OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Quebec City Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Musee national des beaux-arts du Quebec   Quebec, dağın tepesinde bulunan eski bir şehirdir. Zengin tarihi ve eşsiz romantik atmosferi, harika doğası ve ilgi çekici yerleri ile insanları cezbeder. Kolaylık sağlamak için Quebec iki kısma ayrılmıştır - Aşağı Quebec ve Eski Şehir.
  Kale (La Citadelle), Quebec’in temel sembolü ve uluslararası öneme sahip. Kompleks 17. yüzyılda inşa edilmiştir. Quebec, ziyaretçilerin antik kalenin duvarlarını görebildiği Kuzey Amerika’daki tek şehirdir. … Açık
Eski Şehir, şehrin tarihi bir parçasıdır. İşte Quebec’in en ilgi çekici yerlerinin yanı sıra en güzel parkları da bulabilirsiniz. Merdivenlerden aşağı yürüyün veya bir füniküler kullanın. Aşağı Québec’e gireceksiniz. Buranın merkezi Kraliyet Meydanı. Burada çeşitli modern restoranlar, kafeler ve galerilerin yanı sıra dini karakterin en önemli yerlerinden biri olan Tanrı’nın Annesi Kilisesi’ni bulacaksınız.
Chateau Frontenac Hotel, Quebec’in en güzel mimari yapılarından biri olarak biliniyor. Otel binası 1893 yılında tamamlanmıştır. Bu otel gerçek bir saray gibi gözükmektedir, ancak içinde rahatlık ve donanım açısından tüm modern standartlara uygundur. Bu şehirdeki en lüks otellerden biri. Chateau Frontenac’ın pencereleri, İngiliz ve Fransız birlikleri arasında efsanevi savaşın yapıldığı geniş yeşil bir alan olan Abraham’s Plain’in muhteşem bir görüntüsüne sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Quebec bir aile tatili için harika bir yer çünkü şehir her zevke uygun eğlence mekanları ile dolu. Aquarium Aquarium du Quebec’e yapılacak bir ziyaret kesinlikle unutulmaz anılar bırakacak çok heyecan verici bir … Açık
Kış karnavalları, geleneksel olarak Quebec’i gezenlerin ilgisini çeken bir kez daha etkileyici bir olay olmaya devam ediyor. İlk kış karnavalı 1894’te gerçekleşti. O zamandan beri her şubat Quebec eğlence ve eğlence atmosferine dalmakta. İşte organize kar figürleri yarışmalar, karnavallar ve geçit törenleri, çeşitli spor yarışmaları ve müzik performansları. Québec restoranları açıklamaya gelince, yerel yemek mekanları çeşitli mutfaklardan yemekler sunar. Oryantal yiyecek severler Bamboo Express restoranını ziyaret etmeli; Le Champlain’da en iyi geleneksel yemekler servis edilmektedir. Quebec’te de alışveriş yapanlar asla yorulmazlar. Şehrin her yerinde çeşitli dükkanlar ve ticaret yerleri bulabilirsiniz.
Notre Dame de Quebec   19. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen inanılmaz derecede güzel bir parlamento binası dahil olmak üzere Parlamento Tepesi’nin tepesinde çeşitli ilginç yerler var. Binanın cephesi birçok orijinal dekoratif unsur ile dekore edilmiştir. Görkemli bina girişinde oyma korkuluk ile güzel bir at nalı gibi merdiven ile taçlandırılmıştır. Binanın iç tasarımı da lüksüyle dikkat çekiyor. Dekorasyonunda değerli mermer ve odun türleri kullanılmıştır.
  1. Bisiklet sıcak aylarda en popüler toplu taşıma aracı olmaya devam etmektedir. Ziyaretçiler şehirdeki çok sayıda özel bisiklet şeridi tarafından hayran kalacaklar. Kural olarak, şeritler nisan-ekim ayları arasında … Açık
Önemli bir mimari anıt, tren istasyonunun inşasıdır. Cephesinin ana dekorasyonu, maharetli vitray pencerelerinin çeşitliliğidir. İstasyon Fransız tarzında inşa edilmiştir. Dıştan, eski bir kale veya belediye binasına benziyor. Bu tren istasyonu çok az tren kabul ediyor; bu nedenle turistler her zaman çok sayıda değerli fotoğraf yapma fırsatına sahiptir.
Local Church Québec’in 1933’te açılan çok ilginç bir Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi var. Tarihi bölgenin topraklarında bir müze var ve her biri kendine özgü bir tarihe sahip üç güzel eski binayı birleştiriyor. Müzenin mevcut binalarından birinde bir hapishane vardı. Bu binanın içini değişmeden bırakmaya karar verildi. Şimdi modern fuarın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Québec’in en sıradışı müzesinde, uygulamalı sanatın nesnelerinin yanı sıra zengin resim, heykel, eski fotoğraf koleksiyonu var. Toplamda, müzenin koleksiyonunda yaklaşık 38.000 sergi var. Bir gün hepsini incelemeye yetmeyecek.
  Quebec City’de unutulmaz bir maceraya dönüşecek olan büyüleyici alışveriş bölgesi Petit Champlain bulunabilir. Her aşamada farklı dönem ve tarzlarda çarpıcı tarihi binalar görebileceğiniz tarihi bölgede yer … Açık
Sıra dışı bir kültür kurumu Morrin Center. Bu modern kültür merkezi, eski cezaevinin restore edilmiş binasında açılmıştır. Günümüzde bir kısmı bilimsel bir laboratuvar tarafından işgal edilmektedir ve bir kısmı da bir kütüphanedir. Merkezin kitap fonlarında saklanan kitap koleksiyonu, Kanada’daki en büyüklerden biri. Bu kültürel merkez ziyarete gelen turistler için erişilebilir. Burada, eski cezaevinin en gizli köşelerine bakmanın mümkün olduğu büyüleyici geziler düzenlenmektedir.
Quebec City 20. yüzyılın olağanüstü bir anıtı, Quebec Köprüsü’dür. Bu güzel büyük köprü St. Lawrence Nehri boyunca uzanıyor. Suyun yaklaşık 100 metre yukarısında yatar. Köprünün uzunluğu yaklaşık 1.000 metredir. Sürücüler, demiryolu taşımacılığı ve yayalar için küçük bir şerit var.
Quebec City - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Quebec City ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Quebec Şehri’nin alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Grande Alley' Quebec City, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Cartier Avenue' Quebec City, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Saint Jean Street' Quebec City, 2.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Laurier Boulevard' Quebec City, 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Saint Joseph Street' Quebec City, 7.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Quebec City kaleleri
♥   Kalesi 'Quebec City Armoury' , 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château Haldimand' , 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château Frontenac' , 3.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Chateau St. Louis' , 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Manoir Mauvide-Genest' , 29.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Quebec City ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée national des beaux-arts du Québec' Quebec City, 1.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Quebec City ve Çevresindeki Turistik Yerler

