OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Marmaris Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Marmaris harbour   Marmaris, dünyanın en büyük limanında yer alan bir şehirdir. Burası Türkiye’nin güneybatı tarafında Akdeniz ve Ege Denizi ile buluşan bir yer. Marmaris, yüzde 76’sı ormanlar ve kıyı boyunca uzanan küçük tepelerle kaplı olan ünlü bir Türk beldesidir.
  Marmaris, gurmeler ve haute cuisine hayranları için gerçek bir gastronomi merkezidir. Şehir, gerçek bilenler için çok sayıda lüks ve egzotik restorana sahiptir; Bu arada ihtiyatlı turistler rahat ev mutfağı … Açık
Eski çağlardan beri Marmaris Physkos olarak ünlüdür. O yer ticaret gelenekleriyle tanınıyordu. Daha sonra kasaba Büyük İskender, sonra Bizans İmparatorluğu ve Selçuklu tarafından ele geçirildi. Sadece Osmanlılar tarafından yönetildiği kent tarihinde, Marmaris yeniden inşa edildi ve modern ismini aldı. Şehrin merkezinde gururla yükselen Sultan kalesi o zamanları hatırlatıyor.
Antik çağlardan beri Cnidus şehri Marmaris’te bulunuyordu. Bu yer MÖ IV. Yüzyılda kuruldu. Bugün bu yer, Afrodit tapınağının kalıntılarını görmeye gelen, eski evlerin geri kalan temelleri ve antik amfitiyatrolar arasında yürüyen turistler tarafından yaygın olarak ziyaret edilmektedir. Bu yerin doğal yapıları, Evanjelik St.John’un üç Katolik Mektubu ve İncil’i yazdığı Millet ve Efes’tir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Halı yapımı, yerel halkın etnik özelliklerini gösteren oldukça yaygın bir etnik zanaattır. Halı yapımı zanaat denilen yüzyıllar önce ortaya çıktı. Bugün el yapımı halılar, Marmaris’ten unutulmaz bir hediye … Açık
Marmaris’ten çok uzak olmayan ilgi çekici bir yer - Pamukkale - dünyanın sekizinci harikası, suların çok fazla mineral tuz içerdiği ve bu nedenle yüksek çıkıntılardan düşen akarların unutulmaz beyaz şelaleler oluşturduğu görülüyor. Son olarak, şehrin yakınında güneş yanıklarını önleyen özel beyaz kumu ile ünlü bir Kleopatra adası bulunur.
  Şehre girerken İnci denilen çok ilginç bir heykel görebilirsiniz. Çok sıradışı bir şekle sahiptir. Heykel, içinde minyatür bir inci gizlenmiş yarı açık bir küre şeklinde yapılır. Şehir için bu heykel ulusal bir anıttır. Çok güzel bir bölgede. Heykelin önündeki meydandan şık bir dağ manzarası açılır.
  Modern Marmaris bölgesindeki ilk şehir antik çağlardan çok daha eskidir. Antik kentin adı Physkos’tur. Günümüzde Marmaris bölgesi, tepenin üstünde korunmuş antik yerleşimin küçük bir bölümünü … Açık
Akşam yaklaşırken, tatil köyü konukları kesinlikle bir başka dönüm noktasını - şarkı söyleyen bir çeşmeyi ziyaret etmelidir. 2012 yılında, daha önce tanınmış bir süpermarket Tansas’ın bulunduğu sitede inşa edildi. Akşamları, bu harika çeşme müzik ve ışığın gerçek bir ekstravaganzasına dönüşür. Müzik programının asla tekrarlamaması dikkat çekicidir. Büyüleyici gösteri her akşam saat 9’da başlıyor. Turistler ve yerliler, izlemek için geliyorlar.
Olağandışı gezilerin hayranları Hare Adası’na seyahat etmenin tadını çıkarıyor. Kendi topraklarında, birçok şaşırtıcı efsaneyle ilişkili gizemli bir Korsan Mağarası var. Bu mağarada korsanların ganimetlerini sakladıklarına inanılıyor. Efsanelere göre, anlatılmamış hazinelerin bir kısmı şimdi bile mağarada gizlidir. İçeri girdikten sonra, 100 metreden daha uzun bir geçiş daha vardı. Bir sonraki çöküş sırasında çöktü ve hazinelerin saklandığı salona giden yolu tamamen engelledi. Bu Mağarada turistler için ilginç cazibe merkezleri var - en gerçek kazılara katılmaya ve bulunan tüm eserleri yanlarına almaya davet ediliyorlar.
  Marmaris aktif eğlence meraklıları için mükemmel bir destinasyondur. Doğal alanlardan geçerek yürüyüş yapmayı tercih eden gezginler, rekreasyon için mükemmel bir yer bulacaklar. Turistler arasında en popüler … Açık
En güzel doğal dönüm noktası Turgut Şelalesi. Pitoresk bir parkın topraklarında bulunur. Bu şelalenin yüksekliği yaklaşık 5 metredir. Burada gezginler için ilginç geziler düzenleniyor. Doğada dinlenmek için hoş bir ek, güzel şelale içinde yüzmek için bir fırsat olacaktır.
Yerli halkın kültürü ve geleneklerini tanımak isteyenler için, yakındaki Turgut köyüne bir gezi yapmak faydalı olacaktır. Burada minyatür evlerle güzel eski sokaklarda yürüyebilir ve her gün sadece ulusal kostümler giymeye devam eden yerlileri izleyebilirsiniz. Yerel ailelerden birinin evine bakacak kadar şanslıysanız, mobilyalarda, farklı eski eşyaların eşyalarını görebilirsiniz.
Marmaris - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Marmaris ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Marmaris kaleleri
♥   Kalesi 'Palace of the Grand Master of the Knights of Rhodes' Rhodes, 45.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortifications of Rhodes' Rhodes, 46.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Kastellos' Kritinia, 76.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bodrum Castle Turkey' , 77.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Lindos Castle' Acropolis of Lindos, 86.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Marmaris çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Hierapolis-Pamukkale' , 141.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Marmaris ve Çevresindeki Turistik Yerler

