OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Ancona Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

ancona   İtalya pitoresk kasabalarla doludur ve Ancona bunlardan biridir. Burada çok ilginç tarihi mekanlar bulacaksınız ve birden fazla kültürel etkinlik ziyaret edin. Kasaba çok farklı rotalar ve geziler sunuyor; buranın neden paha biçilmez mimari mekanlar, zengin koleksiyonlarıyla müzeler ve kendi gözleriyle kutsal yerler görmek isteyen turistler arasında cazip olduğunu merak etmiyoruz.
  Hotel Della Rosa, Ancona’nın ana tren istasyonuna yakın bir konumdadır. Bu konforlu otel kendine özgü bir tarza sahiptir. Müşteriler lüks parke zeminler ve yüksek panoramik pencerelere sahip geniş odalar elde … Açık
Loggia Mercanti, halihazırda yüzyıllar boyunca bu şehrin sembolü olmaya devam ediyor. 15. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. Başlangıçta Loggia tüccarlar için bir meydan olarak gerçekleştirildi; bugün burası önemli konferanslar ve etkinlikler saklamak için kullanılır. Holy Maria Kilisesi, Ancona’daki ’görülmesi gereken’ yerlerden biridir. Bu, Roma tarzının muhteşem bir örneğidir. Kilise 11. - 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Savaş döneminde kilise bir kale olarak kullanılmıştır. Barajın en yüksek noktasına kurulmuş ve cennetin ana dekorasyonu olarak kabul edilen Arco di Traiano, önemli bir diğer önemli tarihi. Anıt Roma İmparatoru’nu onurlandırmak için inşa edilmiş ve ona adını veriyor.
Yerel revir, kasabanın en büyük ölçekli mimari kompleksidir. 18. yüzyılda inşa edilmiş olup 20.000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Bir zamanlar bina güçlü koruma tesisleri arasındaydı, ancak daha sonra askeri bir hastaneye dönüştürüldü. Galerileri ziyaret etmekten hoşlanıyorsanız, o zaman Pinacoteca Comunale - 18-19. Yüzyıllarda çalışan zengin İtalyan ressamları sergileyen bir resim galerisi katılmakla kaçırmayın. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Ancona lüks rahatlama hayranları için itiraz emin birinci sınıf oteller vardır. En prestijli otel, tatil tarzı Grand Hotel Passetto. Küçük bir bahçeye, yüzme havuzuna ve güneşlenmek için teraslara sahip peyzajlı … Açık
Ancona’nın harika doğası, Parco del Conero’da görülmesi daha iyi. Bu parkta gerçekten nadir bulunan ve egzotik ağaçlar ve bitkiler, pitoresk mağaralar ve kayalık uçurumlar var. Gomer Müzesi, kör insanlar için olağandışı kültürel mekanlar arasındadır. Bu müzede yer alan tüm sergilere dokunulabilir, böylece burada eski ve ünlü şaheserler bulamazsınız. Bununla birlikte, kesin kopyalar eski Yunan’da yaşayan ressamların görkemini görmelerine izin veriyor.
ancona   Homer Müzesi çok sıradışı bir kültür kurumudur. Dokunsal müzeler dışında dünyanın birçoğundan biri olduğu gerçeği dikkat çekicidir. Bu müze 1993 yılında kuruldu ve büyük ölçüde görme güçlüğü çeken insanlar üzerinde yoğunlaşıyor. Müzenin tüm sergilere elle dokunulduğundan, sergilemesinin temeli güzel heykeller oluyor. Sergiler arasında ünlü şehrin cazibe merkezlerinin ufak kopyaları ve bugüne kadar müzede saklanan benzersiz arkeolojik eserler var.
  Ancona’ya romantizm ve inzivaya girmek için gelen birçok çift, Complesso Residenziale Augustus aparthotel’i tercih ediyor. Şehrin en romantik apartman dairesi olarak güvenli bir şekilde çağrılabilir. Her iki oda … Açık
Tiyatro sanatının hayranları, Tiyatrolar’ı ziyaret etmelidir; Duomo’ya yakın bir konumdadır. Bu tiyatro, 1827 yılında inşa edilmiş muhteşem bir neo-klasik bina kaplar ve bölgedeki en büyüklerden biridir. Yıllar geçtikten sonra neredeyse hiç değişmedi ve yıllar önce olduğu gibi güzel at nalı şeklinde salonda performanslar var. Günümüzde, bu tiyatroda çeşitli kültürel etkinlikler bulunmaktadır; Yıl boyunca birkaç bale mevsimi var, ama hala caz ve senfoni konserleri var.
Ancona Ancona, ziyaretçilere sadece geziler için değil aynı zamanda plaj tatillerinden hoşlananlar tarafından da sevilmektedir. En ünlü şehir plajı Palombina’dır, uzunluğu 4 km’den fazladır. Bu plaj sığdır, bu nedenle özellikle çocuklu aileler arasında popülerdir. Sahilde hem meşgul turistik alanların yanı sıra bazı sessiz özel yerler var.
  Ancona’daki lüks marka işlerinin amatörleri, Gisa Boutique çok markalı mağazaya bakma fırsatı buluyor. Bu mağazanın açılışı 1965’te geride bırakıldı. Günümüzde dünya çapında marka giysi ve … Açık
Yürüyüşçüler, Santo Stefano tepesine doğru günü kesinlikle geçirmelidirler. Bu tepenin üstünde, yeşillikler içinde ağaçlarla dolu Pincio’nun büyüleyici parkı var, bu nedenle kışın bile ziyaret etmek ilginç olacak. Park yürüyüş için uygun yolların çokluğuna sahiptir, ancak kentin muhteşem manzarasını sunan bazı özel platformlar da bulunmaktadır.
Ancona Ancona’nın en sıra dışı cazibe merkezi olan Mole Vanvitelliana - beşgen biçimindeki küçük yapay bir ada olan tarihi yapı olarak kabul edilebilir. Bu bina 17. yüzyılın ilk yarısında kurulmuştur ve yıllarca bir revir olarak kullanılmıştır.
Ancona - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ancona ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Ancona kaleleri
♥   Kalesi 'Cassero' Istia d’Ombrone, 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca di Offagna' Offagna, 11.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca Roveresca' Senigallia, 26.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Volardi Castle' Torre di Santa Maria, 37.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca di Mondavio' Mondavio, 44.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Ancona çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale dei Monti Sibillini' , 84.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga' , 125.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Čikat' , 126.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Pod javori' , 126.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Forest Park 'Kašteja' , 136.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İtalya Gezisi: Görülecek Yerler

