OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
İtalya

İtalya’da Yolculuk - Yollar, Havaalanları, Demiryolu, Otobüsle Ulaşım

Loggia del Lionello   İtalya, dünyadaki ekonomik olarak en gelişmiş ülkelerden biridir. Buna göre, ülkedeki ulaştırma altyapısı çok yüksek düzeyde. İtalya topraklarının çoğunun denizlerle çevrili olması nedeniyle, su ile ulaşım iyi gelişmiştir. Tarihsel olarak, İtalyan kanallarının tüm denizcilik güçleri arasında en güçlü olduğu dikkat çekmektedir. Günümüzde bu tür taşımacılık ve ciroların etkisi ülke ekonomisi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Düzenli feribot bağlantıları sadece İtalya’nın kıyı bölgelerini değil aynı zamanda Kanarya Adaları da dahil olmak üzere komşu özerk bölgeleri olan ülkeyi birbirine bağlar.
İtalya hükümeti, ülkenin yol ağına büyük önem veriyor. Daha sonra, yol yüzeyi dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Ancak, İtalya’daki çoğu otobüste ücretli olarak bulunduğunu hatırlamakta fayda var. Karayolu ağı ülkenin en uzak köşelerini bile kapsayan tüm bölgelerini kapsar. Toplam otoyol uzunluğu yedi bin kilometreden fazla. Yollar boyunca otellere, büfelere ve kafelere, mağazalara, servis istasyonlarına ve dolum istasyonlarına rastlayacaksınız. Bu nedenle, İtalya’nın arabayla seyahat etmek için en güvenli ve en konforlu koşulları yarattığını söyleyebiliriz. Otobüsler en yaygın toplu taşıma türü olarak kabul edilir. Hem şehir içi hem de şehirlerarası geziler var. Araçların kalitesi, kullanım yerine bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Böylece, büyük şehirlerde modern lüks otobüsler kullanıyor ve küçük kırsal alanlarda ise bir önceki yüzyıldan kalma eski ve harap otobüslerle karşılaşabiliyorsunuz.
Basilica of San Vitale in Ravenna Roma veya Milano gibi büyük şehirlerde yeraltı metroyla karşılaşacaksınız. İstatistikler Roma metrosunun günde ortalama 3 milyondan fazla yolcu taşıdığını gösteriyor. Metro kalitesi de, tüm gerekli güvenlik önlemleriyle donatılmış, metro ile bekleyen ve seyahat eden yolcuların rahatlığına büyük önem veren yüksek düzeydedir. Roma’nın şehir metrolarının Milan’daki gibi iki hattı var. Demiryolu altyapısı da çok yüksek bir seviyededir. Toplam demiryolu uzunluğu 15.000 kilometreden fazla. Bu sayının yaklaşık 1000 kilometresi yüksek hızlı yollardır. Tüm büyük şehirlerin doğrudan tren yolları ile birbirine bağlı olduğu belirtilmelidir. Uzak bir bölgeye bir gezi planlıyorsanız, o zaman, büyük olasılıkla, yolculuk sırasında transfer yapmaktan kaçınılamaz. Hükümet, demiryolu hattı boyunca hareketin güvenliğine büyük önem veriyor. Bu nedenle, tüm yerel elektrikli trenler ve uzun mesafeli trenler servis sağlanabilir ve konforlu bir yolcu taşımacılığı için gereken her şeyle donatılmıştır. Lütfen tüm uzun mesafeli trenlerin birinci ve ikinci sınıfa ayrıldığını ve bilet maliyetlerinin önemli ölçüde değiştiğini unutmayın.
Ülke tarihi ve kültürü için önemli anıtlar ve mimari yapılar. …
Devamını oku
Ülkedeki hava taşımacılığı ağı da oldukça gelişmiştir. Bununla birlikte, yolcu trafiğinin büyük bölümünün yalnızca Da Vinci havaalanı terminalinin ana olduğu 3 büyük İtalyan havaalanında yoğunlaştığını belirtmek önemlidir. Popüler uçuşlar arasında sadece uluslararası yolcu uçuşları popüler değildir. Kurulların yaklaşık üçte biri iç hat uçuşlarında kullanılıyor. İtalya’da modern Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi bisiklet sürmenin giderek popülerlik kazanmakta olduğunu belirtmek gerekir. Bugün İtalya’nın belli başlı şehirlerinde, birçok ana yol boyunca yüksek kaliteli bisiklet yolları döşenmiştir. Sürücüler böyle yol kullanıcıları ile büyük saygı duymaktadırlar.

