OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Niagara Şelalesi

Niagara Şelalesi’nde Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Niagara Falls   Şehrin turistlerin ilgisini çeken ana nokta, şu anda dünyanın her köşesinde iyi bilinen eşsiz bir doğal simge olan Niagara Şelalesi’dir. Şelalenin banliyöleri, turistlerin büyük doğal su oluşumunun manzarasının tadını çıkarması için açık gözlem platformları ve teraslar ile donatılmıştır. En ünlü gözlem platformu Table Rock olarak kabul edilir. Birkaç yüzyıl önce Kızılderililer tarafından farklı ritüelleri düzenledikleri kutsal bir yer olarak kabul edilen büyük bir yassı taş vardı.
  Niagara şehri, büyük şelalenin nefes kesen canlı panoramalarının yanı sıra konuklarına çok çeşitli orijinal eğlenceler sunmaktadır. Turistik destinasyonda çok sayıda eğlenceli tesis, kumarhane ve bar bulunduğundan, … Açık
Zamanla doğal platform yok edildi. Birkaç yıl önce, kaya düşmesini önlemek için son taş uzaklaştırıldı. Eski doğal platform yerine, görünüşüyle ilkine tamamen benzeyen, ancak ziyaretçiler için güvenli ve sağlam olan yeni bir yapay platform oluşturuldu. Şehrin bir başka sembolü de sözde Gökkuşağı Köprüsü. Köprü, su şelalesi üzerine inşa edilir ve şehrin Amerika ve Kanada bölgelerine katılır.
Niagara, dünyaca ünlü doğal simge yapıların ve şehrin turistik yerlerinin yanı sıra kültürel nesneler ve noktalar açısından da zengindir. Mackenzie Miras Yazıcı Müzesi, turistler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Müze, politikacının özel eşyalarının orijinal bir koleksiyonunu tutar. Müzenin bir kısmı kütüphane tarafından çekilir ve antika mobilyalar sergilenir. Şehir ayrıca turistlere, aralarında Fort George ve Fort Erie’yi bulabilecekleri antik mimari simge yapıları ve turistik yerleri ziyaret etme imkanı sunmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Şelalelerin yanı sıra, şehirde ziyaret edilecek birçok ilginç yer vardır. Olağandışı eğlencelerin hayranları, merkezde bulunan gelişmiş ekipmanlara sahip birinci sınıf sinemalara dikkat etmelidir. 2. Turistler … Açık
Bu devasa yapılar, ziyaretçileri ölçek ve ihtişamla şaşırtacak. Her iki kale de, yaşlarına rağmen günümüze kadar mükemmel bir şekilde korunmuştur. Kentin önemli bir simgesi, 1936’da kurulan Niagara Botanik Bahçesi’dir. Bahçe, şelaleden çok uzak değildir ve ziyaretçisine egzotik bitkilerden oluşan büyük bir koleksiyon sunar. Bahçenin arazisi yüz dönümden fazladır. Dünyanın en büyük çiçek saatine ev sahipliği yapıyor. Kelebek Konservatuarı da Botanik Bahçesi arazisinde yer almaktadır. Konservatuarın koleksiyonunda iki binden fazla böcek türü birikiyor.
Niagara Falls Doğal cazibe merkezleri hayranları Kraliçe Victoria’nın adını taşıyan bir parkı ziyaret etmeyi çok sevecekler. Park, zengin bir doğu süsleme bitkileri koleksiyonuna sahiptir. Niagara Glen doğa rezervinin ziyaretçileri, zengin bitki koleksiyonunun yanı sıra çok çeşitli benzersiz jeolojik oluşumları gözlemleyebilir. Parkın topraklarında ilkel hayvanların kalıntıları keşfedildi.
  Az sayıda turist Niagara’yı yalnızca alışveriş amacıyla ziyaret eder. Bu şehir eşsiz doğal ve tarihi mekanları ile ünlüdür. Bununla birlikte, burada iyi alışveriş için hala koşullar var. Turistler birkaç … Açık
  Kuzey Amerika şehrinde, 19. yüzyılın ortalarında inşa edilen Kataraktlı St. Mary RC Parish gibi harika dini yerler bulabilirsiniz. Bu, birçok turisti çeken özgün bir mimariye sahiptir. Bununla birlikte, iç dekorasyonu daha az dikkat çekici ve kesinlikle takdir edilmeye değer. Kilisenin sivri ucu Niagara Şelalelerine eşit yükseklikte olacak şekilde dikildi. Türbenin önünde muhteşem çeşmeler ve heykeller görülebilir. Bir diğer önemli kilise, 1849’da inşa edilen ve sonraki yıllarda genişletilen (1879, 1904 ve 1921) İlk Presbiteryen Kilisesi’dir. Gotik Uyanış’tan ilham alan mimarlar, bu tarzda harika bir mücevher yaratmak istediler ve başardılar.
