OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Limni

Limni’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Monument   Lemnos’un ana değeri, tarihi Hıristiyan tapınakları ve araştırmacıların antik yerleşim yerlerinin izlerini keşfettiği eşsiz arkeolojik alanlardır. Her şehir ve her köyün kendine özgü tarihi sembolleri vardır. Cityρινα şehri Lemnos’un başkentinde eski bir Venedik kalesi korunmuştur. İki koy arasında inanılmaz derecede pitoresk bir yerde bulunur. Venedik toprakları döneminde kıyı bölgelerini korumak için inşa edilmiştir. Eski kale birçok kanlı savaşta hayatta kaldı, ancak bu güne kadar iyi korunmuş durumda. Bugün önemli bir tarihi sembol ve kültür merkezidir. Tarihi tatiller düzenli olarak kalenin arazisinde yapılmaktadır. Görkemli bir şekilde aydınlatıldığında akşamları cazibe merkezini ziyaret etmek ilginç olurdu.
  Lemnos, birçok güzel efsaneyle bağlantılı olan en şaşırtıcı Yunan adalarından biridir. Onlardan birine göre, antik zamanlarda, ada tanrı Hephaestus için bir cennet haline geldi. Tasarrufu için minnettarlık içinde, … Açık
Adanın en saygın Hıristiyan eserlerinden biri olan Taxiarchis Kilisesi, Μούδρος kasabasında korunmuştur. Her yıl 25 Mart’ta dünyanın her yerinden gelen hacılar Duyuru Bayramı’nı kutlamak için bu kiliseye akın ediyorlar. Şenlikli bir günde, ilahi hizmet burada özellikle muhteşemdir. Eski kilise birçok özgün tasarım unsurunu korumuştur, bu nedenle mimari açıdan çok değerlidir. Kilise uzak olmayan yakın zamanda yeniden yapılandıran eski Kazak mezarlığı gibi değerli bir tarihi bir sitedir.
Lemnos’taki en ilginç arkeolojik alanlardan biri Poliokhni’dir. Burada araştırmacılar, Avrupa’nın en eski Neolitik yerleşim yerlerinden birini keşfetti. Büyük şehir, 5.000 yıldan daha uzun bir süre önce burada bulunuyordu. Bugün, arkeolojik alan küçük bir müzeye sahip ve turlar için uygun. Tarih öncesi çağa ait eserler tutar. Yerleşimin keşfedilmesinden bu yana, araştırmalar halen devam etmektedir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Lemnos, plaj aktiviteleri ve su sporları meraklıları için harika bir tatil yeridir. Ada kesinlikle ekoturizm ve doğal atraksiyonlara düşkün olanlara hitap edecek. Lemnos plajlarından birinde, profesyonel eğitmen kadrosuna … Açık
Adanın kuzey kesiminde, yapımından beri hayatta kalmayı başaran ortaçağ kalesi Kotsinos var. Tam deniz kıyısında, muhteşem deniz manzarası sunuyor. Yerli insanlar bu pitoresk yerler hakkında çok güzel efsaneler anlatırlar. Onlardan birine göre, Hephaestus’un demirhanesinin antik zamanlarda bulunduğu yerdi.
Yürüyüş meraklıları, Lemnos’un en yüksek yerleşim yeri olan Sardes köyüne gitmelidir. Köy, bugüne kadar eski binaların mükemmel bir şekilde korunduğu bir tepenin üstüne kuruldu. Binaların çoğu 200 yaşın üzerinde. Günümüzde eski evler ilginç tavernalar, dükkanlar ve el sanatları atölyeleri tarafından işgal edilmektedir. Eski sokaklarda yürürken, adanın muhteşem manzarasını sunan birkaç doğal gözlem noktası bulunur. Köyün ana tarihi sembolü, değerli Hıristiyan eserlerinin saklandığı eski katedraldir.
  1. Adadaki en sıcak hava Haziran ve Eylül ayları arasındadır. Plaj rekreasyonu ve su aktiviteleri için ideal olurdu, fakat uzun yürüyüşler için en iyisi değil. 2. Aktif turistler için, tatile gitmek için en iyi zaman … Açık
Zemat köyü yakınlarında, adadaki en görkemli biri olarak kabul edilen Panagia Kakaviotissa Kilisesi bulunur. 14. yüzyılın başlarına dayanan inanılmaz bir mağara kilisesidir. 700 yıldan daha uzun bir süre önce, ulaşılması kolay olmayan geçilmez bir mağarada inşa edildi. Bu yerler şimdi sırf kayalıklarla korunuyor, bu yüzden kiliseye yapılacak bir gezi unutulmaz bir macera olacağa benziyor. Kilisenin mağaraya elle inanılmaz derecede dar geçitler ile inşa edilmesi dikkat çekicidir, bu da onu eşsiz bir dini anıt yapar. Antik surlarının içinde antik ikonlar ve diğer dini eserler topluluğudur.
Church at Portianou Fisini köyü, antik Agiu Sozond Kilisesi’nin bulunabileceği bir diğer önemli tarihi alandır. Yapıldığından bu yana neredeyse hiç değişmediği için kendi başına büyük ilgi görüyor. Her yıl bu tapınakta güzel tatiller ve servisler düzenlenmektedir. Ayrıca tapınağın hemen yanında antik yerleşim yerlerinin kalıntılarını görmesi de dikkat çekicidir. Binlerce yıl önce buraya taş evler yapılmış, ancak ne yazık ki çoğu fatih tarafından tahrip edilmiştir.
  Lemnos’taki en çok sayıda ilginç dükkan ve hediyelik eşya dükkanı, el sanatları ve sanat atölyeleriyle ünlü Myrina kentinde yoğunlaşmıştır. Tarihi binalardan biri, yerel sanatçılardan ve kuyumculardan en … Açık
Yerel halk, yeni evler inşa etmek için eski binaların ayakta kalan kısımlarını söktü. Bununla birlikte, temellerin bir kısmı ve binanın diğer parçaları korunmuştur. Tapınak ve etrafındaki arkeolojik alan, sahilin harika manzarasını sunan küçük bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Gezilerin hayranları, Lemnos’un kesinlikle herhangi bir alanıyla ilgilenecektir. Her şehirde ve yerleşimde güzel tarihi mimari korunmuştur. Turistler benzersiz tapınakları görebilir ve binlerce yıl önce büyük şehirlerin bulunduğu arkeolojik alanlarda dolaşabilirler.
Limni - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
OrangeSmile araç kiralama Limni’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

05.02.2023

Limni’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Limni’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Limni Komşularında Kültürel Geziler

Limni Kültür Rehberi. Limni’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Limni’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018