OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kefalonya

Kefalonya Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Birçok mağaza ve süpermarkette satıcı, banknotların orijinalliğini kontrol eder. Bu prosedür zorunludur ve çok yaygındır. Sahte banknotlar sıklıkla algılanır ve varlıkları artık büyük bir sürpriz değildir. Bir alıcıdan basitçe başka bir banknotla ödeme yapması istenecektir.
2. Olası sorunlardan kaçınmak ve kendinizi sahtecilere karşı korumak için, bankalarda ve yalnızca uzman döviz bürolarında para alışverişi yapmanız önerilir. Piyasalarda ve genellikle paranın gerçekliğini kontrol etmeyen küçük dükkanlarda büyük banknotların banknotlarını değiştirmeyin.
3. Turistlerin yerel restoran ve kafelerde ipucu bırakmaları önerilir. % 10 bahşiş yeterli olacaktır. Büyük restoranlarda servis ücreti toplam tutarı içine dahil edilebilir.
4. Deneyimli gezginler, yerel garsonların gerçekten olağanüstü bir hafıza ile ayırt edildiğini söylüyor. Belirli bir restoranda düzenli bir müşteri olmak için, sadece birkaç kez ziyaret etmeniz gerekir. Düzenli müşterilere genellikle hoş geldin içecekleri uygulanır ve bir garson ayrılmadan önce bir sürpriz daha yapabilir - restoranın imzalı tatlısını getirin.
5. Yerel halkın büyük bir kısmı iyi derecede İngilizce bilmektedir ancak dillerine neredeyse her zaman güçlü bir aksan eşlik etmektedir. Yerel insanlarla iyi bir ilişki kurmak istiyorsanız, bir Yunanca öbek kitabı alıp birkaç temel ifadeyi öğrenmeniz önerilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Otobüs en ucuz ulaşım aracı olmaya devam ediyor. Ayrıca, adaya katlanan çok sayıda otobüs olduğu için de çok kullanışlıdır. Gezginler otobüsleri bir kasabanın içinde serbestçe dolaşmak veya bir kasabadan diğerine seyahat etmek için kullanabilirler.
7. Taksi, ortak bir ulaşım şekli olmaya devam ediyor. Tüm sosyal sınıflardan insanlar bunu sık kullanır. Birçok araba özel sayaçlarla donatılmıştır. Bununla birlikte, konukların bir yolculuk ücretini önceden belirtmeleri önerilir. Bu durumda pazarlık uygundur.
  Her ne kadar Kefalonia, büyük alışveriş merkezlerinin bolluğuyla övünmese de, alışveriş için cazip yer seçimi burada gerçekten iyi. Yerel olarak üretilen malların çok ilginç bir seçkisi Myrtillo’daki … Açık
8. Kasabalarda birçok ankesörlü telefon göreceksiniz. Diğer şehirlere ve ülkelere çağrı yapmanın en faydalı yoludur. Bu telefonlar postanelerde veya gazete bayilerinde satılan özel plastik kartlarla çalıştırılmaktadır. Bu kartların farklı türleri vardır, bu yüzden bir tane satın almadan önce bir satıcıya hangi ülkeyi aramayı planladığınızdan emin olun.
Kefalonya - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kefalonya’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Melissani Mağarası

From the series “Dünyadaki Fantastik ve Renkli Mağaralar”
Günün farklı zamanlarında ışık, mağarayı farklı renklerle boyar ve gezegenin en şaşırtıcı doğal mekanlarından biri haline getirir. Melissani mağarasının önemli bir tarihi nesne olduğuna dikkat etmek önemlidir. Binlerce yıl önce dini ritüellerde kullanılıyordu. Mağarada benzersiz dini eserler keşfedilmiştir. Tanrı Pan, kil diskleri ve nimf görüntüleri ile levhalar şimdi Argostoli arkeoloji müzesinde tutulur. … Devamını oku

Kefalonya ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Kefalonya’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

09.02.2023

Kefalonya Fotoğrafları

Kefalonya haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kefalonya Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Kefalonya Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Kefalonya’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018