Muhteşem Kolezyum yaklaşık 2 bin yıl önce inşa edilmiştir. Bundan önce, Kolezyum'un sitesi Nero'nun Sarayı'nın yeri ve büyük yapay bir göldür. Kolezyum binası Roma sakinleri için sevinçliydi, çünkü bir zorbanın saraydan ziyade güzel bir forum görmek çok daha hoş idi. Sirk Maximus başka büyük ve olağandışı bir dönüm noktasıdır. Bazı uzmanlara göre, Circus 200 bin ziyaretçi için koltuk sağlayabilir. Mekan, arabaların ve diğer önemli halka açık etkinliklerin yarışmalarına ev sahipliği yapmak için kullanıldı. Mons Palatinus, tarihi bakış açısından ilginç bir yer. Bilim adamlarına göre, Roma'nın ilk yerleşimcilerinin evleri burada bulundu. Daha sonra asil Romalılar evlerini Mons Palatinus'a yaptırdılar. O bölgede birçok tapınak vardı ve orada birçok önemli kutlama yapıldı. …
OrangeSmile araç kiralama Ancona’da araba kiralama

Reykjavik İki Önemli Espor Etkinliğine Ev Sahipliği Yapacak

Riot Games, İzlanda'ya ilk kez iki büyük e-spor etkinliğini getiriyor. Yarışmalar, Reykjavik'teki Laugardalshöll kapalı spor arenasında gerçekleşecek. League of Legends ve Valorant dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip son derece popüler oyunlar olduğundan, bu etkinlikler için seçilmek kolay olmadı. İhale sürecinde on beş şehir yarışıyordu ancak Reykjavik seçildi. Oku bunu

08.05.2021

Ancona Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Ancona Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Ancona, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Ancona’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Ancona’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018