OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Como Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  İlk yerleşimciler MÖ 196’da modern kentin topraklarında ortaya çıktı. Ortaçağda birkaç yüzyıl boyunca, Como’nun eşsiz toprakları İspanya, Fransa ve Avusturya arasındaki mücadelenin nedeni idi. 1859’da Como resmen İtalya Krallığı topraklarına eklendi.
  Como sadece kültürel mekanları ziyaret etmeyi sevenler için değil, aynı zamanda eğlence mekanlarını ziyaret etmeden dinlenmelerini hayal bile edemeyenler için de uygundur. Hem aktif spor türleri hem de sadece dolaşmayı … Açık
Como’nun merkezi bir caddesinde bir araba sürerken eski konakları ve villaları göreceksiniz. Bazıları sade suya yakın, diğerleri gölgeli parklarla çevrilidir. 1797 yılında inşa edilen Villa Olmo, en güzeli olarak kabul edilir. Villanın duvarları muhteşem fresklerle dekore edilmiştir ve etrafını saran park gerçek rahatlamayı hissetmenize yardımcı olmaktadır.
Şehrin ana motor yolu Borgovico’dur. Şehrin tüm önemli turistik yerleri yakınında bulunmaktadır. Burada yerel futbol kulübü Roselli Brothers Bulvarı ve Alessandro Volta’nın bir mezarının yer aldığı modern bir stadyum olan Sinigaglia inşa edildi. Como’da dünyaya bir batarya veren harika bir İtalyan mucit yaşıyor. Volta, yerel spor salonlarından birinde fizik dersi verdi. Meşhur mucidin yüzüncü yıldönümünü kutlamak için mezarından uzak olmayan bir türbe inşa edilmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. En uygun oranı sundukları için bankalarda döviz takası yapılması önerilir. Ancak, bankalarda çalışma gününün oldukça kısa olduğu düşünülmeye değer. Sabah 9: 00’da açılıyor ve öğleden sonra 3: 00-4: … Açık
Bahsedilen turistik yerlerin gözlemini tamamladığınızda, kentin liman bölgesinde yürüyüş yapmanın zamanı geldi çünkü kendi bölgesinde bir tane daha ünlü tarihi eser - Duomo Katedrali bulunur. Bina turistler için ilginç olacak, çünkü tarihi boyunca birkaç kez yenilendi. Katedralin modern görünümü, gotik ve barok mimari özelliklere sahiptir.
Como’da bulabileceğiniz tek şeyin gezi yeri olduğunu düşünmemelisiniz, burada birçok restoran, mağaza ve sinema var. Yerel satıcılar, ünlü markaların yaptığı hazır giyimde alıcıları nispeten düşük fiyatlara çeker.
  Kadınlar kesinlikle Bellagio’da bulunan Azalea mağazasını ziyaret etmeli. Bu güzel ve popüler mağazada çok çeşitli lüks kaşmir ve ipek şallar sunulmaktadır. Buradan günlük kullanım ve özel günler için … Açık
  Como’nun mimari cazibe merkezleri arasında, güzel Broletto Sarayı’nı vurgulamaya değer. Bu bina şehirdeki en eski binalardan biridir; belediye başkanının emri ile 1215 yılında inşa edilmiştir. Güzel saray şimdi erken Gotik’in parlak bir örneği olarak kabul edilir. Ön cephesinde çok renkli mermerden dekorasyon unsurları kısmen korunmuştur. Bu sarayın tarihi çok ilginç. Birkaç yüz yıl boyunca, amacı amaç için kullanıldı; belediye binası olarak. Daha sonra, bina şehrin arşivini ve hatta tiyatroyu barındırıyordu. Şimdi güzel saray çeşitli kültürel etkinlikler ve sanat sergileri için kullanılıyor.
Şehrin tarihi kesiminde Porta Torre Kulesi bulunur. 12. yüzyılda kentte yapılan tahkimatların ayakta kalan kısmıdır. Porta Torre aslen 1192 yılında inşa edilmiş en büyük kule idi. Mucizevi bir şekilde yüzlerce yıl sonra hayatta kaldı. Bu kulenin yüksekliği 40 metredir. Romanesk tarzının en iyi geleneklerinde inşa edilmiştir. Kule çok etkileyici görünüyor. Başlıca sırlarından biri devasa duvarlar ve kapılar.
  Alpler’in eteklerinde uygun bir şekilde konumlanan Como şehri, bir aile tatili için en iyi seçeneklerden biridir. Her aile üyesi için olası tüm eğlenceler burada mevcuttur. Şehrin bir aileye geldiğinde veya yalnız … Açık
Como’nun en önemli dini cazibe merkezlerinden birinin Piazza San Fedele olduğu söylenebilir. Aynı adı taşıyan güzel bir kilise var. Bu yerdeki ilk ilk Hıristiyan kilisesi, 7. yüzyılda inşa edilmiştir. 10. yüzyılın ikinci yarısında kilisede önemli değişiklikler oldu. 964 yılında, Hıristiyanlığa dönüştürülen ünlü Roma subayı San Fedele’nin kalıntıları buraya aktarıldı. Bu bazilika rekonstrüksiyonunun başlangıcına katkıda bulunmuştur. Bugüne kadar, 16. yüzyılda yaratılan benzersiz iç tasarım unsurlarından bazılarını korudu.
villa on como lake Como’nun ilgi çekici yerleri arasında sıradışı olanlar da var. 1936 yılında inşa edilen Camerlata Çeşmesi mükemmel bir örnektir. Ünlü sanatçı Mario Radice ve mimar Cesare Cattaneo’nun ortak bir projesi. Bu çeşme şaşırtıcı bir şekilde dengede olan küreler ve beton halkaların inanılmaz bir kombinasyonudur.
  Como şehri restoranları, Michelin listesinden seçkin restoranlardan minik bistrolara kadar çeşitlilik gösteriyor. Bunların arasında, 19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada bulunan Il Solito Posto restoran bulunmaktadır. Il … Açık
İlginç bir mimari yapı Terranya Sarayı. Ona baktığımızda, neredeyse yüz yıl önce inşa edildiğini varsaymak zor. Panoramik pencereli bu bina, kelimenin tam anlamıyla klasik anlamdaki saraydan çok modern ve tamamen farklı görünüyor.
Como - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Como ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Como kaleleri
♥   Kalesi 'Castello Baradello' Como, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Pontegana Castle' , 6.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tradate Castle' Tradate, 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castiglione Olona Castle' Castiglione Olona, 18 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Torba Tower' Gornate Olona, 19.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Como çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Monte San Giorgio' , 15.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale della Val Grande' , 56.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Swiss Alps Jungfrau-Aletsch' , 108.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Como ve Çevresindeki Turistik Yerler