Rodos Heykeli

From the series “Dünyanın Yedi Harikası”
Birkaç yıl önce, antik bir heykelin restorasyonu için benzersiz tasarımlar dünyaya sunuldu. 2008 yılında, aydınlatma tesisatının en ilginç projesi gösterildi. 2015 yılında bir grup mühendis 150 metre yüksekliğindeki bir anıtın inşasına karar verdiler. Projenin organizatörlerine göre, büyük bir heykenin içinde bir eğlence kompleksi kurulacak. Bu antik heykeli hakkında başka ilginç bir gerçek var. Bugünün en ünlü heykellerinden biri olan Özgürlük Heykeli'nin, Rodos'un Kolossus görüntüsünde yaratılmış olduğu ileri sürülüyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Marmaris’te araba kiralama

İzlanda Aşılı Turistler İçin Kapılarını Açmak İstiyor

İzlanda'da unutulmaz bir tatilin tadını çıkarmayı hiç hayal ettiniz mi? Cevabınız evet ise, bu kuzey ülkesi için bir anti-COVID-19 aşısı sizin biletinizdir. Ülke hükümeti, tamamen aşılanmış turistlerin karantina veya teste gerek kalmadan girmesine izin vermeye karar verdi. Yeni kurallar 18 Mart'tan itibaren geçerli hale geldi. Bu, sertifikalı aşı kanıtı olan herkesin İzlanda'da kabul edileceği anlamına geliyor. Bu tür turistler için hiçbir PCR testi veya kendi kendine izolasyon zorunlu değildir. Oku bunu

20.06.2021

Marmaris Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Marmaris Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Marmaris, Türkiye Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Marmaris’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Marmaris’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018