OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bergamo Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Citta Alta, Bergamo   Harika şehir Bergamo ve onun yaratılışını anlatan bir efsane var. Bu efsaneye göre, şehir, Cheatn öncüsü tarafından kuruldu, ancak burası, II. Dünya Savaşı’ndan sonra görkemli biçimlerini aldı. Ancak, şehir Bergamo’nun eski tarihini kanıtlayan meşhur yerler ve ilgi alanları ile doludur.
  Bergamo’da sade bir tasarıma sahip oteller var ve aralarında rahat Arli Hotel Business and Wellness var. Muhteşem parke zeminlere sahip aydınlık odalar beyaz tonlarında dekore edilmiştir. Duvarlar, sofistike aydınlatma … Açık
Bu şehir hakkında konuşmaya başladığımızda, zengin tarihi mirasından kesinlikle bahsetmeliyiz. Şehir sadece çeşitli manzaralarla doludur. Örneğin, popüler ve sıkça ziyaret edilen manzara, Bergamo’nun kalbi olarak kabul edilen eski bir meydandır. Burada dikkatinizi, Bergamo’da Rönesans döneminde yaratılan muazzam sayıda mimari topluluk olduğu gerçeğine vermeliyiz. Burada muhteşem ortaçağ şehir salonları, şehir kütüphanesi veya katedralin yakınındaki meydanı bulacaksınız.
Bu meydan da başka bir ünlü nesnenin yeridir - Basilica di S.Maria Maggiore. Kilise en eski tarihi binalardan biridir. Ayrıca açılmış ve büyüleyici Roma portalı ve Cappella Colleoni’yi de ziyaret etmeyi unutmayın - hepsi aynı meydanda bulunabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bergamo’nun en ünlü lüks oteli olan Relais San Lorenzo, hizmetlerini lüksün gerçek bilenlerine sunmaktadır. Rezidans, Bergamo Alta’nın pitoresk bölgesinde yer almaktadır. Konaklama yeri, gerçek bir Türk … Açık
Son olarak, bu manzaraları bitirdiğinizde, bir zamanlar Bergamo’daki soylu insanlara ait olan sarayları ziyaret etme zamanı. Bunlar Moroni, Terzi, Medolago-Albani ve Alvari sarayları.

