OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Larissa

Larissa’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Yunanistan, dünyadaki en muhafazakar ülkelerden biri olarak kabul edilmiyor. Yerliler tarihi geleneklerini büyük bir titizlikle ele alıyorlar. Ulusal bayramlarda, Larissa sakinleri mutlaka güzel ulusal kostümler giydiler. Sadece folklor gruplarının temsilcileri burada giymiyor. Larissa’da güzel dini gelenekler korunmuştur. Yıl boyunca burada birçok ilginç dini kutlama gerçekleşiyor ve en önemlisi Paskalya.
  Güzel Larissa adını taşıyan şehir, tatil geçirmek için harika bir yerdir. Kesinlikle keşfedilmeye değer birçok tarihi ve kültürel cazibe merkezine sahiptir. Çocukları göze çarpan yerleri görmeleri, tarihini … Açık
Dine olan bu bağlılığa rağmen, kasaba halkı da batıl inançlar tarafından ayırt ediliyor. Şehirde dolaşırken hem erkeklerin hem de kadınların küçük kolyeler ve diğer göz şeklindeki aksesuarları taktıkları görülebilir. Bu tür tılsımların onları nazardan koruyabileceğine inanıyorlar, burada çocukların bile küçük kolyeleri var. Sürücüler araçlarını tılsımlarla süslüyor ve restoran ve tavernaların sahipleri kesinlikle girişte muska asacaklar. Boyalı gözlü renkli boncuklar tüm yerel pazarlarda ve hediyelik eşya dükkanlarında satılmaktadır. En sevilen turist hatıraları arasındadır.
Yerel halk da telaşsız ve ölçülen yaşam ritmi ile ayırt edilir, gecikmeler uzun zamandır burada norm haline gelmiştir. Bir garson size istediğiniz kadar hızlı hizmet etmiyorsa veya bir iş ortağı toplantıya geç kaldıysa üzülmeyin. Burada, bu tür tezahürler hiç de saygısızlık belirtisi sayılmaz, buradaki insanlar telaşsız bir yaşam sürmeye alışkındır. Bu karakter özelliği tam anlamıyla buradaki her şeye yansır. Otobüsler ve taksiler genellikle geç gelir, gezi turları ve hatta sinemadaki filmler gecikebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Larisa, Yunan mutfağı geleneklerini keşfetmek için harika bir yer olacak. Yerel mutfak, doğallığıyla bilinir, çünkü burada yemek pişirmek için yalnızca bölgesel ürünler kullanılır. Yöresel mutfağın merkezinde … Açık
Özel sıcak iklimin yerel yaşam tarzı üzerinde de etkisi vardır. Larissa’nın bir tür siesta’sı var - “mesimeri” olarak adlandırılan günün zirvesinde büyük bir mola. Tüm bankalar, dükkanlar ve diğer kurumlar saat 14: 00’da kapanır ve çalışmalarını sadece 17: 00’a kadar sürdürürler. Mola sırasında, arkadaşları ziyaret edip telefon görüşmesi yapmak geleneksel değildir. Günün ortasında biraz dinlenerek birkaç saat harcarlar.
Diğer ulusların ve kültürlerin temsilcilerine saygı ve ilgi gösteriliyor; yerli halk çok sıcakkanlı ve cana yakın bir karaktere sahip. Larissa oldukça popüler bir turizm şehri olduğu için sakinleri çok sayıda yabancı ziyaretçiye alışmıştır. Burada giyimde davranış normları ile ilgili katı kurallar yoktur. Birisi rahat rahat kıyafetler içinde yüksek kaliteli restoranları güvenle ziyaret edebilir ve bu davranış asla yan bakışlara neden olmaz.
  Larissa şehri, dünyanın en eski şehirlerinden biridir, 4.000 yıldan fazla bir süre önce kurulmuştur. Bugün, şehirde ve yakın çevresinde pek çok eşsiz antik cazibe merkezi bulunabilir. Resmen Yunanistan’ın en … Açık
Sıkı görgü kurallarına uymak da, kendilerini bu tür gereksiz formalitelerle hiç rahatsız etmeyen kasaba halkına yabancıdır. Sıradan bir restoranda ya da meyhanede bir masa servis ederken, masa örtüsü bile kullanmayabilir, ancak temiz bir kağıtla değiştirin. Her zaman yabancı turistlerin ziyaret ettiği restoranlarda geleneksel çatal bıçak takımı her zaman konuklara sunulmaktadır. İlginç bir şekilde, yerel halk nadiren çatal bıçak takımı kullanır, çünkü günlük yemeklerin çoğu genellikle parmaklarla yenir.
Larissa ve diğer birçok Yunan kasabasının sakinleri büyük şarap hayranları olarak kabul edilse de, burada alkol tüketimine karşı tutum çok katı. Halka açık yerlerde alkollü zehirlenme durumunda görülmesi kabul edilmez, güçlü alkollü içecekler burada popüler değildir. Yerli halkın en sevdiği içki olan şarap, günün ortasında bile içilebilir. İçmeden önce, genellikle suyla seyreltilir, böylece içecek sarhoş edici özelliklerini kaybeder.
  Sahilde dinlenmenin yanı sıra, boş zamanlarını ilginç yürüyüşlerle çeşitlendirebilen turistler için Larissa’da eğlence ve eğlence için mükemmel koşullar yaratılmıştır. Şehrin yanında görkemli 1978 metre … Açık
Büyük ulusal bayramlarda Larissa’yı ziyaret etmek ilginç olurdu. Yemyeşil kutlamalar her zaman burada Noel ve Paskalya onuruna düzenlenir, bu tatillerin her biri birkaç gün sürer. Katılımcıları renkli geçit törenlerinin, folklor gruplarının performanslarının ve çok çeşitli özel şenlikli ikramların tadını çıkarabilirler.
Son yıllarda, Larissa uluslararası kısa film festivali Piontas Ethos’un kalıcı mekanıdır. Dünyanın pek çok ülkesinden genç yönetmenler katıldı. Popüler film festivali genellikle Mart ayı başlarında gerçekleşir. Film gösterimlerinin yanı sıra, sanat ve fotoğraf sergileri, usta sınıflar ve önde gelen film yapımcılarıyla toplantılar tatilin vazgeçilmez bir parçası. Larisa, kültür ve gelenekler açısından oldukça zıt ve kendine özgü bir şehir olarak adlandırılabilir. Burada hala yüz yıldan fazla olan gelenekleri onurlandırıyorlar. Bununla birlikte, şehir yeni kültürel eğilimlere açık kalır. Turistlerin dediği gibi kentin en ilgi çekici özelliği halkının dostane doğasıdır.
Larissa - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Larissa ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Larissa kaleleri
♥   Kalesi 'Platamon Castle' Platamon, 44.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Larissa’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Larissa’nın Renkleri

Larissa Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Larissa’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Larissa’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Larissa’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Larissa’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018