Ana Havaalanları ve Havayolu Ulaşımı

  İtalya’nın son derece gelişmiş bir hava ağı var. Ülkede, helikopter iniş istasyonları ve hava üsleri dahil olmak üzere birçok havaalanı var. Çoğu havaalanı yolcu taşımacılığı için çalışıyor ve uluslararası statüye sahip (yakın ve uzak ülkelerden yolcuların kabulü ve nakliyesi için tasarlanmış). İtalya’daki en büyük hava limanı Da Vinci Havaalanı. Şu anda, dört terminal kendi bölgesinde başarıyla faaliyet gösteriyor. Havaalanı Roma’dan yaklaşık 12 kilometre uzakta. Havalimanına toplu taşıma araçları veya taksi servisi ile ulaşabilirsiniz. Terminallerin arasında ücretsiz otobüslerin ve hatta yer altı elektrikli trenlerin geçtiğini lütfen unutmayın. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  İtalyan mizaç efsanedir; tutkulu, hoşgörülü ve özgür insanın gerçek bir sembolüdür. Bu stereotip kazara değildi. İtalyanlar son derece mizacı ve açıktır. …
Devamını oku
Önde gelen İtalyan havalimanının (Da Vinci Havaalanı) altyapısı en deneyimli gezginler tarafından bile hoş bir sürpriz yapacak. Terminallerin topraklarında rahat rekreasyon alanları, kafeler ve restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve gümrüksüz satış mağazalarının yanı sıra kreşler, döviz büroları ve banka şubeleri bulunmaktadır. Sonraki boyutta Venedik bulunan Marco Polo havaalanı olarak kabul edilir. Şehir merkezine sekiz kilometre uzaklıktadır. Su taşımacılığı, otobüsler ve taksiler ile alabilirsiniz. Bu havalimanının altyapısı da oldukça gelişmiş, yolcuların hareketi için konforlu ve güvenli koşullar yaratıyor. İtalya’daki boyutlara göre üçüncüsü Milan-Malpensa havalimanı. Milano’ya 45 kilometre uzaklıktadır. Toplu taşıma araçları, taksiler veya transferler ile şehre ulaşabilirsiniz.
Modena Palermo Havaalanı, Palermo, Sicilya kentine 35 km uzaklıktadır. Catania havaalanı da aynı derecede önemli bir hava limanı olarak kabul edilir. Katanya şehrine en az bir mesafede yer almaktadır. Bu havaalanının son yıllarda verimini önemli ölçüde arttırdığını lütfen unutmayın. En popüler tatil köylerinden biri Valerio Catullo Villafranca. Bu havaalanı pratik olarak ülkenin merkezinde, Verona bölgesinde bulunmaktadır. Şehre ulaşmanın en kolay yolu ekspres otobüsler. En yoğun sezonda, bu hava limanının aldığı uçuş sayısının arttığını lütfen unutmayın.

