OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bodrum Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Bodrum   Bodrum, bu bölgenin tarihi hakkında çok şey söyleyebilen efsanevi Halikarnas’ta yer almaktadır. Bu kasaba hem tarihçi hem de kültürel açıdan muazzam sayıda yer tutar. Başlangıçta bu şehrin sembolünün, şehirlerinin sınırlarını korumaya çalışan şövalyeler zamanında inşa edilmiş olan Aziz Petrus kalesi olarak seçilmesinden bahsetmeliyiz. Bugün bu kalede hiç bir şövalyeyi bulamayacaksınız ve mekan Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin sergisini saklamak için kullanılıyor.
  Bodrum’da, turistler arasında büyük beğeni toplayan Vera TMT Resort dahil olmak üzere birçok seçkin tatil oteli bulunmaktadır. Sahile birkaç adım mesafede bulunan büyük ölçekli otel, müşterilerine çeşitli … Açık
Kale, rahat dükkanlar, kafeler, restoranlar ve atıştırmalık büfeleriyle dolu büyük bir ticaret sokağına sahiptir.

Bu kasabanın dolgu güzel ve çok orijinal. Turistler Bodrum’u görmeye geldiğinde, ilk önce genellikle depresif görünen çok küçük ve dar sokakları sevmezler. Bununla birlikte, onların üzerinde bir yürüyüşe çıkacak olursanız, fikrinizi değiştirecek ve şehri ve vatandaşlarını tamamen başka bir ışıkta göreceksiniz.
Halen Bodrum, Türkiye’nin en hızlı gelişen şehirlerinden biri olarak biliniyor. Ayrıca, bu ülkenin her yıl çok sayıda ziyaretçi çeken en ünlü tatil beldelerinden biridir. Bu arada, bu şehirde birçok mücevher mağazası var, bu yüzden her turist ucuz ama çok güzel ve unutulmaz bir mücevher parçası satın alabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bodrum’un tarihi atmosferini yeniden canlandıran oteller arasında Hotel Atrium özel ilgiyi hak ediyor. Otel tarafından işgal edilen bir bina, eski bir Roma villası modeline göre tasarlanmıştır. Cephe taş ile … Açık
  Gezi hayranları Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin keyfine varacak, farklı dönemlerdeki dalgıçların bulgularını sunacak. En değerli ve sıra dışı sergilerden biri de antik Mısır firavunları ve aynı zamanda da mücevherde bulunan bir gemidir. En inanılmaz sergi yüzlerce yıl önce batmış bir Bizans gemisidir. Geminin benzersizliği, yüzyıllar sonra mükemmel bir şekilde korunabildiğinden kaynaklanıyor.
torba/Bodrum Bodrum’da doğa severler için yakındaki ada Kara Ada’ya ilginç geziler düzenlenmektedir. Birincil değeri, eşsiz terapötik özelliklere sahip olan kaplıcalardadır. Adada düzenlenen birçok farklı havuz ve çamur banyosunun yanı sıra ilginç yürüyüş turları da vardır. Bu ada, yoğun turistik yerlerden uzaklaşmaktan hoşlananlara kesinlikle hitap edecek.
  Romantik bir konaklama için otel seçerken, Hotel Karia Princess dikkat edin. Tüm çiftler için son yüzyılların tarzında zarif bir şekilde döşenmiş olan kral yataklı lüks odalar mevcuttur. Bazı odalarda özel balkon … Açık
Kentte, en ünlü antik amfitiyatrolardan biri olan bazı eşsiz arkeolojik alanlar bulunmaktadır. Göktepe’nin yamacında 20. yüzyılın sonlarında keşfedilmiştir. Antik çağlarda 13.000 seyirciyi ağırlayabilen bu büyük amfi tiyatro, bu güne kadar mükemmel bir şekilde korunmuştur. Son yıllarda, amfi tiyatro konser ve diğer kültürel etkinlikler için kullanılır.
Bodrum Bodrum’da, Avrupa’nın en büyük ve en popüler su parklarından biri olan ünlü bir su parkı olan ’Dedeman’ bulunmaktadır. İçindeki rides ve yüzme havuzlarının seçimi sadece çok büyük, sadece 20’den fazla slayt var. Su Parkı muhteşem bir dekora sahiptir; egzotik bitkiler ile dekore edilmiştir, çalılıkları geniş teraslar ve rekreasyon alanları ile donatılmıştır.
  Bodrum, ilginç alışveriş merkezleri ve pitoresk pazarlarla doludur. 1998 yılında kentin en büyüğü olan Oasis ticaret merkezinin açılışı gerçekleşti. Merkezin alanı 25000 m2’dir. 240 mağaza, 5 sinema ve … Açık
Tarihi yerleri keşfetmeyi sevenlerin arasında Myndos Kapısı’na sahip turlar oldukça popülerdir. Antik kenti çevreleyen korunmuş surların bir parçasını temsil ederler. Amfitiyatroya ek olarak, bu kapılar antik çağın en değerli anıtıdır.
BODRUM/Turkey Eşsiz bir anıt, MÖ 4. yüzyılda inşa edilen Kral Mausolus Türbesi’dir. Ortaçağ boyunca, mozole kısmen yıkılmış ve yerli halk, evlerini inşa etmek için taşlarını kullanmıştır. Sadece 19. yüzyılda, türbenin tarihi değeri resmen tanındı, duvarları içinde çok değerli eserler bulundu.
Bodrum - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bodrum ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bodrum kaleleri
♥   Kalesi 'Bodrum Castle Turkey' , 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Nerantzia Castle' Kos, 19.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Anthimachia Castle' Kos, 37.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kalymnos Castle' Kalymnos, 42.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Leros Castle' Leros, 51.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bodrum ve Çevresindeki Turistik Yerler

Halikarnas Mozolesi

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
Kral Mausolus öldüğünde mezar henüz tamamlanmadı. Türbenin inşası sadece M.Ö. 350 yılında tamamlandı. Büyük bir bina yaklaşık 2.000 yıl sürdü. Bu süre zarfında, yapı, korsan sayısız saldırı ve fethi de dahil olmak üzere birçok önemli tarihi olay yaşadı. Türbenin 15. yüzyılda tamamen tahrip edildi. Malta, mermer levhalar aldı ve St. Peter adını taşıyan kalenin inşası için kullandı. 1966'da, eskiden görkemli mezarın kabartmaları ve heykel parçaları, arkeolojik araştırmalar sırasında bulundu. Böylece, bilim adamları imajını olabildiğince yakından kurmayı başardılar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bodrum’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

18.04.2024

Bodrum Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bodrum Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bodrum, Türkiye Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bodrum’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bodrum’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018