Niagara Falls - Tuhaf bir cazibe merkezi, 1853’te inşa edilen ve daha sonra 1898 ve 1924’te iki kez genişletilen Schoellkopf Elektrik Santrali’dir. 1956’da bir felaket meydana geldi - iki istasyon (3c ve 3b) Niagara Nehri’ne çöktü ve böylece istasyonun üçte ikisini yok etti ve altı jeneratör. 1962 yılına kadar sadece 3A istasyonu kullanıldı (kısmi kapasitede) ve sonunda aynı yıl yıkıldı. Bugün mühendislik yapısının eski büyüklüğünün kalıntılarını görebilirsiniz. Endüstriyel fotoğrafçılığın hayranları bu noktayı Niagara’da en sevdikleri yer olarak görüyor.
  Bu şehir Amerika ve Kanada sınırında yer almaktadır. Aynı adlandırılmış nehir, şehri iki geleneksel bölüme ayırır - bir köprü ile birbirine bağlanan ABD ve Kanada. Her yıl dünyanın farklı yerlerinden 15 … Açık
3. Cadde, yoldan geçen herkesin ilgisini hak eden harika grafiti ile tanınır. Toplamda, sözde Art Alley, 2016 yılında çalışmalarını yaratan yerel sokak sanatçılarının 19 tablosuna sahiptir. Ayrıca, mağazalar ve restoranlarla çevrili ve huzurlu atmosferiyle ünlü Old Falls Caddesi’nde bir yürüyüşe değer. Aynı zamanda tatiller ve festivaller için de değişiyor - Niagara’daki olayların çoğu burada gerçekleşiyor. Küçük İtalya mahallesinde dolaşmak da ilginç olurdu.
Sunset at Niagara Falls Eh, sadece güzel caddeler ve parklar keşfedilmeye değer değildir - Oakwood Mezarlığı Miras Vakfı, Niagara Şelaleleri’nde onlara harika bir alternatiftir. Bu, güzel küçük şapeller, mezar taşları ve kriptalar - gerçek heykel sanatı eserleri ile sessiz ve huzurlu bir yer. Mezarlık tarihi - şehrin gelişimine önemli katkılarda bulunan birçok figür burada gömülüdür. Ontario Bulvarı boyunca yürürken, küçük renkli bir eve - Peygamber İşaya’nın İkinci Evine - dikkat etmekten başka yapamazsınız. İlginç bir şekilde, burada Hristiyanlıktan Hinduizme kadar çeşitli dinlerin sembollerini bulabilirsiniz.
  Niagara’nın ana cazibe merkezi, aynı adı taşıyan harika şelalelerdir - dünya önemi olan inanılmaz bir doğal manzara. Bu şehir çocuklu aileler için mükemmeldir, misafirleri eşsiz doğal alanları görebilir ve … Açık
Diğer şeylerin yanı sıra, Niagara Şelalesi ilginç müzeler sunar. Böylece Niagara Balmumu Tarih Müzesi’nde şehrin gelişimi ve yerel sakinlerin atalarının farklı dönemlerdeki yaşamı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Niagara Şelaleleri’nin doğal tarihini tanımayı tercih ediyorsanız, binası daha önce bahsedilen Schoellkopf Güç İstasyonu’nda bulunan Niagara Gorge Keşif Merkezi’ne gidin. Niagara Şelaleleri Yeraltı Demiryolu Miras Merkezi, ABD’deki eşitlik mücadelesinin ve köle ticaretinin kaldırılmasının tarihini gösterirken, Niagara Havacılık ve Uzay Müzesi, ziyaretçileri Niagara’nın askeri tarihine tanıtır.
Aşağıdaki bölümde, Niagara Şelalesi ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Niagara Şelalesi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Niagara Şelalesi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Niagara Şelalesi yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Queen’s Tower' , 67.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Niagara Şelalesi ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Albright-Knox Art Gallery' Buffalo, 23.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Niagara Şelalesi yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   St. Joseph Cathedral, Buffalo, 27.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilica of St. Adalbert, Buffalo, 28.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Our Lady of Victory Basilica and National Shrine, Lackawanna, 35.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Paul’s Basilica, Toronto, 67.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Michael’s Cathedral Basilica, Toronto, 67.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Shrine of Our Mother of Perpetual Help, Toronto, 67.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Josaphat’s Cathedral, Toronto, 70.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Niagara Şelalesi’nde araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

05.02.2023

Niagara Şelalesi’nin Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Niagara Şelalesi’nin Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Niagara Şelalesi Komşularında Kültürel Geziler

Niagara Şelalesi Kültür Rehberi. Niagara Şelalesi’nde ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Niagara Şelalesi’nde 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018