Old Quebec Bölgesi Tarihi

From the series “Kuzey Amerikadaki Ünlü Unesco Bölgeleri”
Quebec'in konukları, artık çok sayıda güzel tezgah ve hediyelik eşya dükkânına sahip olan tarihi tüccar sokaklarında dolaşabilecek. Tarihi alan, geçmiş yılların atmosferini de yeniden yaratan pek çok lüks otele sahiptir. Bir başka büyük cazibe, Yukarı ve Aşağı Şehir arasında serbestçe hareket eden bir telefondur. Quebec, Kuzey Amerika'daki tarihi kent merkezini tamamen bozulmadan korumayı başaran tek şehirdir. … Devamını oku

Kanada Gezisi: Görülecek Yerler

Toronto, Ottawa'dan daha az ünlüdür. Burası, birçok ilgi çekici yeri olan büyük bir kültür merkezi. Turistlerin Queen Elizabeth Park, Hyde Park ve Toronto Adaları Parkı'nı ziyaret etmeleri önerilir. Bu güzel milli parklar büyük bitki, ağaç ve çiçek koleksiyonlarına sahiptir. Kültürel mekanlara gelince, Toronto'nun en ünlü turistik mekanları Ontario Sanat Galerisi, Ulusal Opera, Royal Ontario Müzesi ve Roy Thomson Salonu'dur. …
OrangeSmile araç kiralama Quebec City’de araba kiralama

IHG, Voco Markasını İskoçya'ya Taşıyor

IHG Hotels & Resorts, İskoçya'da voco Hotels markasının lansmanını duyurdu. Şirket, ortaya çıkan marka altında Edinburg'da bir otel ve Glasgow'da bir otel açacak. Kısa şehir molaları için popüler bir seçim olarak bilinen IHG, stratejik yerlerde yeni oteller açmaya çalışıyor. Edinburgh ve Glasgow, hem yerli hem de yabancı turistleri çeken güzellikleri ve simge yapılarıyla ünlüdür, bu nedenle orada bir voco otelinin görünmesi an meselesiydi. Oku bunu

09.05.2021

Quebec City Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Quebec City Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Quebec City, Kanada Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Quebec City’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Quebec City’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018