Demiryolu, Otobüs, Havayolu ve Denizyolu Ulaşımı

Bellagio, Lake Como   İtalya’nın dünyadaki en gelişmiş ülkelerden biri olduğu gerçeği göz önüne alındığında, ülkesindeki taşımacılık değişimi aynı zamanda yüksek düzeyde faaliyet ile de karakterize edilmektedir. En yaygın toplu taşıma türü otobüslerdir. Lütfen hem şehir içi hem de şehirlerarası seyahatlere gitmelerine dikkat edin. Kapsamlı otomobil değişimi sayesinde ülkenin en uzak bölgelerine bile otobüsle gitmek mümkün. Çoğu otobüs durağında, tarifeli ve biletli bir bilgi ekranı bulacaksınız. Araç her zaman programa göre çalışır. Uçağa binerken, tütün ya da gazete kulübelerinde otobüslerin kendisinden bir bilet satın alabilirsiniz. Kural olarak, tüm düzenli seyahatler sabah 6 ile öğlen 12 arasındadır. Çok uzak yerlere seyahatle ilgili olarak, düzenli geziler haftada sadece bir kez yapılır, bu nedenle biletlerin önceden rezerve edilmesi gerekir.
  1. İtalya - büyük turist kaynakları olan bir ülke. Onu ziyaret ettiğinizde, her şeyi yakalamaya çalışmayın. Alışveriş için, alışveriş, gezi, deniz …
Devamını oku
Milano veya Roma gibi büyük şehirlerde, bir yeraltı metro bulacaksınız. Biletlerini kiosk veya metro içinde alabilirsiniz. Yoğun saatlerde trenler her iki ila üç dakikada bir hareket eder. Diğer zamanlarda ve hafta sonları, yer altı ulaşımının sıklığı 7 dakika içinde değişebilir. Roma’nın metro hatlarının çoğundaki ücret yaklaşık 2 avro. İtalya’da yol yüzeyinin kalitesi çok yüksek bir seviyededir. Bu nedenle, sık sık, turistler araba kiralamaya karar veriyor. İtalya’ya gelmeden önce veya olay yerinde önceden seçilebilir. Milano havaalanında bir günlük araç kiralama en az 80 Euro’ya mal olacak. Ülkedeki birçok otobiyo’nun ücretli olduğunu lütfen unutmayın. Ortalama ücret 30 Euro’dur. Bir alternatif bisikletle seyahat etmek olacaktır. Büyük şehirlerde, şehrin tüm merkezi yollarına yerleştirilen oldukça kaliteli bisiklet yollarını bulacaksınız. Ayrıca oldukça popüler bir ulaşım şekli, banliyö trenleri ve uluslararası trenlerdir. Yüksek hızlı yolcu ekspres trenleri bile var. Ücret trenin sınıfına ve seyahatin mesafesine bağlıdır.
Bastione San Remy Deniz yoluyla ulaşım, özellikle feribotlar da çok popülerdir. Bunları, anakaradaki kıyı bölgeleri arasında seyahat etmek ve komşu bölgelere erişmek için kullanabilirsiniz. Ücret feribotun sınıfına, rotanın uzaklığına ve tesiste sunulan hizmetlere bağlıdır. Modern feribotlarda yüzme havuzları, kafeler ve barların yanı sıra oyun alanları ve hatta Duty Free mağazaları bulunmaktadır. Ülkede birkaç taksi şirketi faaliyettedir. Telefonla araba sipariş edebilir veya caddede bir tane yakalayabilirsiniz. Hafta sonlarında taksi şirketlerinden gelen arabalar çok az, bu nedenle aradığınızda en az 20 dakika beklemeniz gerekiyor. Teslim alma maliyeti en az 3 Euro’dur. Geceleri, resmi tatillerde ve hafta sonları tarifeleri biraz arttırır. Bununla birlikte, bir kural olarak, bir kilometrelik yolculuk bir ila bir buçuk avro olacak. Hızlı bir şekilde İtalya’nın bir noktasından diğerine geçmek istiyorsanız, havaalanlarının hizmetlerini kullanmak mümkündür.
İtalya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

İtalya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Ülke haritaları İtalya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası İtalya şehir haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası İtalya gezi haritası