  Bergamo sadece mimari anıtlarıyla değil, güzel parklarıyla da ünlüdür. En güzellerinden biri North Park Adda olarak kabul edilir, 1973 yılında şehir yetkilileri tarafından kurulmuştur. Bu güzel parkın alanı 5600 hektardan fazla; Parkın sınırları birkaç ilginç yürüyüş yolu ile kaplıdır. Yürüyüş sırasında sadece nadir bitkiler değil, yüzlerce yıl önce inşa edilen barajlar ve enerji santralleri gibi ilginç tarihi yapılar da görebilirsiniz.
Sunrise at Bergamo old town, Lombardy Bergamo, mükemmel korunmuş ortaçağ tahkimatlarına sahip birkaç İtalyan kentinden biridir. En ilginç objelerden biri, 16. yüzyılın ortalarında başlayan Venedik duvarı. Bu duvarın inşası için muazzam miktarda para harcanmıştı, yıllar boyunca vatandaşlar şehir hazinesine muazzam katkılarda bulunmak zorunda kaldılar. Tamamlanmasından sonra, duvar büyüklüğü ile vurdu; uzunluğu 6000 metreden fazla ve maksimum yükseklik 50 metreye ulaştı. 20. yüzyılın sonunda Venedik duvarı tamamen restore edilmiş, bugün önemli bir tarihi dönüm noktasıdır.
  Bergamo’daki oteller, tarihi ortamda zaman geçirmeyi seven gezginler için gerçek bir seçenek olabilir. Birçok konaklama yeri eski büyüleyici binalarda yer almaktadır ve Vip Bergamo bunların arasındadır. Otel konforlu … Açık
Bergamo’nun bir başka ilginç sembolü - şehrin eski ve yeni bölümlerini birbirine bağlayan füniküler. Fünikülerin alt istasyonu Viale delle Mura’de yer alır ve tepenin üst kısmı Santa Maria Maggiore kilisesinden uzak değildir. Füniküler turistler arasında çok popülerdir; Gezi sırasında şehrin güzel panoramik fotoğraflarını çekmek mümkün. Deneyimli turistler, camların rahatça oturması için mümkün olan en erken zamanda bilet almayı tavsiye eder.
Piazza San Pietro al Fantasy World closeup Bütün turistler Bergamo’da Lorenzo Roth’un adını taşıyan çok güzel bir botanik bahçesi olduğunu bilmiyorlar. Bahçe oldukça küçüktür, çok güzel bir tasarıma ve çeşitli ilginç bitkilere sahiptir. Botanik bahçesi tepe üzerinde olduğundan, turlar sırasında alt şehrin harika bir görüntüsü açılır. Ziyaretçiler için bahçe rahat oturma alanları ile donatılmıştır; Gölgelerde birçok ahşap bank bulunmaktadır.
  Bergamo’da romantik bir tatil için doğru oteli seçmek zor olmayacaktır. Her yaştan çiftler Starhotels Cristallo Palace düşkün. Panoramik pencerelere ve vintage dekorasyona sahip büyüleyici ve modern bir binada yer … Açık
Eski belediye binasından uzak olmayan La Torre Civica kulesi, inşa edildiği için şehirdeki en yüksek yapı olarak kalmaktadır. 16. yüzyılda, sayısız rekonstrüksiyondan sonra kule yüksekliği zaten 57 metredir, bugün en üstte mükemmel bir gözlem güvertesi vardır. Ziyaretçiler, birkaç yıl önce donatılmış özel bir asansörle tırmanabilir ya da dik merdivenlerle kulenin tepesine tırmanabilirler.
Kültürel kurumlar arasında Bergamo Arkeoloji Müzesi dikkat çekiyor, ilk sergisi 1561’de kuruldu. İlk 200 yıl boyunca eski belediye binasında depolanan arkeolojik eserler toplandı ve o zamandan beri müze yerini birkaç kez değiştirdi. 1960’dan bu yana, müze Visconti’nin sarayında yer alır, bu da kendi içinde değerli bir tarihi nesnedir.
Bergamo - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bergamo ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Bergamo’nun alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Gerolamo Tiraboschi' Bergamo, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via XX Settembre' Bergamo, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Zambonate' Bergamo, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bergamo kaleleri
♥   Kalesi 'San Vigilio Castle' Bergamo, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Camozzi Vertova Castle' Costa di Mezzate, 10.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cavernago Castle' Cavernago, 10.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Urgnano Castle' Urgnano, 10.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Malpaga Castle' Cavernago, 11.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bergamo çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Monte San Giorgio' , 60.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale della Val Grande' , 102.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dello Stelvio' , 107.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bergamo ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Accademia Carrara' Bergamo, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bergamo ve Çevresindeki Turistik Yerler

Chiesa di Santa Maria delle Grazie

From the series “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
Geçtiğimiz on yıllarda, Milano'daki ana kilise popüler bir turistik yer olarak kaldı. Efsanevi freskleri görmek isteyenlerin sırası kaybolmaz, bu nedenle birkaç gün önceden bir tura kaydolmaları önerilir. Leonardo da Vinci'nin efsanevi freskini görmek isteyen herkesin özel bir prosedür izlemesi gerekecek. Bir dış giyim, kirden özel bir aygıtı kullanarak temizlenmelidir. Bundan sonra, inanılmaz sanat eserine bir göz atabilirsiniz. Ancak ziyaretçiler 15 dakikadan fazla sürpriz yapamazlar. … Devamını oku

Duomo di Milano

From the series “Dünyanın Resmi Olmayan 15 İnsan Yapımı Harikası”
Katedral o kadar harika ki 40 000 kişiye kadar ağırlanabiliyor. Yaklaşık 400 400 heykel bir salonu süslüyor. Ana simge ve mücevher, Milano'nun koruyucu azizi Madonna'nın altın heykeli. Katedralin duvarlarında ve tavanlarında yapılan resimlerde özel dikkat gösterilmesi gerekiyor. Bazıları üstün sanatçı Simone da Orsenigo tarafından yaratılmıştır. Katedralin çatısı, Milano'nun tarihi sokaklarının muhteşem manzarasını sunan muhteşem görüntüleme platformuna sahiptir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bergamo’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

20.02.2024

Bergamo Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bergamo Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bergamo, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bergamo’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bergamo’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018