OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Cambridge

Cambridge’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Cambridge misafirlerine harika bir gezi programı hazırladı. Kent, mimari yapılar, önemli tarihi yerler ve ilginç müzeler bakımından zengindir. Harvard Tabiat Tarihi Müzesi, ilk ziyaretçilerini 1995 yılında karşıladı. Yeni müze, sergileri mineralojiye, zoolojiye ve flora çalışmasına adanmış önceden var olan üç müzeye dayanıyor. Modern müze, ziyaretçilere dünya hakkında çok şey anlatacak devasa bir sulak alan, geniş bir mineral koleksiyonu ve diğer pek çok benzersiz eşyaya ev sahipliği yapıyor.
  Cambridge, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bilim merkezlerinden biridir. İşte Astrofizik Bilim Merkezi, Harvard Üniversitesi, Amerikan Sanat ve Bilim Akademisi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü. Kasaba, … Açık
Müzenin yeri Harvard Üniversitesi’nin bir parçası olan devasa bir tarihi yapıdır. Turistler ayrıca burada dünyaca ünlü başka bir kültürel kurum bulacaktır. Bu Peabody Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi. Kolomb öncesi kültürlere adanmış paha biçilmez bir etnografik sergi koleksiyonu bu müzenin temelini oluşturuyor. Bugün, antropolojiye adanmış zengin müze sergileri koleksiyonuna ek olarak, ziyaretçiler 19. yüzyılın birçok değerli tarihi belgesini görebilirler.
Seyahat edenler, Amerika Birleşik Devletleri - Harvard Üniversitesi’ndeki en eski eğitim tesisini ziyaret etmeyi unutmamalıdır. 1636’da kuruldu ve bugün dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak biliniyor. Üniversitenin binaları değerli mimari anıtlardır. Bunlar, yüksek dar pencerelere ve oyulmuş kemerli güzel kırmızı tuğla binalardır. Üniversiteyi çevreleyen park, çok sayıda yolu ve bankı olan geniş bir bölgedir. Bu telaşsız bir yürüyüş için ideal bir yerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Cambridge’de, çocuklar için kesinlikle görülmeye değer, sıra dışı cazibe merkezlerinin yanı sıra, yürüyüş için mükemmel sinemalar ve büyüleyici yerler vardır. Aktif eğlencenin hayranları, hem çocuklar hem … Açık
Brattle Tiyatrosu ilginç bir cazibe merkezidir. Tiyatronun binası Harvard Meydanı’ndadır. İsmine rağmen, Brattle repertuar bir sinemadır. Kural olarak, bağımsız filmler ve tüm zamanların en sevdiği filmleri gösterir. Sinemayı barındıran bina çok unutulmaz bir görünüme sahip. Bu, eğimli bir çatıya ve küçük pencerelere sahip minyatür bir evdir. Genellikle Cambridge’in en dikkat çekici mimari alanlarından biri olarak bahsedilir.
Meraklı gezginler MIT’yi (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) ziyaret etmeyi kesinlikle unutmamalıdırlar. Bu, 20. yüzyılın bütün önemli icatlarını içeren ilginç bir müze. Müzede bulunan büyük icatların gözlemlenmesinin yanı sıra, ziyaretçiler müzenin yakınındaki pitoresk parkta yürüyüş yapabilirler. Tarihi bina, birçok eski ağaç ve zarif çiçek boncuklarıyla dolu geniş bir park alanı ile çevrilidir.
  Turistler Cambridge’de farklı yönlerde yemek mekanları bulacaklar. Hem yerli halk hem de ziyaretçiler genellikle Meksika mutfağına özgü popüler bir restoran olan Annas Taqueria’ya düşkünler. Restoran, sabahın … Açık
  Cambridge’deki ilginç bir kültürel kurum, kesinlikle iki nedenden dolayı ziyaret edilmesi gereken Sanders Tiyatrosu’dur: birincisi, burada harika tiyatro gösterileri düzenleniyor (özellikle Noel şovları gibi birçok insan) ve ikincisi de bina mimarisiyle dikkat çekiyor. Bu çarpıcı bir cephe, güzel vitray pencereler ve oymalı ahşap. Bina biraz kiliseye benziyor, çekiciliğini korumasını engellemiyor. Manevi ihtiyaçların karşılanması için başka bir güzel tiyatroya gidin - Oberon. Burada görülebilen orijinal performanslar, tiyatro sanatının tüm bilenlerinin kalbini fethediyor. Cambridge Çokkültürlü Sanat Merkezi de çok iyi performanslara ev sahipliği yapıyor, bu yüzden bunu görmezden gelmemelisiniz - reklam panolarını kontrol etmek ve yaklaşan etkinlikleri takip etmek daha iyidir.
