kütüphanenin ne kadar büyük olduğunu tam olarak anlamamızı sağlar. Araştırmacılar cephesinin bir bölümünü sütunlarla restore etmeyi başardılar. Başlangıçta, kütüphanenin yüksekliği 16 metre idi.
  Kuşadası, birçok ilginç gezi ve eğlence programının konuklarını beklediği zengin bir tarihe sahip pitoresk bir kasabadır. Şehrin en dikkat çekici tarihi anıtı, 1618 yılında Büyük Vizier Okuz Mehmed Paşa’nın … Açık
Tarih meraklıları, resepsiyonların arkeolojik alanlarıyla ilgileneceklerdir. Bir zamanlar bu yerde antik bir Yunan kenti vardı. Başlangıçta, bu şehir geniş bir ovanın üst kısmında kurulmuş ve zamanla toprak, yeraltı suyu nedeniyle sarkmıştır. Bu birçok cadde yıkıma yol açtı. Modern araştırmacılar sadece iki sokağın parçalarını bulmayı başardılar. Artık bu bölgenin ziyaretçileri antik binaların ve diğer antika binaların temelini görebilir.
Kusadasi Basilica of St. John Tarihi yerlerdeki yürüyüşleri çeşitlendirmek için, Dilek milli parkına bir gezi yapılabilir. Doğal güzelliği kimseyi tatmin etmeyecek. Bu park tamamen aynı ada sahip yarımadanın topraklarını kaplar. Burada, çevredeki doğal ihtişam arasında nadir hayvanlar, kuşlar ve böcekler bulunur. Bu yerlerin aynı zamanda tarihi yerlerden yoksun olmadığından bahsetmeye değer. Parkın topraklarında iki antik kentin kalıntıları var. Ayrıca burada, ilginç gezilerin yapıldığı, işleyen bir manastır.
  Kuşadası plaj tatil hayranları için gerçek bir nimettir. Tesiste bir düzineden fazla plaj var ve her biri diğerlerinden farklı. Pamucak Plajı en güzeli olarak kabul edilir; sessiz ve dinlendirici bir konaklama için harika … Açık
Kuşadası’nın çok ilginç ve sembolik bir simgesi, Meryem Ana Evi’dir. Efsanelere inanıyorsanız, hayatının son yıllarını bu evde geçirdi. Şimdi eski binanın yanında, yaşı birkaç yüz yıl olan minyatür bir kilise var. Sözde Ağlama Duvarı da buradadır ve şifalı bir bahar tarafından bu yerlere çok sayıda yolcu çekmektedir. Yerellerin hikayelerine inanıyorsanız, bu kaynaktan gelen su gerçek mucizeler yaratabilir.
Kusadasi Kentte korunan kervansaray 17. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Yıllarca komşu şehirlere seyahat eden karavan ve tüccarların durduğu geleneksel bir han. Şu anda bu tarihi binada, eşsiz bir ortaçağ tarzında dekore edilmiş popüler bir otel ve tanınmış bir restoran bulunmaktadır.
Kuşadası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kuşadası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kuşadası kaleleri
♥   Kalesi 'Leros Castle' Leros, 86.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Monastery of Saint John the Theologian' Patmos, 86.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bodrum Castle Turkey' , 92.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalymnos Castle' Kalymnos, 102.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kuşadası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Asansor Asansör

From the series “Dünyadaki En Egzotik 16 Asansör ve Teleferik”
Şehrin en iyi görüntüleme platformlarından birinin yanı sıra, Türk mutfağının popüler yemeklerini ve lezzetli tatlıları tadabileceğiniz İzmir'deki panoramik manzaralı muhteşem restoran bulunmaktadır. Deneyimli turistler, akşamları restoranı ziyaret etmenizi öneririz. Gün batımında kentin panoraması çok etkileyici ve güzel görünüyor. Asansör şaftının üst kısmında bulunan efsanevi restoran, vejetaryenlere özel bir menü de önerebilir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kuşadası’nda araba kiralama

Manchester Havalimanı Otel Aldı

Wellness seyahati son yıllarda ABD'de bir hit oldu, ancak trend Avrupa'da o kadar büyük değil. IHG, EVEN gibi daha fazla otel açarak Birleşik Krallık'ta sağlık bilincini ve popülaritesini artıracağını umuyor. Otel havaalanına yakın olmasına rağmen, en iyi üniversiteler ve kolejler, kültürel simge yapılar ve doğal cazibe merkezleri gibi önemli nesnelere olan mesafe de kısadır. Vergiden muaf satış noktaları, turtanın üstünde bir kirazdır. Konukların havaalanına gidiş gelişlerini daha konforlu hale getirmek için otel, ücretsiz servis hizmeti ve ücretsiz otopark sunmaktadır. Oku bunu

21.09.2021

Kuşadası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kuşadası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kuşadası, Türkiye Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kuşadası’nda 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kuşadası’ndan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018