OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Kuşadası

Kuşadası’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Kusadasi Basilica of St. John   Kuşadası, ilginç özellikleri ve gelenekleri ile güzel bir eski şehir. Adı kelimenin tam anlamıyla ’Kuş Adası’ olarak çevrilebilir, güvercinler yüzlerce yıldır ana sembolü olmuştur. Pitoresk adayı yıllar önce yerleştiler, tabiat ana kendisi bu kuşlar için ideal koşulları yarattı. Yerel halk için, bir tür sembol haline geldi. Birçok modern kentin aksine, nüfuslarını azaltmak için hiçbir önlem alınmamaktadır.
  Kuşadası, birçok ilginç özel mağazaya sahiptir. Unutulmaz hediyelik eşyalar için birçoğu Hacivat Mağazasına gider. Güzel, geniş bir binada yer alır ve ziyaretçilerine yüzlerce çeşit mal sunar. Dükkanın ana … Açık
Aksine, yerli halk kuşlarla ilgilenir ve asla “evcil hayvanlarına” zarar vermez. Kentte, bazıları yüz yıldan daha uzun bir süre önce inşa edilmiş birkaç düzine güvercin evi bulunuyor. Şehrin sokaklarında yürürken, güvercinlerin görüntüleri her adımda görülebilir. Pek çok tematik heykel var; Güvercinlerin görüntüleri sokak lambalarını ve bazı binaların cephelerini süslüyor.
Şehir kültürünün önemli bir kısmı, yerel halkın uzun yıllardır uğraştığı geleneksel el sanatlarıdır. Kuşadası büyük bir tekstil ve deri merkezidir, şehir sadece yerel olarak üretilen ürünleri satan birçok atölye ve özel mağazaya sahiptir. Yılın herhangi bir zamanında, gerçek deriden yüksek kaliteli kıyafet, ayakkabı ve aksesuar satın alabilirsiniz. Modern tarzda şık kıyafetlerin yanı sıra, bazı atölyeler çok ilginç el yapımı deri aksesuarlar sunuyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Kudasasi, Ege Denizi kıyısında, İzmir’in 90 kilometre güneyinde bulunan bir Türk tatil beldesidir. Kasaba, popüler antik anıtlarla çevrilidir. Bunların arasında Efes, Priene, Didim ve Miletors gibi ünlü antik … Açık
Adada, çeşitliliği yerel pazarlardan geçerken takdir edebileceğiniz mükemmel seramikler üretiyorlar. Ayrıca elle yapılır. Son yüz yılda seramik sofra takımı ve aksesuar yapım teknikleri hiç değişmedi. Aynı zamanda, seramiklerin tamamen elle süslenmesi de gelenekseldir, bu nedenle her ürün benzersiz olarak kabul edilir.
Kusadasi Hareketli yerel pazarlar, yerel halkın yürümeyi ve buluşmayı sevdiği, en renkli yerlerden bazıları olarak kabul edilir. İnsanlar buraya akrabalarını ve arkadaşlarını görmeye, eski restoranlardan birinde bir fincan kokulu kahveye bakmaya ve günlük rutinden bir mola vermeye geliyorlar. Pazarları keşfederken, turistler bazı önemli kurallara uymalıdır.
  Kuşadası, birçok plajı ve eğlence tesisiyle popüler bir aile tesisidir. Şehrin işletilmesinde çeşitli modern su parkları var. En iyilerinden biri Adaland. Bu su parkında ziyaretçiler birçok eşsiz cazibe merkezinin … Açık
Burada satıcılarla pazarlık yapmak ve sadece sevdiğiniz ürünlerin fiyatını düşürmek için kesinlikle gerekli değil. Pazarlık yerel kültürün önemli bir bileşenidir, bu nedenle satıcının bir kerede teklif ettiği fiyatı kabul ederseniz, kırılabilir. Piyasada korunan çeşitli hediyelik eşyalar arasında, diğer Türk şehirlerinde bulunmayan özel ürünler de var. Güvercin gözlü hediyelik eşyaların en değerli olduğu düşünülmektedir - yerliler, nazarlara karşı güvenilir bir tılsım olabileceğine inanmaktadır.
Adaland Aquapark Tabii ki, önemli ulusal ve dini bayram günlerinde Kuşadası’nı ziyaret etmek ilginç olurdu. Yıl boyunca görece az sayıda tatilin burada kutlandığı söylenmelidir, ancak her birinin özel ve mutlaka ilginç bir eğlence programı içerdiği belirtiliyor. Tesiste her yıl 23 Nisan’da Bağımsızlık Günü kutlanır. Bu bayramın Osmanlı Devleti’nden bağımsızlığını kazanmayı anması amaçlanmaktadır. Bu gün ana caddelerde ve meydanlarda ciddi alayı, müzik ve dans gösterileri düzenleniyor. 23 Nisan’da, Çocuk Bayramı’nı da kutladıkları için eğlence programı her zaman özel çocuk gösterileri içeriyor.
  Kasabanın ziyaretçileri yerel yemek yerlerinin tadını çıkaracaklar, çünkü her restoran özel ikramlarla konukları şaşırtmaya hazır. Tesisin ünlü uluslararası restoranı, konuklarına tam anlamıyla 24 saat hizmet … Açık
Şehrin en genç tatillerinden biri, 2009 yılında ilk kez düzenlenen İşçi Bayramıdır. O zamandan beri, 1 Mayıs’ta, halk grupları ve şenliklerin gösterileri olmadan asla tamamlanmayan önemli bir resmi tatil olarak kabul edilir. Pek çok turist, yeni bir tatil programının tadını çıkarmak ve özel yiyecekleri denemek için Kuşadası’nı Yeni Yıl’da ziyaret etmeye istekli.
Harbour Street Bütün dini bayramlar burada sadece ay takviminde kutlanır, bu nedenle onlar için kesin bir tarih yoktur. Dini kutlamalar tüm önemli geleneklere saygı duymayı gerektirir. Bu tür tatillerde, yiyeceklerin bile kabul edilmediği bazı tarihlerden bahsetmek yerine, alkol tüketimi her zaman sınırlıdır. Kural olarak, bu tür kurallar yabancı turistleri ilgilendirmezken, yerel halk da onları sıkı bir şekilde takip eder.
  Kuşadası, birçok ilginç gezi ve eğlence programının konuklarını beklediği zengin bir tarihe sahip pitoresk bir kasabadır. Şehrin en dikkat çekici tarihi anıtı, 1618 yılında Büyük Vizier Okuz Mehmed Paşa’nın … Açık
Ağustos ayında ulusal bayram olan Kurban Bayramı burada kutlanır. Adı “Kurban Bayramı” olarak çevrilebilir. Tatil, kutsal Ramazan ayının son gününü işaret ediyor. Kurban Bayramı, doyurucu et yemeklerini pişirmenin geleneksel olduğu birkaç tatilden biridir. Bu günden birkaç hafta önce, yerel sakinler sıkı bir şekilde oruç tutuyorlar ve şenlikli bir günde her zaman kuzulardan geleneksel yemekler hazırlıyorlar.
Kuşadası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Kuşadası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Kuşadası yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Meryem Ana Evi, Bülbüldağı, 10 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. John’s Cathedral, Izmir, 65.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Kuşadası’nda araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

05.02.2023

Fotoğraflarla Kuşadası’nın Renkleri

Kuşadası Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kuşadası’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Kuşadası’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Kuşadası’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Kuşadası’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018