Borromeo Sarayı

From the series “En Harika Kaleler ve Saraylar”
Muhteşem mermer ve ahşap çeşitleri, altın ve değerli taşları içeren benzersiz iç mekanlar, göze çarpmayan duvarlarının ardında gizlenmiş güzel sarayın benzersiz bir özelliğidir. Kraliyet Sarayı en ihtişamlı olarak kabul edilir ve Gobelinsaal'da altın ile işlenmiş Flaman sanatının eşsiz şaheserlerini görebilirsiniz. Binanın alt katında, doğal sarkıtlarla kaplanmış benzersiz kabuk mağaraları ve tuhaf formların kabukları vardır. Isola Bella Adası ve harika Saray, birkaç yıldır klasik müzik konserlerine ev sahipliği yapıyor. … Devamını oku

Duomo di Milano

From the series “Dünyanın Resmi Olmayan 15 İnsan Yapımı Harikası”
Katedral o kadar harika ki 40 000 kişiye kadar ağırlanabiliyor. Yaklaşık 400 400 heykel bir salonu süslüyor. Ana simge ve mücevher, Milano'nun koruyucu azizi Madonna'nın altın heykeli. Katedralin duvarlarında ve tavanlarında yapılan resimlerde özel dikkat gösterilmesi gerekiyor. Bazıları üstün sanatçı Simone da Orsenigo tarafından yaratılmıştır. Katedralin çatısı, Milano'nun tarihi sokaklarının muhteşem manzarasını sunan muhteşem görüntüleme platformuna sahiptir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Como’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

23.04.2024

Como Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Como Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Como, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Como’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Como’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018