Müzelere gelince, yukarıda sunulanlar dışında, Harvard Sanat Müzeleri, antik çağlardan modern zamanlara, dünyanın farklı bölgelerinde doğan sanatçılar tarafından farklı zamanlarda yazılmış harika sanat eserleri koleksiyonu için gezginlerin ilgisini çekecektir. Müze üç kültürel kurumdan oluşuyor: 1895’te kurulan Fogg Müzesi, 1903’te açılan Busch-Reisinger Müzesi ve 1985’te ilk kapılarını açan Arthur M. Sackler Müzesi. Washington’un merkezi, Massachusetts’in önemli tarihi eserlerine aittir. Eski George Washington’un karargahının zengin tarihini anlatan kılavuzları dikkatlice dinleyin ve elbette, 18. yüzyıl mimarisinin mükemmel bir örneği olan binanın dışının tadını çıkarın.
  Cambridge dünyaca ünlü bir üniversite merkezidir. Uzun yıllar boyunca ilginç bir etkinliğin kalıcı bir yeri seçildi - harika fikirlerin ya da Bilim Festivali’nin. Bu dünya çapındaki bir kutlamanın kutlamasıdır. … Açık
Karşılaştırmalı Zooloji Müzesi halka açık olmasa da, görünüşü için ilginçtir. Araştırma merkezi 1859’da kuruldu ve büyüklüğü büyüklüğüne göre belirlendi - gerçekten etkileyici. Mount Auburn Mezarlığı yürüyüş yapmak ve estetik zevk almak için mükemmeldir. Harvard Üniversitesi’nin bazı önemli isimleri burada gömülüdür. Ancak, mezarlık hakkında ana şey bu değil - barış ve atmosfer insanların buraya geldiği bir şey. Yeşil manzaralar, muhteşem heykeller, oturabileceğiniz ve manzaraya hayran kalacağınız güzel çardaklar, tesisteki konumlar (Washington Kulesi) - buradaki her şey harika görünüyor.
Stata Merkezi - yapıyı bozucu mimarlığın mükemmel bir örneği - kesinlikle gezi dışında bırakılmamalıdır. Bina ünlü ’yapısızlaştırma gurusu’ tarafından tasarlanan Frank Gehry, binanın inşaatı 2004 yılında tamamlandı. . Tanınmış bir dini çekim merkezi, atmosferi ve mimarisiyle Avrupa tapınaklarını anımsatan St. Paul Kilisesi’dir. 1924 yılında Neo-Romanesk tarzında inşa edilen kilise binası, tüm estetik zevk arayanların dikkatini çekme işlevini mükemmel bir şekilde yerine getiriyor.
Aşağıdaki bölümde, Cambridge ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Cambridge ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Cambridge - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cambridge ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Harvard Art Museums' Cambridge, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Peabody Museum of Archaeology and Ethnology' Cambridge, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'List Visual Arts Center' Cambridge, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Boston Museum of Fine Arts' Boston, 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Isabella Stewart Gardner Museum' Boston, 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Cambridge yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Madonna, Queen of the Universe National Shrine, East Boston, 8.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Annunciation Cathedral, Roslindale, 8.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Shrine of Our Lady of La Salette, Attleboro, 51 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Paul’s Cathedral, Worcester, 58.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral of Sts. Peter and Paul, Providence, 66.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral of St. Joseph, Manchester, 74.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral of St. Mary of the Assumption, Fall River, 75.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Cambridge’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Cambridge Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Cambridge Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cambridge Komşularında Kültürel Geziler

Cambridge Kültür Rehberi. Cambridge’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Cambridge’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018