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

28.01.2023

İtalya Fotoğraf Akışı

İtalya Şehirleri için Seyahat Tavsiyeleri

Roma
3. Yerel restoranlar ve kafelerde ipucu bırakılması önerilir. Her zamanki miktar ipucu toplam faturanın yaklaşık% 10'udur. 4. Öğle yemeği için genellikle 13: 00-16: 00 saatleri arasında devam eden büyük bir mola, yerel sakinler için ortaktır. Bir günün bu saatinde mağazaların ve kamu kurumlarının çoğunluğu kapanıyor. 5. Herhangi bir cadde üzerinde bir el sallayarak taksi yakalamayı başaramazsınız. Taksi edinmek için, taksi şoförlerinin kalma hakkı olduğu … Devamını Oku
Floransa
3. Dini mekanları ziyaret etmeden önce elbiselerini dikkatle kaldırmayı unutma. Kiliseler ve katedral girme izninizin olamayacağı başka bir yol. Kadınlar, diz seviyesinin altında olan etek giymelidirler ve başlarını bir mendil ile örtmelidirler ve erkekler sıkı pantolon giymelidir. 4. Restoranlarda ve kafelerde bir ipucu bırakmak normaldir. Her zamanki miktar ipuçları faturanın yaklaşık% 10'u kadardır. 5. 14.00'dan 15.30'a kadar siesta'dır. Mağazalar ve restoranlar … Devamını Oku
Milano
3. Yerel restoranlar ve kafelerde ipucu bırakmanız önerilir. İpucu miktarı genel faturanın% 10'u kadardır. İpuçları bir takside de açığız, ancak bu durumda fiyatı uygun bir tutara kadar yuvarlamak çok yaygın. 4. Lokantaların, bankaların ve diğer kurumların çoğunluğu gündüz - 14: 00-16: 00 saatleri arasında kapalıdır. Halkın 'siesta' dediği zaman geldi. İstirahat sırasında telefon görüşmelerinden kaçınmanız da önerilir. 5. Milano'daki yolda bir taksi … Devamını Oku
Venedik
3. San Marco Meydanı, gerçekten eğlenceli yürürken turistler için en sevilen eğlence merkezlerinden biri olmayı sürdürüyor. Meydandaki güvercinlerin yalnızca özel olarak satın alınan gıdalar tarafından beslenebileceğini lütfen unutmayın. Yiyecek güvercin popülasyonunun büyümesini düzenleyen özel maddeler içeriyor. Bu şekilde şehrin hükümeti Venedik'in saflığına dikkat ediyor. 4. Dini mekanları ziyaret etmeden önce giysileri dikkatlice seçtiğinizden emin … Devamını Oku
Napoli
3. Şehir, tramvayla gezmek için de uygundur. Napoli'deki tüm toplu taşıma araçları için tek tip bilet olan UnicoNapoli bileti alınabilir. Normal bir biletin maliyeti yaklaşık 1 Euro'dur ve bir buçuk saat içinde geçerlidir. İhtiyatlı turistler, bu biletler maliyetten yeterince tasarruf sağladığından, birkaç gün veya haftalık seyahatleri kapsayan özel seyahat kartları satın alabilir. 4. Şehirde taksi yolculuğunu tercih eden yolcular, telefonla taksiyi aramalı veya … Devamını Oku
Bologna
3. Yerel halk, görgü kurallarına çok dikkat eder. Böylece, bir devlet kurumu veya bir dükkana girdiğinizde, mevcut insanları selamlayın. Başkalarıyla tanıştığında, sadece isminizi değil, aynı zamanda mesleğinizi de adlandırdığınızdan emin olun. 4. Şehrin tüm otelleri standart Avrupa prizleriyle donatılmıştır. Hat besleme voltajı 220 V'dir. Kural olarak, otellerdeki gezginlere elektrikli cihazlar için gerekli tüm adaptörler sağlanmaktadır. 5. Şehrin tüm … Devamını Oku
Lucca
3. Sadece bu turistlerin, şehir otellerinde duran Lucca kentinde araba kullanmasına izin verilmektedir. Bir tur için yola çıkmak için otel kimlik kartı alınmalı, aksi takdirde araç bölge dışında bırakılmalıdır. Ayrıca, kentin tarihi kısmının ücretsiz park yeri olduğu unutulmamalıdır. 4. Çok sayıda kiralama merkezi iki tekerlekli bir aracı almayı kolaylaştırır. En iyi kiralama merkezleri Santa Maria meydanına yakın bir konumda bulunan Poli ve Cicli Bizzarri … Devamını Oku
Verona
3. Otobüsler toplu taşıma araçlarının ana şeklidir. Biletler önceden satın alınmalıdır. Tüm gazete ve tütün büfelerinde satılmaktadır. Kural olarak, bilet fiyatları değişebilir ve belirli bir süre için geçerlidir. 4. Garda Gölü'ne, rotasını istasyonun yanındaki meydandan başlatan mavi otobüslerle ulaşabilirsiniz. Şehirde çok seyahat etmeyi düşünüyorsanız ve toplu taşıma araçlarını bu amaçla kullanıyorsanız, Verona Card adında özel bir bilet … Devamını Oku

İtalya Şehir Haritası - İpuçları

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018